0 oy
2,605 göst.
Aile kategorisinde (749 puan) tarafından
Denize gdicezz esiminn kuzeni bende sizle gelcemm demiss esimde sen bilirsn demisss.  Bikini gycek bn rahatszz olcamm iater istemezz napicamm olucem sinirimdenn

28 Cevaplar

+2 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Herkes aynı fikirde oluck diye bieşy yok bende giyiyorum bikini eşimle tatile gidince ama kuzenim varken utanırım babamdan biel çekinirim eskiden küçüktüm şimdi utanırım eşimle gidince tatilim ie giyiyorum elbette gelen herks bikinili oluck çarşafa bürünüp gelmicekleirnş bizde biliyoruz bnde eşimin yanına kardeşi dışında bikinili akrabasını görmek istemem hoşuma gitmez adam bakıcak demiyor ztn baksa bin tane bikinili kadın var 
tarafından
+++++++oyy bnden gercktn ck ckkkk doru
-Reklam-
+4 oy
tarafından
Denizde tek bikinili o olmuycak muhtemelen
(707 puan) tarafından
Aynen öyle Ben bu gereksiz kıskançlığın yanlış olduğunu söylüyorum.boyle giyince edep haya gidiyormuş haberimiz yok.ben herkese sutyen külot giy diyorum birde o var
(849 puan) tarafından
Örtününce tabiki günahsız olmuyoruz canım konu bu değil ki ben fikrimi söyledim bana göre akraba yanında yada  her neredeyse edep haya ile ilgili bir durum herkes  benim gibi düşünmek zorunda da değil elbette saygı duyarım ama hayata bakış açım kucumseniyorsa her türlü savunurum
Gurbet kuşu arkadaşım benim lafıma takıldın galiba sen öyle birşey diyorsun demedim ki beni yanlış anladın mayo bikini normalse o vakit sutyen kilot la da gayet gezilebilir dedim benim mayo giyende peçe takan da arkadaş ortamım var herkesin özgür iradesi kimseyi ilgilendirmez ancak muslumansak ve inanıyorsak ısrarla bunun doğru olduğunu savunamayiz deriz ki Allah affetsin ebet biliyorum günah ancak nefsime yenik geliyorum seviyorum bu ALLAHLA kul arasındadır kimse karışamaz buna ama ısrarla bunun doğru olduğunu savunmak sadece anormal yoksa herkes istediğini giyebilir bunu bizim sorgulama gibi bir lüksümuz olamaz
tarafından
Sen hangi koydensn :D senin ismini söylediğimi hatırlamıyorum ben
(849 puan) tarafından
Mavikolata diğer arkadaş beni yanlış anlamış buraya yazınca senin posta yazmak zorunda kaldım kusura bakma :) yukarı köydenim ben :))
(749 puan) tarafından
Ya gercekten    suan yazdigin sey okadar sacmakii zaten sorun bikini degll sorun o olsa kiskansam esimdenn suphelensemm  denize gtmemm. Sorunn tanidgimiz birinin  yanimizda oyle olmasiii hrgunn sutyen kilotlami geziyrz  anormal olan bizim le olmasi
+4 oy
(12,854 puan) tarafından
Ya bikini ya mayo başka seçenek yok ki hem sadece deniz de o olmıcak eşinin kuzeni sonuçta neden baksın ki
(707 puan) tarafından
Aynen katılıyorum size esin de sorun varsa eğer sokağa salmasın herkes guvenlibolur o şehirde o zaman
(12,854 puan) tarafından
Eşi kuzenine başka gözle bakıyor olsa kapalı olsada bakar ki arkadaş eşine güvenmiyor bence
+3 oy
tarafından
Deniz bu ne giyebilir ki başka:) bukadar sinirleneck ne varki bunda yedi yabancı değil sonuçta 
(1,933 puan) tarafından
Orda başka kadınlar olabilir ama aklında kalan kuzeni olacak çünkü onu sürekli gidecek bunu kabullenmemesi gayet normal ben olsam cildirirdim ne demek benden baska bi kadını sütyen kilotla göremez eşim zman kötü erkek nefsi bu sonuçta aklı onda kalırsa sonuçları iyi olmaz giyenlere bişey demiyorum ama bu boyle
(638 puan) tarafından
Sanırsın sahilde bi tek kuzen bikini giyecek, millet üstsüz geziyor onları napacak hanımefendi acaba
(849 puan) tarafından
Ne bilim vallahi herk3sin düşüncesi farklı saygı duymak lazım ben bikini giyen biri olsam akraba yanında giyemem şahsen giysin de istemem herseyden önce saygıdan bu benim fikrim
(749 puan) tarafından
Ya zaten picama  gycek hali yok   ama biz akrbalarimizin yaninda bikinyle hergun gezmiyoruzz  dlayisiyla rahatsz oldum zaten gelmedi  :) en azndn kendi gelmedi biz gelme demedik  oyuzden iy oldu
(1,933 puan) tarafından
O zaman iyi olmuş ne alaka kendi düşünmesi lazım isabet olmuş :)))
+3 oy
(2,633 puan) tarafından
Etraftaki bikinili kızlar nolucak peki? Hadi kuzen denizden çıktıktan sonra elbiseyi giyiverir oturur. Ya diğerlerini Napıcan? 
(849 puan) tarafından
Sen erkek nefsi ile kadın nefsini nasıl bir tutabilirsin ki?? Kuzenlerim şortlu asla oturmaz ayrıca yanım da haya ederler kocamın nefsine neden güveneyim ki beşer şaşar insanoğlu sonuçta bütün kötülükler hep en yakından gelmiyor muzun haber izlemiyorsun galiba öz baba dayı amca şu ağır zaman da yapıyorsa ben daha ne diyeyim elbette herkes ******** kalitesiz olamaz onlar gibi ancak Allah bile ayetin de erkeklerin aciz nefsinden bahsetmişken nasıl olurdu gözü kapalı nefislere güvenebilirim??? Kardeş gibi büyümüş olabilir ancak ALLAH katında bile kuzene nikah düşüyor mu düşüyor elbet kuzenime de eşime de güvenim sonsuz ancak d3digim gibi kimsenin nefsini bilemem hakim de olamam bunun fesatlık bir alakası yok ki ben insanlara değil nefislerine güvenemem bir tek peygamberler de nefis yoktu kimse peygamber gibi olamaz değil mi bu benim şahsi düşüncem katılır yada katilmazsin ama insanların aciz nefislerine bu kadar güvenmenizor tehlike bence ben kendi nefsime bazen söz geçiremiyorum namaz olsun kalp kırmak olsun erkeğin en zayıf nefsine nasıl güveneyim bunun güvenle fesatlikla alakası yok herseyden önce karsindakine saygın olacak ben böyle yetiştim böyle inandım mahrem olan yerlere kişilere açılıp sacilmasi sacilmamaya yani ALLAH İN emrine itaat ettim anne baba kuzen yanın da hayali olunması gerektiğini bilinciyle yetiştim herkese de saygı duyarım ancak doğru olan birşeye de yanlış olduğunu bile bile arkasın da duramam gerekirse köşem de otururum şartlar bunu gerektiriyorsa çıkmam evimden olur biter
(2,633 puan) tarafından
Evet erkek nefsi ile kadın nefsi bir değil. Ama erkek veya kadın kendinin farkındaysa o nefsi bastırır. En yakınına bile, kötü gözle bakmaz. Haberleri izliyorum ama kendi eşim de çevrem de aynı şeyi yapicak değil. (Allah korusun Rabbim kimsenin başına vermesin).
Ben sen fesatsın demedim için fesat ki bu düşünceyi bile düşünüyorsun dedim. Eğer güvenin tam ise bunda sıkıntı yapmaman gerektiğini bilmelisin.
Bir fesat dedik diye Peygamber efendimize kadar gitmişsin :) Bizde bu bilinçle büyüdük çok şükür. Herkes kendini bildiği için sıkıntı olmadı. Allahın emrine tek sen değil herkes itaat ediyor bunu da unutma ;)
(849 puan) tarafından
Elbette ediyor etmiyorsun demedim zaten ancak ALLAHin emrini bilen birisi de bu kadar ısrarla yanlış olan birşeyi doğruymuş gibi empoze ettirmeye çalışmamali peygamberimize kadar giderim elbette çünkü peygamberlerden başka herkeste nefis vardır bunu demeye çalıştım illa eşim kuzenim o şekil düşünecek diye birşey yok ama her ihtimal gelmeli insanın aklına malesef ki ahir zaman da yaşıyoruz illa aklına gelecek diye de değil şahsıma söylüyorum bende kuzenlerimle kardeş gibi büyüdüm ancak gene de haya ederim aynı ana babadan doğmadım netice de eşim çevrem yapacak diye değil malesef ki o kadar şey duyuyor ve görüyoruz ki insan herseyden nem kapıyor neyse arkadaşın herkesin düşüncesi fikri kendine kimse kendi doğrusundan asla vazgeçme geçemez o yüzden saygı duyuyor ve daha fazla uzatmak istemiyorum iyi akşamlar canım:)
(2,633 puan) tarafından
Allahın emrini bilse kuzenin açık bir şekilde denize girip yanınızda gelmez :) Ben sadece bu kadar ırgalanmamalı demek istiyorum :) ben iyi akşamlar diler saygilarimi sunuyorum :)
(849 puan) tarafından
Benim kuzenim bikinili bir şekil de yanımız da asla durmaz canım ama kendi başına gittiğin de giyer bende saygılarımı sunuyorum canım benim :)))
+2 oy
(854 puan) tarafından

Yorumlari dehşet icinde okudum resmen ya :) hanımlar madem erkekler bu kadar pislik varliklar niye evlendiniz ki? Ha kuzen ha x bi kişi adamin akli bacak arasinda calisiyorsa zaten ucan sinege bile hallenir. Yapmayin bu erkeklerin zayifliklarini bu kadar buyutmeyin gozunuzde Allah aşkına...

Acik ol, kapali ol, çarşaflı ol, denize git gitme, kuzeni gelsin gelmesin icinde olan her türlü belli eder kendini. Ha cok mu korkuyorsun günaha girecek kocan diye gitmezsin olur biter. Kimseyi yasayisiyla ilgili kınamak kimsenin hakki değil. Birine birseyi ispat etmeye calisirken de kendi eslerinizi pislemeyin gözünüzü seveyim bence bu daha büyük gunahtir...

+1 oy
(3,136 puan) tarafından
Denizde bikini giymesi normal ama sizinle gelmesi anormal. ailece gidilecek sonuçta hiç düşünememiş mi. İptal ettireblirsin. Biraz canım acıyor kendimi iyi hissetmiyorum diyebilirsin 
+1 oy
tarafından
Canım sınırını anlıyorum ama bikiniyse tek sorun yanlış anlamada orası deniz saginiz yariciplak. Solunum yariciplak olacak hiç gitmeyin daha iyi. Yani tek kuzeni olmicak orda bikinili,.. 
+1 oy
(707 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ne kadar değişik bir düşüncedesiniz.kuzeni bu bahsettiğiniz kişi siz onu ne olarak görüyorsunuz ki bikini giyecek sınır olacağım diyorsunuz.cok değişik bir insansiniz.ne kadar fesat fikiriniz var.denizde çıplak girilmiyor...eşinizin gözü dışarı duskunse ona sahip olun dışarı salmayın da herkes güvende kalsın. 
(849 puan) tarafından
Senin benim onun eşinin hayal etmicegini kim bilebilir erkek nefsi denilen şeyin ne kadar pis olduğunu bilmiyorsunuz galiba eşinize esimize güveniyor olabiliriz ama aklından zihnindem geçenleri gelip söylicek halleri yok yada bizim okuyabilme gibi bir gücümüz yok
(707 puan) tarafından
Benim eşim kuzenini bikini ile denize giden birisi ama onu öyle hayal edecek kadar da karaktersiz birisi değil.bemim bilmeme gerek yok yafa okuma gücüne da gerek yok.
(849 puan) tarafından
Nerden biliyorsun nefis bir tek peygamberler de yoktu kimsenin nefsini kimse bilemez karakterini elbet bilirsin ancak aklından hayalinden geçenleri bilemezsin karekterlerini alakalı bir durum değil bu malesef tatlım nefisle alakalı bir durum zaten nefis olmasa cehennem de olamaz dü degilmi neymiş demek ki nefis her türlü kötülüğün anasıymis o bakımdan yani
(144 puan) tarafından
Mertin annesi sana katiliyorum.
(707 puan) tarafından
Peki tamam oldu öyleyse
+1 oy
(2,189 puan) tarafından
Ben çok kiskancim ne gelirse de yakınından gelir. Benim kuzenim beni seviyordu. Ben esimle soz yaptigimda adimi çıkarmıştı  benle evlencekti de ben almadım filan demis. Ben sadece kardes gibi konusuyordum numarasi bile yoktu. Esimde kuzenini bikinili bi şekilde göremez hayırdır!  Ailesiyle gitsin tek gitsin..
+1 oy
(849 puan) tarafından
Etrafta evet bikinili mayolu insanlar olacak ama ne bilim her zaman gördüğün akrabanın o denli açılıp sacilmasi bana abes geliyor benim görümcem de bikini mayo giyer ama akraba felan varsa daha usturuplu şeyler giyer bu her şeyden önce bence saygıdır yoksa başka zaman ne giyerse giysin hafta sonu kısmet olursa bizde gideceğiz normal de  bikini mayo giyen kuzenlerim de gelecek ama herkes adabına göre giyinecek sonuçta kardeşi kuzeni vs olacak edepten saygıdan etraftaki çıplakları o gün görecek bir daha hangi zaman görecek ki ? Ama kuzenin o şekilde olması çok farklı sürekli gördüğü biri ve malesef erkek nefsi çok başka o kuzeni ne zaman görse hep o görüntüsü aklına gelecek ben bu dusuncedeyim 
tarafından
Nereye gidiyor giz karataş mi:))) yumurtalık mi :)
(849 puan) tarafından
Yumurtalık canım ora paklar bizi haha:))
tarafından
Dimi aynen:)))))
(849 puan) tarafından
He vallahi :) 6 yıldır gitmiyorum oralar ne alemde acep:)
tarafından
Dikkat etkiz yumurtalıkta deniz anası var çok:))))))
+1 oy
(284 puan) tarafından
Denize neyle girsin astronot kiyafetiyle falan mı ? Neye sinirlendin ki orada herkes bikinili ?
(284 puan) tarafından
Esimle gidecegim en son ortam hatta son bile degil asla gitmeyecegim bi ortam denize düşen yılana sarılır yapacak yoookk
tarafından
ay aynn ole bndeeee esimde bnde kesinlikle yani soz konusu bile degl aile hatta sulalemize ters iyikide ters
(284 puan) tarafından
Aynen canim 23 yasindayim 1 defa bile denize girmedim pişman mıyım asla .. evde banyoda fayansın ustune yatip uzerime su aciyorum :Dd degisik ama guzel :Dd
tarafından
hahaha alemsn ya:)) ya bn grdm ama hic bikini ile erkek kadn karsk ortamda dgl hep ailecek sesiz sedasz dis kiyafetmle ic camasrm la dgl dnse dis kiyafeti ile denize gireni bi alayliyolar sas alaylancak olan kisiler onlar be
tarafından
Elifayhan beni güldürdü n Allah ta seni güldürsün emi:)))  valla bizde ne eşim beni bikinili millete gösterir nede ben onun öyle bikinili falan görmesini istemem o yüzden denize falan gieyiz yani. Oluyor muyum gitmeyince nolcak.. kafa rahat böyle :)) ha bikini ha kilit sütyen ne farkeder ki .. :)
+1 oy
(758 puan) tarafından
Niye denizdekiler feraceylemi dolaniyo canım hepsi acık onlarin
+1 oy
(597 puan) tarafından
Ben bu tarz düşünce yapısına sapkınlık diyorum ve bu platforma girene kadar bu kadar yaygın olduğunu bilmiyordum malesef o kadar sekse kanalize çalışıyor ki beyinler her şeyden nem kapiyorsunuz  
(597 puan) tarafından
Inkar etmedim size farklı bi çevirisini sundum bi de burdan bakın dedim ama bakış açısı dar olan hep karşısındakini suçlar çok iyi muslumansiniz ya hani bilirsiniz kül hakkını yaptığınız yorumların anlamlarını da bilirsiniz o yüzden o hassas midelerinizi de alın kendi sığ bakış acınızla yaşamaya devam edin farklı bir argüman üretemeyen herkesin yaptığı gibi cahil bilmem ne diyerek saldırıya geçmeyin ben size hiç bi şekilde saldırmadan düşüncemi savundum keşke siz de hakaret etmeden düşüncenizi savunabilecek kadar hakim olsanız konuştuğunuz konulara karşımızda azıcık ne dediğini bilen azıcık farklı düşünen azıcık o farklı düşüncesini savunabilen biri olunca aşağılık kompleksine girip böyle cirkinlesiyorsunuz iste
(849 puan) tarafından
Dinde farklı düşünce diye birşey olamaz işte canım hadis söylüyorum inanmıyorsun ayet istiyorsun ayet söylüyorum ona da farklı yaklaşıyorsun neyse canım kalp kırmaya uzatmaya gerek yok Rabbim cümlemize akıl fikir hidayet nasip etsin iyi aksamlar
tarafından
amin aminnnn :)))
(597 puan) tarafından
Bu farklı yaklaşma arapçadan kaynaklı bi durum bunu anlatmaya çalıştım size bir kelime birden çok anlamda kullanılabiliyor ceviri yaparken kişi hangisini nasıl yorumlamak isterse öyle yorumluyor bunu edep yerlerinizı örtün diye çeviren de var mesela ben hepsine bakıp değerlendirmek lazım diyorum ama bunu size bi türlü anlatamıyorum hep aynı acıdan düşündüğünüz için beni ayeti inkar etmekle suçluyorsunuz
Sonuç olarak evet çok farklı pencerelerden bakıyoruz ve ortak bi nokta bulma ımkanimiz yok iyi aksamlar size de
tarafından
iyi aksamlarrr :)))
0 oy
(1,933 puan) tarafından

Ayy çok sinir bozucu bir durum ya ne yaptın iptal ettir canim:angry:

(749 puan) tarafından
Gelmedii   ayy iyiki bisey paylastim.   Ben zaten esim bakar demedim.  Ama sonucta tanidiggim birisi yoksa baska bi yer olsa gelsin derimm
0 oy
tarafından
Ben olsam bnde cook rahatsiz olurdum ama esin gel.demis niye dediyse o kiza da kizdim aslinda bunlar ailecek gidiyo benim ne isim var dememiste:/ Valla napilir bilmiyorum cnm insalalh usduruplu giyer
(749 puan) tarafından
Ya iste smimi olunca hayr  diyemedim dedi zaten gelemedi  :) iyi oldu   cunku biz jyr desek yanliz anlardi iste
0 oy
(3,024 puan) tarafından
Haha aklima ne geldi sende surekli boz onu ayy kiz hic bisey giymeseymissin felan de boyle kozlar benim elime gecmiyor ki akrabalari rezil edim :D
(238 puan) tarafından
Busra kayserilimisin cnm
(3,024 puan) tarafından
Hihi evet (12 kararkterrrrrrrr)
(238 puan) tarafından
12 karakter ney anlamadım canım
(3,024 puan) tarafından
12 tane sembol harf sayi yazman lazim ki yorum yapabilesin ama kabul etmedi bende oyle yazdim ki 12 karakteri dolduraun
(238 puan) tarafından
Hamilemisin cnm hangi doktora gidiyorsun
0 oy
(1,064 puan) tarafından
Ben olsam kiyamet kopardi. Degil bizimle denize gelmesi kuzenlerinin numarasi bile yok aslaaaa hepsini engelledim sildim esimle tanistgm gun
(12,777 puan) tarafından
Buda çok yanlış  bence kuzen sonucta bu kadar tabi deniz mayo bikini neysrde numara silmek
tarafından
Canim sen de abartmissin . Kuzen kardes gibidir bizde
tarafından
Yani eskiden aralarinda herhangi birsey yasanmadiysa neden silip engelleyeyim ki esinizin o seklde be durma duseceginide dusnmek gerek hem engelleyerek asla ellerine fırsat vermem kendilrini bisey sanmasinlar diye ha bi yanlislarini gorurum ayarını veririm ama durup dururken yapmam ben kuzum
(144 puan) tarafından
Sizde oyle olabilir ama islamda oyle degil kuzende yabanci bi  kimse hukmunde oluyor yani disardaki insandan farksiz..
(1,064 puan) tarafından
Aynen arkadas dogru demis bizde el sksma bile gunah nikah düşüyor hemde zaten kiskancim ayrica kuzen dye gorduklerinizin çoğu akraba evliliği yapiyor yani disardaki insandan farki yok
0 oy
(77 puan) tarafından

Gitmiyoruz vazgeçtik de siz basja yere gidin karı koca 

Sokakta da resmen bikini ile dolaşan her yerde var yani göz görüyor ister istemez eşime guveniyosam aldırma 
Ama uyarablrs 
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Bizden kuzen kardes gbi gorulmuyor hatta cogu kuzenlerimizler evli fakat esin onu gercekten kardesi gb8 goruyordur ki denizde bikini giymesi normal yani karsiyim boyle seylere de ama deniz sonucta etrafınzda hep oyle insanlar olcak tek gitmek istemnizi anlarmda sirf giyimi icin diyorsan bence siz hic gitmeyin denize;)

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 857 göst.
26 Aralık 2018 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 237 göst.
10 Haziran 2023 Aile kategorisinde Sesizsesiz1234 (13 puan) tarafından soruldu

378,371 soru

11,325,634 cevap

34,778 kullanıcı

...