0 oy
543 göst.
Aile kategorisinde (2,252 puan) tarafından
Kızlar elim ayağım titriyor ne yapacağımı şaşırdım terzi kendi söküğünü dikemez misali... kiz kardesim lise sona gecti 17 yasinda. Az lnce uyurken telefonunu kurcalamak istedim. Kiz arkadaslarini hic sevmiyordum zaten ama yinede engelleyip onlara daha cok baglansin istemedim. Yasaklar seviliyor malum. Az once galerisine bir baktim.... kiza arkadasinin birinin bir suru fotografi ic camasirla göğüsleri açık 6 7 kiz bir evde topandiklarinda verilmis cins pozlar. O arkadasinin goguslerini tutuyor arkadaslari vs. Kardesim bayağı kilolu o yuzden mi bilmiyorum ama kendinin hic fotoğrafı yok oyle. Sonra mesajlara girdim. Kiz buna sevgilisiyle birlikte oldugunu söylemis. Ve diğer arkadas da yapmisti gibisinden konusmus. Annemle konussam fevri davranacak baskasiyla konussam ilerde laf eder. Ben simdi ne yapsam şaştım sizlere danışayım dedim. Ah genclik ne hale gelmis

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
Zor durum tam cagida baskıda daha kötü olabilir siz konussaniz kardesinizle daha iyi sanki
(2,252 puan) tarafından
Cok konusuyorum da ne degisecek. Bir turlu birakmadi bu arkadaslarini. Ben kendimi biliyorum diyor sadece. Ama bana arkadasini soyle sana kim oldugunu soyleyeyim demisler yani..
tarafından
Haklisin abisi yokmu erkek birinden daha çok çekinebilir
(2,252 puan) tarafından
3 abim var ama duysunlar istemiyorum ya
-Reklam-
0 oy
(16,489 puan) tarafından

Ahh Gençlik Ahhh :(

Oysaki bi kaç yıl sonra bu yaptıklarına o kadar pişmanım olacaklar ki :(

(2,252 puan) tarafından
Bir bilseler iste.. Rabbim evlatlarımızı iyi insanlarla karsilastirsin surekli kotuye gidiyor
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Rabbim muhafaza kılsın ahir  zaman devri çok zor.  

Otur karşına ve fln arkadaşı hakkında böyle bişey duyduğunu söyle ve uyar yanlış arkadaşların yanlış yola götürdüğünü gerekirse sert bi dille söyle 
(2,252 puan) tarafından
Aynen canim mecbur oyle yapalim
0 oy
tarafından
Bence kardeşinle konuşmalısın kendi aranızda canım benim de kuzenim var büyüğüm ondan ben güzelce konuşurum doğruyu yanlışı anlatırım oda dinler beni sağolsun
(2,252 puan) tarafından
Ben de cok konusuyorum canım ama arkadaslari hakında konusunca onlari bosver ben ne yapiyorum onu bak diyor laf ettirmiyor
tarafından
Arkadaşları neden öyle fotoğraf çekinme gereğinde bulunmuş acaba çok saçma gerçi cahiller daha rabbim her türlü kötülükten korusun inşallah
(2,252 puan) tarafından
Amin. Bilmiyorum ama igrenc yani. Neler yaptiklarini dusunemiyorum anlam veremiyorum. Ne yapmam gerektigini de bilmiyorum
0 oy
(705 puan) tarafından
Telefonunu karistirman hoş olmamış ama benimde 17 yaşında kız kardeşim var anlıyorum kaygılarını. Dediğin gibi yasaklar her zaman tatlı gelir. Annene söylemek yerine önce konuş güzel bir dille. Gerçi şimdiki gençler nasihatten de nefret ediyor..

Abla kardeş bir güzel konuşun ama konuşmalarin boşuna olduğunu anlarsan annene anlat Güzel bir dille. Annende kizmak yerine ılımlı ve olumlu konuşsun. O kadar iğrenç bir çagdayiz ki herşey bir kere gelir insanin başına. Ve Allah korusun bişey olursa yanlış bişey yaparsa ah vah etmeninde faydasi olmuyor. Umarim çıkış yolu bulursun. 

Bende kız kardeşimi bazı arkadaslarindan uzaklaştirmaya çalışıyorum ama onlar senin bildiğin gibi değil onlar iyi ben biliyorum deyip içimi rahatlatmaya çalışıyor. Allah yardımcımız olsun :/
(2,252 puan) tarafından
Malesef devir kötü ve arkadaslarini sevmedigim icin bi bakayım dedim iyiki de bakmışım. Annemr soyleyemem isin aslı 60 yaşında anlayabilecegi seyler degil aşırı tepki verir. Aynen canim dedigin gibi is isten gecmeden onlem almali. Amin canım Rabbim sevdiklerimizi dogru insanlarla karsilastirsin
0 oy
tarafından
Kardesini evde misafir et evliysen kendi evinde ve kardesinle birer kahve yapıp konuyu yavaştan ac 
(2,252 puan) tarafından
Aynen oyls yapayim tesekkurler
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Zor bir durum ama yasaklasan ters tepeblir yasaklamasan kardesinde onlarla ayni seyi yaoiyor olablir allah korusun.yapmaz diyemeyiz bilemeyeiz iclerindeki kopan firtinalari.bilemedim ki ya.o reismleri kanit olarak alip ailesine mi anlatsan ki.gorusmesinler
(2,252 puan) tarafından
Ah bilmiyorum ki o zamanda ne vebal mi alırım bir de ailesi ters  çıkarsa bir de onlarla ugrasacam
0 oy
(1,538 puan) tarafından
Kardeşinle sen konuş telini karıştırdığını söyleme fevri çıkışlar olabilir  güzel bı dille abla gibi değil arkadaş gibi konuş 
(2,252 puan) tarafından
Tamam canım sağol
0 oy
tarafından

Annene söyleee

(2,252 puan) tarafından
60 yasinda annem anlayabilecegini sanmiyorum cok serr tepki gosterir. Ve malesef kardesimin en son çekindiği kisi annem
tarafından
Sen uyar bence ama korkutmadan uyar çünkü Allah korusun evden filan kaçar çok kısıtlamayın
(2,252 puan) tarafından
Allah korusun.. tamam konusacam bakalim
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Walla  ne desem  bilemedim canım  inşallah  o ardaslarinı  bırakır  da doğru  yolu  bulur  yoksa  bi kac  yıl  sonra  çok  pişman  olur  bu yaptıklarından 
(2,252 puan) tarafından
Insallah canim da nasil biraktiracam bakalim
0 oy
tarafından
Zor bir durum allah yardimcın olsun canim. Şiddette sakın basvurma ilk bunu söylemek istedim cunku o daha cok uzaklaşır. Al karşına güzelce konuş ama genclik herseyi dogru görüyor şimdi bu olay ona dogru gelir ama ileride allah göstermesin madde kullanan biri olur bulaştırır kardeşin. Ona herseyi anlat arkadas gibi dost gibi yanaş. Mesela birsey oldu mu ilk sana gelebilecegi güveni ver. Ve bu tür seylerin kötü oldugu ileride o kişilerin pisman olucagini anlatabilirsin. Telefonuna bakman iyi olmuş devir kötü ama ona deme telefonunu karıştırdım diye bu sefer güvenmez sana herseyi gizler. Bir sekilde konuya gir canim.
(2,252 puan) tarafından
Canım asla siddet kullanmam zaten. Aslinda arkadas gibiyiz sicak davranırım olabildigince isteklerini yapariz. Ama arkadaslarini bastan beri sevmedim cok uyardim. Bana hep ben kendimi bilirim onlardan sanane herkes kendi çocuğunu düşünsün  dedi
tarafından
Ooo bu yaslarda malesef hepimiz ayniydik aman arkadas derdik ama bizim boyle arkadaslarimiz hic olmadi. Bu yeni nesil baya degisik. Kopmasi lazim daha kaliteli arkadaslar edinmeli ya hatta ediyor malesef. Üstune gitmeden anlat canim kafandan ornekler uydur anlat
(2,252 puan) tarafından
Aynen bende baskasinin ustunden anlatmaya calisacam bakalim. Rabbim sevdiklerimizi iyi insanlarla karsilastirsin
tarafından
Amin canim insallah kardeşin gercekleri en yakın zamanda görür
(2,252 puan) tarafından
Insallah canim sagol
0 oy
tarafından
Ama senin yaptığın çok yanlış  bence telefonunu izinsiz karistryosn ben buna karşıyım şahsen zaten sen kardeşinle bağın yok  bencebyle yaptığına göre onunla güzel knusmak varken niye telini karistryon birisi sana aynısını ypsa tepkin ne olur acaba merak ediyorum
tarafından
Anladm cnm bnm o kizlarlami acaba konuşsan cnm kız kardeşimle görüşmeniz istemiyorum desen olmmaz mı yada ailelerini taniyisan onlara desen
(2,252 puan) tarafından
Bilmiyorum kızlarla konuşabilirim. Ama ailesini tanımıyorum benim yuzumden kiza bir sey yaparlarsa vebal alamam ya da tam tersi sanane falan deyip bana da catabilir
tarafından
AA haklisn canm kızlarla knus
(2,252 puan) tarafından
Aynen oyle yapayim bakalim umarim hepsi dogru yolu bulur
tarafından
Amin inskuzum
0 oy
(2,523 puan) tarafından
Allah akıl fikir versin inşallah en iyisi annenle konuşman canım ilerde daha kötü olursa söylemedin diye pişman olursun  rabbim doğru yolu göstersin inşallah
(2,252 puan) tarafından
Amin.. annem 60 yasinda sert tepki verir anlamaz ne yapmasi gerektiğini daha kotu olur diye korkuyorum

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 266 göst.
0 oy
7 cevap 247 göst.
14 Mart 2024 Aile kategorisinde hayallhanem (158 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 385 göst.
10 Mart 2024 Aile kategorisinde hanimeli (475 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 310 göst.
6 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Sermir (309 puan) tarafından soruldu