0 oy
357 göst.
Aile kategorisinde (1,856 puan) tarafından
5 saat çok şiddetli sancı çektim iyi mi sizce ama cooook zorlanmıştım 

Sizin kaç saat sürdü 

25 Cevaplar

0 oy
(2,523 puan) tarafından

40 dakika :D ..

(1,856 puan) tarafından
Kız nasıl 40 dk şaka mı
(2,523 puan) tarafından
Yoo gayet gerçek evde ufak ufa sancılarım oldu. İki gün boyunca

En son hastaneye gittik. Alttan muane etti doğum başlamış dedi 7 cm açılma varmış.  Giriş  falan yaptık    yatışım verildi.  40 dakika sonra bebişimi aldım kucağıma :)
(7,193 puan) tarafından
İki doğumu yapmış birisi olarak hangisini tercih ederdin
(1,856 puan) tarafından
Hayatımda bu kadar basit bir doğum duymadım maasallah ikinci neden sezeryan sıkıntı mı vardı hani ilk doğum kolay olmuş ya ondan soruyom
(2,523 puan) tarafından
İkincisi.   42 haftalık oldu resmen ama hiç sancım yoktu. Hastanede süni sancı verildi.  Öğlen 4 den saat gecenin on ikisine kadar sancı çektim onda 3 cm açılmam vardı. En son sezeryan oldu.  

Canım herkesin bünyesi farklı ama ben sezeryan tercih ederdim.    Hemen ayaklandım bebeğimle ben ilgilendim. Çok rahattı.
-Reklam-
0 oy
(1,264 puan) tarafından
Hic sancım yoktu suni sancıyla 9 saat sürdü 
(1,856 puan) tarafından
Suni sancı nasıl ki daha mı beter acaba
(1,264 puan) tarafından
Normal sancıyı bilmiyorum ama suni zor
0 oy
tarafından
Suni sancı ile doğurdum. İlki 2 saat yatış 15 dakika çatal. İkinci daha çabuk 10 dakikada doğdu. Sancı kısmı çok kısa sürüyor benim.
(1,856 puan) tarafından
Ben  bir saatten fazla o catalda durdum bir türlü beceremedim  dogurmayi
tarafından
Bazısı korkudan ikinamiyor. Seninde öyle olmuş olabilir. Nefes egzersizi ogrensen kolay yaparsın.
(1,856 puan) tarafından
Yok naif bir doktor dogurttu minyon tipli çok iyiydi ama çok olmuyor diye olumsuz cümle kurdu onun hocası geldi kadın aferim harikasın oldu oldu dedi ondan sonra dogurdum
tarafından
Doğru gaz vermeside lazım biraz. Benimki hep harikasın devam vs deyince o gazla çabuk olmuş olabilir :)
0 oy
tarafından
Canım doğum herkeste farklıdır kimisi 3 gün çeker kimisi 2 saat çeker sancı kendini kıyaslama sen kendini nasıl hissediyorsun önemli olan o. Ben 1 saat çok şiddetli sancı çektim 2 saat hafif sancı çektim. Kuzenimin eşi 24 saat aşırı şiddetli sancı çekmiş 2 gün de hafif sancı çekmiş. Eltim 6-7 saat çok şiddetli çekti kızında ama ikinci doğumunda daha fazla çekmiş herkes farklı yani. Önemli olan doğumdan sonra kendini nasıl hissettiğin
(1,856 puan) tarafından
Doğumum çok zor geçti öyle ki gözüm kararmıştı
tarafından
Düşünme o zamanları boşver bak bebeğin yanında moralini yüksek tut sütün bol olsun
(1,856 puan) tarafından
Süt içmiyor kiz büyüdü 23 aylik
tarafından
He ben de yeni doğum yaptın sandım
0 oy
(7,972 puan) tarafından
3 gün boyunca çığlik çıgliga sanci cektim
(1,856 puan) tarafından
Hastanede miydin
(7,972 puan) tarafından
Evet suyum geldi gitmistin 3 gun sanci sonra dogurdum 3 gunde hastanede yatiim
0 oy
(7,193 puan) tarafından
Bir buçuk gün normal sancı çektim evimde . Hastane de 11 saat şiddetli sancı çektim çok zordu hiç geçmek bilmedi çok ağladım acilmam olmuyor diye çok şükür sona doğru suni verdiler açılma hızlandı keşke başta verselermis . Ama doğumum aşırı kolay oldu üç ikinmada çıktı yavrum 
(1,856 puan) tarafından
Ben bence dünyanın en zor doğumunu yapmisimdir ikinmaktaan sesim kesildi pişman oldum ama ne çıkar :))
(7,193 puan) tarafından
Ah canım benim geldi geçti çok şükür Rabbime canları sağolsun da normal doğum bebekler için çok önemli bir sürü avantajı var insan onlar için nelere katlanmıyor.ki
0 oy
(96 puan) tarafından
4 gün önce doğum yaptım sancım yoktu ilk suyla kanama oldu. Hastaneye gittim 6 saat suni sancı ile doğum oldu 
0 oy
(597 puan) tarafından
Hic sanci cekmedim sadecd 3bucuk saat dogum sancisi ve dogum masasinda 6dakikada dogurdum. Varmi artiran (kisaltan) :D
0 oy
(1,016 puan) tarafından
51 dk doğumum oldu canım doktor dedi . 9 ay hiç sancı nedir bilmezdim 39+6 2 saat yol yürüdüm aksam sancım başladı 4cm ile gittim ve hemen 9çm oldu ama işte ben ıkınamadım çocuk erken doğum kanalına girdi bebeğim oksijensiz kaldı  
0 oy
(13,001 puan) tarafından
30 dk felan çektim galiba epidural vuruldum kolay oldu :)
0 oy
tarafından

7 saat suni sanci aldim ama doguma girene kadar agrim yoktu son dk agrimaya basladi 10 dk icinde de dogum yaptm :)

0 oy
(971 puan) tarafından
16 saatlik sancidan sonra doğurdum öldüm öldüm dirildim resmen
0 oy
tarafından
Son gebelığım hep bel ve çatı kemığı ağrısı çektım çok kasılmalar oluyordu

Benım 6 gebelığım de zor geçti 

Gün aşımı dıye yatış verılsı saat 10 da gırış yaptım doğumhaneye sunı sancı verıldı sancılar başladı sonra suyumu açtı bu kaç ikinmada saat 1 de doğurdum 
0 oy
(389 puan) tarafından
12 saat sürdü 
0 oy
tarafından
Benim oglumda 3 gün kizmda 1 hafta bu kizmda 1 gun
0 oy
(3,552 puan) tarafından

17 saat :angel: ama tabi 17 saat boyunca sancı çekmedim suyum geldi doğum başladı 17 saat sonra kızımı kucagima aldım 

0 oy
(1,766 puan) tarafından
Benim normal doğumum çok kolaydı valla, sezeryan zordu 
0 oy
(100 puan) tarafından
Şükürler olsun ki çok korktuğum doğum eylemini kısa atlattım.

Hissedilir sancıyı 2 saat çektim ardından epidural aldım. 2 saat sonra da doğum odasında ıkınma taklidi yaparken Dr çıkarıverdi
0 oy
tarafından
Sancım yoktu suniyoe 4 saat
0 oy
tarafından
Akşam 6da hastaneye gittim odaya almadan acilde sık sık muayne ettiler 5cm kaldı doğumhaneye aldılar gece 3de 3 tane suni sancıyla 9da doğum yaptım 

İlgili sorular

+1 oy
11 cevap 253 göst.
0 oy
18 cevap 396 göst.
2 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
51 cevap 975 göst.
8 Aralık 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 242 göst.
4 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Eylulyy2 (198 puan) tarafından soruldu