0 oy
912 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Ya tuhaf bir soru oldu ama merak ettim şimdi ben 1 yıllık evliyim ve eşimlede 3 yıl görüştük ama kafama takıldı her ay maaş alır bana 600 TL harçlık verir ve ben ne kadar maaş alıyor bilmiyorum bu nedenle parayı da rahatca harcayamıyorum olurda yarın bir sey çıkarsa diye ha eşimde üniversite de araştırma görevlisi

82 Cevaplar

0 oy
(10,499 puan) tarafından
Öğretmenim 5 in üzerinde bu ay bizim Allah bereket versin eşinin de 7 bin falandır

tarafından
Maşallah canım Allah bereket versin
-Reklam-
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Bilirim tabi  canım  
0 oy
(1,621 puan) tarafından
Valla benimkide söylemeyip o kadar harçlık verse işime gelir biliyorum hadçlıkta almıyorum 
tarafından
Ama insan rahat harcayamıyo
0 oy
tarafından
yeniden gösterildi
Evet canım biliyorum esim maasını alınca eve getirir ben ona harçlık veririm :)
tarafından
Yok maalesef ben bilmiyorum
tarafından
Karısısın sonuçta sor bence sorarken ilk kez sorunca tuhaf gelebilir ona daha önce sormadın diye ama.o da alışır savurgan olmasın eşim pata konusunda bana guvendihi için hepsini bana veriyor savurgan da değilim cimri de ama birikim yapıp bir şeyler sahibi olmak istiyorum bence sende eşini alıştırarak şöyle çünkü dünya hali belli olmaz ev parasiz olmasin
tarafından
Çok doğru
0 oy
(10,582 puan) tarafından
3 senedir evliyim bilmiyorum cnm öyle harçlıkta vermez verse de borç gibi verir geri alır;))) 

Haftada 100 verir market için oda 
tarafından
Aa oda olmaz ki
(10,582 puan) tarafından
Oluyormuş işte cnm.
0 oy
(3,729 puan) tarafından
Net bilmiyorum sormuyorum da açıkçası ama aşağı yukarı ne kadar aldığını biliyorum rahat rahatta harcıyorum
tarafından
Ne güzel canım
0 oy
(11,107 puan) tarafından
Hiç mi konuşmuyorsunuz ki? Ben her şeyini bilirim. Maaşı harcaması birine borç verir ya da alırsa ne bileyim aileye yollarsa falan aklına gelecek her şey. Konuşur ona göre ortak hareket ederiz biz. 
tarafından
Yok canım bana boş ver der
(11,107 puan) tarafından
Bu 600 lira evin ihtiyaçları dışında mi veriyor yoksa ihtiyaç için mi?
tarafından
Onun dışında
(11,107 puan) tarafından
O zaman bence sorun yok dilediğin gibi hem harca hem biriktir. Ortalama bi hesap yapsan adam normal veriyor sana sanki. Ama en güzeli konuşmak.
0 oy
tarafından
Sence senin eşinin maaşı ne kadar onu biliyormusun:) en az 5bin aliyordur
tarafından
Orası öyle net bilmiyorum
0 oy
tarafından
Eşin 6 bine yakın para alıyordur cnm.sinav görevi falan artiyordur parası.:D sana az veriyormuş.
tarafından
Bilmem bana verdiğini rahatca harcasam keşke
0 oy
(2,692 puan) tarafından

Eşin de iyi maaş alıyordur. 600 az bence ona oranla :D Bir de harcamaya kıyamıyormuşsun, maşaallah ne kadar iyi niyetlisin <3

Kuruşuna kadar bilirim, o da benimkini bilir, ortak ödemeleri yaparız. Kimde ne kadar kaldı biliriz. Evlilikte her konuda şeffaflıktan yanayım. 

tarafından
Ne güzel canım valla ben harcayamıyorum ya yarın darda kalırsak diye
0 oy
tarafından
Temmuzda zam gelecek sende temmuzdan sonra zamlı iste maaşı :-D 3100 TL maaş alır henüz harçlik almadım kocamdan hala düğün borcuna kesiliyor maasimla idare ediyorum birdahaki aya alamayacağım ozaman isterim para :-D
tarafından
İste kuzum ama eşim 3000 den fazla alıyor çünkü 3000 sadece araba kredisi var onu biliyorum bide 1130 TL kira
0 oy
tarafından
Tüm hesapları eşimle yaptığımız için biliyorum ona göre ne alış veriş yapacağımızı gerekli olanları almayı yıllardır öyle yaptık ki hep birlikte hareket etmeye çalışıyoruz çünkü onun attığı bir sıkıntılı adımda onunla birlikte bizde zorluk çekiyoruz 
tarafından
Aynen iyi yapıyorsun
0 oy
(932 puan) tarafından
Direk benm elimde oldugu icin biliyorum onada gnluk harclik weriyordum en iyisi cnku bnm esimin eli cok acik harciio
tarafından
Benim de gereksiz yere Herşeyi alır
(932 puan) tarafından
Memlekete tasin gelme amannn kizz cok sicakkkk
(5,220 puan) tarafından
adam 2aydır sefil hayatı yaşıyo artık gelmem lazım kız
(932 puan) tarafından
Kiz cok sicak bebek bile bayginlik gecirdi diom sana aman yasanilcak gibi deil yaw
(5,220 puan) tarafından
pzaman bende vantilatör çalıştırcam mecbur
0 oy
(5,220 puan) tarafından
bilirim tabi hemde ondan iyi bilirim :D
tarafından
Vay canına:))
(5,220 puan) tarafından
bordro uygulaması maaş hesabı bende hep açık çoğu zaman kartta bende adamın sigarasından başka gideri yokki :))
0 oy
(3,101 puan) tarafından

Ben ona 600 tl verrim gerisi benm :)

Tum odemeleri ben yaaprim cnku o ugrasmaz.krediydi faturalardi.

tarafından
Oh ne güzel
0 oy
(2,324 puan) tarafından
Mesaiye kaldığına kadar hesaplarız birlikte. Banada 500 lira harçlık verir Bende hiç harcamam. Kenara koyarım geçen edim hastalandı özele gittik ordan kullandık hep. O yüzden kenarda para iyi oluyor. 
tarafından
Aynen ondan harcama yapamıyorum
0 oy
(1,145 puan) tarafından
Bilirim tabii ki elinde en 6000 alıyordur kuzum 
tarafından
Bilmek lazım valla
0 oy
(5,314 puan) tarafından
Bilmiyorum bilmekte istemiyorum
0 oy
(48,854 puan) tarafından
asgari ucretle ev geçindiren aylik esine 50 lira veremeyen var 600 zaten cok 400 at kenara kalani harca
tarafından
Öyle  şükür veriyo
0 oy
(7,214 puan) tarafından
Kartının uygulaması bende yattığını çektiğini her şeyi bilirim eşimde bana sorar bazen baksana yatmış mi maaş diye . Eşler arasında bunun hesabı olmamali bence 
tarafından
Aynen öyle canım

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 604 göst.
0 oy
37 cevap 455 göst.
3 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Civcivim (1,108 puan) tarafından soruldu
+1 oy
60 cevap 791 göst.
18 Mayıs 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+2 oy