0 oy
583 göst.
Aile kategorisinde (2 puan) tarafından
Merhaba hanımlar fikirlerinizi düşüncelerinizi ne yapmam gerekir siz ne yapardınız çok merak etiiğim bir konuyu paylaşmak istiyorum özetlemeye çalışı an. Öncelikle eşimle severek evlendik fakat bana ailesinin otoriter düzgün bir aile olduğunu anlattı herşey iyiydi. Nikahımız korona dönemine denk geldi düğünsüz nikah ile evlendik ama annesi nikaha korona yı bahane etti hastayım dedi gelmedi ben gerçekten annesini bayağı hasta sanırdım ama annesi sadece tiroitlerden dolayı kilo sıkıntısı çeken ve astımı olan birisi ve kilodan bacakları ağrıyor vs yani gelmesini sorun edecek bi durum yok. Sadece babası geldi ve durumları normal olmasına rağmen bana bilezik vs hiç bişey takıl adı abisi ve ablası var ablası çantasına eşini atmış ama yine takı kutusuna bişi koymamış bana da takmadı abisi dahil. Başta sustum sustum ama artık susamıyorum. Çocuğumuz oldu annesi babası dahil gelmedi ancak telefondan soruyorlar. Ablası burnumuzun dibinde oturmasına rağmen çocuğum 7 aylık olunca geldi aslında eve almayacaktım ama yine insanlık olsun dedim aldım. Abisi asla ne yiğenini sordu ne aradı. Bunun üstüne eşimin ailesine gitmek çocuğu göstermek kalsın telefonda bile görüşmek istemiyorum olanlar çok bunaldı ve psikolojik etkiledi. Eşim hala onlara karşı vicdan yapıp anne baba diyor. Anne baba böyle yapar mı oğluna torununa ya  bunun viccsdanı ben niye yapmıyorum sorun bende mi tepkiniz ne olurdu 

25 Cevaplar

+2 oy
(119,133 puan) tarafından
Yaa bide iyi yonden dusun gelip gitmeseler vic vic dursalar falan ne bilim mesafe iyidir
(2 puan) tarafından
Öyle de bu çok çok ya insan bi değer verdiğini gösterir
-Reklam-
0 oy
(606 puan) tarafından
Ne güzell kızz keşke benimkilerde  böyle olsa ne dert edecem aksine ohh derim 
(2 puan) tarafından
Bana değer verilmediğini düşünüyorum öyle düşündürüyor insana
(90 puan) tarafından
Sana değil kocana değer vermiyorlar, ben öyle söylüyorum eşime, hiç kendi üstüne alınma, ona değer verilseydi onun eşine yani sana da değer verilirdi.
(2 puan) tarafından
O kadar haklısın ki bende onu eşime dedim değer vermiyorlar
(90 puan) tarafından
Elbet gönül ister ki el üstünde tutulan, arayıp sorsunlar sen nasıl oldun bebek nasıl oldu diye. Bebeğime engelli dediler, doktor doktor gezdik arayan soran olmadı, ben operasyon geçirdim felç oluyordum yine kimse ne geldi ne de arayıp sordu, kaynana evde olmasına rağmen annem gelip baktı bana, Allah bizi onlara muhtaç etmesin inşaallah.
Daha doğum yapmadım bir kaç gün sonra yapacağım ve kimse gelmesin sormasın istiyorum bu saatten sonra.
0 oy
(1,129 puan) tarafından
Kesinlikle haklısın alttan alma çabasına girme , düğün doğum vs. Bu zamanlarda aile yanında olmayacaksa ne zaman olacaklar, aynı şeyi senin ailen yapsaydı karşı tarafın tepkisi nasıl olurdu acaba , akraba diye bazı şeyler telore edilir ama bu tarz şeyler bana göre edilmez bana verilen değer kadar karşı tarafa karşılık veririm...
(2 puan) tarafından
Aynen benim gibi düşünüyorsun düşündükçe sinirleniyorum bizim taraf yapsaydı nolurdu diyorum anne baba yine de diye vicdan yapıyor da oğlu yapıyor vicdanı anne babanın yapması gerkmez mi ya nasıl rahatlık bu ben anlamıyorum değer saygı 0 bana karşı el kızıyım ya ben onlara göre bu mu örf adetim iz bizim
0 oy
tarafından
Kzi valla boşver git keşke benm eismin aileside gelip.gitmese kafam rahat olsa
(2 puan) tarafından
Öyle diyorsun da en azından değerli olduğunu hissettiriyorlsr emin ol tam tersi olsa öyle düşünmedin sayılmadığı bilmek daha beter
0 oy
tarafından
Arayıp ağzıma geleni sayar bundan sonra tamamen çıkarırım hayatımdan. Eşin üvey evlat mı ya bı kadar da saf olunmaz çünkü hiç mi agirina gitmiyor. Ayrıca onlar takmadiysa eşine yaptirsaydin. Düğün olmadı bari takın olsaydı insan da yüz olur biraz ya bu kız zaten hiçbir şey istemedi deyip bir çeyrek dahi takmadilar mi  . Hadi kendi tercihin olsa tmm da resmen seni buna mecbur bırakmışlar ve şimdi de geçmişe takılıp kalıyorsun. 
(2 puan) tarafından
Eşim bide yok kolye takılacak yok bilezik vs dedi annesi demiş ne takılacak o da saymış ama 0 elf elder 0 ya bu kadsr olmaz yani sürekli geçmişe takılıyorum bide sürekli sadece arayıp boş boş napıyorsun uz diyor her gün ama bi kere kızım bi şeye ihtiyaç var mı demedi eşim göreve gitti evde tek kaldım ne kadar zaman küçücük çocukla bir Allahın kulu bana kızım teksin ihtiyaç var mı diye sormadı benden vicdan bekliyorlar ya ben dışarıda gördüğün kediye köpeğe kuşa dayanamam ama bana yapılana karşı da bitince bitiyor 0 vicdan yok ynai bunda
tarafından
Mesele altın değil aslında. Durumu yoktur takamaz tmm ama sizin mevzu farklı , nikaha gelip bir çeyrek dahi takmamislar bu sana ve oğluna verdiği değeri gösterir. Ve hepsine susup kabullendigin için şuan tepki gösterince sucluymussun gibi davranacaklar. Ama salla gitsin zaten hayatlarında yoklar belki kafalarına dank eder. Aynen yaziklarini soyle eşim kimsesiz gibi varlığınız yoklugunuz bir zaten o yuzden tamamen çıkart işte . Yani ben oyl yapardım en azından sinir olmam defolsun gitsinler
(2 puan) tarafından
Yok dank edecek kafa olduğunu sanmıyorum bile ben bence de yoklar zatenn
0 oy
(1,186 puan) tarafından
Ne güzel.kiz Allah'a yakın sana uzak olsnlar daha iyi bebeğine bir çeyrek taksalar dibinden ayrilmasalar herşeye karissalar dahami iyi
(2 puan) tarafından
Keşke karışmıyor olsalar böyle de uzaktan telefonla dırdır susuyorlar mı ki
0 oy
(1,771 puan) tarafından
Eşimin ailesi kendine benim ailemde kendime umrumda olmazdi valla yer kalabalığı sadece eşimde gitsin arasın sorsun benim aileme gitmek durumunda değil bukadar basit 
(1,771 puan) tarafından
Bebeğiniz var ise aradığında açıp da söyleyin şuan bebeğimi uyutuyorum yemek duş vs vs diye
(2 puan) tarafından
Alınıyor bide biliyo musun öyle deyince hemen trip
(1,771 puan) tarafından
Amannn boşverin takılmayın kafanıza Allah allah telefondanmi kaynanalik yapicak hiç haz almam öyle tiplerden
(2 puan) tarafından
Aynen telefondan kaynana iyi dedin valla
(1,771 puan) tarafından
Yani boşverin yaşları kaça gelmiş bazen şöyle düşünüyorum onlar ununu eleyip bessigini belemis bir yavru emanet etti Rabbim ona enerjimi harcamak istiyorum sizde öyle düşünün yormayın kendinizi bu eşiniz dahi olsa :)
0 oy
(1,372 puan) tarafından
Sen ne yaparsan yap canm sana karsi cephe almazlar esin ağırlığını bu durumdan hoşnut olmadigini dile getirmesi ve anlastirmasi lazim yoksa onlar nasil olsa biz buna ne yaparsak yapalim hem evine gideriz hem lafimizi gecirtiriz gibisinden dusunurler kocan kararli olacak hadi taki isi hallaolur esin yapar sana taki ama torunlarina 7 ay sonra gelip bakmalari baya sorun 
(2 puan) tarafından
Tabi sorun ya daha da ayaklarına torun bekliyorlar götürmek istemiyorum eşimdeasla aman aman laf ettirmez at üzülür kırılır yanlış anlar diye yanlış anlaşılacak ne var ya bunda çocuğuma gelmemek ne demek ben neyim bu çocuk kim ya
(1,372 puan) tarafından
Bencede getirmesin esin çocuğu onlarin ayagina
0 oy
(4,917 puan) tarafından
Kimse ailesini atmaz cnm iyi yada kötü atmıyor vala kimse sen mesafeni koru eşine gereknleri soyle seni hiç bişey için zorlamasin bu konuda  göremezsin olur biter ama onlarla eşinin muhabbetine karisma
(2 puan) tarafından
Ama onlar bizim aile içi işimize karışma çabasında
(4,917 puan) tarafından
Vardır öyleleri siz uygulamadikca boşver istediklerini. Yapsınlar
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Peki eşinle mutlu musun cevap evetse başka dert arama kendine gelmesinler etmesinler uzak olsunlarda , ailenizi karıştırmasınlrda, bilezik smdi soz konusu olmaz üzerinden çok sular almış alan memnun yani o yüzden salla gtsn
(2 puan) tarafından
Bence de uzka olsunlar ama o bilezik konusu en baştan beri bitmedi benim için işte problem
0 oy
(4,923 puan) tarafından
Bilmiyorum sadece sana mı böyleler yada kopuk aile de olabilirler 
(2 puan) tarafından
Sadece bana biliyor musun diğer abisi ablasına hiç böyle değiller
(4,923 puan) tarafından
O zaman adam seçiyorlar yada seni sevmiyorlar canım sende mesafeli ol napcan
(2 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum
0 oy
(986 puan) tarafından
Sende onlara aynı şekilde davranirsin.hic birine yüz verme gidip gelme .ne hâlleri varsa görsünler.esin illa görüşmek istiyorsa kendi bilir.sen mesafeli ol elinden geldikçe.
(2 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum
0 oy
(90 puan) tarafından
Ben rahat etmeyeyim diye gelip evime yerlesen kaynana, şu an bakılmaya ihtiyacım var diye başka şehirdeki kendi evine tatile gitti, bir kaç gün sonra dogumum var, doğumda da gelmeyecekmis çünkü yine bakıma ihtiyacım var, geldiğinde de sanmaki o bana bakıyor, ölsem bir bardak su vermez ağzıma. 

Torununa bir şey almak bir yana aldığım iki parça kıyafet için de dünyanın kavgasını yaptı benimle, annemin dünyanın örgüsünü yaptı, şimdi kimse bunları giydirmiyor hazirlari var dedi, sanki kendisi hazır almışta. 

Hamile halimle ameliyat oldum neler çekiyorum bu 8 aydır bir görümce aramadı sormadı 8 tane görümce var, fakat benden onları aramami bekliyorlar ve bunun için tartışıyorlar. 

O kadar zengin olmalarina rağmen düğünde hiç bir şey takmadilar, ne kaynana ne görümce ne de kayin, düğünde gelen tüm paraları da hangisi aldı bilmiyorum. 

Ailemin hepsi tüm kardeşlerim bekar olanlar bile takı taktı ve ben onları takınca bile sorun oluyor, kaynima vermem gerekiyormus.

Bazı aileler cok dengesiz, bazılarını tenzih ediyorum ama bu çok zengin olanlar aşırı görgüsüz mü diyeyim doyumsuz mü diyeyim bilmiyorum.

Hamileyim markete gittik bir bisküvi aldım, eve getirdim kaynana kavga etti çocuk musun sen diye, ama oturur benden çok yer. 
(2 puan) tarafından
Yaa seni öyle iiyi anladım ki şuan çok zor ya durum ah
0 oy
(328 puan) tarafından
Sen başta hata etmişsin. Ölüm döşeğinde olmadığı müddetçe ne hastalar var sırf evlatları torunları evleniyor diye o gün ya Bismillah ile ayağa kalkıp yine de nikaha düğüne gidiyorlar. İrtibat halinde olmadigin olamadigin kişilerden bir şeyler zaten bekleme. Millet iç iceyken dediğini yaptıramiyor ya da yapmiyorlar. Ben hiç muhattap olmazdım. Eşimin neden durumu sorgulamadigini net olarak anlatmasını isterdim. Hiçbir sebep geçerli olmazdı ama bilmek isterdim. Onun tarafından düşündüğümde az da olsa hak verirsem anne babasıyla benim bulunduğum yer disinda görüşüp konuşmasına çok karismazdim. He haklı buldugumdan mi hayır ama vicdanen ses cikartmazdim. 
(2 puan) tarafından
Durumu sorgulamıyor hastaymış bahanesi hasta falan da değil apacık yani.. Bide beni de görüştür ek isyiyor konuşmamak sıkıntı sebebi ama işte ben susamıyorum bana yapılana sustum sustum çocuğum oldu bunu yaptılar ya yok yani şuan naparlasa yapsınlar bitti susamam brnde böyleyim
(328 puan) tarafından
Nikaha gelmediğine, torunu ve seni saymamasina da teşekkür etsen olur muymus ? Bu kadar da sacmalamak olmaz. Ne münasebet. Büyük büyüklüğünü yapmış gibi. Fırsat verme kimseye. Millet de herhangi bir şey için çekinme de yok arkadaş. Oldu..
(2 puan) tarafından
Onu istiyor teşekkür etmem gerekok naizkelr çünkü.. Bide kardeşinin düğününe gitmiş ana oğluna gelmedi hatta torununa gelmedi şaka gibi ama krize giriyorum düşündükçe
0 oy
(15,014 puan) tarafından
Bariz bı şekilde seni istememisler. Ve bunu belli etmişler. Eşin de seni sevdiği için evlenmiş. Onlar seni istemiyorsa sen de isteme. Gidip gelme. Eşin çok rica ederse öyle git . Evine gelirlerse hoşgeldin de. Önlerine ikramını koy. Bitti. Fazlasına asla girme. Aranızda hiç problem olmadan mi gelmediler düğününüze
(2 puan) tarafından
Ben gelip gitmenin g sini dahi ist~istemiyorum. Hiç bir problem yoktu korona yı bahane etti aman hastayım o bu şimdi çocuk oldu kötü zamanda doğmuşmuş ay lafa bak ya çıldırıyorum niye hastalık varmış ama napmış gitmiş kardeşinin oğlunun düğününe ee oğlun nerde
(15,014 puan) tarafından
Boşver dostum. Herkes sana nasıl davranıyorsa öyle davran. Kendini ancak böyle koruyabilirsin.
0 oy
tarafından
Ne biçim aile bunlar kendini geç ama insan oğlunun evine gitmez mi hiç ya
(2 puan) tarafından
Gelmedi valla bende onu anlamıyorum işte ne biçimse
0 oy
(1,086 puan) tarafından
BI benzerini yaşadım. Yaparız ederiz dediler yapmadılar. Buna rağmen sustum. Bebeğim oldu gelip gitmelerini istedim gelmediler. Üstüne yardım dahi etmediler. Temizlikçi tutsun dediler . Yine sustum laf etmedim. Taa ki olaylar patlaklik verene kadar. Bı gün oturmaya geldiler sonra yok biz kalalım yok sadece kızım kalsın bilmem ne diye konuştu. Kızına da burda kaldığında dersini çalış dedi 25 yaşında kızı. Bende sinirlendim işi kaçta bitecek benim işim var dedim. Baştan niye soylemiyosun dediler. Siz ev sahibine sormadan niye plan yapiyosynuz ki dedim. O kadar zorlarina gitmiş ki kayinpederim haftalar sonra açtı agzini yumdu gözünü. Bende lafımı esirgemedim. Kayınvalideme çatır catir söyledim. Bazı insanlara karşı susmak olmuyor. Rabbim size iç huzurlugu versin. 1 haftadır yastığa kafamı rahatça koyamiyorum. Ne olur gelinleri kızları gibi görseler sevseler değer verseler. .
0 oy
(952 puan) tarafından
Benimde aynı ne düğün ne altın ne birşey. Uzak kalsınlar en iyisi ben uzak duruyorum ozellikle
0 oy
(7,402 puan) tarafından
Aman canim gelip gitmekl deger olculmuyor inan..belki gelip gitseler farkli sorunlar cikacak hic canini sikma. Haklisin sen ama takma hic. Esinde napsın anasi babasi arada kalıyor.
0 oy
(774 puan) tarafından
Ama yani 7.ayında görmek nedir gelmesymiş daha şerefliymiş valla ayıp be yaptıkları tamm bak seni sevmeyebilirler ama torunları neticede ama bi bakımada gelmemeleri daha iyi bence o kadar kafana takma bizimkiler üst katta her seferinde gelirler torun sevcez die ama iş çocuğa bişey almaya gelince nasıl kaçacaklarını bilemezler kuru kuru sevmelerindense gelmemeleri daha güzel bence boşver onlar sana nasıl davranıyosa sende aynı şekilde ilerle eşinde çok görmek konuşmak istiyosa yolla gitsin kendisi hiç kafaya takmam ben olsam

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 586 göst.
0 oy
11 cevap 259 göst.
8 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Nrtn123 (118 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 418 göst.
24 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,290 soru

11,322,734 cevap

34,773 kullanıcı