+2 oy
1,514 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar eşinizin maaşını sordukları zaman cevaplıyor musunuz? Net söylüyor musunuz. Şahsen, ben sıkıntıya giriyorum sanane yani niye soruyorsun. Burada birbirimize söylüyoruz sıkıntı yok ama eş dost aile arkadaş çevresinde sorulmaması lazım bence yanlış mı düşünüyorum 

55 Cevaplar

+1 oy
(849 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Erkeğin maaşı kadının yaşı sorulmaz derler :D
tarafından
Herkes bunu bilmiyor sanırım. :)))
-Reklam-
+1 oy
(14,019 puan) tarafından
Herkesin sorması yanlış burda birbirimize soruyoruz diye bir şey yok bence. Ben rahatsız oluyorum ama eşime göre hava hoş herkes bilse kaç yazar kafasindaydi ben uyardım kimsenin bu evin hesabını bilmesini istemiyorum dedim. Sordukları zaman da çok şükür alıyor birşeyler diyorum 
tarafından
Fazla meraktan oluyor bunlar hep, annem sorduğu zaman bile sıkıntıya giriyorum
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Bana bir kez sormuştu arkadaşım napcan ortak mi Olcan dedim :D bı daha da konuşmadık gerçi arkadaşım degildi normal sıradan birisiydi
tarafından
Kapak sesi buraya kadar geldi :)) iyi yapmışsın kız aferin
(6,203 puan) tarafından
İçimde kalmasını hiç istemezdim :D
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Bende uygun bulmuyorum 
tarafından
Evet hep meraktan soruyorlar
0 oy
(1,437 puan) tarafından
Evet ya ozellikle benim babam bu soruyu çok soruyor söylemiyorum ama napcak sin diyorum 
tarafından
Benim babam annem de hep sorar çok sinirleniyorum
(2,359 puan) tarafından
Ay benm annemlerde sorar ablmda babam sukadar zam gelecekmiş die ayaktaydı hm diyorum nasıl haberiniz yokmu kocan soylemiomu der ne alaka yani söyler
(1,437 puan) tarafından
Kendi maaşınin zamı ile ilgilenmez devlet memuruna bu kadar zam gelmiş sizin maaş şu ka dar olur artık diye deli oluyorum
0 oy
(1,274 puan) tarafından
Bazen aile ortamında ben de sahit oluyorm. Kadınlar valla hic bilmiyorm bana soylemez diyolar. En az soru kadar bu cevabı da sacma buluyorm. Esinin maasindan nasjl habernz olmsz:)
(1,298 puan) tarafından
Maaş kartının şifresini biliyorum bende ondan önce girip bakarım ne kadar yatmış die. Sonra başlarım hesaba . Su suraya bu buraya die. Hop maaş bitmiş
(14,019 puan) tarafından
Bizimde öyle. Evde ki hesabı ben yaparım 1 ay eşime bıraktım hiç bir şeyi ödemedi ve parayı da harcadı asla yapamıyor :D
(1,298 puan) tarafından
Bizde de öyle oluyor. Yeni doğum yaptım sıralar hesabinu yapmadim. Ne faturalar ödenmiş nede paranın hesabını tutmuş.
(1,274 puan) tarafından
Biz aynı isi yapiyorz zaten ay başı hemen bordrolara bakarm maasimz nasil diye :) hesap kitap isleri esimde ama ben devralmayi düşünüyorum. Kendimin daha fazla birikim yapacagini düşünüyorum:)
(1,772 puan) tarafından
Kız deme öyle ben bilmiyorum gerçekten 12 yıl sevgililik 2 yıl evlilik bilmem maaşını annesi de bilmiyormuş bekarken söylemiyor çok ketum eksiğin varsa de bana alım der
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Kimse sormaz sorarsa da söylerim yani zaten evde kiradayiz akıllı olan hesaplasa zar zor yetiyodur der 
tarafından
Bizde kiracıyız canım ama söylediğin zaman o yeter de artar diyorlar. Asgari ücret 4.250 TL ama her ay eksiye başlıyoruz zaten. He birde şey diyorlar bu para size nasıl yetmiyor
(4,700 puan) tarafından
Ay o lafa bende sinir oluyorum
0 oy
(3,156 puan) tarafından
Ay bende çok sinir oluyorum o soruya ya ne yapacaklarsa...
tarafından
Ay sorma ya hep meraktan
0 oy
(1,154 puan) tarafından
Soran olursa de ki napcan nufüsuamı gircen 
tarafından
O an kırmamak için ses çıkarmıyorum ama bazen tutamıyorum kendimi, annem dahi olsa
0 oy
tarafından
Eşim bana soylemiyorki
tarafından
Nasıl yani gerçekten mi, eşiniz ne iş yapıyor. Hoş söylese ne olacak çok saçma bence
tarafından
Kasap canım aman
tarafından
Bilemedim canım ya bana göre çok yanlış neye gizliyor saklıyor, neyse huzurun olsun takılma :)
0 oy
tarafından
Kayınvalidem soruyor o da rahatca para istemek icin bende düşük söylüyorum :) ben calişirken bile bana sorardım asgari ücret der gecerdim :) evet nefret ediyorum sanane dimii ne diye sorarsinki 
tarafından
Benim de kayınvalidem hiç sormaz bir kere sormuştu sadece, annem çok soruyor. Eşinin maaşı belli oldu mu net ne kadar falan filan çok sinirleniyorum
tarafından
Ne güzel bak bizimki para icin soruyor. Evet valla annen olsa bile sinirin bozuluyor gerceği söyleme az aliyor de
0 oy
tarafından
Soran yok canım aman sorsalar da ne diyeyim yahu 
tarafından
Aaaa senin çevren de böyle meraklı insanlar yok mu :)) çok şanslısın :))
tarafından
Yok kız kimse yok çok şükür ☺
(4,583 puan) tarafından
Hülyacığım bazen sana çok özeniyorum ahahahz
tarafından
Kuzum benim yaaa ☺❤
(4,583 puan) tarafından
☺️☺️☺️❤️❤️❤️
0 oy
tarafından
şimdiye kadar böyle Bi soru soran olmadı ama soran olursa da kazanıyor işte Allaha şükür der geçerim 
tarafından
En güzeli canım :)
0 oy
tarafından
Bizim belirli bir maaş yok,kendi yerimiz olduğu için. Soran olursa da belli olmuyo, kazanıyo işte biseylser Allah bereket versin diyorum
tarafından
Allah bereket versin :))
0 oy
(4,970 puan) tarafından
Ben bile bilmiyorum ki kocamın ne kadar kazandığını :D
tarafından
Eyvahh :)))
0 oy
tarafından
hayır cevaplamıyorum. o bizim özelimiz kimseyi bağlamaz. en sevmediğim şeylerdir. Ben kimseye sormuyorsam kimse de bana soramaz net..
tarafından
Meraktan oluyor bunlar hep :)
0 oy
(7,664 puan) tarafından
En son kayinpederim sordu 300 tl eksik söyledim başka da kimse sormuyor 
tarafından
Kayınpederim daha hiç sormadı ama ondan saklamazdım herhalde :)
(7,664 puan) tarafından
Her seye laf yapiyo normal biri olsa ben de doğruyu söylerdim
0 oy
tarafından
Ben bilmiyorum diyorum bu sefer de asgari aliyo saniyolar
tarafından
Ahaha evet Bi de o var :)
0 oy
tarafından
Banada annem soruyor ya her ay ihtiyacıda yok ne kadar aldı diye her ay ben saymiyorumki eşimin maaşını sormuyorum bile eve bırakır zaten annem benden çok ilgileniyor kadın parayı seviyor:)))
tarafından
Ahahaha benim annem de çok sorar neden böyleler bilmiyorum :))
tarafından
Bende bilmiyorum valla :))
0 oy
(401 puan) tarafından
Söylerim hiç sıkıntı yapmam böyle şeyleri kimse ortak olacak değil sonuçta
tarafından
Meraktan soruyorlar işte ne bileyim ben hoşlanmıyorum

İlgili sorular

+1 oy
60 cevap 785 göst.
18 Mayıs 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy