0 oy
461 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar bebeğim 4 aylık hiç durmuyo iş yaptırmıyo. Yarın köye gidecektik ama benim düşüncem bugün bebeğe babası baksın ben evi toplayın sileyim supureyim çamaşırları yikayim valizimi hazırlayın ama bütün gün şu isim var bu isim var evde durmadı. Bebekde akşama kadar ıkındı 3 gündür kaka yapmamıştı ondan ağladı kucaktan inmedi hiç bı işi yapamadım. Sabahta eltimle kaynım gelecekmiş kahvaltıya. Onlarla birlikte yola çıkalım diyor. Bende hiç bı işimi halledemedim bari akşam çıkalım diyorum. Bide bu eve misafir getirdiği yetmiyo gibi üste çıkıyo ne var evde diyo vs vs 1 buçukta bebek anca uyudu bu saat oldu ev topluyorum ve sinirliyim yarın yola çıkmak istemiyorum kavga çıkar ama inat edeceğim bebege baksaydi da bende toplansaydim. Hayır ikindiden sonra çıkmayı da kabul etmiyo illa öğlen gidilecek mis. Bide kahvalti yapılacak bulaşık çıkacak vs uzun oldu kusura bakmayın neden erkekler bu kadar anlayışsız...

11 Cevaplar

+1 oy
(3,451 puan) tarafından
Şu ev işi için kendini yıpratan kadınları asla anlamıyorum, gerçekten boş yere kendini uzuyosun gibime geliyor, benim çocuğum yok, şuan hamileyim ama hamile değilken bile hiç kendimi yıpratmadım temizlik konusunda. Ayrıca eşim benim haberim yokken birini çağırsa evi b.ok götürsün banane derim, kim ne düşünürsek de düşünsün umrumda olmazzz
tarafından
Ya ben hep böyleyim, kendimi en çok kastigim konulardan biri. Önceden elin boş habersiz biri gelecek olsa 1 saat sil süpür ama şimdi öyle olmuyo her taraf bebeğin eşyası dolu toplarken bile nereye koyacağımı şaşırıyorum. Kucaktan bı an inmiyo bırak temizliği yemek yapıp günü kurtaran sukrettigim günler oluyo
-Reklam-
0 oy
(34 puan) tarafından
Bencil bunlar bencil şimdi tavır yapsan kavga çıkacak suçlu sen olacaksın Allah'a havale ediyorum benimkide böyle anlayışsız benciller. İşini bitirip gitmeye bak canım yoksa zehir eder sana bayramı rezille rezil olunmuyo allahindan bulsunlar
tarafından
Aynen kavga çıksa suçlu ben olurum bide. Bayram da zehir olur bide akrabalara rezil olduğumuzda kalırım. İş bitse ne ala ben misafirle aynı anda nasıl hazır olayım.utfak dağılacak geri toplanacak. Buzdolabı boşaltılacak. Her köye gidisimizde hep böyle acele ettirir hadi hadi. Bu sefer bebek de var bı gün önceden yapamadım hiç bı hazirlik
0 oy
tarafından
Onlara hava hoş peşlerinde dönen bi karı var nasılsa. 
tarafından
Aynen olan hep bize olsun zaten :/
0 oy
tarafından
Ya ben cıdden anlayamıyorum boyle bır yere gıdılıp gelınecekse nasıl esıne sormaz hangı saatte gıderız cıkarız vs gıbısınden ya şaka gibi cidden burde bebek var onun bır duzenı var uyku saatıne gore falan ayarlıyorum ben mesela gıdecegım saatı esımde hep sorar sormadan etmeden olmaz kı bırde yardım etmemıs ustelık
tarafından
Yok canım ev kirlendi temizleyemiyorum diyorum. Uzağı görmediğim için gözlüğü takmazsam kirleri görmeyecek misin.
tarafından
ay ne kadar gelişmiş espri anlayıslı hayran kaldım valla sıkma canını degmez neden uyumadın hala sen sabah oldu
tarafından
Sinirden akşam icemedigim çayı bunu yazarken içtim uyku falan kalmadı kalktım tuvalet banyo yıkadım makinaya çamaşır attım balkonu süpürdüm az evi toplarım şimdi uyku girmiyo gozume
tarafından
sınırden degıl ısler aklında kalacagından yaptın kendıne yaparsın ama yarın senj yenı bır gun beklıyor yorucu bebekle ugrasacagın bır gun dınlenmene bak
tarafından
Ay dinlenecek vakit kalmadı ki, şimdi bebeği emzirecegim namaz kılıp yatacağım en geç 9 da kalkmam lazım ki kahvaltı hazırlayım üzerimi giyineyim vs yolda bebek durursa uyurum artik
0 oy
(1,272 puan) tarafından
Sen anlattın ben sinir krizi geçirdim resmen. Bu ne emrivakilik. Bide kahvaltıya geleceklermiş. Azcık yardım etseydi ne vardı? Çok şükür eşimden yana çok şanslıyım. Acil durumlarda işse iş yemekse yemek yapar yani. Allah yardımcınız olsun. :(
tarafından
Ya benimkide yapardı bebeği turardi ama bugün hep şu isim var bu işim var durmadı evde bende hep ağlayan bebekle bı iş yapamadım beyin kalmadı zaten. Yemeğini bı soluk yedim akşam. Bunları gormuyo gibi kaynimgile gelin demiş bana diyo kahvaltıya gelecekler diye gelsinler mi de demiyo.
(1,272 puan) tarafından
Anladım canım. Çok haklısın ama genede sakin ol bebeğin var sonuçta. Temizlikte yapma boş ev gene kirlenecek gelince gene temizlik yapacaksın. Toparla sadece süpür çık bence.
tarafından
Şimdiden sonra yapacağım o zaten. Ben gün içinde eşim baksa evi temiz bırakayım istiyordum. Ne olur ne olmaz ölümlü dünya sonuçta. 3 sene önce hamileyken yola çıktım doğurup bebeğimi toprağa verip geldim. Dönüşte kaynanam ve arkadaşım yanımdaydı ev pis olsa napacaktim. Ondan hep temiz bırakmaya özen gosteririm
(1,272 puan) tarafından
:(( kötü olmuş. Rabbim buna benzer durumlar yaşatmasın Bi daha inşallah
0 oy
(2,264 puan) tarafından
Ennn tahammül edemeyeceğim şeyler yaa...

Yola çıkılacak mış madem neden herkes evinde yapmıyor kahvaltısını

Yada bir insan neden çocuğuyla ilgilenmez

Sinir bozucu durumlar yaa kabul etmeseydin keşke misafiri bari 
tarafından
Canım gelecek olanları eşim çağırmış. Köye gidecek tarla malzemesi varmış onlarla bizim arabaya sigamayacagimiz için kaynimi çağırmış onları alın diye. Bana sonradan söyledi kahvaltıya gelecekler diye. Normalde bebeğe bakar yemeği temizliği vs oyle halledebiliyorum zaten. Bebek doğduğundan beri kucaktan inmedigi için başka türlü temizlik yapamıyorum ama bugün sabahtan beri şu işimi halledip geleyim bu işimi halledip geleyim deyip durdu. Akşam 10 buçukta  11 işleri bitti ama bebek emmek istedi artık en sonunda 12 buçukta bebeğe de sinirlendim emiyo birakiyo ağlıyo uyumuyo benim kafamda işler dönüyor bıraktım ikisini başka odaya geçtim. Ama sonuç gene bensiz uyumadı. Ben yapsam bu emri vakiyi yani habersiz annem gelecek desem bı sürü tantana çıkartır erkeklerin hepsi narsist sanırım
(2,264 puan) tarafından
Allah sabır versin canım çok zor bu türlerle uğraşması
0 oy
tarafından
Kız eltin yardımcın olsun işte yardım.kocan kızını idare edecek.baska kim bakacak sej iş yaparken
tarafından
Ya eltimle iş yaptıracak kadar yakın değiliz. İşte böyle yılda bir iki bayramdan bayrama görüyoz birbirimizi. 3 yıllık evli evlendiğinde beri bebek doğunca geldi buda ikinci gelisin olacak. Bide nisanliyken geldiydi
tarafından
Birşey olmaz cnm, yardım edeyim teklifi ederse yaptır iş bulaşık yikasin ne bileyim.sen de insansın.kocan seni düşünmüyor sen düşün.
tarafından
Ay biri eltime haber etti herhalde kahvaltıdan vazgecmisler :))
tarafından
Gözün aydın
0 oy
(265 puan) tarafından
Erkekler anlayışsız demeyelim de eşiniz baya anlayışsız. Eltinizi arayıp durumu izah edebilirsiniz bence. Gelmesinler kahvaltıya. Ya da durumu izah edersiniz o toplar bulaşığı falan. 
0 oy
(971 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım kendi istedikleri olacak illa huylaridir zaten 
0 oy
tarafından
Öyleler canm maalesef her derdi kadinlar cekiyo 
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Inat etme canım bayram ağzı kavga çıkmasın boşver bu kez böyle olsun. Sabah çocuğu ver onun kucağına sen işine bak toparlan moralini de bozma çık git. Lânet olsun şeytana de 
tarafından
Aynen öyle

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 762 göst.
17 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Hayal1907 (295 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 631 göst.
21 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Aysel Güzel (1,151 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 84 göst.
0 oy