0 oy
126 göst.
Aile kategorisinde (287 puan) tarafından
Gebelik zehirlenmesi teşhisi konup doğum yapanlar ne gibi süreçlerden geçtiniz kaçıncı haftada teşhis konuldu kaçıncı haftada doğum yaptınız

Bana dün kondu idrarda protein kaçağı çıktı normalde pazar günü 24 saatlik idrar toplayıp pazartesi verecektim ama bayram dolayısıyla ankaraya gönderecek kargo olmadığı için bayramdan sonraya kaldı ama doktor özel olarak gelicem senin kontrol altında olman lazım dedi dün nstye girdim birde bayramın 3. Günü gidicem doktor gelip bakacak bebeğin benim durumuma

Benim gibi olanların çogı erken acil sezeryan alınmış ya bayram da bişey olursa diye korkuyorum

Yaşadıklarınızı anlatabilirmisiniz

32 haftalık bu arada bebeğim

2 Cevaplar

0 oy
(16,489 puan) tarafından
Yaşamadım

Ama inşallah kötü bişi olmaz bebeğini vaktinde kucağına alırsn inşallah cnm ❤️ 
(287 puan) tarafından
İnşallah ya bebeğin gelişimi tamamlansaydı Bi cidden erken dopurmkatan korkmazdım da daha gelişimi için 2 3 haftaya ihtiyacımız var
Ama Bi yandan da hem bebeğime hem bana bişey olacak diye ödüm kopuyor
(16,489 puan) tarafından
İnşallah sanada bebeğe de bişi olmıcak cnm
Sağlıcakla kucağına almayı nasıp etsin Rabbım
-Reklam-
0 oy
(83 puan) tarafından
Ben 28 haftalık tim canım doktora kontrole gittim ve acil sezeryana alındım benimki baya ilerlemiş ilk gebelik olduğu için yaşadığım sorunları hamileliktendir diye dusunuyodum doktorumda zaten anlamadı ilk başta çok ödem topladı vücudum bana tuzu azalt dedi halbuki aşırı tuzlu yiyen biri değilim. Bunu dedikten iki hafta içinde tansiyon yüksekliği ve gözümde kararmalar başladı kontrole gittim idrar testi istedi ve protein gördü üniversite hastanesine sevk etti ve doğum yaptım bebeğim çok şükür sağlıklı yaşıyor o da 2 buçuk ay küvezde kaldı beslenememis karnimda haftasına göre azdı kilosu biraz sıkıntılı oluyor tabiki ama senin hafta ileride kilosu da iyidir inşallah kolay atlatırsın ama muayene zamanına kadar dikkat et kendine. İdrarda protein için magnezyum ilacı vermedi mi benim ikinci gebeliğim ve gebelik zehirlenmesini önlemek için doktorum coraspirin ve magnezyum verdi 
(287 puan) tarafından
Magnezyum kullanıyorum bebeğimin kilosu da şuan 1800 ama yinede korkuyorum çevremde biri yaşamıştı tabi onun 8. Aya kadar teşhis koyulmamıltı tansiyonunu hiç ölçmemişlrt kız kör olmuştu bebeğini de kaybetmişti öyle bişey olacak diye ödüm kopuyor
Tansiyonum 13 ün üzerine hiç çıkmadı çok şükür ama nefes darlığı aşırı derece var bu yapıyormuş uykumda resmen boğularak uyanıyorum ökdğrmeden nefesim yerime gelmiyor aşırı derece ödem var tuzsuz ye herşeyi dedi öyle yapmaya çalışıyorum bilmiyorum çok stres yaptım ya bişey olursa diye
(83 puan) tarafından
Birşey olmaz inşallah senin teşhis konulmuş dikkat et biraz daha muayene zamanına kadar tuzu kes bol su iç iç canım kilosu iyi senin benimki gramdi ama ömrü varsa yaşatıyor rabbim
(287 puan) tarafından
Orası öyle tabi Allah ben ve benim gibi hamilelerin kendilerini ve bebeklerini sağsalim sağlıklı Bi şekilde doğumdan çıkmalarını nasip etsin etsin inşallah

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 156 göst.
0 oy
0 cevap 41 göst.
0 oy
2 cevap 152 göst.
25 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Aysel Güzel (1,151 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 120 göst.
9 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Gulcincim (603 puan) tarafından soruldu

378,254 soru

11,321,534 cevap

34,766 kullanıcı

...