0 oy
481 göst.
Tatil-Seyehat kategorisinde (1,271 puan) tarafından
Kızlar 1 ay sonra tatile gitmeyi düşünüyoruz o zaman bebeğim üç buçuk aylık olcak 110 günlük falan olcak. 5 saatlik yola gidicez. Tatile gidilir mi bebekle zor olur mu aranızda giden var mı ? Gidip gitmemekte kararsız kaldım.

23 Cevaplar

0 oy
tarafından
Cnm evdeyken zor tatilde illa ki zor olur yani.. çarşıya bile gittiğinde emmesiydi mamasuydi aglamasiydi kopuyo.hic.bisiy anlamıyodur ..
(1,271 puan) tarafından
Offf doğru söylüyorsun canım evdeyken bile zor. Hiç cesaret edemiyorum ama çok da istiyorum tatile gitmek bilemedim
(6,441 puan) tarafından
Tatil deniz için geç ama şöyle Karadeniz turu falan süper olur pek sıkıntı olmaz ana kucağında taşırsın falan oturup bir yerlerde de emzirir altını temizlersin
-Reklam-
0 oy
tarafından
Benim bebegim 4,5 aylik esim bayramda bi yerlere gidelim diyo ben cesaret edemiyorm cunku cocukla ben ilgilenicm esim tatil yapacak durmaz eminim yani ama cocugunu sen bilirsin mızmız degilse duracagini dusunuyosan git sana da degisiklik olur
(1,271 puan) tarafından
Çocuğum mızmız :( cesaret edemiyorum ama çok da istiyorum gitmek. Artık zamanı gelince çocuğun durumuna göre karar vercem
0 oy
(29 puan) tarafından
Gidilir tabi. Kardeşim yurtdışnda evli, bebeği 3 aylıkken 2 saat uçak yolculuğu yaparak geldiler Türkiye 'ye. Buradan da sordum ben tanıdık doktora. Hiç sorun olmaz sadece uçaktaki basınçtan kulakları etkilenmesin diye bol bol emzirsin uçuş sırasında dedi. Gayette sorunsuz geldiler. Geldikten sonra da burada o sıcakta atıp bebek arabasına geldiler hergün.
0 oy
tarafından
Üç aylıgı bilmemde 1 yaşında kızımla gidicez yanıma bez bol bol ateş düşürücü güneş kremi ateş ölçer falan alıcam bol bol kıyafet
0 oy
tarafından
Git kizz nolackki çok ağlayan bit bebek değilse git arabasına koyar gezersin
(1,271 puan) tarafından
Mızmız bebek biraz ama gezmeyi seviyor. Bir de bu sene gitmezsen seneye hepten zor olur diyorlar
0 oy
tarafından
Bn gittim cnm.istanbul Anadolu yakasından edirneye.gecen yaz.
(1,271 puan) tarafından
Zor oldu mu canım
tarafından
Kendi arabanız ile gidiyorsanız ve eşin de yardımcı oluyorsa biraz rahat olur.oto koltukta oturur uyurss hele harika.
tarafından
Yolda giderken zordu.gezmesi kolaydı.bir de emzirme telaşına giriyordum.cok evham yapıyordum.yapmazsan sorun olmaz
0 oy
(115 puan) tarafından
Kendi arabanızsa bence gidilir 
0 oy
(203 puan) tarafından
3 aylık bebeklr bence gidilir ben gittim 5 aylıkken herşey güzeldi sadece emziriyorsun :) şimfi 11 aylık emeklemr kalkma ek gıda çok hareketli ama yine gidecem tatile napalım o bana ayalk uydursun :) 
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Ben gidiyorum 104 gunluk ama esime dedim sanada banada tatil olmasi icin bolusucez dedim zaten evdede bolusuruz isten gelince eller yıkanır bebek pispislanir uyutur uyanirsa bana gecer sira gelir bezine flan bakar bizim 2 cocuk tabi ama eş destegi yoksa heryer iskence 
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Açıkçası çok zor ama giden oluyordur. Akrabamız var üç aylık bebekle gitti ama o kadın okadar geniş ki ağlasa umursamaz...
0 oy
tarafından
5 gun tatil yaptik 5 gunde annemde kaldik mahvoldum diyebilirim tum duzen şaştı. Benim bebegim baya hassas ondanda olabilir bilmiyorum hâla esimin izni var ama evde geciriyoruz 
0 oy
tarafından
Canim gidilir niye gidilmesin.sonucda yemek utuydu evdi derdi yok.sadece benek arabasi varsa al yanina.beziydi giysisiydi ihtiyaclarini al yanina.emzirme yerleride var gir emzir.valla benim oglanda 4 ay olucak bende gitmek isterdim amma mumkun diyil.
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Bn 1 bucuk aylik bebekle gidecegim cnm.Ilk bebegim daha 30 günlüktü o zamanda tatile gitmiştik.
0 oy
(2,368 puan) tarafından
cnm 3.5sylık bebek ek gıdaya gecmemiş ve uyku duzenı iyi olannaylarda bence gidilir mis gibide yapılır tatil bebek arabasına koyarsanız emzirip yatırrsınız pıspısla bile uyur ben biri 10aylıj digeri 2.5yasında bebekleeimle gittim düşün yanş benm ki cok zor oldu 
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Biraz zor cnm sick oldukça daha bağırıyor 5 saat yol periyan eder her gittin yerde mama bez emmesi hiç bisi yapamazsın gercktn bnm 9 aylık Bn bile cesaret edemiyorum bebek bu ne olca belli değil 
0 oy
(5,220 puan) tarafından
canım 1aylık bebekle izmirden trabzona geldim 2aydır anamlara 28inde dönecem bi hafta içinde taşınma işlerim var eve eşyaları yarı yamalak atınca hemencecik 2 3 günlüğüne biyere tatike gidecez ama uzak mesafe değil aynı şehirde 2saatlik mesafe sanırım. osaman benim kızda 3buçuk aylık olcak. doğduğundan beri geziyor şimdide köydeyiz hiçbişey olmadı şükür inşallah sennde bebişinle rahat tatil yaparsın :) 
0 oy
(9,225 puan) tarafından
Valla şimdi gittin gittin. El ayak olup yurumeye başlaynca asla gidemezsin. Kızm 22aylk ben onla markete bile zor gidiyorum. At pusetine koy golgeye uyusun oh mis ☺
0 oy
(2,103 puan) tarafından
Bence sorun olmaz ilaçlarını alırsın yanına yolda emzirmrn gerektiyse mesela emzirme önlüğü var ya da üstüne bir tane muslin ortulerden atarsın emzirirsin tatil bence herkese iyi gelen şeyler neden olmasın git çünkü ilerde daha zor olacak tatil 
(14,032 puan) tarafından
Canım sen niye eski postları hortlatiyorsun :D
(2,103 puan) tarafından
Pardon yorum yaptıktan sonra gördüm hahahahahaha
0 oy
(952 puan) tarafından
Yani ben gitmezdim canım. 1 yaşında şuan bu sene gitmeye cesaret edemedik. 3 saat uzak şehre gittik gezmeye pişman olduk
0 oy
(1,102 puan) tarafından
Ben 4 aylık bebeğimle 7 saat lik yola gittim ve hiç zorluk çekmedim 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 117 göst.
16 Mart 2022 Diğer kategorisinde Defne4567 (236 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 346 göst.
28 Mart 2019 Aile kategorisinde Sedann (64 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 129 göst.