0 oy
187 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (26 puan) tarafından
ben yemek yapmayı bilmiyorum hep İnternetten bakıp yapıyorum şimdi kafam karıştı iki tarife baktım birinde su kaynıyor kadın sonra şehriye atıyor diğerinde şehriye kavurup öyle suyu koyuyor hangisi doğru birde domates sosum yok rendelesem olur mu 

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben dün domates rendeledim kavurdum biraz salça attım onu da kavurdum sonra knor attım su koydum içine sonra şehriyeleri attım tuz ve limon sıktım kaynadı yumuşayana kadar bekledim oldu da bitti. Tabi tam net miktarı veremiyorum çünkü hepsini göz kararı attım
(26 puan) tarafından
kıyma aldım bebek te var ya deidm belki yer soğan da konulur mu yoksa tarifle aynısını mı yapayım onda soğan yok
tarafından
Yok canım koyma soğan
-Reklam-
0 oy
(1,856 puan) tarafından
Tencereye soğan rendele  kıymayla bir güzel pişir sonra domates salçası ekle ucunu bir güzel kavur varsa blender in bir tane de domatesi blendera çek içine at karıştır baharat olarak da istediğini ekle nane güzel olur sonra da sehriyesini katbhepsini karıştır iki dk öyle pissin sonra suyunu ekle su çok ekleme ama az da ekleme pilav olmasin
0 oy
(1,013 puan) tarafından
1 yk kasıgı tereyag 1 tatlı kasıgı tereyag yag kızınca 1 ymk kasıgı salca 2 tane de orta boy dometes rendele bunlrıda kavur. Sonra 1 cay bardağı şehriye yi ekle 3 4 dakıka kavur. 5 6 bardak cıvarı sıcak su ekle. Varsa tavuk suyunda olur. Sonra tuzunu ekle azcık karabiber. Kucuk kucuk  de maydonoz ekle dograyıp. Pişmeye bırak. Afiyet olsun 
0 oy
tarafından
Biraz önce koydum ocağa kız :) ben 1 kaşık unu kavuruyorum sonra salçasını koyarım sonra suyunu baharatları koyup kaynamaya bırakırım kaynayınca şehriye sini atarım kısık ateşte pişiririm istersen limontuzu da atabilirsin içine 
0 oy
(2,972 puan) tarafından
Soğan ve biberi ince doğra kavur sonra yarım yemek k. un koy kavur salça ekle ardından suyunu dök iyice kaynasın bir tane domates rendele onuda dök blenderden geçir ardından arpa şehriyeyi dök az daha kaynasın kapat enfes oluyor dene gör 
0 oy
(1,856 puan) tarafından
Pilav yapacaksan da pirinci yarım saat ılık suda beklet mutlaka ve pirinci pisirecegin tencerenin üstünde muhakkak kapak olsun sehreyeyi kavurduktan sonra içine suzdugun pirinçleri ekle biraz öyle kavur sonra tuzunu ekle ve tam üstünü kaplayacak kadar su ekle  bir su bardağı pirinçten iki kişilik pilav çıkıyor iki su bardağı iki günlük yemek oluyor 
0 oy
tarafından
Ben normal salçayı yagla kavurup nanesini tuzunu atıyorum suyu kaynatıp sehriyeyi pisiriyorum bu kadar 
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Canım ilk kıymayı kavur soğanı rendele Sıvıyağ veya tereyağ ile kavur salçadısını biberini nanesini atıp soğuk su koyup kaynat soğuk su koymanın sebebi salçanın rengini öldürmez soğuk su yemeğinin rengi güzel olur su kaynadıktan sonra 1 2 dal maydanoz doğra tuzunu at şehriyeler şişip piştiğinde ağzını kapat her zaman yemekleri 10 dkk dinlendir 
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Ben domatesli yapıyorum  rendelesen  de olur  be ilk  önce  domates  sosu  nane  et bulyon  koyup güzel  bir şekilde  kavuruyorum sonra  sehriyeleri  koyup   2 3 karıştırıp  sıcak  su koyuyorum  kırmızı  toz biber  kırmızı pul  biber  tuz koyup  karıştırıp  kapağını  kapatıyorum  ilk  önce  yüksek ateşte  1 2 dk kaynatıyorum  sonra  en kısık  ayara  alıp  pişmeye  bırakıyorum 
0 oy
(6,360 puan) tarafından
Canım ben salçayı yagda kavuruyorum pulbiber nane ekliyorum sonra suyunu katıyorum (6 su bardagı) kaynayınca 1 tane rendelenms domates ve şehriye atıyorum içine ( 1 çay bardagı) birde 1 tane tavuk bulyonu suyuna atıyorum 
0 oy
tarafından
Yorumlara baktım da herkes farklı yapıyormuş 

Ben tavuk suyuna yaparım ama tavuk suyunuz yoksa da sıkıntı olmaz

Bir kaşık tereyağına az da sıvıyağ döküp dolu bir kaşık unu kavururum sonra üstüne sıcak su sonra bir kaşık salça 2-3 kaşık şehriye sonra baharat varsa kıyılmış maydanoz falan
0 oy
(1,175 puan) tarafından
En basit benmki heralde haha ben yagla salcayı kavuruyorum soguk su ekliyom üstüne kaynarken sehriyelrini atıyom tuz atıyom bitti :Dd
0 oy
tarafından
Yağ koy sonra salça ve biraz domates koy domates isteğe bağlı 2 tane tavuk bulypn koy kavur salcani sonra sehriyeyi ekle onunlada kavur kavurunca yapismiyor çünkü kavurduktan snra suyunu ekle karıştır en son baharat tuz ekle altını kapat domatesi blendarada vurabilirsin
0 oy
(16,489 puan) tarafından
Canım her iki şekilde olur

Domates rendesi de olur 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 223 göst.
9 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Sevecen anne (20 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 364 göst.
8 Temmuz 2020 Yemek-Tarifler kategorisinde Memuranne& (1,793 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 282 göst.
4 Aralık 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 107 göst.

378,380 soru

11,325,774 cevap

34,778 kullanıcı

...