0 oy
581 göst.
Aile kategorisinde (1 puan) tarafından
Selamun aleyküm kızlar. Fake hesapla soruyorum yargılanmak istemiyorum. Kızlar ben 19 yaşında bir evlilik yaptım 1 yaşında kızım var. 5 ay evli kaldım ama adamda ki bitmek bilmeyen kadın merakı yüzünden ayrıldım. 2 senedir ayrıyım. Üç aylık çok güzel giden gayet saygılı sevgili yeni bir ilişkim var. Şimdi niye tekrar evlilik istedin diye linçleyenler olacaktır ama bende istedim ki kızım baba sevgisi görsün artık büyüyor anne baba kavramını tanıyor herkes babasına baba derken o çocuk izliyor bu benim içimi parçalıyor. Babasını sorarsanız orasına burasına dövme yaptırıp gezen karı kız peşinde olan ayda bir aklına gelirse kızını görmeye gelen ama geldiğinde de kızıyla zerre ilgilenmeyen saçını bozdu diye çocuğuma bağırıp pislik diyen bir baba. Bu yeni ilişkim var dediğim adamın da bir kızı var ve gerçekten benim kızımı benden çok düşünüyor. Ama ailemi bir türlü bu duruma ikna edemiyorum biriyle görüşüyorum diye bana demediğini bırakmadı annem. edebim, namusum, anneliğim herşeyime laf etti. Çocuğu tuttu 9 saatlik mesafeden gel tanışalım diye çağırdı gelince dalga geçer gibi vazgeçtim dedi. Yine saygısını bozmadı anneme karşı ama artık onunda sabrı taştı. Bana diyor ki gel gidelim ailen yola gelmez ben seni de kızını da ömür boyu başıma taç ederim. Ama ne olursa olsun kaçma fikri beni korkutuyor geride bıraktıklarım ne olur diyorum. 

Biraz uzun oldu hakkınızı helâl edin ama nolur bana da yol gösterin ailemin yanında kalıp bu hakaretleri dinlemeye devam mı edeyim bu çocukla gideyim mi ?

30 Cevaplar

+5 oy
(6,364 puan) tarafından
Kaçma konsuuna yorum yapcam ben olsam asla kaçmazdm ailemin rızasını alırdım o adamın yarın öbürgün neye dönüşecegini biliyo musun hayır o yüzden bişey olursa ki Allah korusun gidecek bi kapın olmaz
-Reklam-
+3 oy
tarafından

9 saatlik yoldan gelmis demissiniz bu kisiyle siz nerede tanistiniz sosyal bedyadami . Günümüzde esra erolda müge anlida ne olaylar görüyorz bacım mantikli düşünmen gerekiyor hayatini karartaciga varsin kızın baba demesin sen kizinin hem anasi hemde babasi olursun ...

Aileniz sizede kizinizada kapisini acmis nasl olurda kaçma fikri akliniza gelebilir ya ikna edin derim egerki evlenceginuz kisiyi iyice tanidiysaniz . Yeri geliyor insan ayni ev icinde yasadigi kocasini taniyamiyor yapmayin allah aşkına
(590 puan) tarafından
güzel yorum adam belkide ewlidir
bide kız cocugun var dikkatli ol
(331 puan) tarafından
Çok haklısınız yoruma katılıyorum. Hanımefendi için de Allah doğru olana kalbini ısındırsın.
+2 oy
tarafından
3 aylık ilişkiden bahsediyorsun. Kaçıp evlenirsen aynı evin içinde o adaminda kocan gibi kötü huyları olmayacağına nasıl emin olabiliyorsun? 

Sakın kaçıp geri dönüşü olmayan bir yola girme.

En azından arkanda sahip çıkan bir ailen kalsın. 

Zamanla ailen kabul eder. Sabret 
+1 oy
(25,224 puan) tarafından
3 aydır tanıdığım insana ömrümü emanet etmem... 
+1 oy
(1,850 puan) tarafından
Zaman herşeyin ilacı. Sütten ağzın yanmış yoğurdu üfleyerek ye

Biraz tanıyın birbirinizi neden boşanmış bunu biraz araştır. Aileni silip geçme ve eğer evlenirsen bikaç yıl çocuk yapma derim

Allah hakkında hayırlısını versin
+1 oy
(932 puan) tarafından
Kuzum bnde ikinci ewlililigi yaptim bnmde bu esim cocuklari cok sewiyor bnmde ewladimi ewladi bldi bmde onunkini ortak bi bebegimizde oldu suan rabbim tum ewlatlarimiza saglik wersin hayrli ewlat olsunlar. Ama bnm tawsiyem kacma bi sekilde ikna et hatta ikna olmazsaniz kacicam izin werin aile rizasiyla gideyim de. Bnm annem babamda ayri ben ewlenmeden once tek yasiyordum cnku bni hic sahiplenen bi ailem olmadi ilk ewliligim bittinde babam kucagmda emzikli bebemle beni sokaga atti ama hep isterdm destekci bi ailem olsun bu esim cok iyi rabbim ondan razi olsun ama kawga olmuyormu oluyor ha ben ailem yok die asla kndimi.ezdirmem gitceksen git derim bitcekse bitsin derim onada kimseye de muhtac deilim. Ama ailem yanimda olsa tabiki farkli olurdu bnce ailenin raisini al derim ailesiz biri olarak 
0 oy
(3,451 puan) tarafından
Bence aileni bir şekilde ikna etmenin yolunu bul, sonuçta bu kişiyle evlensen bile degismicegi ne malum ? Belki arkanda bu sefer ailen yok diye kötü davrancak sana. Kim olursa olsun aileni yok sayma sonra yine muhtaç kalabiliyosun yüzün olsun. Bak ilk eşinden boşandın ve ailene geldin. 
0 oy
tarafından
Ben sana git veya gitme diyemem Allah yardımcın olsun Allah hayırlısını nasip etsin sana
0 oy
(1,235 puan) tarafından
Canm evlenene kadar oyle oluyo evlenince bn bu adamla nasl evlendim diyo insan kesinlikle ailenin rizasini almadan kacma dusunceli biri olsa zaten aileni ikna ederim ederiz der ayrica anneler gercektn hissedip konusuyo sakin kacma 
0 oy
tarafından
Valla canım aileni sakın kırıp inciterek kaçmaya kalma neden dersen karşındaki insanın ne olduğunu bilmiyosun canım ama şunu söyleyebiliriz karşındaki kişiyi taniyali 3 ay gibi çok kısa bir süre olmuş ve yaşında daha küçük canım acele etme çünkü kimin ne olduğunu aybne evde yaşamadan bilemezsin hele ki bu zamanda insanlar o kadar iyi kamufle oluyor ki çok iyi derken her şeyi mahvedebiliyorlar,hele bir de kız çocuğun varsa iyice tanımadan etmeden asla bir yola girme 
0 oy
tarafından
Askiim e hani beni başına taç edecektin smdi nolduuu ?? 

Beni sen istedin kacmasaydin ailen de arkanda değil. Yani deveyi gudecen ya gudecen.

Ama kızım sana baba diyor.

Kendi evladım varken kim kimden yaptıysan ona baba desin ? 
0 oy
(1,856 puan) tarafından
Daha üç aylık adam nasıl oluyor da senin kızını senden çok düşünüyor yazık sana doğrusu gözün kör olmuş umarım küçük kız tacize tecavüze uğramaz ya çok mu zor ailenin evinde kocasız zavallı çocuğu büyütmek neymiş baba sevgisine muhtacmis bence sen koca sevgisine muhtacsin ben yetim büyüdüm herkesin de babasının olması gerekmiyor zaten kendi öz babası bakmıyor üvey mi bakacak 
(590 puan) tarafından
güzel yazmışşınız katılıyorum öz babası bakmıo adam ztn iyi bişey olsa karısı ortada çocuk varken bırakıp gtmezdi. bnce soru sahibini saf buldu adam kandırıyor
0 oy
(1,663 puan) tarafından
İnsanin evladi olunca bu konuda bir kez daha durup dusunuyo hele birde kiz evladiysa bin kere dusunmek lazim cnm karar senin biz ne desekte sen ne istiyosun o onemli 
0 oy
(670 puan) tarafından
Sakın kaçma baştacı edicek adam bekler ailen ikna etmeni sevgi böyle biseydir.Daha 19 yaşındasın çok uzun zaman var önünde.Birde annen neden istemiyo sebebi ne
0 oy
tarafından
Kuzum tamam evlenmek için acele ediyor olabilir ama 3 aylık süre de çok az bence sonuçta senin bir evladın var, aile ortwmina girmedin,evinde nasıl bilmiyorsun sana gösterdiği anlattığı kadar tanıyorsun sonuçta 3 aylık bir sürede sabır taşacak bir durum yoktur emin ol benim eşim benim için 1 sene bekledi ben ikna edene kadar su an çok mutluyuz çok şükür ailem benden çok onu sever sende ikna etmeye çalış konuştuğun kişiyede söyle daha xok erken diye bu devirde kimin nasıl insan olduğunu bilemiyoruz maalesef ve küçük bir kız çocuğun var kendin için ve kızın için iyice düşün xanim
0 oy
(707 puan) tarafından
Bence kacma.Adam seni seviyorsa eğer aileni ikna eder.İkinci evliliğinin güzel olacaginin da bir garantisi yok.Cikip gideceğin kapı yine ailenin kapısı olacak.Bu yüzden sırtını dönme.
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Ne olursa olsn asla kacma elin adami birakirda ana baba vazgecmez evladndan 
0 oy
(15,823 puan) tarafından
Kırk yıllık evli çiftler yeri geliyo aaa taniyamamisim kocamı yada karımı diyolar madem çok istiyo aileni ikna etsin bide evladın var kaçma bence adam kolaya kaciyo bide bilemezsin ki neler getirecek basina
0 oy
tarafından
Sakın gitme ne oldugunu bilemezsin alana kadar herkes iyi davranır  eger bundan da olumsuz plursa arkanda ailen de durmaz degmez 
0 oy
(723 puan) tarafından
Kuzum bence kaçma. Bi kez daha bi al anneni karşına konuş güzelce. Evlilik cidden sorumluluk gerektiren bisi sende darbesini almışsın iyi biliyosundur kuzum.bu cocukla ne kadardır konusyon iyice taniyomsun seni yarıyolda bırakırsa naparsun bunları hep ölç bic dart düşün derim ben 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 154 göst.
16 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 558 göst.
0 oy
3 cevap 127 göst.
0 oy
11 cevap 368 göst.

380,080 soru

11,377,975 cevap