0 oy
346 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Az önce çok saçma bir şey duydum    ilk sezeryan yerini yine kesiyorlar miş   doğrumu bana saçma geldi çünkü   aynı yer üst üste kesilse iyileşmesi  zor olur   

23 Cevaplar

+1 oy
(1,897 puan) tarafından

Niye normal doğumda aynı yerden gelmiyor  mu ki canm 

Ayrıca ameliyata aynı yeri kesmeyecek nereyi kesecek bı sağ bı sol tarafını mi :))))

Onzaten aynı yer defalarca ameliyat edildiği için risk taşıyor sezaryen bu sebepten normal doğum olması gerekiyor fakat kimileri mecbur kimileri istek üzerine oluyor 

(1,897 puan) tarafından
Ne sebepten ötürü yasakmış
tarafından
Beynimde vida var ben o vidalar sayesinde ayakta duruyorum   

Gebelikte vücut geliştikçe   onların kayma sonucu beyin kanaması geçirme riski yüksek

Normal doğum dada ıkınma esnasında  kendimizi kastigimiz için yine kayma sonucu beyin kanaması geçirme riski yüksek   

Ve başka sağlık sorunları var cnm
(1,897 puan) tarafından
Anladım üzüldüm adına
Neden vida var beyninde kaza mı geçidin canm ya:(
tarafından
Hayır cnm çocukluktan gelen ırsi beynimde sıvı kist ve kitle oluşuyor
(1,897 puan) tarafından
Hmm anladım canm ya dikkat li ol kendine iyi bak çocukların var :(
-Reklam-
0 oy
(683 puan) tarafından
Başka kesecekleri bi yer yok çünkü 
tarafından
Aynı yermi sürekli kesiliyor yani
(683 puan) tarafından
Kız Başka nereyi kesecek yer yok tabi orayı kesecek
tarafından
Teşekkür ederim cnm    ne bilim yaaa   1 sene de 2 ci sezeryan
0 oy
tarafından
Kiz baska nerryi keseceklerdi:))
tarafından
Bilmem
tarafından
Ya sen biliyorsndur ozel hastane arasam randevu verirlermi sabahtandir ariyorm ama baglanmiyor pazartesi gitmem gerek
tarafından
Özel verir cnm özel hastaneler aynı güne de randavu verebiliyor
tarafından
Ariyorm ama baglanmiyor ki
0 oy
(3,595 puan) tarafından
Bazıları 2 -3 cm üstünü kesiyor diye biliyorum ben öyle duydum
tarafından
Bende öyle biliyordum
0 oy
(3,527 puan) tarafından
Valla canım bazı doktorlar 1-2 cm üstünü kesiyor diye de duydum aynı yeri kesiyorlar diye de duydum kontrole gidersen bir sor doktora 
tarafından
Yarın nasipse gidicem cnm sorucam unutmazsan
(3,527 puan) tarafından
Not al canım ben de hep öyle yapıyordum yoksa unutuyordum ☺️
0 oy
(1,601 puan) tarafından
Evet ilk kesilen yeri yine kesiyorlar 
tarafından
Teşekkür ederim cnm
0 oy
(4,654 puan) tarafından
Sezeryanlı değilim ama evet hep aynı yeri kesiyorlar
tarafından
Teşekkür ederim cnm ❤️
(4,654 puan) tarafından
Rica ederim canım ❤️
0 oy
(4,954 puan) tarafından
2 sezeryan oldum. Aynı yeri kesmiyorlar. Orası zaten içten dikişli hasarlı öyle saçma şey mi olur. 1 cm 2 cm üstünü kesmişler benim.
tarafından
Bende öyle düşündüm  kimi aynı yer kimi farklı yer diyor yarın gidince sorucam
(4,954 puan) tarafından
Farklı yer canım.
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Sanırım aynı yeri yeni kesiyorlar
tarafından
Teşekkür ederim cnm
0 oy
(238 puan) tarafından
aynı yerden kesiyorlar. benim ilk doğumum erken doğumdu. biraz kötü dikiş yapmışlardı rahatsız ediyordu beni. 2. sezeryanımda dikişi düzeltmiş oldular çok iyi oldu. genelde aynı yerden açıyorlar başka bir problem yoksa.
tarafından
Teşekkür ederim cnm
0 oy
(11,060 puan) tarafından

Bakayım dedim senin için ama koca göbeğimden göremedim:D birazdan gidip aynada bakıcam 3. Sezeryana az kaldı benim de 

tarafından
☺️☺️  bakınca haber et
(11,060 puan) tarafından
Tam emin olmamakla beraber aynı yer canım :) aynı gibi duruyor
0 oy
(5,461 puan) tarafından
Aynı yer değilmiş canım 1 2 cm aşağısı oluyormuş aynı yer nasıl tekrar iyileşsin felan bakma sen kimseye yakın olduğu için aynı yer felan sanıyorlar 
tarafından
Yok bacım öyle bişey mesela ben ilk sezeryni edirnede oldum 2 sezeryni denizlide 2cisi ozelde 3cu devlette oldu yine aynı yerleri kestiler ve ayrı ayrı kesilmez mantık olrak sizce ayrı ayrı kesilse neolur derinin görüntüsü
(5,461 puan) tarafından
1 2 cm aşağısı aynı yerden olmuyor sonra iyileşmiyor dediler arada cok mesafe olmadığı için aynı yer gibi görünüyormuş
tarafından
Hayır yok öyle bişey bacim gosterme şansım olsa foto cekip atarım hep aynı yer sacma sapnn seylere inanmayin kesinin bile 7santim boyu onu bile fazla kesmiyorlarki kaldiki baska yeri kesicekler saçma inanmayın 3kez kesilmiş biri olrak söylüyorum
(1,358 puan) tarafından
Hep ayni yeri kesiyorlar 3 dogumunda aradan 8 yil gecmisti kestiler ama elleriyle acarken zorlandilar ordaki kizlar doktora diyordu aradan 8 yil gecmis iyce yapismis zorluyor bizi diyordu yani her seferinde ayni yeri kesiyoŕlar bgm fatma
(5,461 puan) tarafından
Doğrudur canım ben kesinlikle bu doğru demiyorum yakınlarım öyle dedi diyorum
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Mecbur orayı kesmek zorunda. Estetik dikiş olursa zaten 2 senede iz kayboluyor. Bebeği çıkarmak için tam ölcü orası çünkü.. Benim 2.sezeryanim ilki estwtikti kaybolmuştu. 2 ci değil bakalım eylülde yine dpgum var. Nereyi kesecekler
0 oy
(1,014 puan) tarafından
4 kere sezeryan oldum aynı yer degıl cok yakın oluyo kesı yerlerı. Ama aynı yer degıl
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Ay icim gidiyo kesiyolarmi dedin ya 
0 oy
tarafından
Evt aynı yer kesiliyor  sacma değil 3 cundede ayni.yer kesildi oyuzden 3oez dikslerm patladı diks tutmadı derim
0 oy
(12,513 puan) tarafından
Ben bunu Bi kez Dr uma sormuştum. İlk doğumum sezaryen ikinci de sezaryen olursa aynı yerden mi kesiliyor diye o da evet aynı yerden kesiliyor dedi.

Ama mesela yengemin 3 sezaryeni var ikinciyi ve üçüncü aynı yerden 1.farklı yerden kesi atılmış 
0 oy
tarafından

3 üncü sezeryan oldum ya böşra nerden keseceklerya tabi kide aynı yerden kesiliyo ama varya nasıl acıyo halen bazen sızlıyo iyileşmesi bi hayli güç oluyo 9 ay oldu benimde doğum olalı 

0 oy
(94 puan) tarafından
2 sezeryan olmuş brii olarak söylüyorum aynı yeri kesiyorlar canım 
0 oy
(119,251 puan) tarafından
Sacma degil dogru o cunku ayni yer kesilir hep 

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 471 göst.
5 Temmuz 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
28 cevap 917 göst.