0 oy
642 göst.
Aile kategorisinde (530 puan) tarafından
Kızlar heryere çarşaflami gidiyosunuz mesela annenize oturmaya gtceksiniz yada acil bakkala inmeniz lazim hepmi çarşaf yani? Böylemi olmasi gerekiyor merak ettim

15 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Camı bile çarşafla silerim. Giyende bu şekilde giyiyorsa giysin yoksa anlamı yok yani
-Reklam-
0 oy
(48,643 puan) tarafından
kizma ama istemsizce güldüm ☺️ kiz heralde o zaman carsaf giymis olmazsin oralara gittiğinde giymezsen
(3,233 puan) tarafından
Çarşaflı değilim ama siyah ferace ve uzun başörtüsü takıyorum kendimi bildim bileli. Evlenirken gelinlik giydim ama tarlatansız giydim kuyruklu değildi. Evden çıkarken de bol siyah bi pelerini baba evinden çıktım başımda da şapkasını geçirdim. Düğünüm de kına da nişan da bayanlar erkekler ayrı ve okumalı oldu.
(48,643 puan) tarafından
gelinlikte tarlatan olunca ne oluyor
(3,233 puan) tarafından
Batının giydiği şekilde değildi elbise gibi olmalı
(4,700 puan) tarafından
Yok valla tarlatanli ve baya uzun kuyruklu bir gelinlik giydim Banu peçe kuaförden düğün salonuna geçene kadar taktim düğün salonunda garsonlari falan da bayan ayarladık o yüzden içeride peçeye gerek yoktu gayet rahat oynadım da
(3,233 puan) tarafından
Tercih meselesi diyelim
0 oy
tarafından

Yani onu gerektiriyordur

(530 puan) tarafından
Deglmi haklsn
0 oy
(872 puan) tarafından
Ne çarşafı? Ben mi anlayamadım  yattığimiz çarşaf mi?
(775 puan) tarafından
Giyilen çarşaf
(12,856 puan) tarafından
Hayır canım siyah çarşaf kullanan kadınlara soruyor
(872 puan) tarafından
Haa tamam şimdi anladım. Tesekkir ederim
0 oy
(775 puan) tarafından
Evet çarşafı giydin mi ev dışında her yerde çarşafla gidilir gittiğin yerde yabancı erkek varsa çıkarılmaz yada başka oda da oturulur
0 oy
(7,673 puan) tarafından
Öyledir herhalde yer ayirilcaksa carsafta giyilmez herhalde bilmiyom carsafli değilim de mantiken öyle 
0 oy
tarafından
Komşum var kapının önüne oturmaya inince ötmüyor hatta kadını çarşaflı görmemiş tim geçen rast geldi dedim bilmiyordum senin çarşaf giydiğini, 
(48,643 puan) tarafından
benim yoruma geliyo işte bu
(775 puan) tarafından
Bizim bi hanım da topuklu ayakkabı ve kırmızı rujla giyiyor
(48,643 puan) tarafından
one simdi oyle carsafli mi olur
tarafından
Düğünde normal giyinip geliyorlar benim gördüğüm bu yani yapan hakkı ile yapıyor gerisini bilemem :)
(775 puan) tarafından
Okuyor işte yüz karası oluyor
0 oy
tarafından
Çöpe çıkarken komşuya giderken her zaman giyiyoruz onu gerektiriyor
(4,954 puan) tarafından
Evet kesinlikle kilit kelime 'özgürlük'. Kimsenin pis bakışlarına mahsur kalmıyorsun,sapık zihniyetliler bedenini göremiyor.
tarafından
Ona bile dil uzatanlar var.
(13,202 puan) tarafından
Tabi ben de sevmem de üstüne yazmış oldum ben üşenirim la sürekli onu gitmeye altı etek üstü üst gibi ama başlıklı mı hala.
tarafından
Ben tek parça giyiyorum. Şal yapmaktan daha kolay emin ol xd
(13,202 puan) tarafından
Kesinlikle öyledir o ne öyle yarım saat uğraşıyorlar.
0 oy
(4,954 puan) tarafından
Cam silerken bile giyerim. Önemli olan haram olan kimselerin seni görmemesi. Helal olan yerlerde ise carsafsiz gezilir. 

Mantıken düşününce haram olan bir erkeğin bir kadını görmemesi hem kadın için hem erkek için hayırlıdır 
(530 puan) tarafından
Haksn kuzuum
0 oy
(2,291 puan) tarafından
Ben aldım giydim şimdi ferace aldım onu giyiyorum carsaf giyerken de çöp atmaya falan elbiseyle gidiyodum ne bileyim ya kafama gore takılıyorum işte ☺
0 oy
tarafından
Çarşafı sana helal olmayanlara giydiğin için balkona çıksam bile çarşaf Veya siyah ferace giyip çıkıyorum. Peçemi de takıyorum. Hiç zamanımı bile almıyor. 
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Balkona çıkarken bile giyilmesi lazım 
0 oy
(360 puan) tarafından
İçinizden ne geliyorsa annemlerle parka gitmiştik kadının biri geldi carsafliydi bize yakın oturdu çarşafın çıkardı ortusu kaldı günlük kıyafetinin durdu kisaca içinde varsa göstermezsin içinde yoksa gösterirsin..sizde nasıl giyiniyorsaniz oyle devam etmelisiniz
0 oy
(1,274 puan) tarafından
Kuzenimin eşi var. Her yere carsafla gidiyo dogal olarak ama düğününde gelinlik giymisti beyaz. Oynamali degildi zaten semazenliydi.

Ama spora giderken bir kadın görmüştüm. Bizim spor saatimiz kadın kadinaydi ama hoca erkekti. Carsafli genc bir kadın vardi. Normal esofman giyiyodu üstündeki kıyafetin arkasi transparandi . Başında örtüsü vardi ama bazen terleyip cikariyodu. Hoca erkek oldugu için biz cok şaşırmıştık arkadaşlarımla 
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Benim arkadasim vardi kurs da iken (sadece bayanlar) cikartir altinda ki elbisesi ile yada etek le vs durur kurs bitince tekrar giyerdi

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 515 göst.
5 Nisan 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Gentle Avenger (3,769 puan) tarafından soruldu
+1 oy
28 cevap 918 göst.
28 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 551 göst.
4 Ocak 2022 Güzellik-Bakım kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 347 göst.
21 Temmuz 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,366 soru

11,355,921 cevap

34,832 kullanıcı