0 oy
592 göst.
Aile kategorisinde (10,880 puan) tarafından
Kızlar simdi benim zor gun diye kenara koyduğum saece 5 gıramcık annemin hediye ettiği bir bilezigim var ama kıl gibi yanı 5 gram zaten. Satsam herhalde anca belkı 1500 edermı bılemem. Dun gece Kocam cok sıkıntılı boyle kafası onune birsey hesaplıyordu. Hayordır dedım cocugun okul taksidini yatıracak parası yokmus içeriden cekecwgim dedi. Simdi ben o bilezigi versem faizle içeriden birsey cekmeyecek. Eminim yerine koyacağım diyede soz verecek. Ama ev alırken tum takılarımı aldı ve yerine koyacağım dedi. Zamanında cokta guzel para aldı yapmadı yerine sizce ne yapayım

31 Cevaplar

0 oy
(1,552 puan) tarafından
Diğeri de evladının geleceği ama verme bence annenin emeğini.. Diğerlerini de yerine koyacam deyip koymadıysa bunu da koymaz yazık olur
(10,880 puan) tarafından
Koymaya ak tabiki biliyorum.
(1,552 puan) tarafından
Annenin emeğine yazık o zaman, sen bilirsin yine de
(10,880 puan) tarafından
Annemde ver gitsin o senin cocugun yarın bir gun ayrışma olayı olursa bir daha mahkemede okul paralarını bile ben veriyorum dersin diyor
(1,552 puan) tarafından
O zaman bilemem
-Reklam-
0 oy
(1,014 puan) tarafından
Cocugumun okul taksıdı ıcınsw verırım. Baska yere borc yapmıssa onu dusunuyosa Allah yardım etsın der arkamı donerım 
(10,880 puan) tarafından
Gırla borc var zaten. Bu takside
0 oy
tarafından
Bnce verme kötü  gün  birikimi kalsın vallh
(10,880 puan) tarafından
Oan kalsa gayet kotu gun
tarafından
Bnce halledilebilir
0 oy
(1,856 puan) tarafından
Kızının okul taksisine gidecek sonuçta ben olsam anında verir bir kez bile acaba diye düşünmezdim 
(10,880 puan) tarafından
Boyle de elimde bes kurus kalmayacak. Aklına estikce defol git diyor
(1,856 puan) tarafından
Ha o zaman sakın verme
(10,880 puan) tarafından
Vazgecti vermicem
0 oy
(2,613 puan) tarafından
Kiz sen boşanmiyormuydun kusura bakma cnm bazi sebepler vardi hani ayrilcam diyordun oyle aklimda kalmis
(10,880 puan) tarafından
Vallaha durum cok karıstı canım
0 oy
(465 puan) tarafından
Yani siz evlisiniz ve paraniz herseyiniz ortak mesela o eve bakmamla yukumlu tamam ama sen de eşin zordayken o altini vermelisin yoksa ayritieyn senden de sogur yani para icin degmez ver gitsin harcagi yerde cocugunuz 
(10,880 puan) tarafından
Paramız bir degil canım o kazandığından vermez bana
(465 puan) tarafından
Istesene canim srnde
0 oy
tarafından
Tamma da babasının anasının borcunu ödemeyecek ki..kendi cocugunuuzun masrafı için..eşim coxugun taksimi ödemek için sıkıscak..düşüncek bende var.vermeyim .imkanı yok yani..altın zor günde harcanmayacaksa ne.diye duruyoki..
(10,880 puan) tarafından
Daha once 20 bin TL maas alırken benden soz vererek aldıgı bileziklerini bir tanesini bile geri yapmadı da ondan teretdütlüyüm. Birde aklına estikce ilk kavgada ****** git diyor
0 oy
(494 puan) tarafından
Verme canim veriyoruz alacaz diyorlar hic bisy gormuyoruz ben 130 grm bilezigimi verdim hic umursamiyor yedi yedi bilezikler olmasa su bu demedi kurban alacak para yokdu bilekligimi verdim o arada kurban parqsi verdi biri o parayi da vermedi geri yerinede bisi almadi harclik verir biriktirtim dun var bayram harcligi topladik kizimin 120 benm 50 bana kendi verdi kizimada amcasi dayisi babasi verdi verdim verdim70lira kaldi dun onuda istedi verdim bozuk paralar vardi onuda tumletti onuda aldi insan bi ne bilim bize yiyecek bisi alir gelir canimiz o kadar cigkofte cekiyor parka gitmek istiyorum evde yemek yapiyim gidelim diyorum hic umursamiyor verme ne hali varsa gorsun bundan sonra bende ole yapacam ben birktrim lazim olur diye ama artik asla biriktirmicem harciyacam bide dedim 50 liram var biraz daha koyacam bi saat alacam dedim bak gor ki ayligi alinca o aklina bile gelmicek 
(10,880 puan) tarafından
Yok kuzum vermez. Dediğim gibi 8 sene once yalan olmasın ya 25 bin tutuydu altınlarım yada 28 tam hatırlamıyorum yapcam soz dedi. Yok. Simdi Allah bilir kaç bin TL tutar.
(10,880 puan) tarafından
Şimdi hesapladım 152 gram mıs altınlar
(494 puan) tarafından
Ya sozu bile yok demi
(10,880 puan) tarafından
Yok tabıkı
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Ben vermezdim. O cocugun okul taksidi ödenmek zorunda ve onun sorumlulugunda , bir şekilde odeyecek. bak zamaninda kazandigi halde yapmamis. Oda senin kötü gun paran dursun kenarda. 
(10,880 puan) tarafından
Dün yetiştiremiyorum dedi bana
0 oy
(1,020 puan) tarafından
Verme canım kocama da  dedim vermesin dedi :) 
(10,880 puan) tarafından
=))) adam adamın huyunu bılır

İlgili sorular

+1 oy
7 cevap 140 göst.
24 Mart 2024 Aile kategorisinde yagmurzamani (262 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 111 göst.
17 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Tuna-Tugra (343 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 128 göst.
16 Şubat 2024 Aile kategorisinde Nur343746 (152 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 172 göst.
21 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Guzelle123 (220 puan) tarafından soruldu

379,342 soru

11,354,690 cevap

34,829 kullanıcı

...