0 oy
591 göst.
Aile kategorisinde (10,775 puan) tarafından
Kızlar simdi benim zor gun diye kenara koyduğum saece 5 gıramcık annemin hediye ettiği bir bilezigim var ama kıl gibi yanı 5 gram zaten. Satsam herhalde anca belkı 1500 edermı bılemem. Dun gece Kocam cok sıkıntılı boyle kafası onune birsey hesaplıyordu. Hayordır dedım cocugun okul taksidini yatıracak parası yokmus içeriden cekecwgim dedi. Simdi ben o bilezigi versem faizle içeriden birsey cekmeyecek. Eminim yerine koyacağım diyede soz verecek. Ama ev alırken tum takılarımı aldı ve yerine koyacağım dedi. Zamanında cokta guzel para aldı yapmadı yerine sizce ne yapayım

31 Cevaplar

0 oy
tarafından
Brn dayanamam verirdim kuzum :(
tarafından
Ah sendeki  bu merhamet⚘❣
tarafından
Seni çokça seviyorum ❤️
(10,775 puan) tarafından
Bilemedim vallaha. Durum karı kız degil kendi ailesinin durumu degil cocugumun okulu
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hayor onu verme özge 
(10,775 puan) tarafından
Bir taraftan verme ne yaparsa yapsın diyorum bir taraftan benimde cocugum diyorum
(1,808 puan) tarafından
Eylül ver boşver kizzzz
0 oy
tarafından
Bekle bakalim bi hic bulamazsa verirsin
(10,775 puan) tarafından
Bu da mantıklı bakayım bir halledebilir mu
0 oy
tarafından
Verme boşver naparsa yapsın . Ne kadar acirsan o kadar tepeme çıkıyorlar. Halledebiliyorsa bırak yapsın . Ama odeyemeyecigini düşünüyorsan ver 
(7,768 puan) tarafından
Kız bilezikte faiz demek zamanla artıyor düştüğünü gördün mü sen verme naparsa yapsın snn bilezik şuan 2700 civarı
(10,775 puan) tarafından
O kadar eder mi kız o bilezik
tarafından
Benim geçen sene babam 20 ve bileziği 10 milyara almıştı eder bence
(10,775 puan) tarafından
Hadidi o zaman direk altını vermeyim ben bozdurayım taksit kadarını vereyim. Gerisi bir gram eder
(7,768 puan) tarafından
Kuzu hesapladım netten ediyor
0 oy
(6,810 puan) tarafından
Verme canım nerden bulursa bulsun kendi ödesin elindeki elinde kalsın
(10,775 puan) tarafından
Faizle cekecekmiş içeriden.
(6,810 puan) tarafından
Yapacak bisey yok canım ben elimdekini  vermezdim
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Kuzum senin kocanın sağı solu belli olmuyor. Kafan atar çıkar gitmek istersin. Zor gün parası olarak dursun yanında verme. Kocan bi sekilde halleder.
(10,775 puan) tarafından
Napsam kız belgeli faizli borc mu versem =D Allah var istemedi benden o bilezigi
0 oy
tarafından
Kesinlikle verme.benim herif te söz verdi o kadar para eline geçti  yapmadı.ben hep fedakarlık ettim.simdik hiç bişey yapmıyorum ki sorumluluk alsın.sakin verme hem de hediyeymis
(10,775 puan) tarafından
Benimkide aynı onca para aldı bir tane ceyregi geri yapmadı
tarafından
Bende de öyle.insan ***** gibi hissediyor
0 oy
(7,768 puan) tarafından
2700 küsur ediyor verme snden isteyemediği sözlerini tutmadığı veya tutamadığı için sen ver diye yapmış gibi geldi boşver çeksn içerden
(10,775 puan) tarafından
Hadi ya o kadar eder mi
0 oy
tarafından
Özele mi gidiyor çocuğunuz? içerden çeksin bence.
(10,775 puan) tarafından
Doktor tavsiyesi ile belli bir zaman gitmesi gerekiyor özel kreşe
tarafından
O zaman ver cnm
O da senjn evladın.
0 oy
tarafından
Ben dayanamam verirdim canım onun sıkıntısı benim sıkıntım sonuç olarak
(10,775 puan) tarafından
Ben cocugun okuluna manı olmasından korkuyorum. Oduyemez birde oduyemiyorum demez Baska bahane bulur olan cocuga olur
tarafından
Bak ne güzel biliyorsun eşinin huyunu ver o zaman halletsin çocuğun okul masrafını
0 oy
(119,071 puan) tarafından
Cocuk icinse 1 dk dusumem verrim
(10,775 puan) tarafından
Cocuk için yoksa geberse vermem
(119,071 puan) tarafından
Ver kiz
0 oy
tarafından
Eşim de benim tüm takilarimi aldı elinde olsa misli misli fazlasini verir. O yüzden elimde ne var ne yok feda olsun  sonuçta aynı gemideyiz ?
(10,775 puan) tarafından
Bu kazandı bir tane yapmadı canım
tarafından
Bence biraz bekle yine parayı bulamazsa ver çünkü çocuğun eğitimi içinmiş. Faiziyle geri vereceği paradan hayır gelmez ki. Söz verdir bunu sana geri alsın diye
(10,775 puan) tarafından
Söz veriyor ama hava canım yani bunun gittigini düşünerek vercem
0 oy
(734 puan) tarafından
Verme bence daha kötü olursanız ozaman bakarsın duruma gore
(10,775 puan) tarafından
Acaba ben ona vermeden mi yatırsam okulı
(734 puan) tarafından
Yapma bırak uğraşsın alıştırma
0 oy
tarafından
Başkasının çocuğu mu sanki senin çocuğun ver gitsin bu kadar mala mülke kıymet vermeyin ya
(10,775 puan) tarafından
Durum mal mulk degil oyle olsa 8 sene once 28 binlik altını mı vermem. Simdi o altınlar 100 bini geciyor.
tarafından
Bunu derken bile hesap yapmışsın ama demekki kocana guvenmion
0 oy
(1,292 puan) tarafından
Ben olsam vermezdim nedenini söyliyim. Şimdi o bileziği vermesen içeriden çekse Bi sonraki ay daha tutumlu davranmak zorunda kalır. Ha buna rağmen açığı kapatamazsa verirsin. Ama şimdi versen onu borç olarak görmeyip rahat harcama yapabilir. Borç yiğidin kamçısı sonuçta. Biz eşimle hep bu şekil düşünüyoruz çünkü borç olmazsa rahat harcıyoruz 
(10,775 puan) tarafından
İçeriye 30 bin kadar varzaten bir bor canım
(1,292 puan) tarafından
O zaman sen bileceksin. Demekki bir yerde ipin ucu kaçmış. Bilezik de gelmez yerine bu şekilde. Verirsen de geri gelmesini bekleme
(10,775 puan) tarafından
Yok beklemiyorum zaten gelmesini. Cocuguma feda diyip vereceğim oyle birsey de.
(1,292 puan) tarafından
Çocuklarımız için can feda ancak bazen eşleri çok alıştırıyoruz. Tabiki en doğrusunu sen bileceksin ancak eşin her defasında seni çözüm olarak görmemeli biraz da kendi çözüm üretmeli. Vereceksen de hemen verme
(10,775 puan) tarafından
Hemen vermicem bakayım bakalım napcak
0 oy
(9,132 puan) tarafından
Senin herife asla değmez verme.
(10,775 puan) tarafından
O kadar arada kaldım ki. Bir tarafsan diyorum ki yazıktır cocuk benimde cocugum bir taraftan neyi geri yaptı ki diyorum
(9,132 puan) tarafından
Boşver borc bulsun babalik yapsn az
(10,775 puan) tarafından
Cıldırıcam en son
0 oy
(1,662 puan) tarafından
Yerinde olsam vermem annenin hediyesi ve sanırım son bileziğin. Takmak için değil evet ama öncekileri vermediyse bunu da yapıp vermez. Senin düşündüğün kadar o düşünüyor mu acaba 
(10,775 puan) tarafından
Bana da vermez. Gibi geliyor
(1,662 puan) tarafından
Emin ol şimdi teşekkür etse de çok mutlu olsa da zamanla vermeseydin diyor nankorce davranıyorlar geri de yapmazlar
(10,775 puan) tarafından
Yok gene etmez ki
0 oy
tarafından
Ben olsam verirdim cocugun için sonuçta kuzum 
(10,775 puan) tarafından
Arada kaldım vallaha
0 oy
(496 puan) tarafından
Bana kalırsa söyleme elinde kaşan tek şeyse ve annenden hatıra birinden borç bulsun önce verdiği sözünü yerine getrseydi ver derdim .
(10,775 puan) tarafından
Biliyor oldugunu dugun vs çıkarıp takıyorum
0 oy
tarafından
Vala cnm aana o yaptiklarindan sonra verme bence acima hic o adama yine merhametlisin düşünmuşsun 
(10,775 puan) tarafından
Onu gram dusunmuyorum dusundugum evladım
tarafından
Brak o karilara yedirdigi parayi nerden getirdiyse o oarayida gwtirsin hem annenin hediyesi sakla daha zor gune lazim olur

İlgili sorular

+1 oy
7 cevap 138 göst.
24 Mart 2024 Aile kategorisinde yagmurzamani (262 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 107 göst.
17 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Tuna-Tugra (343 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 124 göst.
16 Şubat 2024 Aile kategorisinde Nur343746 (85 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 172 göst.
21 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Guzelle123 (185 puan) tarafından soruldu

378,016 soru

11,314,433 cevap

34,754 kullanıcı

...