0 oy
99 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (4,589 puan) tarafından
Dişlerim için röntgen çektirmem gerekiyor. Bir gün emzirme dedi diş hekimi ama tam olarak röntgenden sonra kaç saat emzirmemem gerek? Yani ertesi günden kasıt ne acaba, gece emzirebilir miyim?

5 Cevaplar

0 oy
(12,776 puan) tarafından
Dis icin basit röntgen ise ilk sag oyle ver demisti ama ben 1 2 saat bekledim emzirmistim sorun olmadi seni ki nasil bilemem de 
(4,589 puan) tarafından
Nasıl röntgen olacağını bilmiyorum, dişlerimde çürük varmış ve kanal açtırmak gerekiyor mu diye röntgen çektirmeye yolladı dişçi. Yalnız "ilk sağ öyle ver" derken ne demek istediğini anlamadım...
(12,776 puan) tarafından
Yani rotgenden sonra once gogusu sutu sag dok sonraki ni emzir demisti ama ben bi sorun yasamadim yeni emmisti 3 4 saat vs sonra gene emzirdim sorun olmadi
(4,589 puan) tarafından
Anladım :) Aslında bende bugün sağdım yarın veririm diye :) Çok teşekkür ederim.
-Reklam-
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Kızıma kaç kere çektirdim hep yanında kaldım bende baya etkilendim ama öle bişey söylemediler ben hemen emzirdüm
(4,589 puan) tarafından
Ben kendim için çektireceğim :)
0 oy
(3,099 puan) tarafından
Bende emzirirken rontgene tomografiye falan girmiştim ama doktor hiç öyle bişey söylemedi bana
(4,589 puan) tarafından
Aslında bir şey olmaz ama yine de emzirme dedi dişçi, çok az geçebilir ışınları dedi ya bilmiyorum.
0 oy
tarafından
Ben bebegim kuvezdeyken 2kez tomografiye girmiştim sutu sağmıştım götürmüştüm 
tarafından
Ben hiç emzirmedim 28gun boyunca sürekli sağdım gönderdim erkn doğdu icn gostermediler
(4,589 puan) tarafından
Anladım çok geçmiş olsun :(
tarafından
Sağol canim smdi bebegim büyüdü şükür ogunleri gectik
(4,589 puan) tarafından
Maşâallah, Allah güle güle büyütmeyi nasip etsin. :)
tarafından
Amin hepmizn
0 oy
(25,223 puan) tarafından
Bende çektirdim çok hemen emzirdim doktorda hiç öyle bişey demedi ilk defa duydum böyle bişey kaldı ki çocuklara bile röntgen çekiliyo
(4,589 puan) tarafından
Ya bilmiyorum. Aslında bir şey olmaz ama yine de emzirme madem bu kadar hassassın dedi diş hekimi, (bebek emziriyorum ona göre tedaviyi yapın demiştim :D) Röntgen Işınları çok az geçebilir sütten dedi bilmiyorum ki ama evet çocuklara da çekiliyor.
(25,223 puan) tarafından
Ay yok kız aman o kadar da değil bşy olmaz:)
(4,589 puan) tarafından
Peki teşekkür ederim :)

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 138 göst.
3 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Myangell (577 puan) tarafından soruldu
+1 oy
2 cevap 112 göst.
28 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Asyahatunnn (547 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 22 göst.
20 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Susus (33 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 108 göst.
24 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yusuf 427 (714 puan) tarafından soruldu

384,715 soru

11,508,166 cevap

35,165 kullanıcı

...