0 oy
1,975 göst.
Aile kategorisinde (2,252 puan) tarafından
Ya evlilik guzel bir sey degil ya da ben hayatima giren en yanlış kisiyi sectim. Evet seviyorum isin aslı mutsuz da degilim aman aman. Ama o kadar dusuncesiz o kadar miskin ki bıktım.. daha once de yazmistim ütü postu hala o sorunumuz var. Utu icin tartışmıştık. Daha sonra rica etti bir kez yaptim. Bayramdi malumunuz abimlerle beraber anneme gecmistik.. annem 60 yasinda cok yoruldu herkes gittikten sonra onun evini temizledik annem ben kardesim sonra bize gectik annemlerle cunku 1 hafta kaldi sinavima ve gece gunduz calismam lazim. Gelip benim evi temizledik yorgunluktan öldüm ayrica da vakit kaybettim. Bunun ustune esim olacak kisi bana 4 parca ütü verdi yap diye. Ben de gercekten mi ya 1 hafta kaldi surda dedim. Her seye vaktin var buna mi yok dedi mecburdum temizlik yapmaya yani annem cocuguma bakiyor ustelik. Yaptim utuyu dedim ki sakın sagda solda sınav sureci fedakarlik yaptık deme (3 4 gun ince kuzenine yeterki kazansin bu surecte ondan ne yemek bekledim ne ütü diye uyduruyordu.) Senin sadece maddi katkin oldu aldığın kitaptan baska yardimin yok cok dusuncesizsin dedim. Kırıldim gucendim bu nasil miskinlik nasıl düşüncesizlik. Madem 5 dk kendin yap ütünü. Ben her an soru cozme derdindeyken kendi gun boyu uzandi kalkip utu yapmadi evlilik bu mu hayati paylasmak bu mu. Ah keskeler keskeler..

32 Cevaplar

+10 oy
(128 puan) tarafından
Cnm postlarını hep okuyorum da 1 dk bile benim için önemli diyosun madem, neden o vaktini burda harcıyorsun ki 
(2,252 puan) tarafından
Burası benim tek etkinligim. Bi tum soru ve cevaplarima bakin bakalim ne kadsr aktifim acaba. Emzirirken bile telefondan soru cozuyorum genelde sadece rahatlamak istedigimde geliyorum. Ayrıca mevzu ütü degil okuduysaniz yaptım zaten ütüyü. Mevzu esimin dusunmesi. Sinav olmasaydi bile. Ben temizlik yaparken uzanmak yerine kalkip utu yapabilirdi
(51 puan) tarafından
Bir ütü yapmadı diye evlilikten pişman olman o kadar mantıksız ki hepimizin evliliklerde ufak, tefek sorunları oluyor ama bu ufak sorunlar için pişman olmuyoruz bence eşine biraz tatlı dilli ol derim ;)
(2,252 puan) tarafından
mevzu utu degil bak yaptim zaten utuyu mevzu dusuncesizligi miskinligi.
(51 puan) tarafından
Tamam anladım seni ama onuda konuşarak çözebilirsin sen postunda farklı yansıtmışsın soruyu o yüzden hepimiz tepki gösteriyoruz
tarafından
Madem öyle annelerde düşünceli olmalıydı senin az vaktin varken sana ev temizletmemeliydi onları niye söylemyosun eşini söylüyorsun
-Reklam-
+7 oy
tarafından
Ütü yüzünden mutsuz olanı ilk defa gördüm gerçekten bukadar dert etmemelisin bence başka sorunlarında yoksa tabi
(2,252 puan) tarafından
Mevzu utu değil ki. Ütüyü yaptim zaten. O zamani telafi ederim. Mevzu düşünce.
tarafından
Tamam düşüncesiz olabiilirde evlilikten pişman olmak için çok saçma bir sebep geldi tek taraflı düşünme bence sonuçta aldatma yok dayak yok sevgisizlik yok
(12,854 puan) tarafından
Benim görümce de eşi lavaboyu klozeti ovmadı diye bizim de bin tane derdimiz var der insanlar dert görmemiş :)
+6 oy
(415 puan) tarafından
Yaw arkadasim derdin okumaksa evlenmeseydin  yani sende dusuncesizsin adam alt tarafı ütü istemis sonra diyosunuzki kocalarimiz aldatiyo vs vs arkadasim hem 3cocuga bakti yaşları küçük hem ev isi yemek vs hemde esiyle ilgilendi hemde sinavlara girdi ve kazandi simdi bu dusuncesizlikmi oluyor cok abartiyosunuz cokk evlenmeyin o zaman kardeşim evlenmeyin yani 
(32 puan) tarafından
Artilama gibi bir konumda değilim, burada bir sürü ++++++... sana tam yerinde olmuş. Bende okuyorum bir yandan tabi evlendikten sonra okuma aşkı sardı benide ama kocaminda her konuda ihtiyaçlarını göz ardı etmiyorum ne yapım yani kocam o benim bana karşı kötü biri değilse ben neden ona kötü yaklasayim ki beni adam gibi sevsin saysin değer versin vallahi her işini de yaparım hizmetini de görürüm köle değilim esiyim tabi ve ondan sorumlu benim o evin disi kuzusu benim :)) düşüncem bu yönde yani kimine göre doğru kimine göre yanlış.
(415 puan) tarafından
Aynen oyle ama herseyide ihmal etmemek lazim karsimizdakilerde bir insan okumak evet cok guzel bisey ama yani sira aile olmak sevmek sevilmek sevdiğin adamla  ilgilenmek bile en güzel şey yeri geliyor sana kendi ailenden bile yakin oluyor  esler bize destek olurken bizde onlara olalim hangimiz baba evine donmek isteriz sigmayiz  okuyun ama degismeyin ben cok gordum cevremde sizin bu konuma getiren size destek olan hayatinizi kolaylastirmak icin destek veren size el uzatanlari simdiden itmeyin sonra kafanizi pismanliktan vuracak cok duvar ararsınız sevdiklerinizi kaybetmeyin uzaklastirmayin kendinizden canlarim benim
(2,252 puan) tarafından
Yazik gercekten nasil bir zihniyet bu ne demek sonra aldatıliyorsunuz aldatilmayi hak goruyorsunuz. Kadinlari neden bu denli kucumsuyorsuniz. Evlilik gibi bir dusuncem yoktu zaten. Esim intihar etmekle tehdit ede ede evlendim neler yasadigimi bilemezsiniz. Kendi bu kadar istediyse hayatimi mahvettiyse kusura bakmasin benimle zorluklari goguslemek zorunda. Kadin ve erkek hayat arkadasidir kadin erkegin hayatini kolaylastirici degil
(415 puan) tarafından
Aldatilmayi hak görmüyoruz tabikide birazdaha zihnini aç sonra uzulen yine biz oluyoruz uzulm diye soyledik ayrica kizim sen manyak deli falanmisin adam kendiyle tehdit etti diye evlenilirmi hic bisey yapamazdi sen niye hayatini mahvediyosun polisi yokmu savcisi yokmu ailen yokmu okumus kizsin bunlari bilmiyormusun sapik bir zihniyetle evliliği nasil düşünürsün demekki sana herkes tehditle herseyi yaptirabilir yasadim canim senin duygularinida yasadim benimde pesime sapik vardi hemde 2yil boyunca aldigim nefesde attigim adimda herşeyde aileme soyledim polise gittim savciya gittim yetmedi kolunu bacagini kirip yuruyemiyecek hale getirdim beni bile ölümlerle tehdit etti sonuc hicbihalt edemedi sokagimdan gecemedi sokagimdan hayatimi karartmadim yani bence sen biyerlerden hayatini toplamaya bak ilerde cocugun olur daha zor hayat yasarsin
+1 oy
(12,854 puan) tarafından
Kendince o da haklı 2 tane ev temizlicek vakti var 10 dk da benim için ütü yapsın diye düşünmüş olabilir canım
(2,252 puan) tarafından
Ama onlar mecburiydi ne yapabilirdim ki. Bunun yerine 2 ev temizledi yeterince vakit kaybetti 1 dakika 1 dakikadır diyebilirdi
(12,854 puan) tarafından
Evet diyebilirdi ama dememiş
(1,897 puan) tarafından
Senin eşinden daha mecburi hicbiseyin yok sen bunu anlayana kadar geç olacak sadece anneni kendini düşünüyorsun valla
+1 oy
(457 puan) tarafından
Dertsiz başına dert arıyorsun canım ne var bunda 4 parça ne ki yapmışsın zaten .eşin tabi senden istiyecek kimden istiyecek ben olsam eşinin kurduğu cümleyi bende kurardım herşeye vaktin var lafına
(2,252 puan) tarafından
Ama hayati paylasmak bu degil.. yaptim zaten mevzu utu degil dusunce
+1 oy
(13,202 puan) tarafından
Yani tamam çocukla kpss zor da madem atanmadan doğurmayacaktın çocuğu kpss yi bu kadar önemsiyorsan ya da evlenmeyecektin. Tüm herşeyi yapıyorsun 10 dk iki gömlek iki pantolon bence abartıyorsun. Eşin de yapabiliyormuş eyvallah da bu evlilik ne kadar zormuş diye bir barem değil yani. Anan hala seni rahat tutmaya bakıyor fazla nazlısın 
(2,252 puan) tarafından
Evlenmek icin esim israr etti intihar etmekle tehdit etti sevdim evlendim ha simdiki aklim olsa ne halin varsa gor derdim ama kismet. Cocuk da tabiki isteyerek olmadi ogrendikten sonra da Allahin verdigi cani almam haddim degil. Mevzu ütü degil sadece 9 gun tatil yapti ben bir yandan calisip cocugumla ilgilendim ustune 2 ev temizledim. Ben temizlik yaparken bile kalkip utusunu yapabilirdi dusunce onemli
(13,202 puan) tarafından
Herşeye bahanen var bebeğim 7 yıl istemedim çocuğum olmadı ben tedbirimi aldım gerisini tevekküle bıraktım mesela. Allah doğru zamanda verdi yinede. İki ütü için bu kadar tantanaya değmez sınav stresinden gebermişsin haberin yok inşallah kazanırsın zora koyma kendini iki evi temizleyen 10 dk 2 gömlek iki pantolon da ütüler. Bebeğin ütüsünü kim yapıyor onla çıkar aradan
+1 oy
(1,776 puan) tarafından
Bence sen çok abartmışsın sınav olayını. Evet kazanmak için çabalıyorsun ama 7/24de çalışmana gerek yok kendine bir program yapmalıydın. Ev işlerine belli bir saat kendine ayrı saat çalışmaya ayrı saat. Türkiye 1.olan çobanlar var unutma. O kadar işle uğraşıp kazanıyorlar yani. Nasipte varsa çalışmanda yeterliyse kazanırsın ne kadar stres yaparsan o imtihanın oluyor bu dünyada
(2,252 puan) tarafından
Bu sinava 2.girisim gecen sene 0.05 ile kacirdim ve bebegim var kazanmak zorundayim tabiki sikacam kendimi bebegim kucuktu erken baslayamadim son zamanlarim elimden geleni yapmam lazim
0 oy
tarafından
valla kadin = yemek, ev temizliği 
(2,252 puan) tarafından
Ama neden iste bunu anlamıyorum. Çalışıyorumun arkasına sığınıyorlar ama onlarin bir suru tatili var en azindan bizim yok. Ki eminim bn de çalışsam bir sey degismez
(2,252 puan) tarafından
Ay aynen valla haklisin
0 oy
(48,610 puan) tarafından
Berfin kafanda bunca sorun varken sorulara odaklanabiliyor musun 

icten ice kızarken anlamazsinki 

evet ütü yapip destek olabilirde ama yapmiyo.iste adam bosuna kendine stres ediyosun gibi geliyor düzelmiyor esin 
(2,252 puan) tarafından
Haklısın ama konduramıyorum. Yani mevzu benim icin utuden ote. O benim gozumde bana verdigi deger destek. Ilerde zor gunlerde yapacagi seyleri gösteriyor
(48,610 puan) tarafından
iste o ütü yu kendisi yapinca destek olacağının farkinda degil bence  abinin gonlunu aldı mı
(2,252 puan) tarafından
Konusmus abimle canım abim de ona sen kardesin icin bunu yaptin ben de bir kez daha kardesimin göz yasini gorursem ne yaparim düşün demis. Duzelttiler cok şükür. Fb formasi da istedik o olay halloldu
0 oy
(813 puan) tarafından
Erkekler böyle işte canım bu kadar takılma evlendiklerinde istiyorlar ki ben bütün gün c.amış gibi yatayım yemeğim çayım önüme gelsin ütüm temizliğim yapılsın. 

Benim eşim evlenmeden önce annesi olmadığı için ütüsünü temizliğini kendi yapardı yemekte yapardı hatta iki yıl aynı evde yaşadık bana bir kez yemek yapmadı kahvaltı hazırlardı oda iki senede taş çatlasa 4 kez falan 
(2,252 puan) tarafından
Ya benim de kaynanam var ama o da miskin. Esim hep kendi ütüsünü yapar annesine yardim edermis ama gel gor ki utanmasa benim yerime tuvalete git der bana
(813 puan) tarafından
Ayy benimki de aynen öyleydi
Hatta ben kaç kez sen ne kadar az tuvalete gidiyosun dedim valla ona bile üşeniyolar
Erkeklerden nefret ediyorum
(2,252 puan) tarafından
Canim bize boyle dusmus inan abilerimi amcami gorsen. Hele kayinbabam utusunu yapar cam siler hali yikar yemek yapar onu gordukce sinir oluyorum
0 oy
tarafından
Canim sen simdi burdaki hanımlarin bütün islerini  eslerinemi yaptırıyorlar sanıyorsun heleki ütü:)  çok dusuncesizmis birdahikene bulaşıkları yıkasın oyke tek ütü ile kurtulamaz
(7,118 puan) tarafından
Erkeğin yardımı muhakkak önemli ama abartmamak gerekir. Onlara da dinlenme fırsatı vermek lazım.. Esim ev işlerine yardım eder, ütüyü vs yapar ama ben vicdan azabı cekiyorum. Hayat müşterek diyerek ev işlerini adamların başına yıkmayı doğru bulmuyorum. Kadın çalışmıyorsa mümkün olduğunca kendi işini kendi halletmeli. Çalışıyorsa ortak yapılmalı zaten herşey. Ee ben çalışmıyorum adam gidiyor iş de çalışıyor geliyor bir de ev de çalışıyor yazık günah. Herkes üzerine duseni yapmalı. Ütüyü eşim yapar ama kendisi ısrar ettiği için tamam derim yoksa sevmesem de bir şekilde yaparım.  Ben eşimin bana yardım etmesiyle övünmüyorum, yapacak tabi hayat paylaşıyoruz da diyemiyorum. Akşam işten gelince dinlenmesi taraftariyim ama kendisi eksik olmasın kıyamaz yardımcı olmaya çalışır gönlüm razı olmaya olmaya.
(185 puan) tarafından
Ya tabiki işten eve gelince işe tutmuyoruz ama hafta sonları yapar benimki..karsilikli fedakarlık çok önemli birbirini anlamak.. ben çalışan biriydim evlâdım için fedakarlık yaptım işimi bıraktım gün boyu onunla ilgilen yemek iş derken bizlerde çok yoruluyiruz bunu gorebilen eş çok güzel  bir eş..
Aslında bayanların en çok zoruna giden kocalarının bütün gün evdesin ne yapıyorsun ki mantığı bunu bir anlasalar kadınlar hiçbir şey beklemeyecek onlardan sadece taktir edilmek..
ALLAH iyilerle karşılaştırın herkesi..
(7,118 puan) tarafından
Amin canım.  

Aslında bayanların en çok zoruna giden kocalarının bütün gün evdesin ne yapıyorsun ki mantığı bunu bir anlasalar kadınlar hiçbir şey beklemeyecek onlardan sadece taktir edilmek..   Işte bu çok güzel bir tespit...
(2,252 puan) tarafından
Esim 8 5 memur masa basi. Zor bir isi yok bol tatili var. Evde de hicbir is yapmaz hicccc hem de hic. Kalkip kendi suyunu bile almaz anlatabiliyor muyum. Ve hayay musterek ben hayati onunla paylasmak icin evlendim ona hizmet etmek icin degil. Ben normal zamanda da beklemiyorum ama su an biraz tasin altina elini koymaliydi. Ayrica 9 gundur tatil yapti kuzeni birdaydi yedi icti yatti gezdi. Peki biz kadinlarin tatili ne zaman. Dun gece sabaha kadar 8 kez uyandim ya dur bu gece uyanmamyayim deme lüksümüz olmuyir. Hangi erkek ne is yaparsayapsin annelik daha zor kizlar tatili bahrami yok o yuzden eslerin bir noktoda el atmasi lazim
tarafından
Umber hanim size o denk gelmiş:)
0 oy
tarafından
Evlilik hayalin nasıldıki bukadar hayal kırıklığı yaşamıssın  bence burada aldatılmış şiddet görmüş kadınlara haksızlık ediyorsun 
(2,252 puan) tarafından
O olay kesinlikle olmamasi gereken bir sey aldatilmis siddet görmüş kadinlarin herhangi bir durumla kiyaslanmasi mumkun degil. Ama kalkip da sirf onlar var diye de kadinlari ezdirmek anlamsiz. Evlilikten beklentim tabiki hizmetcilik degildi hayati paylasmakti. Evlenene kadar kenduli utusunu kendi yapan adam 1 haftada 4 parca ütü yapamiyorsa benim gozumde bana verdigi kiymettir bu
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Kendi becemiyordur belki canım.
(2,252 puan) tarafından
Ah canim keske oyle olsaydi sesim cikmazdi. Bekarken kendi yaparmis babasinin da hata amcasinda kalmis bir donem amcasinin gomleklerini utulermis. Amcasinin esi bana yapma sen utu derdi ilk evlendigimizde ben de olsun o calisiyor derdim ama simdi baska iste dusunmesi lazimdi zaten yine ben yapacam sinav sonrası 1 kerecik dusunseydi
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Normalde evlilik bu degil her işi birlikte yapmak amaaa bizim ataerkil toplumumuzda kiz cocuklaridaha kuccukken bile erkek kardeslerine hizmetci gibi yetistriliyor. Bu duzen kökten degişmedikce hayat müşterektir hikaye
tarafından
O kadar haklısınız kii.. içimizde yara olarak kalıyor..
(2,252 puan) tarafından
Ve gorduyseniz tepkileri herkes de hakli buluyir hatta bir yorum kendini aşıp sonra da aldatiliyoruz diyorsunuz demis.. dusunun ki bir kadin bir kadinin aldatilmasini hak gormus
(1,737 puan) tarafından
Büyütülüş biciminden dolayi canim hakli bulmalari
Yoksa insan oglu acimasi lazim 2 ev temizlemis bu kadin bunuda ben yapim bari diyip kendi utulemesi lazım. Benim kocam allah razi olsun yapiyor evi supurmusun diyorum supuruyor. Pesinden ben paspasliyorum . Cunku yaslaninca ben yipranmiş olacagim her işe koşa koşa . Deger bilmek lazim kadini yipratmamak lazim. Bizde yabanci gelin var eşi olmadan camasir makinasiymis buz dolabiymis cekmez.  Biz turk kadinlari evi takla atiriyoruz dmi sonrada bel fitigiyla ugrasiyoruz.  .. benim kizlarim. Babalarini gorerek buyuyor normali bu zannedecekler insallah babalari gibi eş bulurlar .  Bu kadin hizmeticidir. Modu boyle boyle degisecek ozellikle oglu olanlar dikkat etmeli gelecgin potansiyel herseyi onlar buyutme bicimiyle bir katile de dönusebilir evlat bir bilim insaninada ne verirsen onu alir. Ham işlenmemiş cocuk beyinleri
0 oy
(687 puan) tarafından
Komik buldum kusura bakma ama çok çok küçük sorun eşimle 2 ay sonra bir yıllık evlilik olucak ben şehir kızıyım eşim tam köylü ailesi de köyde yaşıyor askeri personelken evlendim 5 ay sonrası kendi yaptığı hatadan kaynaklı meslekten atıldı hemde 140 binlik kredi borcuyla kulağımda ki küpeye kadar satım 3 ay parasızlıktan hayatımda hiç köyde kalmayan ben kaynanamın iki odalı evinin bir odasında kaldık çektirdikleri de cabası pat diye de hamile olduğumu öğrendim ikimizinde sigortalı işe girmesi yasak eşimde rahatına çok düşkün aylardır çalışmıyor gebeliğin 6. Ayındayim maddi imkânsızlıktan herkesin eski eşyalarıni çocuğa getiriyorum nerdeyse sıfır hiç bişey yok iki ay eve ne erzak ne kahvaltılık girdi ve ben severek isteyerek evlendiğim için şikayetimi aileme bile yapıyorum çünkü ben istedim eşim su an çalışıyor ama kıt kanaat geçiniyoruz ve eşim Allah razı olsun benim yüzümden herşeye katlanıyorsun demiyip mecbur çekmem gerekiyor gibi davranıyor bunları niye anlatım dersen ben bunlara rağmen imtihan diyip evlilikten pişmanlık duyunca kendimi suçlu buluyorum ne hayallerle evlenmiştim evlenme teklifini red ettiğim insalar şu an mükemmel yaşıyor kendi halime bakınca kendim ettim kendim buldum diyorum ama elden ne gelir haline şükür etmelisin senden beter halde olan insanlar var bilmeni isterim :)
(7,183 puan) tarafından
Çok üzüldüm canım ya ama kader kısmet insanın yiyecek ekmeği yoksa nerde olsa sıkıntı çıkardı imtihan dediğin gibi... Bir şeyi merak ettim neden sigortalı işte çalışmanız yasak?
(859 puan) tarafından
Herkesin derdi kendine büyük kimsenin derdi küçümsenmemeli bence
(2,252 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun insallah cocugun rizkiyla gelir insallah. Ama daha kotu hayatlar oldugu gibi cok daha iyileri de varm kayinbabam gece bekcisi. Kaynanam 5 kurus etmez buna ragmen kayinbabam cam siler utusunu yapar hali yikar yemek yapar..
(687 puan) tarafından
Küçümseme değilde asla böyle bişey için evlilikten pişmanlık duyulmamali bende baba evinde el bebek gül bebektim istediğimi giyer yer içer gezerdim şimdi öylemi herşeyi hesapla kitapla yapıyorum bu kadar nefesini daraltmak doğru değil ütü yemek şu bu yap gitsin en fazla 2 saat sürsün hemen pişmanım demek yanlış Allah daha büyük pişmanlıklar vermesin
0 oy
(73 puan) tarafından
Ya gercektende bazı şeyleri gozunfe cok buyutuyosun. Bide keşke evlenmeseydim pişmanım o kadar cok. Falan demişsin. Acaba benim yerimde olsaydın ne yapardın. İnsn şükretmeyi bilmeli. Senin yerşnde olmak istiyen cok kadın var 
(2,252 puan) tarafından
Benden iyileri de var ama. Yani benden kotu halde olan var diye kendi sorunlarimi yok edemem
(73 puan) tarafından
Cabım sen bu kafayla gitmeye devam et.
0 oy
(4,129 puan) tarafından
10 dakıkanıda utuye ayırsaydın cnm kac dk surecek bu yuzden stres olmaya deger mı? Esın dusunmemıs olabılır ama abartmaya da gerek yok sencede oyle degılmı. Hem 1 dakıka onemlı ise senin ıcın burda vakit harcayacagına soru coz,yorumlarını hep goruyorum. Esınle huzursuz olmk ıcın herseyı sorun ediyorsun fazla abartıyorsun 
(2,252 puan) tarafından
Utuyu yaptim zaten hemen canim olay utu degil ki iste dusunmesini istedim sadece. Oyle adamlar var ki sinav olmasa bile ya sen yoruldun dur ben yapayim bugun diyecek burasi benim tek etkinligim herkes buraya laf etmis de kesintisiz calissam zaten anlamam kafa dagitiyorum burda
0 oy
tarafından
Ya ben sana anlam veremiyorum bu kadar okul senin için önemliydi neden evlendin sürekli eşini anlatıyorsun 10 dkikalık ütü için huzursuzluk çıkarıyorsun forma meselesi de olmuştu hep tutarsızlık yani sınavın varsa burada ne işin var ev temizleyen kocasının iki parça kıyafetini dr ütüler resmen adama gıcık olduğun için yapmıyorsun sürekli aynı sitem aynı olaylar nr sınav arkadaş bu ya 
0 oy
(1,501 puan) tarafından
Sınavı kazanmamaya bahane arıyorsun bence
(4,129 puan) tarafından
1 dakıkası önemliymiş burdada sürekli yorum yapıyor.
(1,501 puan) tarafından
İşte bence aşırı stresli korkuyo kazanamazsa ütü istedin diyecek
0 oy
(932 puan) tarafından
Bnce abartilcak bisey yok kuzum klasik erkek iste bn toplu yaparim utumu yada kiriscak biseyse gunluk ama hergun utulencek bisey bulurum esim cok titizdi gnde 2 3 kere ust degsir afedersin donuna corabina masar utulerdim hergun giydirir yolardim dugun wardi ogun basim oyle kalabalik sinirden aglicaktm gine kndi bi gmlek utulemedi ben yaptim gorewimiz yapcak bisey yok sende ewlenmeyi goze aldysan okurkende olsa gorewlerini yapman lazim cnm erkek bnlar soylenir nankor 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 1,860 göst.
28 Ekim 2019 Diğer kategorisinde Eymen kuşum (6,817 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 891 göst.
8 Eylül 2020 Diğer kategorisinde Hayatizindanedenler (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 948 göst.
4 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 819 göst.
2 Mart 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,946 soru

11,343,014 cevap

34,809 kullanıcı

...