+4 oy
563 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

image

Bir cok kadin cocuklarim babasiz buyumesin , ailem dagilmasin diye dusunup her seyi goze alarak ayni evde kalmaya , evliliklerini yurutmeye devam ediyorlar.Her seye ragmen .Psikolojik ve fiziksel siddete , kucuk dusurulmelere , cezalara ...Hem de her seye .Ama şöyle bir gercek var .Siddetin olduğu yerde , mutsuz bir evliligin oldugu bir evde cocuklar zaten cok mutsuz ve sagliksiz bireyler olacaklar .Siz ne dusunuyorsunuz ?? ( Maddi imkansizligi olan ve ayni zamanda ailesi arkasinda durmayan kardeslerim icin bu durumu genelleyemiyorum.Onlarin durumu cok zor .)

11 Cevaplar

+1 oy
(2,589 puan) tarafından
Uyarı verenin canı sıkılıyor jsjsjs bacım gelde seni kendine getiriyim kadının hangi sözü uyarılık bence tamda gediğine oturmuş... 
tarafından
uyari mi vermisler? gormemistim .Neden verdiler anlamis degilim
(2,589 puan) tarafından
Geri alınmış uyarı jsjsjsj millete sıcak yaramıyor gerçekten kafalarına güneş geçiyor başka açıklaması olamaz jsjsjsj
tarafından
Hshshhshshshsh  sicaktan kesin
(2,589 puan) tarafından
Eheheheh jsjjs
-Reklam-
0 oy
(607 puan) tarafından
Bende aynısını düşünüyorum , çocuklarımın mutluluğu için herkesi herşeyi yakarım , onlar mutsuzsa o evde benimde diretmemin bir anlamı yoktur, çocuklar çocukluğunu yaşamalı benim gayemde , en iyisi değilse iyisi olsun ama olsun 
tarafından
Ya harika bir annesin sen ❤️
0 oy
(1,667 puan) tarafından
Kim isterki binbir emekle kurulan yuvasinin dagilmasini olmuyorsa zorlamamak gerekiyor kimse kimsenin sahibi degil 
tarafından
Kesinlikle.Hayati hem birbirine hem de cocuklara zehir etmemek gerekir .Ozellikle de cocuklara
0 oy
(755 puan) tarafından
Çok doğru arkasında desteği olmayan kardeşlerim de sessiz kalmasınlar devlet imkan tanıyor hiç bir anne evladını öyle büyütmemeli sevgisiz ve şiddetli ortamda büyüyen çocukların da ileride eşlerine çocuklarına karşı sevgisiz ve siddet eğilimli davranmaları yüksek oluyor çünkü
tarafından
Evet imkan var ama onlarin durumu icin genelleme yapmak istemedim .Cunku yalniz hissetmek en kotu sey diye dusundum .Ama mutsuz bir yuvada buyuyen cocuklar icin hayat cok zor .
(755 puan) tarafından
İnsan en çok yalnızken ayakta durmalı direnmeli diye düşünüyorum
tarafından
Haklisin cok haklisin Ya hayata bir evlat getiriyorsun ve bu bir birey oluyor .İnsan yetistiriyoruz ya .Bunu bilerek cocuk dunyaya getirmek gerekli .Onlar icin her seyi goze almak onlari mutlu etmek onemli
(755 puan) tarafından
Aynen öyle canım. Hepimiz insanız arkamiz da destek veren olsa da o destek hep bir yere kadardır. İnsan evladını düşünüyorsa destek aramak yerine direnmeyi tercih etmeli
0 oy
(4,583 puan) tarafından
Çok doğru bir yazı. +1
tarafından
❤️❤️❤️
0 oy
(1,621 puan) tarafından

Annemle babam boşandı hiç te öyle sevgisiz de büyümedim Allah im herkeze huzur versin olmasa iyi ama huzursuz bi ortamdada zorlamaya gerek yok benim annemin arkasında kimsesi yoktu 5 kuruş parası yoktu yalvar yakar iş buldu boşandı iyi de yaptı valla çekilecek adam falan değildi babam eşşek bile en son 4 yıl önce duydum sesini gelicem diyordu :D yolu uzun sürdü heralde bazı insanın yokluğu daha iyi hiç olmasın 

tarafından
Kesinlikle sana katiliyorum canim benimmm .Kesinlikle .O evde dursaydi annen cok mutsuz yasardiniz .Cok iyi bir anneymis annen :)
0 oy
(265 puan) tarafından
Evlendiğimden beri berbat bir ilişkimiz vardı, kaç kere ayrılıp birleştik. Hatta ayrıyken hamile kaldım, hamilelikte ve yeni doğum yaptığımda biraz işler düzelir gibi oldu, yine bozuldu. Herkes çocuğun için sürdü derken ben çocuğum için ayrılacağım dedim. Ayrılma konuşulurken birileri araya girip biraz düzeldi şükür. Şimdi yine deniyoruz ama aynı huzursuzluk olursa bunu kızıma yaşatmak yerine boşanmayı seçerim
tarafından
Canimmmm .Ne guzel bir annesin sen ❤️
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Harfi harfine söylediklerine katılıyorum canim 

Maddi durumu olmayanlar da az dosini sikip cocugu biraz buyutup arilipcovullari okula kendileri ise gidebilirler...
tarafından
Evet haklisin ama iste yanlis anliyor insanlar .Bu dusuncemi yanlis bulan bir cok kadin var maalesef .Cok uzucu
0 oy
(2,840 puan) tarafından

anne mutsuzsa Evlat hep mutsuzdur 

BİR KADİN EVDE GULMUYORSA KİMSE GULMEZ

tarafından
Kesinlikle .Anne mutluysa cocuklar mutlu :)
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Uyarı veren arkadaş böyle bir ortamda ve halinden memnun demekki.

Evet katılıyorum
tarafından
Uyari verdiklerini gormemistim .Niye verdiler anlamis degilim .
0 oy
(3,041 puan) tarafından
Çok doğru her bir sözüne katılıyorum. Aslında bunun asıl sebebi nesillerdir erkeklerin kadınlardan daha üstün görülmesi. Ve erkeklerin ayrılığı kabul edemeyeceğini bilip boşanınca da kavgaların sorunların devam edeceğinin herkesin bilmesi. Çünkü millete göre erkek herşeyi yapabilir kadın katlanmalı. Neden çünkü yuvayı dişi kuş yapar. Öyle bir nesil yetiştirmeliyiz ki bu durumu değiştirmeliyiz. Özellikle erkek evladı olan anneler. Ogullarımıza bir kadın onu istemiyorsa yanında mutlu değilse bu kişi çocuklarının annesi bile olsa saygı duyması gerektiğini aşılamalıyız. Ve boşandıktan veya ayrıldıkdan sonra da iki medeni insan gibi oturup konuşa bilecek en azından çocukları için görüşe bilecek bireyler yetiştirmeliyiz. Bunu da en basit olarak şuan bu durumda olan kadınlar imkanı varsa hayata dair bir adım atarak yapabilir. Çünkü bir çoğumuzun annesi ben senelerce neler çektim sustum oturdum yuva yıkılmaz sende sabret diyor. Bugün bu duruma sabreden kadınlar olduğu sürece bu durum nesillerce sürecektir. Onların kızları da sabrecek oğulları da evlendiğinde eşlerine babası gibi davranacak. Çocuklar söyleneni anlamaz ama gördüklerini beynine kazıyıp doğru kabul eder. 
tarafından
Kesinlikle sana katiliyorum .Benim oglum olacak nasipse .Ve babasina simdiden ogretiyorum yanlislari dogrulari .Ben pedagojik egitim aldim caliaiyorum surekli .Bunu sirf neden yapiyorum biliyor musun cocugumu  kadinlara saygili bir birey olarak yetistirmek icin .
(3,041 puan) tarafından
Ne mutlu sana canım. İnşallah tüm anneler böyle bilinçli evlatlar yetiştirip. Yıllardır süre gelen bu söylemlere kadın cinayetlerine darplarına bir son verebiliriz. Bizler aslında bir evlat değil bir nesil yetiştiriyoruz.
tarafından
Kesinlikle .Ya bir seye sahit oldum.Ve sok olmustum .Hem kizi hem de oglu olan bir kadin var tanidigimiz . bir video izlemis videoyu belki gormussundur .Videoda adam dugun esnasinda ,kadin pasta yedirmeye calisirken  adama saka yapiyo, uzatiyo cekiyo falan .Sonra adam tokat atiyo kadina .Hem de dugun aninda .bahsettigim yakinim da bu olayi komik bukuyo ve guluyo .Bu yakinim kadin .Ve bu kadinin bir kizi var .Kendi kizina yapilsa kiyamet kopar ama bunu komik buluyo saka gibi
(3,041 puan) tarafından
İnsan olmak başka şey anne olmak bambaşka. Bir kadının dramı nasıl başka bir kadına komik gelebiliyor. Geçenlerde bir haberde gördüm. Düğün esnası bişeyler oluyor. Damat geline*****k diyor. Ve düğün iptal. Helal olsun dedim geline göz yumup devam etmemiş. Düğün günü bunu yapan evlendikden sonra neler yapmaz. Bir hocamız demişti evlenmeden önce görüştüğünuz kişi her hangisi bir şeye kızıp masaya yumruk vuruyorsa o yoldan dönün. Çünkü o gün masaya vuran evlenince sinirlendiğinde nereye vuracağı belli olmaz. Çok haklıydı.

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 287 göst.
12 Eylül 2021 Aile kategorisinde 3370 (135 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 441 göst.
24 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Nisan89 (886 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 1,625 göst.
11 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Kelebekbursa16 (726 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 721 göst.