0 oy
77 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından

Bebeğim 10 aylık menenjit aşısı yaptırmayı düşünüyorum doktor menectra ve bexsero ikisinden birini tercih edin. Ben aslında 1 yaşında tek doz düşünüyordum ama doktor bir yaş altında aşılanması daha anlamlı dedi. Hanımlar siz naptin iz sizce hangisi daha etkili doktora o heyecanla sormayı unutum ama ikisinin ismini verdi

Ayrıca biz doktor muyuz diyenler rica ediyorum parmaklarını yormasın. Ben bu aşılari yaptıran annelerimize fikir danisiyorum

3 Cevaplar

0 oy
tarafından
9 11 de bexsero vurulduk 20 de 3. dozu olacağız doktorumuz bexseroyu vurunun demişti 13 de de tek doz nimenrix olduk
tarafından
Attıginiz tabloya göre daha Bexsero için de geç kalmış değiliz öyle olsa doktor yazmazdi
tarafından
Evet evet geç kalmadınız
tarafından
Ne kadar tuttu maliyeti peki hepsi
tarafından
Ben 3. Yü henüz yapmadım ama 2 si 1000 TL geçti
tarafından
Menectra yi mi
-Reklam-
0 oy
(1,572 puan) tarafından
İkisi de menenjitin farklı türleri için aynı hastalık ama farklı kolları için gibi.. bize doktor menectrayı söyledi onu yaptırdık isterseniz diğerinden de iki doz yaptırın dedi yaptırmadık 
tarafından
Ya şimdi birini yaptırmasak yine tam koruma olmuyo mu
(1,572 puan) tarafından
Menectrayı seçip bütün dozlarını yaptırdıysan sıkıntı yok. Şöyle demişti bize doktor a b gibi düşünün bi tanesi Türkiyede görülen menenjit o bakterilerin yaptığı menenjit ama yurtdışıyla alakanız varsa diğerini de vurdurun demişti
tarafından
Yurtdisiyla hiçbir alakam yok. Henuz hiçbir doz yaptırmadım o zaman menectra yi mi alayım
0 oy
tarafından

Bana bebek bakımdan biri zamanında bu tabloyu atmıştı umarım işine yarar 

image

image

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 33 göst.
1 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 242 göst.
24 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Doga_DVM (4,213 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 90 göst.
0 oy
6 cevap 96 göst.
10 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Alpingo!!45 (342 puan) tarafından soruldu

379,365 soru

11,355,770 cevap

34,832 kullanıcı

...