0 oy
243 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Etraf merhametsiz cani sapık ******** zombi canavar insanlarla dolu böyle bir dünyada çocuğumuzu nasıl iyi yetiştirebiliriz .. hayvana eziyet eden insana eziyet eden zıvanadan çıkmış adaletin bile görmezden geldiği insan toplulugundan çocuklarımızı nasıl koruyabiliriz 

9 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Allah yardımcımız olsun. Evlatlarımızı korusun. Bizlerede onları kendilerini korumayı öğrenecekleri zamana kadar yanlarında olacağımız kadar ömğr versin inşallah. 
(7,673 puan) tarafından
Aminn insallah
-Reklam-
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Bazıları hasts ve tedavi edilmeli 

Bazıları da anne baba siddeti görüp bastırılan kişiler 

Evlatlarimizi merhamet ve vicdan sahibi olarak yetiştirmemiz lazim 
tarafından
Allah herşeyin hayirlisini nasıp etsin iyilerle karsilastirsin inşallah
(7,654 puan) tarafından
Aminnn amin en büyük duam budur
0 oy
(1,929 puan) tarafından
Biz azda olsa bi yol katettik ama evlatlarımız için çok endişe ediyorum rabbim hayırlı insanlarla karşılaştırsın inşallah 
tarafından
Amin çok çok amin inşallah köpeği arabaya bağlayıp suruyen insan gördüm Allah'ım ahretinde sende bunlara merhamet etme dedim ben sineğe bile kiyamazken insanlar yaratık olmuş şimdi çocuğum olacak ya o da öyle olursa diye içime korku düştü hakkındanda gelinmez
0 oy
tarafından
Cok haklisin canim .Ama boyle psikolatlarin olma sebebi de yanlis yetistirme maalesef .İnsallah bizler cocuklarimiz dogru yetistiririz de boyle insanlardan olmazlar .Ve insallah boyle insanlara rastlamazlar...
tarafından
Amin inşallah .. bazılarıda iyi yetiştirilse bile akıl oluyorda fikir olmuyor örnek dayımın torunu ailesi çok iyi kimsenin tavuguna kış demezler çocuklarına karşıda iyi oldular ama çocuk inadına hırsız uğursuz halise giren çıkan biri oldu çocuk için dua ediyorlar hatim indiriyorlar yavrum canım kızım diyorlar çocuk utanmadan bizim evide soydu ... Hemen içeri atıp saliveriyorlar .. adalette de iş yok ya benim çocuğumda böyle olursa diye kendi kendimi yiyorum
tarafından
Bosuna Kendi kendini yeme , eger bebeklik ve cocukluk donemini guzel gecirirse ahlakli bir cocuk olur korkma sakin :) cocuklara yapilan her hata onun gelecegini etkiliyor .Mesela bebeklikte cinsel kimligi olusmaya basliyor .Eger bu cocuk erkekse .Goster pipini ya da aslanim pasam sen ne sitersen o olur gibi sozlerle buytulen erkekler maalesef sapik oluyor ya da cinsellige merakli veya her istedigini elde etmekk icin ugrasan asla empati kurmayan bir cocuk oluyor .Her sey bebekligimize dayaniyor .Eger bebekligi cok guzel atlatirsa bir cocuk yani anne cocuk gelisimi ogrenir, ona gore davranirsa o cocugun sapik olma ihtimali ya da psikopt olmasi cok dusuk bir ihtimaldir .Bebeklikte yapilan hatalari sarmak cok zor .Bu hatalar cocugun kimligini ,karakterini ve gelecekteki kendisini olusturur
0 oy
(290 puan) tarafından
Bu kadar duyarsız insan varken bu canilerin yani sıra, biz kendimizi dahi zor koruruz malesef. Bugün Azra yarın sen olabilirsin sıradaki. Unutmayın birimiz güvende değilse hiçbirimiz değiliz..
0 oy
(200 puan) tarafından
Yemin ederim kac gundur bunu dusunuyorum iki tane cocugum var Antalya'da yasiyorum yangin buraya gelse iki cocukla nereye gidicem onlari nasıl yetistiricem ne bilim oara gitsek biri bsiey vercek olsa isan kac kere dusunup kabul ediyo ki cocugunda kabul bile edemiyorum diyekim seker verdi kabul edemiyorum dunya o kadar kutu bir yer oldu ki önceden hatirliyorum annem cantasinsan sekeri hic eksik etmezdi otobuste falan cocuklar aglayinca veriyim gonulleri olsun diye simdi ben dahil hepimiz kotu gozle bakiyorum kimse kimseye guvenemiyo cocuklarimiza saglikli bi ortam bırakamıyoruz
0 oy
(1,272 puan) tarafından
Çocuk nasıl yetiştirilirse öyle gider bence.. Çocuk bir kedinin kuyruğunu çektiğinde gülersen, o çocuk bunu devamlı yapar, büyüdükçe daha fazlasını yapar.. Merhametli vicdanlı olmayı aşılayalım. Gerisini zamana bırakalım. Su akar yolunu bulur herzaman. 
0 oy
(274 puan) tarafından
Hep bu soruyla yatıp kalkıyorum çocuklarımız i hiç güvenli bir ortama bırakmayacağız ya hadi hayırlısı 

Rabbim evlatlarımızı bu kötü dünyada ıyiylerle karşılaştırsin inşallah cnm 
0 oy
(16 puan) tarafından
Böyle bir hayatta çocuk büyütmek çok zor ama başarabilene helal olsun ve bende inşallah bu kötülüklere rağmen iki evladımı da büyütücem benim çocuklarımla beraber allah bütün yavrulara uzun ömür versin doğru yoldan şaşırtmasın kötü insanların şerrinden korusun

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 321 göst.
+1 oy
7 cevap 433 göst.
29 Eylül 2021 Aile kategorisinde Melike☺️ (1,698 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 240 göst.
7 Mart 2021 Aile kategorisinde Melek.hfs (1,219 puan) tarafından soruldu
0 oy
67 cevap 2,425 göst.

379,363 soru