0 oy
363 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Benim ilk dogum gunum 6 yasinda olmustu :) 1. Sinifa gidiyordum .Komsulari falan cagirdi annem .Bir de pasta yapmis ispanakli :D bir suru hediye paketi var ama gormeniz lazim .Heyecanliyim , hediyeler gelmis bir suru nasil heyecanli olmam :D .Sonra pasta yendi , hediyeleri acma faslina gectik .Bizim de durumumuz pek iyi degildi o zamanlar .İlk kez dogum gunum ayy diyorum acaba oyuncak mi aldilar falan :D 

Actim ilk paketi icinden kilot cikti jshshsheh :D sonra digerini actim heyecanla atlet , sonra bir sonraki yine kilot :D jshshsh artik nasil fakirsek , kilodumuz mu yoktu neydi .herkes bunlari almis hshshs :D Hic sevinememsitim :D hayal kirikligi yasamistim.Cok uzucuydu be ahh ahh :D 

Hadi siz de  anlatin birseyler  .Bu saatler benim kafa dagitma saatim .Hadi gelin kafa dagitalim. :)

17 Cevaplar

+3 oy
(928 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Evet devamini şöyle bekledim o gün iç giyim dükkanı açıp köşeyi döndünüz şu an pentinin sahibi sizsiniz o kadar donla dükkan açılır yaa donu kapan gelmiş 
tarafından
Jajsjsjssjjshsjshsjshsjsj   bu neyyyy  ya bu neyyyyyy hshshshs ne guzel baglamissin .Ya da şöyle bir son .O günden sonra o kisilere inat  bir daha kilot giymedim sjjshsj
(928 puan) tarafından
Ya da kılodlara karşı savaş açan bir süper kahraman külodvomen :))))
tarafından
Hshshhshshshs
-Reklam-
+1 oy
tarafından

Hahaa hem üzüldüm hem güldüm k.bakma:) valla yazmaya takatim yok bakiciyim bem

tarafından
Shshhshsh Sonra artik kotunun iyisi bir cicekli kilot vardi onda bulmustum teselliyi .Digerleri sade renksizdi  , bir nebze ona sevinmistim  ama cok azcik :( :D :D
tarafından
Hqhaqq çiçekli don haa kıyamam yaa
tarafından
Hahshahshs
tarafından
Yıldız nabiyon kiz
+1 oy
tarafından

Bizim zamanimizda dogum gunusu yoktu sen aldigin kinotlara dua et manyak kadın seni bide uzulmus yaaa te allam yarebbim :)))

tarafından
Sen kac yasindasin :) :D .
tarafından
34 ama 18:)
tarafından
Ruh onemli bebek .Kac hissediyorsan o sun jsjsjsj mesela ben de hala minik bir cocugum  anne olcam ama nasil olcam kim bilir hshshsh
tarafından
Cok guzel bibanne olcan eminim ❤️
tarafından
İnsallah ❤️❤️❤️ cok istiyorum bunu.
0 oy
(48,491 puan) tarafından
kilot onemli yedekte olmali☺️☺️☺️ 

bizim abimle aramiz bir yas benim doğum gunumde onada onunkindede banada alinirdi hediye. halam hem mozaik hem joleli pasta yapardi annemde pogaca falan yapardi o zaman buyuk muzik setleri vardi kaset takar son ses sarki acar oynardik buyuk halam kuzenlerim.babannem falan. buyuk halamlar belcikaya kesin dönüş yapınca arkadaşlarımla devam ettim büyüdük abimle koptuk ☺️
tarafından
Cok sukur :) İnsallah ben  de yaparim cocuguma ❤️
(48,491 puan) tarafından
insallah canım bende düşünüyorum bu sene kizima nasil yapsam diye pandemi varya kimse cagrilmiyo
tarafından
Kac yasinda su an ?
(48,491 puan) tarafından
3 olacak eylulde 3. doğum günümüz
tarafından
Ayy nasil mutlu olur pasta uflerken falan :) cok sansli bir cocuk
0 oy
(3,099 puan) tarafından
Benimde ilk doğum günüm o yaslardaydi hiç unutmam canım ablam halleydi galiba ona benzer biseydi ona mum dikmişti 
tarafından
Ayyyy kiyamam yaa :) cok tatli coookk
0 oy
(1,538 puan) tarafından
Ay ya o hevesleri biliyorum hayal ettiğin şeyle aldığım şey arasındaki birde çocuktan tamam artık durum baya üzücü oluyor ..

Ben küçükken ablamı balkondan assagiya attım kızın omzundan eline kadar kırık vardı bir sürü çamaşır ipinde kolundan asılı kaldı o zmanlar tutmasaydim gidiyorum olayı yeni çıktı ablam sofra bezi çırpıyordu bende ablamı bı itekledim gidiş o gidiş tutamadım balkonda asılı kaldı evin altı komurluktu üst katı ev ikinci Kattan diyebiliriz sonra abim evden bı çıktı terliği aldığı gibi benim popisime yapıştırdı aklıma geldikçe acısını hissederdim çokta korkmuştum ablama birşey oldu diye .... Birde abimle var anımız elimde bıçak vardı onu almak istiyordu bende vermek istemiyordum sonra almaya çalışınca bacağına saplamistim meyve bıçağını bı tırnak kadar girmişti sonra kaçtım saklandım korktum bulup beni eve getirince kizdilar baya hiç unutamıyorum ne tehlikeli kızmışim eşim dalga geçer kaynimlar varken abimle ablamlar varken benden haber alamazsaniz hemen bize gelin diyor
tarafından
Yaaaa :) okurken ben de tam onu gecirdim aklimdan :) abinle ablan korkmustur senden o zamanlar :)
(1,538 puan) tarafından
:):):):) aynen sorma hep dalga geçerler benimle bir araya geldiğimizde:)
0 oy
(644 puan) tarafından
Cok.uykum var bebegim birskmiyor yatayim oyun istiyor
tarafından
Canim benimmm dinlendi  mi ? ❤️
(644 puan) tarafından
Cnm dün neyi vardı bilmiyorum bir türlü uyumadı inankii gözlerimden uyku akiyor
tarafından
Simdi uyuyor mu ? Uyuyorsa sen de uyu.Kiyamam sana ya
(644 puan) tarafından
Simdi uyudu ama ancak temixlik yapacam
0 oy
(621 puan) tarafından
31 yaşındayım hiç doğum günüm kutlanmadı ve köyde büyüdüğümden annem işten fırsat bulup ilgilenemedi hatırlamıyorum sarılıp öptüğünü hiç keza babamda öyle  şimdi kızım var bazen diyorum büyüdükçe nasıl olcak nasıl davranmalıyım ne yapmalıyım ya sevgimi belli edemezsem gösteremezsem korkuyorum üzülüyorum 
tarafından
Korkma ben eminim cok guzel , ilgili , sevkatli bir anne olacaksin :) ailenin yapmadigini sen cocukalrina yansitacaksin .Hic uzulme ❤️ bunu dusunmen bile nasil guzel bir anne oldugunu gosterir
0 oy
tarafından
Biz yaniyoruz burada sen sohbet diyorsun
tarafından
İnanamiyorum  şu zihniyete ya inanamiyorum!!! .Kaygi bozuklugum ve anksiyetem var .Şu sacma sapan fikirlerinizi Allah aşkina kendinize saklayin .açiklama yapmaktan yoruldum .Haberlere uzulup gordukce ,delircek gibi oluyorum, hamileyim ve bu yuzden  ilaclarimi ve tedavimi birakmak zorunda kaldim .En agir antidepresanlari kullandim yillarca .Ya hosunuza gidecekse uzgun postlar atayim ve delireyim en sonunda .Her dk instagramda olanlari gorup fenalasiyorum!!! Fenalasayim .Bunu istiyorsun galiba .Benim de kendimi toparlamaya ihtiyacim var ya .Kendimi iyi hissetmeye  ihtiyacim va r!!!  Boyle eglenceli seyler yaparak kafa dagitmaya ihtiyacim var ! Acip kalbimi baktin mi ?? Bu ugurda neler yaptigimi biliyor musun ? bilemezsin... Bu sekilde giderse ya kendime zarar vericem ya da bu psikolojiyle en son bakirkoye gidicem ! Birisini yargilamadan once ,o insanin neler yasadigini ,ne hissettigini , hangi durum karsisinda nasil bir tepki verdigini ,karakterini , mizacini , psikolojik ve fizyolojik durumunu  ve niyetini bilmen lazim.Bilmiyorsan  lutfen sus !
(1,524 puan) tarafından
Bunu neden yapıyorsunuz canım ya.. Hemde hamile Bi kadına. Günah değil mi? Nerden biliyorsun onun üzülmediğini yada ne sanıyorsun yangınlar umurunda değil flan mı ben Bi kaç yorumunu gördüm gayette önemsiyor yangınları. Ama sohbette mi etmesin bunu niye yapıyorsunuz ya insanların tamamının sadece yangını konuşup vakit geçirmesinin sana bir yararı olacak mı? Psikolojimizin de sağlam kalması gerekiyor. Kadın gidip yangının önünde konser veren dengesizin şarkılarında oynamıyor ya!! Şurda bişey sormuş. Bunu yapmayın lütfen
tarafından
Baloğlaninanasi  ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
0 oy
(91 puan) tarafından
Uykum var kızım ağlar bırakmaz
tarafından
Ay canimmm benimm .Dinlenebildin mi
(91 puan) tarafından
Az birşey dinlendim doktora gittim geldim yeni yemek yecem
tarafından
Kuzum benim ya kiyamam sana .Doktora niye gittin? Neyin var ?
(91 puan) tarafından
Grip olmuşum canm bebeğimede bulaştı o yüzden geceleri yatmıyor ağlıyor burnu tıkanmış Gittim doktor ilaç verdi virüs denildi ama şükür degilmisiz
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Valla hep 1 pasta ile kullandi aile arası sadece bir kere halam hatıra defteri almıştı :D bende 5 sınıftan liseye kadar yazdırmıştim hala duruyor annemlerde :D daha sonra çalışmaya başladığımda annem mesaj atıyordu kendine pasta al gelirken diye :D ahahahahah geçen sene pandemiye denk geldi bu sene ailem sürpriz yaptı evime geldiler gerçi ben biliyordum gelceklerini annem pasta börek sarma kurabiye hepsini yapıp gelmişlerdi çok mutlu olmuştum :D
tarafından
Yaaa mutlu olmaz mi insannn :)) en guzel gunlerden biri .En onemlisi hatirlaniyor olmak :) nasil guzel hissediyor insan
0 oy
tarafından
Valla aynı durumun benzerini yaşadım doğum günü yapardık dayimlarla yengelerin hepsi lif patik lif patik getirmişlerdi 7 yaşındayım ulan ne işim var onlarla para gerçekten karşılık verebilene harcanilan şeydir her zaman için

Eger senin o getirdiğinin karşılığını veremeyeceğini hissetsin bi insan kuruş harcamaz bu böyledir çocuk sevinsinmis yada yeni evlenenlere destek olalım zihniyeti olnaz

Geleceğini bilsin o zaman pamuk eller cebe

Bizimde durum kötüydü o zamanlar para harcamaya değmezdik o yüzden lif gelirdi 
tarafından
Ay ya evet .Cok fena bir durum .Lif getirince bi cocuk nasil mutlu olabilir .Ya bi cikolata alsalar bile mutlu olur insan
tarafından
O günler geldi geçti şimdi çok şükür iyiyiz ama insanın içine oturuyor farkeytikce
0 oy
tarafından

ahahah çok komik ama ya babam bigün pasta almiş ben de ufağim beş yaşinda mi ne pasta da ufakk :D tabi nasi seviniyom doğum günüm mü bu gün diye babamda pek konuşmazdi kafasini salladi ayyy ben uçuyom hemen gittim babannemi dedemi cagirdim dogum günü partime annem kizmisti bana ya pasta çok ufak kendin ye yetmez diye ama cocuk akli işte :D :D dedem lif içerisine iki portakal bi elma birde iki buçuk milyon para koymuş , babannemde başka bi lif içine bi portakal iki elma koymuş ve iki buçuk milyon para yaa hayatimda ilk kez para gördüm onlar ne yapilir bilmiyom :d o parayi iki sene sonra harcamiştim bakkaldan büssürü şey almiştim demiştim kağıt para ne kadar çokmuş :D sonra aslinda gercek planli benim ilk doğum  günüm 9-10yaşimda mi ne olmuştu arkadaşlarımi çağırmiştim ayy dans falan ettik benim sesim güzeldi şarki söylemiştim bi odada teyzeler bi odada arkadaşlarımla biz , arkadaşım sazını getirmişti o çaliyo ben türkü söylüyordum. Bide küçükken kendim beste yapiyordum. Bütün arkadaşlarim ellerini yukarda tutup arasindan Annem geçip bana ortasi mavi gümüş papatya küpe almiş onu kulağima hediye diye takinca ağlamiştim. Hâlâ gözümün önüne geliyor , odada iki divan vardi ikisinin üstüde arkadaşlarim vardi oturuyorduk biz sinifta 23kisiydik. Pastaneden süslü bi pasta almisti sonra bisküvili pudingli pasta ,poğaça , mancarlı (otlu) pide, tatli tuzlu kurabiye yapmisti içecek olarak nazo vardi. biz arkadaşlarimla doğum günü yapiyorduk annem de arkadaşlariyla diğer odada çay kısır günü yapiyordu :D  Annem içimde kalmasin diye her şeyi yapti onu çok seviyom nurlar içinde yatsin ❤️ Gelen teyzeler ya akrabamiz yada komşumuzdu onlarda dediğin gibi atlet kilot yemeni patik çorap :ddd :D:D annem de hepsini çeyizime koymuştu. Arkadaşlarimin hediyeleri güzeldi ama :))

tarafından
Ayyy o guzel anneciginin mekani cennet olsun :) cok guzel yazmissin .Ama para olayi cok komik :D ayni ben gibisin .Teyzeler eskiden beri hep ayniymis :D sana ekstra patik , yeemeni koymuslar hdhdhd bendenn sanslisin sen :D
tarafından
amin Allâh râzi olsun cânım. Ahahah  don koleksiyonun olmuş senin sjajsj
tarafından
Sjsjjsjsj Allah razi olsun .Sayelerinde kilot giydim ajajajja
tarafından
ahahah :Ddd
0 oy
(1,929 puan) tarafından

Senin yine doğum gününü kutlamışlar benim öyle bi anım bile  yokk:angel:

tarafından
Ayy canim benimmm ❤️ uzulmeeeee
0 oy
tarafından
Ay güldüm sabah sabah ya
tarafından
Sjsjsjsjjsjssj  trajikomik cocukluk travmam .Seher yildizi kilotlari sjsjsj
tarafından
Seher yıldızı bide:)
tarafından
Shshhshsshh
0 oy
tarafından
Hshehehe özür dilerim kuzum ya güldm hakkini helal et 
tarafından
Gül tabi Simdi ben de gülüyorum .Ama o zaman cok acıklıydi , dramatik bir sahne sjsjsjsjsj

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 412 göst.
0 oy
6 cevap 80 göst.
26 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Tugceasel1 (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
65 cevap 572 göst.
0 oy
2 cevap 76 göst.
3 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Fehimeecrin (271 puan) tarafından soruldu

378,192 soru