0 oy
1,858 göst.
Diğer kategorisinde (2,388 puan) tarafından
tarafından yeniden kategorilendirildi
Ya bı insan bu kadar mı anlayışsız olur ya eşim işten geliyo 5 dk bak oda yeter bana diyorum yok yoruldum artık diyorum yok bu akşam bana diyo çocuğun hiç bir kahrı yok sana neden bu kadar sitem ediyosun çok istedin bak diyo ya istedim diye gece gunduz benmi bakicam ya saat 11 dedinmi gider kendisi uyumaya bende gecenin 2 3 üne kadar çocuk uyutmaya çalışıyorum bı dolamış ağzına yoruluyorum çok istedin bak bana diyo hergün calisiyorum 1 gün izin günüm var ondada çocuk bak diyosun diyo bende dedim sen izinliykende bakmıyosun sezeryan oldum eve çıktığım zaman izinliydi 5 gün çocukla ben ilgilendim yemeği ben yaptım çocuğum emmiyodu o dikişli halimle yataktan o acimla ağlayarak kalkıyodum beyefendide gündüz geciyodu TV karsisina oturuyodu sütüm baştan geliyodu birden kesildi eşime diyorum ki uyumak dinlenmek sütü arttiriyomus diyorum bana diyo eskiler hem tarlada hem çocukta kendisi çocuk bakmaz ama lafa gelince çocuğu uyuttum vs.vs. gerçekten artık çok yoruldum bı insan isyan edermi çocuğunu dogurdugu için ama ben ettim ver yine diyorum bu adamın altına giripte hamile kaldığım güne lanet olsun aileme diyorum dikislerim agriyo diyolar bizde doğum yaptik eşime diyorum orası çoktan geçti yalanını si.ke.yim.diyo bıktım BİKTİM BİKTİM bazen bu haberlere cikiyo kadınlar çocuklarını ya bogmuslar ya öldürmüşler mana bulmamak lazım insanın ne yaşadığını bilemeyiz sonuçta şimdi benide çok lincliceksiniz ama artık kafayı yemek üzereyim evet herkes doğum yaptı biliyorum ama artık çok ağır gelmeye başladı resmen banyoya girip banyo yapamiyorum niye çocuğum var oturup yemek yiyemiyorum niye çocuğum var bu çocuk hicmi durmaz bu adam hicmi bakmaz çocuğa onun nasıl uykuya ihtiyacı varsa benim dahada çok ihtiyacım var o nasıl yoruluyosa ben kat kat yoruluyorum bu akşam çocuğumu salliyodum 1 bardak su istedim bana dediği kelime elin ayagin yokmu sakatmisin diyo neyse kızlar çok uzun oldu kusura bakmayın 

56 Cevaplar

0 oy
(7,962 puan) tarafından
Piskolojim bozuldu okurken ayy inşallah böyle şeyler yaşamam.. 
(2,388 puan) tarafından
Hamilemisin
(7,962 puan) tarafından
Evet cnm Çarşamba günü doğumum var korktum kız yazdıklarından belliki çok bunalmissin çocuk hiç mi durmuyor
(2,388 puan) tarafından
Aslında duruyo hani yine beni zorluyo ama benim derdim aslında eşimle çünkü sezryan oldum dikisimin sağ tarafı tam kapanmamisti gece aglayarak yataktan kalkıyodum ve çok bilirim bıçağı alıp banyoya gittiğimi eşime sorsan şimdi bunlar neymiş adamı görünce sanki evde şeytan görüyorum gibi vurmak onda afedersin ama bı altına girmedim diye kolumu mosmor yapiyor o öyle yaptıkça birden aklim gidiyo ve bebeğimi bile istemiyorum bazen
-Reklam-
0 oy
tarafından
Arkadasim bunalmissin cok belli. Hemen herkes geciyor bu yollari kimi daha kolay atlatiyor kimi daha zor.

Oncelikle bu bir surec, hep boyle olmayacak bunu bil. Gececek. Zamanla hersey geciyor su akiyor yolunu buluyor. Evladina sukret, o daha bebek, gunahsiz, anneye muhtac. 

Esine gelince, madem destek yok sen de cek elini etegini. Birak evin isini gucunu birak temizligi yemegi utuyu, full cocukla ilgileniyorum bunlara vaktim kalmiyor de ki yalan da degil. Ahtapot degilsin herseye yetismek bir yere kadar elin kolun o kadar uzun olmasa da olur.

Ve mumkunse psikolojik destek al derim. 
(2,388 puan) tarafından
Artık öyle yapicam
tarafından
E yani... Canina yazik.
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Ben bile senin kadar isyan edip kötü düşünmedim çocukları boğuyolar boşuna değil ne demek  aklını başına al bacım bi otur nefes al napıyorum ben de bi toparlaan  kendine gel her anne geçiyo bu yoldan oğlum 7 aylık oldu anca anca düzelmeye başladık bizde  herşey bi anda olmuyo yeri geliyo yemek yapmıyoruz banyo temizlik yapmıyoruz bunlara gerek de yok bebeğinle ilgilen hep bu günler geri gelmiyo çok pişman olursun 
0 oy
tarafından
Rabbim sabır versin. Ne yaşıyorsun bizzat bilemem fakat asla çocuğun suçu yok o ne anlıyor ki söylemek bile istemiyorum çünkü çok çok kötü bir düşünce yok boğmak vs Allah korusun Rabbim sakınsın sabret ve bugünlerde geçecek bu çocuk hep böyle kalmayacak büyüyecek sana yardımcı bile olacak lütfen sinirlide olsan üzgünde olsan suçu eşimde vs ara ve çocuğunla ilgili kötü düşünme o bir melek sadece sana ihtiyacı var senin sevgine ilgine bırak ya tüm işer kalsın bitmesin he yer toplu olmasın sadece çocuğunla ilgilen o uyuyunca uyu yapabildiğin kadar yap yıpratma kendini her şeyi yapacaksın diye bir şey yok eşimde çok biliyorsa kendi yapsın ben bu kadar yapabiliyorum de o çocuk sana Allahın bir emaneti senin en büyük görevin onu güzel bir şekilde yetiştirmek ve senin sınavında eşin Rabbim sınavdan hayırla geçeni nasip etsin.. San güç kuvvet versin.. İyi günleri hayal et geçecek bu günler.. Kötü düşünme ve konuşma daha büyük şeylerle imtihan edilme inşallah.. Hakkında hayırlısı dualarımdasın canım sakin ol ve bebeğini bol bol sev öp kokla onların her şeyi çook güzel canım ciğerim her şeyin o, umarım vefakar fedakar ve merhametli olur yavrun san ahayırlı bir evlat olur inşallah 
0 oy
(612 puan) tarafından
Ya milletin hepsi pür i pak hepsi çok güçlüdür altından kalkmıştır filan seni linçlerler. Bakma kimseye. Daha çok küçük yavrun. Sezaryen gerçekten çok çok zor. Dha yeni iyileşiyorsun. Eşin başlı başına bi sorun zaten. Ben de çok zor atlattım doğum sonrasındaki 6 7 ayı. Günler dakikalar geçmiyordu ki benim eşim yardımcı olur ama suyumu yatağa bi uzanıp gözümü kapatamazdım. Gündüz uykularında ayağıma alır uyurdum onunla idare ederdim. Neydi bu başıma gelen de dedim. Ama ilk 1 sene çok çok zor. Sonrası tarifsiz güzel. Sabret kuzum ben istemeden hamile kaldım. Bu iğrenç dünyaya insan getirmek vicdansızlık diye dolaşırdım ortalıkta. Hamile olunca Allah verdi var bi hayır dedim. Doğumdan sonra hayatım alt üst oldu. O yorgunluğun zaten tarifi yok insanın aklına herşey geliyo. Ama sabır. 1 yaşından sonra bu yorgunluklar azalıyor. Yavrun sana belirgin tepki veriyor adeta seni şarj ediyor. Ve lanet okuduğun o şey senin için dünyanın ennn harika şeyi olacak. Pırıl pırıl gülecek gözleri seni görünce. Sımsıkı sarılacak. Üzülüyorum dediğinde seni öpecek. Seninle dans edecek, iş yapacak. Her gün o kadar belirgin büyüyecek ki şaşırıp kalacaksın onu izlerken. Masumiyetine hayran kalacaksın. O zaman tüm bu söylediklerini düşündüklerini yorgunluklarını unutacaksın. Şimdi sadece sabır. Kızman normal, agresifleşmen normal ama kimseye zarar vermeden kendi kendine söylenerek deşarj olmaya çalış şu aşamada. Eşine de Allah akıl fikir versin 
0 oy
(15,804 puan) tarafından
Uykusuzluk öyle bir bela ki insana bunları düsundurtebiliyor demek ki. Ben de ilk doğum yaptığım zaman zor gelmişti. Ne gerek vardı. Keşke çocuk yapmasaydim diye içimden geçirdim. Bu zamanla geçiyor inanın. Ama.sizin dinlenmeniz lazım. Yardım almanız lazım. Çocuk uyuduğu da uyu lafı gerçekten çok doğru. 1 yaşına geldi oğlum . Hala onunla birlikte uyurum ben de. Çünkü ancak o zaman psikolojim sağlam oluyor. Gece uykuları düzgün değil. Gündüz uyuyacağım 20 dk bile bana iyi gelirdi. Artık büyüdü. Uyku suresi arttı çok şükür. Sizinki de zamanla düzelecek inşallah emin olun. Ama o zamana kadar enerjiyi minimum düzeyde kullanmak ve yardım almak şart. Mesela tuvalete gidiyorum çocuğa bak diye emanet edin. Gidin uyuyun. Mecbur bakacak. Mesela bulaşıklar kalsın akşama kadar. Akşam eşiniz geldi mi çocuğu emanet edip o zaman yıkayın. O yokken dinlenin. Akşam o geldi mi iş yapın. Annenize de pes diyorum başka da bişey demiyorum. Ben olsam torununu sevdirmezdim.
(15,804 puan) tarafından
Bı de baktınız bu durumun içinden cikamiyosunuz psikolojik yardım alın. Yardım almak normal ve insani bisey
0 oy
(1,540 puan) tarafından
Tamam üşengeç bahanesi işi olan bir eşin var ** bu eşinle aranda çocuk durmuyor ccuktan yemek yiyemiyorum duşa giremiyorum deme  benim bebeğimde durmazdi tamm 40mda ablam yanımdaydı arada kaynanam gelir ama bebeğin agladiginda san verirler acıkır sana verirler uykusu gelir sana verirler senden daha iyi bkcak kimse yok ben gündüz bebeğimin 10 dakika uyumasında kafamı yikardim akşam da vücudmu bebek kucağımda durmuyor diye dans ederek yemek yerdim ayağımda sallayacağım zman  çayımı suyumu yada yiyeceğim birşey herşeyi yanıma alır öyle uyuturdum saatlerce ayağımdan indirmezdim kolik bebekti saklamayı bıraktığım an uyanirdi gece uyuttugim zman evi temizler yemek yaparım tam yatacam pat uyanirdi yanıma alıp emzirip yatırır uyurdum ki saat şuan 3 hala uyuyacam sabahta aynı şekilde devam 8 aylık oturaklasti artık oyunlar oynamaya başladı kolik gitti ben 4 sene bekledim bı evlat sahibi oluyum diye hamile kaldım karnındayken 4 aylıktı kalbi atıyor canlı bebeğimi doğum yaptım mecburi suni sanciyla doğumdan sonra yatakta doktor dokunmadan baktı bkti baktı ölüm saati söyledi kısır dendi konuşuldu doktora gittim birşey yok dedi ama olmamıştı işte sonra öldü kaybettim çok şükür şuan bir evladım var tamam sinirleniyorum bazen ama onun gülüşunu soldurana agltana cehennem ateşi olur yakarım onun bir gözyaşına yakarım bastn sona bu dünyayı evladına oldu diye hamile kaldım diye isyan etme yıllardır evlat hasreti veken var gözünü kırpmadan bakmak isteyenler var isyan etme bebeğine öyle düşünme boğup öldürenler hak veriyormuş gibi konuşma sabi daha o olanlar eşinle senin aranda küçük çocuğa yükleme bunu artı senin stresini hisseder uyumaz durmaz öyle sakinles şarıl evladına stresinden siyril 
0 oy
(54 puan) tarafından
Ben dogum yaptim sezeryan sadece ilk bes saat uzandim hastaneden cikina kadar 1 saat uyudum 2 günde. Hic birakmadim kucagimdan korktum küçücük uyurda duymam diye o irkildikçe üzüldüm korkuyo oda diye. Eve geldim eşim asker yine tek baktim daha 10 gün olmuştu eve geleli eşimle evde kiyametler koptu çekip gidecektim çocuğu da alıp cocuguma kiyamadim sustum oturdum. Dogumdan sonraki iki ay her hafta kavga ettik eşim kotu oldugu için degil ben yorgunum o stresli maddi durum çocuğun gece aglamalari onun nobeti derken evde devamli bi gerilim vardi. Halada oyle bak 3 gundur hastayım yemin ederim.kolumu kaldirmaya mecalim yok ama oglum aglayinca ben kendimi unutuyorum.. yok cocugunu kesti yok şöyle oldu boyle oldu diyenler dogurmasin arkadaşım kimse anne olmak zorunda değil evet bende kızıyorum eşime yardim etmiyor diye hatta daha bugun kavga ettik hastayim.nolurdu bu sabah biraz ilgilenseydin diye ama bu tamamen benim ve eşimin arasındaki problem cocugumun bi suçu yok dunyadan bir haber bilse anlasa ister mi yoruluyum hasta oluyum. Vel hasıl kelam önce kendini düşünüyorsun sen sn büyük hatan bu.. sen artik önce annesin sonra bireysin.. eşinle mutlu degilsen ayril ama cocuguna sitem etme.. hepimizin hayatı zor hepimiz zorlaniyoruz anne olarak ama yapacak biseu yok doğan cocuklarin seçim şansi yok sen anne olmak istiyorsun diye doğdu o çocuk ama senin seçim şansin vardi ve dogurdun o yuzden lutfen gerginliğini bebeğine yansıtma mutlu bir bebek olsun bunu onun elinden almaya hakkin yok
0 oy
tarafından
Bak kinamiyorum asla amma 3cocuk buyutuyorum qurbetdeyim 11 4yasinda 4aylik cocuklarim var. Annem babam kaynanam hiç kimsem yok burda. Yardim edenimde asls olmadi 18yasinda anne oldum ve28yasindayim. Esim sabah gider gece 3de gelir is gereyi. Asls yardimi yok. 3cocuk birde esim cocukdan farki yok yemeyi bulasigi okulu dersleri hepsi benim boynumda. Esimlede cok sorunlarimiz olur amma asla isyan etmedim evlatlarim her seyim zevkle yapiyoum. Onlarsiz hayati dusunemiyorum. Allah yine nasib etse dogururum. Asla pismanlik duyma. Bende uykusuz kaliyorum sersem gibi oluyorum yorgun oluyorum birde her seye yetisiyorum. Evlatlarim icin deyer. Ay boguyorlarmis napiyorlarmis tovbe diline getirme. Anne olmak kolay diyil sen annesin o senin meleyin sabr et zamanla her sey duzelicek
0 oy
(864 puan) tarafından
Henüz çocuğum yok ama seninki gibi bi eş benimde başımda. Mutfaktaydı mesaj attım bi bardak su getir diye, duyuyorum su içtiğini bi bardakta doldurup bana getirmedi. Niye getirmedin dedim ben çalışıyorum diyor inanabiliyomusun. Zaten mutfaktasın elinde bardak ölürmüsün ya. 
(2,388 puan) tarafından
Öküz bunlar anam
0 oy
(2,479 puan) tarafından
Böyle düşünceleri dile getirme canım psikolojin çok bozulmuş anlıyorum seni bende 50 gün önce doğum yaptım ve 21 aylık oğlum var benim de psikolojim bozuk arada banada saçma sapan düşünceler geliyor şeytan vesvese veriyor dua oku sık sık bebeğin olmasa yapabilir misin onu düşün ailenin yanına git çok sıkıştığında git biraz annen de yardımcı olur ben öyle yapıyorum açıkçası eşimle kavga ettiğimde de geliyorum bir kaçgğn de olsa kafa dinleyip öyle gidiyorum iyi geliyor 
0 oy
tarafından
Senin bu yaptığın biraz isyana girer benim teyzem 3 çocuğu var di en küçüğü 7 yaşında ve teyzemin hamileliği kadar kötü geç en bir hamilelik görmedim ben 4.'yu yanlışlıkla olmuş bir hamilelik var di ve hem o 3 çocuğa baktı hem hamilelik kadın perişan durumda yine de me zaman konuşsak he o şükür eder çünkü o da 6 yıl uğraştı cocu k olmuyo diye lütfen isyan etme olmayanlar var ben üzülüyorum mesela 
(2,388 puan) tarafından
Benim isyanım çocuğa değil eşimin sorumsuzluguna
tarafından
Rabbim eşine merhamet versin
0 oy
(12,516 puan) tarafından
Hepimiz zorluklar yaşıyoruz dönem dönem ama sen artık isyan boyutundasın. Kalk kendine gel ve şükret bence. Yorgunluğu felan anlarım da. Haberlerde kısmını okuduktan sonra bittim çokta mana bulmamak lazm nedir ya çocuğunu öldürenlere. Nasıl bunu yazmaya elin gidiyor. Fikrin varıyor. Onlar günahsız melek. Allah aşkına zarar verme onlara. Gerekirse Bi psikiyatriye vs git ama çabala sadece kendine gelmek için. Hepsi geçiyor, hepsi büyüyor. Yeter ki sağlıklı, bilinçli anne olmaya çabala.. 
0 oy
(797 puan) tarafından
Bak cnm seni yargilamak falan  istemiyorum bnm esim 1 senedr evde pandemiden tabi anlayissiz degil bakar ama bnmki srekli meme istedgi icin beni ister yemek falan  yapmasam laf yapmaz bnde kendim baktim hic bilmiyodum o sezaryanli halimle  smdi bebegim kucuk okadar korunmaya rahmen hamile oldgumu ogrendim şok olmadmmi oldum aglamadmmi agladim ama yetemiycem die lanet okumadm okumamda  bn ona kiziyorum    die vicdan azabi cekiyorum uyudugunda ben Allahın emanetine sahip cikamiyorum die  evladınin yuzune iyi bak onu sen yetstr zaten éşin değil yoksa eşin gibi anlayışşiz  Allah korkusu yok diycem istedgi herkez herseyi soleyebilir ne demek ya sen istedin kendinmi yaptin  babasin sen babasin kadınlari insan yerine koymayan adamada adam demek zaten bna yakismiyor !!!
0 oy
(5,454 puan) tarafından

Yaa düzelir gülüm merak etmeee öyleee bir alışacan varya sabahları artık sen kendın kalkacan daha çok küçük 3 aylık :) bnm kızım 11 aylık uyumuuordu uyutmuyordu senin aylarındayken bıde göğüs ucu yara olmuştu parçalanmıştı resmen 3 ay çektim daha o iylşmeden makat çatlağı oldu varyaaa wc gıdemıyırdum yani bebek braz buyusun rahatlarsın bak valla dyorum dişini sık bnm kızımda şuan valaa emekliyor hep peşinde sürünüyorum mecbur gülü seven dikenine katlanır.. 

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 877 göst.
19 Mayıs 2019 Diğer kategorisinde Eymen kuşum (6,848 puan) tarafından soruldu
+1 oy
2 cevap 330 göst.
25 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Meleksss (4,880 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 384 göst.
0 oy
9 cevap 660 göst.
11 Mayıs 2019 Diğer kategorisinde Mlekdlra (1,063 puan) tarafından soruldu