0 oy
202 göst.
Aile kategorisinde (1,850 puan) tarafından
Kizlar on gün önce doğum yaptım. Doğumdan önce kaynanam sordu annenmi gelecek önce benmi diye. Bende dönüşümlü gelin dedim. Niye annenle birlikte kalsak nolur dedi .zaten yapilacak işim yok sadece ben hastanedeyken çocukların başında duracak insan lazım her işimi yaotim dedim. Neyse eşim ilk önce annesinin gelmesini istedi zaten bende öyle istedim çünkü annem yaşlı ve bana cokbir faydası olmaz. Salı günü kaynanam geldi Çarşamba öğlen bebek doğdu. Ama gelirken öyle bi gelmiş ki iki çift ayakkabı bir çift terlik iki yazlık tunik iki hırka bir valiz kıyafet ile gelmiş. Sanki bir ay kalacak eşya var yani. Neyse bir hafta geçti kaynanamda hiç ses yok hani şu gün gideyim birazda annen gelsin demiyor. Bu arada annemi enson Kasım ayında gördüm sonra yasaklar cocukarin okulu doğum yaklaşınca Dr izin vermedi derken bebek doğdu. Bende eşime soyeldim annemi 9 ay önce gördum sizden biraz anlayış bekliyorum diye oda annesine söylemiş oda on gün kaldı gitti. Pazartesi annem gelecek. Bizde zaten iki hafta sonra gidip kaynanamın bahçesinde kendi aramızda okuma yapacağız. Normalde kaynanam ile hiç anlasamayiz sürekli eltimi över mesela diyorki ayy kaç aydır annesine gitmedi izine ciksin kocası gitsinler annesine,hatta bende dedim ki bende 9 aydır görmüyorum annemi. Zaman insanı nasıl değiştiriyor ben anneme gideceğim dediğimde göndermemek için tartışma yapardın dedim. Kaynnam işi yapar ama herşeye muhalefet bir insan ve hiç susmaz en ufak bi hatamda hemen tartışma çıkarır. Velhasıl kelam kaynanam gitti ama bende vicdan yaotim acaba ayipmi ettik gönderdik diye. Sizce ayipmi etmişim?

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Biraz ayıp etmişsin annende gelebilirdi beraber kalabilirdiniz neticede oda anne kovar gibi olmuş 
(1,850 puan) tarafından
Evim iki artı bir biri yatak odası biri salon biri çocuk odası kalacak yerde sıkıntı. Ve annemin eksiklerini bulup sonundan laf yaoacak huyunu bildiğim için ikinisi bir arada tutmak istemedim. Oda anne evet ama o bütün kış geldi kaldı . Hamile iken ben yaotim o beğendiği yemeği yedi beğenmediği bişey olursa küstü oturdu resmen
-Reklam-
0 oy
(2,291 puan) tarafından

Ay ya ne kadar merhametlisiniz sizde uff:D

(1,850 puan) tarafından
Kardeşime anlattım durumu oda diyor boşver daha önce sana ettiklerine saydın. İki sene önce annem hastalanmis hastnaeye yanına gitmem gerekti memeleketteydik Ozaman eltime okuma yapacaktık benle kavga yaoti gitme diye. Eltimi arayıp kızım gel bana yardım et diyemedi benle kavga yaoti. Bunları düşünüyirum boşver diyorum ama bi yanımda ayipmi ettik diyor
0 oy
tarafından
Hayır hiçte ayıp yapmamissin cnm boşuna vicdan yapma 
0 oy
(3,729 puan) tarafından
Kaynananın yerine kendimi koy ona göre karar ver. Oğlun seni evinden gönderse ne hissederdin mesela ?
(1,850 puan) tarafından
Ben sadece biraz anlayış bekledim. Baştan söyledim dönüşümlü gelin diye. Ben şunu bekkerdim bi on onbeş gün kalayım sonra annen gelsin sende ne zamandır görmüyorsun anneni onunda torunu oda gelip görsun demesini isterdim.
(3,729 puan) tarafından
İkisi aynı anda kalsın ne olcakki bir kisimi fazla evde
(1,850 puan) tarafından
Bu sıcaklarda evet fazla valla bulunduğum şehirde nem çok evim kutu gibi bence kaynanamın yaptığı bencillik benimde annem onunda hakkı gelmek
(3,729 puan) tarafından
Peki sen bilirsin
0 oy
(1,020 puan) tarafından
Yaptığında ne var ki kim destek oluyorsa onu istiyorsun o da annen, sonuçta kaynanan gene gelmiş gelmese de gönül koymamak çünkü annen var o yapar işini ne gerek var ikisinin birden düzenini bozmaya 
(1,850 puan) tarafından
Aynen öyle üstelik ben baştan soyedim dönüşümlü gelin diye. Ben sadece biraz anlayış istedim

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 491 göst.
7 Ağustos 2021 Aile kategorisinde 4126 (1,850 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 594 göst.
11 Aralık 2022 Aile kategorisinde Elif6060 (287 puan) tarafından soruldu
0 oy
39 cevap 674 göst.
17 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 532 göst.