0 oy
491 göst.
Aile kategorisinde (1,850 puan) tarafından
Kizlar on gün önce doğum yaptım. Doğumdan önce kaynanam sordu annenmi gelecek önce benmi diye. Bende dönüşümlü gelin dedim. Niye annenle birlikte kalsak nolur dedi .zaten yapilacak işim yok sadece ben hastanedeyken çocukların başında duracak insan lazım her işimi yaotim dedim. Neyse eşim ilk önce annesinin gelmesini istedi zaten bende öyle istedim çünkü annem yaşlı ve bana cokbir faydası olmaz. Salı günü kaynanam geldi Çarşamba öğlen bebek doğdu. Ama gelirken öyle bi gelmiş ki iki çift ayakkabı bir çift terlik iki   tunik iki hırka bir valiz kıyafet ile gelmiş. Sanki bir ay kalacak eşya var yani. Neyse bir hafta geçti kaynanamda hiç ses yok hani şu gün gideyim birazda annen gelsin demiyor. Bu arada annemi enson Kasım ayında gördüm sonra yasaklar cocukarin okulu doğum yaklaşınca Dr izin vermedi derken bebek doğdu. Bende eşime soyeldim annemi 9 ay önce gördum sizden biraz anlayış bekliyorum diye oda annesine söylemiş oda on gün kaldı gitti. Pazartesi annem gelecek. Bizde zaten iki hafta sonra gidip kaynanamın bahçesinde kendi aramızda okuma yapacağız. Normalde kaynanam ile hiç anlasamayiz sürekli eltimi över mesela diyorki ayy kaç aydır annesine gitmedi izine ciksin kocası gitsinler annesine,hatta bende dedim ki bende 9 aydır görmüyorum annemi. Zaman insanı nasıl değiştiriyor ben anneme gideceğim dediğimde göndermemek için tartışma yapardın dedim. Kaynnam işi yapar ama herşeye muhalefet bir insan ve hiç susmaz en ufak bi hatamda hemen tartışma çıkarır. Velhasıl kelam kaynanam gitti ama bende vicdan yaotim acaba ayipmi ettik gönderdik diye. Sizce ayipmi etmişim?

19 Cevaplar

+1 oy
(7,768 puan) tarafından
Yani ayıp etmişsin annende gelsin ikisi dursun ne olacaktı ki kaynananın evinde işi yoksa dursaydı 
(1,850 puan) tarafından
Keşke kaynanamı tanıma sansiniz olsaydı Allah sabır versin nasi çekiyorsun derdiniz. Evim 2 +1ve çok sıcak nem var evde biri 13 biri 9 yaşında iki kızım var eşimde yıllık izinde. Annem o varken rahat edemezdi iki sene önce geldi enson oandemiden dolyi
-Reklam-
0 oy
(6,053 puan) tarafından
Amannnn iyi yapmisin sonucta anneni uzun zamandir gormemsin annenin de torun gormek hakki bisey olmaz nasil olsa o yakindir yine gelir 
(1,850 puan) tarafından
Evet zaten öyle diye gitti kaynım gil geleceği zaman yine  yine geliriz diye gitti taş catlasin 3 saatlik yol
(6,053 puan) tarafından
Uzulme bacim annenle guzel zamanlar gecir sag salim gelip sag salim gitsin
(1,850 puan) tarafından
İnşallah çok sagol
0 oy
tarafından
yooo niye ayip edicen anneninde hakki bide cocuk var sık gormen imkansiz ama esine bubkonu hkkinda yorum ypma seni nankorlukle suçlayabilir  bosver bahsi bile gecmesin geldi gitti 
0 oy
(150 puan) tarafından
Bide kadınlar dogum yaptığında rahat olmak isterler ve o rahatlık sadece annelerde var ben kaynanam in yanında cocugu emzıremıuodum teseturluydu aksama cocuk uyandığında odama geliyordu sort tısort   cekınıyodum yani bazen gerılıuoduk falan yin ekalmıs  10 gun cnm   bence uzulme anneni istemen en dogsl hakkın
0 oy
tarafından
Gönderman birazcik ayip gibi olmus ama onunda  akil etmesi lazim yani bu kiz annesini görmedi uzun süre. Beıki ben gideyim artik annen gelsin demesi lazimdi.  Bosver canm olan oldu artik.  Zaten seni o kadar cok sevmiyor neden biraylik kalacakmis gibi gelmis yaa ben sevmesem mecbur 3-4 gün kalir giderim yani. 
(1,850 puan) tarafından
Yani şunu bekledim kızım ben bı 9 10 gün kalayım sonra annen gelsin diyebilirsdi. Hep öyle yapar geçen gelişinde de eşime ben yokken bilet aldırmış gitmek icin haberim yok ben gelince hemen konuyu kapatır. Tamm oğlunun evi ama bende bu evin hanımıyım. Kafası eser ben geliyirum der yada bindim otabuse alın der yada kaynım eltim ile birlikte biz geldik asagidayiz der ama kaç gün kalacağı hakkında asla renk vermez
0 oy
tarafından
Bence ayip etmissin 1 yil kalsa bile git demem ben annen de gelseydi rahatsiz olursa kaynanan kendisi gitseydi ayni seyin kendi annene yapildigini düşün ben anneme git de kaynanam gelecek desem daha evime ayak basmaz
(1,850 puan) tarafından
Ben söylemedim eşim ay sonu gelip okuma yaomayi düşünüyoruz senin bahçede birazda annesi gelsin demiş
0 oy
tarafından
Yok kız ne yanlışı zaten baştan söylediğin şey buymuş sürpriz mi olmuş 
0 oy
(2,589 puan) tarafından
İkisi de kalsa nolcak ki hem sohbet felan ederler onlarda dünür bence abartmışsın
(1,850 puan) tarafından
Ah keşke kaynanmi bi tanisaniz fikriniz nekadar değişirdi
0 oy
tarafından
Şöyle düşün canım senin gelinin annem gelecek diye seni gönderse ne düşünürsün 
0 oy
tarafından
Aslında ayıp etmemişsin olması gerekeni yapmışsın ama ben olsam yapamazdım ne yalan söyleyeyim. 
(1,850 puan) tarafından
Ben söylemedim eşim ay sonu gelip okuma yaomayi düşünüyoruz senin bahçede birazda annesi gelsin demiş
tarafından
O zaman bunda bişey yok. Vicdan yapacak hiç bi durum yok. Yorumları da okudum ilk değil bebeğin bunun öncesi de varmış. Hiç takılma derim. Bu durumu takacak birine de benzemiyor anladigim kadarıyla kaynanan
(1,850 puan) tarafından
Aynen küsme huyu yok soyler kötüyü geçer oturur yine köşeye
0 oy
(1,552 puan) tarafından

Bence etmemişsin.. Dönüşümlü demişsin o dönüşmemiş :D:D

(1,850 puan) tarafından
Dönüşmeye de niyeti yoktu . Ben sadece biraz anlayış bekledim
(1,552 puan) tarafından
Onun düşünüp gitmesi lazımdı sen dönüşümlü dediğin için
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Vala ben hayret ediyorum. Doğumdan sonra illa biri gelip kalmak zorunda mı. Sonucta kötürüm olmuyor insan. Neden illa günlerce biri kalmak zorunda ki.. Hadi gurbette olanlar gelir kalır da. Yakında olanlara şaşırıyorum.. Ne kimse gelir. Nede kimseyi isterim.. Zaten psikolojikmen çökmüş oluyor insan. Yalnız olup kafm rahat olsun isterim. Yettiğim yere kadar yeteöediğim yerde de eşim sağolsun derim.. Bana birwz tuhaf geliyor bu işler. 
(1,850 puan) tarafından
Gurbetteyim ama arjadaslarim dedi kızlarına bakarız sen hastanedeyken diye. Hastanede eşim kaldı zaten yanımda. Bebek doğunca gitti annesini getirdi eşim bi kase çorba bekledim yalan değil ama eli boş geldi.hastaneden geldik bebeği kendim yıkadım yatıp durmadım az çok yardım ettim. Bence de kimse gelmesede olur.bebek agliyo gece hemen fırlayıp geliyor odaya başında sürekli ah vah ediyor. İkinci kızım dogdugunda hastanede yanımda kalmadı bile gekdim evimi supurdum. Çok gazlı agkayan bi bebekti kızım on gün kaldı annen gelsin ben gidicem demeye başladı asıl ozaman insana ihtiyaç vardı ama kaçtı gitti. O yaptıklarını unutamıyorum.
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Yok canım hiçte ayıp olmamış boşver takılma
0 oy
tarafından
Bizde de tam tersi annem gelmek istemiyo umrunda değil ne çocuğum nede ben kayın validem gelicek bemde isterdim annem yanımda olsun kızım bile demedi bir gün erkek evlatçı halbuki ablamla ben koşarım bir şey olsa birde ilk gebeliğim kaldı 29 gün bir sormadı bile :((
0 oy
(937 puan) tarafından
Ayıp olmuş bence sonuçta o kadında senin için gelmiş 
(1,850 puan) tarafından
Ama ben baştan söyledim dönüşümlü gelin diye. Sadece biraz anlayış bekledim. Baktı benim durumum iyi işimi yapıyorum ben gideyim annen gelsin birazda demedi. Komsusuna telefonda diyorki ben geleceğim iki üç günde annesi gelsin kalsın. Eşim terminale bindirmeye götürecek ben kendim gideyim otabuse binip sen boyke herkesi taşıyıp duracakmisin diyo. Annem enson iki sene önce geldi pandemiden dolyi
0 oy
tarafından
Beraber dursalardı canım
0 oy
(3,695 puan) tarafından
Yanı ikisi birlikte kalabilirdi yer varsa. Ama çok da canını sıkma olan olmuş 
0 oy
(1,238 puan) tarafından
Kimseye iyilik yaramaz bacım annen yaşliymiş zaten tamam oda geleymiş ama işin bitti hade der gibi olmuş 
(1,850 puan) tarafından
Hiç yatmadimki bu 3.dogumum en ihtiyacım olduğu zaman ikinci kızım dogdugundaydi on gün kaldı baktı bebek huysuz ben gidicem annen gelsin demeye başladı. O zaman arkasına bile bakmadan kaçtı gitti.
0 oy
(594 puan) tarafından
Bence etmişsin canm şöyle düşün öncelik annene verilse biraz kaldı diye yollarmıydin artk git kaynanam gelsin diye bence yollamazdin. Ben kaynana konularına çok hassasım canm. Torun tatlıdır  Torunlarını sevmek onların en doğal hakkı. Ama malesefki bu yönden zayıf oldukları için. Veya başka konular da olsun farketmez bunu fırsat biliyorlarbazi gelinler. Yani ne bilim annelere verilen değer de Kaynanalar a da verilse bence herşey güllük gülistanlık olur. Çünkü hiçbir anne evladının düşmanı değil gelin de evlat sayılir her kaynana için. 
(7,187 puan) tarafından
Yanlış yorum her kaynana evlat yerine koymaz. Benimki iyi çok şükür severim kendisini ama ne aksi kadinlar var evlerden ırak
(1,850 puan) tarafından
Evet hiçbir anne evladının düşmanı değil ama evladını seviyorsa gelinede katlanmak zorunda çok büyük bir kusuru olmadıktan sonra en ufak bir hatasında silip atmalıki evladı mutlu olsun  büyük saygı gostermeliki küçük sevmeli. Evet annem önce gelse onada derdim anne eşim belki annesini ister birazda o gelsin diye ki annem bunu bana bırakmazdı o giderdi zaten
(1,850 puan) tarafından
Aynen işte nenimki o aksi kadinlardan biri geri kay desem alınan sürekli laf sokmayı marifet bilen insandır kendisi.
Kaynanam diye demiyorum kaynanaligin hakkını vermek için yaratılmış sanki
(594 puan) tarafından
Oda senin fikrin. Ben aksini dusunuyorm canm tabi her kötü gelin de var kaynana da orasi oyle de. Ben kaymasını annesi gibi görüp de davranan gelinin kötü kaynanasi olduğunu gormedim.
(1,850 puan) tarafından
Dediğim gibi büyük saygı göstermezse küçük sevemez başına gelen anlamaz

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 203 göst.
7 Ağustos 2021 Aile kategorisinde 4126 (1,850 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 594 göst.
11 Aralık 2022 Aile kategorisinde Elif6060 (287 puan) tarafından soruldu
0 oy
39 cevap 674 göst.
17 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu