0 oy
302 göst.
Aile kategorisinde (3,163 puan) tarafından
Kızlar o kadar bunaldım ki bitti size gelicez dicek diye aklım çıkıyor maddi sıkıntı çekiyoruz fazlasıyla bugün bı akrabamız biz gelicez diye yazmış ama ne cerezim var ne sütüm tatlida yapqmadım ben misafir severken bianda kimse gelmesin diye bahane uyduruyorum hep şimdi bunlara ne koycan çayın yanında gündüz misafirim vardı dün de öyleydi evvelsi gün de vardı bugünde kalan çerez koycan ama kendimi o kadar mahcup hissediyor um ki of offf 

5 Cevaplar

0 oy
(150 puan) tarafından
Cnm  senin evin egeken insan seni bulur olmadıhınıda herkes rızkıyla gelir hıc utanma 
(3,163 puan) tarafından
Öyle tabi canim ama işte yarın köye gitcem eve alışveriş yapmamak için sırf eşim bı sure git dedi
tarafından
Ayy öyle cnn üzüldüm allah yardımcınız olsun
(150 puan) tarafından
Uxme canını Allah buyuk
tarafından
Cnm msj attım bak
(150 puan) tarafından
Bsnamı  yorumun bana gelmıs
-Reklam-
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Üzdün beni şuan :((((
(3,163 puan) tarafından
Ya üzülme lütfen bianda oldu araba sürekli arıza yaptı o da mafetti bizi
(14,032 puan) tarafından
Benzer şeyleri bende yaşadım araba bozuldu elde avucta ne varsa gitti evde bir şey kalmadı annemler anneannenler gelmek istedi ve ben çok huzursuz olmuştum o gün. O yüzden üzüldüm canım seni çok iyi anladığım için
(3,163 puan) tarafından
Ay valla o kadar bunaldım ki bianda oldu eşimin maaasi çok iyi ama sorsa elde var sıfır
0 oy
(1,766 puan) tarafından
Misafir rızkıyla gelir cnm 
(3,163 puan) tarafından
Öyle tabi canım ama işte olmayınca of if
0 oy
(65 puan) tarafından
Aslında misafirliğe gelen kişinin düşünceli olması gerekiyor. Yani bir yere giderken bizlerin de. Eli boş gitmemek gibi çok güzel bir gelenegimiz var aslında ama maalesef artık es geçiliyor. Halbuki gelen misafir sen zahmet etme bak ben şunu yaptım getiriyorum çay koy yeter dese samimiyetle ev sahibi de rahat edecek. Ben mesele canım sakın zahmete girme gibi samimiyetsiz söylemleri de sevmiyorum. Zahmete girme ben şunu getiricem gibi net bir ifade kullanılırsa ancak ev sahibi zahmete girmeyim o zaman diye düsünür
(150 puan) tarafından
Aynen cnm bende misafirliğe gıtıgımde  yok derim yada eli bis gitmem bu ayıp bısey degil olmayınca olmuyor
(65 puan) tarafından
Tabi ki ayıp değil. Yoksa hepimiz isteriz misafirimize elimizden geldiğince güzel sofra kurmak. Ama gerçekten artık her şey çok pahalı. Yetmiyor yetişmiyor. Herkesin birbirine karşı anlayışlı düşünceli olup ona göre hareker etmesi gerekiyor
0 oy
(3,767 puan) tarafından
Önceden böyle şeyler yoktu misafir gelince ne varsa o konuldu kimse ses etmeden giderdi gelen eli dolu gelirdi şimdi misafir laf edecek diye  elsetirecek diye korkan olduk misafirdende Rabbim bolluk bereket versin
(3,163 puan) tarafından
Amin kuzum valla öyle oldu

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 635 göst.
7 Şubat 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+6 oy
37 cevap 693 göst.
20 Eylül 2021 Aile kategorisinde Melike☺️ (1,698 puan) tarafından soruldu
+1 oy
14 cevap 747 göst.
19 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu