0 oy
810 göst.
Diğer kategorisinde (7 puan) tarafından

7 yıl olucak evleneli düğünde eşimin ailesi eşimin üstüne takılan tüm.altinlari ikimizin üstüne takılan tüm paraları aldılar ..üstelik düğünden önce bu konu konuşuldu kayınpederim benim yanımda anneme eğer çocukların 5 kuruş parasina dokunursam dünyanın en ******** insaniyim demesine rağmen...nisanliyken milyon tane yalan soylediler kaynanam emekli olacakti maaş kartını bize vericekti ikisinde emekli bize ev alicaklardir falan filan ...neyse hepsi sineye çekildi kendilerine ev aldılar biz hiç yardım görmedik..ikiside emekli ustelik kayinpederim çalışıyor başka bı giderleri yok hep ağlarlar yok diye ben zamanında evine çok erzak alıp koydum bazen harçlık verdim kaynanama kirada olan ben olmama rağmen..geçen sene biriktirrdigimiz 15binle burada 5 binini benim annem.babam bana geri almamak üzere verdi arsaya ön ayak oldular taksitle arsa aldık yalvar yakar tabi eşim.istemiyordu borç bitmek üzere toprak bu beklicek ileriye dönük yatirm...şimdi gebeyim çok zor oldu 3 tane kaybettim falan doguma az kaldı  bir tek bebek beşiği aldılar maddi açıdan bı kere sormadilar oğlum evinzde yiyecek varmı.yok mu.4 ay sonra rapor doğum.izni bitecek ben bu çocuğu kimse bırakıp ise gideyim annem ogrenci okutuyor calisyor durumları pek yok kaynanam kayinpederimle bize yerleşme şartıyla coxguha bakmayı kabul ediyorlar bununda ben istemiyorum kayimpederim.cok geçimsiz çok bağırır küfür eder işten çıksam 9 sene tazminatı işyeri vermiyor eşim tek maaşla borçla kira ile nereye kadar ...hep dusunuyorum ağlıyorum paranın gözü kör olsun sağlık olsun huzur olsun ama bakıyorum okadar art niyetli insanlar mal mülk sahibi niye olmuyor ya ben çok bise hiç istemiyorum su hayattan bi evim olsun dedim hep şimdi hep çocuğuma üzülüyorum nebilim bide isterse alamam diye zoruma gidiyor agliyorum kimse kusura bakmasın doğuma sayılı gün kaldı psikolojim allak bullak maddi sorunlar bide içimi dökmek istedim anlatacak kimsemyok içime ata ata çürüdü içim

6 Cevaplar

0 oy
(280 puan) tarafından

Rabbim yardımcın olsun canım zor durumdasın gerçekten herşeyi unut şimdilik bebeğini düşün hayırlısıyla ile kucağına al sağlıklı bir şekilde sonra hayırlısı neyse o olur kuzum 

-Reklam-
0 oy
(333 puan) tarafından

Seni çok iyi anlıyorum benim kayınvalidem eşime sırtını döndü düğünde takı töreninde hiç kimse birşey takmadilar oğullarını aramadilar sormadilar durumumuz yok hamileyim faturaları bile odeyemiyoruz ama Allah kimseye muhtaç etmesin ben eşimi çok seviyorum oda beni çok seviyor kaynanam falan kimse bize bakmıyor çocuğuma besik alacak durumum yok inşallah Allah yardımcımız olsun ona sığınıyorum ama senin gibi benim de çok derdim parasal sıkıntımız çok büyük doğalgazı odeyemedik günü geçti ama kimse anlamıyor öyle zor ki hayatımızı zora koşan ailelerimize ne demeliyiz onlara anne baba olmayı mi ogretmeliyiz 

(3,515 puan) tarafından
Kıyamam kız sana bizde sıkıntı çekiyoruz kayınbabamın umurunda değil sürekli ağzında bi laf bana bulaşmayın eşim hamile olduğumu söylediğinde bile iyi *** yediniz düğün borcunuzu bitirseydiniz demiş düğünümde takılan takıları aldı borçsuz evlendircem dedi neymiş onun istediği eşyalar ucuz yollu alınacakmış biz aşırıya kaçmışız kusura bakma da yapmak zorundasın düğün borcuyla kaldık benim abim babam destekçimiz çocuğumun doğumuna 2 ayım kaldı Allah nasip ederse 1 tane bile aldıkları bişe yok evladıma benim ailem aldı babam kalbimde ki sıkıntıdan dolayı zorunlu sezaryen olucam özelde masrafı babam karşılayacak her gittiğimde elime harçlık veriyor eşim tek çalışıyor adam izinli günün de dışarıya mesaiye gidiyor 8 saat 100 tl için ayakta o soğukta bekliyor ben Allaha havale ediyorum eşimin tarafını çok şükür hepsinin kardeşleri dahil gerçek yüzünü gördü şimdi benim aileme düşkün benim tarafıma seni çok iyi anlıyorum ben nelerden vazgeçtim sırf eşime destek olabilmek için Allah görüyor çocuklarımızın rıskını verir hiç üzülme çocuğuna da yansıtma canım
(333 puan) tarafından
İnşallah herşey gönlünce olsun
0 oy
(4,666 puan) tarafından

Allah yardimcin olsun canim 

0 oy
(175 puan) tarafından

Bebek kısmetiyle gelir inşallah siz doğumunuza günler kala bu kadar üzmeyin kendinizi

0 oy
(76 puan) tarafından

Hani burda bazıları dio ya yardim etmek zorundalar mi die. Ewet arkadasim yardm etmk zorundalar çocutun bu haldeyken sen nasil lüks yaşabiliyosun anlamiyorum gercekten bazi aileleri ya. Allah sabır wersin cnm bian önce düzelir ins hersey. 

0 oy
(523 puan) tarafından

Hiç canını sıkma ben ne zaman zor durumda kalsam Allah yardım eder derim ve Allah yardım ediyor.Bizimde maddi sikimtilarimiz var malasef zor durumdayız ama Allah yardım eder yeterli isyan etme .Kötü insanların oluyor benim niye olmuyor deme.Hersyein bir zamanı vardır olur elbet isyan etme canım.

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 330 göst.
12 Aralık 2022 Diğer kategorisinde 2 canli (324 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 174 göst.
5 gün önce Aile kategorisinde Altnr_svg (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 340 göst.
31 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Esmassl (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 357 göst.