+4 oy
980 göst.
Aile kategorisinde tarafından
düzenlendi

Benim babam cok merhametli , cok iyi niyetli bir adamdir.Adam gibi adam ...

Bizim 1993 yilinda bilgisayar sirketimiz varmis .O zamanlar tabi bilgisayar demek zeginlik demek .Durumumuz cok iyiymis ama sonra batmisiz...( Benim dogdugum yil)

Biz cocukken durumumuz hic iyi degildi , o zamanlar cok anlamiyordum ama hissediyordum.Sinifimda zengin cocuklarin cok guzel pastel boyalari , marka kalemleri , çekçekli cantalari olurdu .Babama hic soylemedim bunlari uzulmesin diye .Babam da bize hic yoklugu hissettirmek istemezdi .1. sinifi bitirdim ,karne aldim .Bir gun kapi caldi .Kostum babam geldi diye .Bir bisiklet hem de cok guzellll , bir de saat .Karne hediyesi almis bana .Asla unutamiyorum o mutlulugumu ...Nasil almis diye sorarsaniz borcla , harcla .

Bakkala giderdik bizi hep gotururdu .Caniniz ne istiyorsa alin derdi .Biz de kiyamazdik babama 1 cikolata alirdik .Bunlari da hep yazdiriyordu. Benim derslerim o kadar kotuydu ki  anlatamam sadece ingilizceyi seviyordum . Babamla her aksam okulda ne ogrendiysem turistcilik oynuyorduk , ogrendiklerimi tekrar ediyorduk :)

bir gun eve seyyar satici geldi , kitap satiyordu hem de ingilizce .Set halindeydi , kasetleri de vardi .ben de o kadar cok sevdim ki kitaplari.babam da aldi benim icin ❤️

Ama nasil aliyordu soyleyeyim .Bizi Eksik buyutmemek icin aliyor sonra sıkısıyordu .maddi skntmz coktu .

Onca skntya ragmen Bizi her ay mutlaka ya etli pide yemeye gotururdu .Ya da eve kizarmis pilic alirdi onu yerdik .Cocuklarim disarda gorup ozenmesinler derdi hep .

Benim liseye kadar derslerim cok kotuydu , ingilizce haric .İngilizceyi cok seviyorum babam sayesinde ve hep 100 aliyordum .Lisede cok basarili bir cocuk oldum , dil bölümü sectim .Universite sinavina hazirlanicam .Sinifta herkes dersaneye gidiyor .Babam da bunu duydu beni dersaneye yazdirdi .

"Baba " dedim. " nasil odycez bunu"?

"Ben babayim , babalar hallederrrrrr" dedi . Ben universiteyi kazandim .Hem de istedigim bolumu .2. tercihimi .

okula kayit yaptirmaya gidicez .Ama otobus paramiz yeterli degil.Cok tutuyor .Babam da motorla gidelim mi dedi .Gidelim baba ya dedim .

Biz motorla antalyadan konyaya uniye ve yurda yazilmaya gittik babamla :) babam sonra geri döndü beni yurda birakip .

Bunu niye yazdim.Benim babam kanser oldu .Hep yillarca zorluklar cekti , stresli bir hayati vardi hep .Ama bizi bir gun bile uzmedi , kirmadi ,kizmadi .

Ve  sonunda kanseri yendi  yani babamin da dedigi gibi " babalar hallederrrrr " :) 

Hadi babalarimizdan konusalim ( bu yaziyi paylasmamin sebebi onlardan uzaktayim , babami cok ozledim , ona yazamiyorum bu aralar boyle seyler cunku duygulanip etkilensin istemiyorum , evde yalnizim , duygusalim .paylasip rahatlamak istedim ❤️)

46 Cevaplar

0 oy
(3,695 puan) tarafından
Baban gibi babalar ıyi ki varlar❤

Ama ben babamdan yaralıyım... Şiddet görmedim hiç bi zaman yanlış anlaşılmasın. Sevgi de görmedim. Ömrü boyunca hiç kızım kelimesini duymamış dizine yatıp saçımın sıvazlaması olayı hep hayalinde kalmış bi kız çocuğuyum hala... hiç güzel anım da yok.. hatta oturup anlatabileceğim hiç anım yok...
tarafından
Sana kiyamammmmm ❤️ Belki de icten ice cok seviyordu ama belli edemiyordu.Eskiler sevgi gormedigi icin asla gosteremezmis .Belki de o da yaralidir .icinde kalmistir hep.
(3,695 puan) tarafından
Aksine  evin tek erkek evladi babam ve hala çok ilgi görür.. babannem şey derdi hep annesi olmayanın babası olmaz evladı anne sevdirir diye..  hakli mi bilmiyorum da annemle ayrılmışlardı. Şimdiki eşinden olan çocuklarını sırtında  götürüyor nerdeyse.. ki öyle yaşlı da değil 40 yaşında  babam
tarafından
Ahhh ahhh canim benimmmm❤️ ❤️  :( annen nasil birisi ?
(3,695 puan) tarafından
Annem çok düşkündü bana ama babamla kalıyordum ben evlenmişti uzaktık birbirimize yılda 2 3 defa görüşebiliyorduk şartlardan dolayı..   7 yıl öyle ayrı kaldık annemle sonra da vefat etti  vefat edeli de 8 yıl olcak aralıkta
-Reklam-
0 oy
(22,070 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
düşündümde hic guzel bi animiz olmamış nefret ediyorum valla duyasim bile yok ismini 
tarafından
Siddet uyguluyor muydu ? :( Canimmmmmm benimmm❤️
0 oy
(945 puan) tarafından
Canım, benim ne güzel baban kanseri yenmiş, malesef benim babam 11 sene önce kansere yenik düştü. Bugün senesi, benim babam da böyleydi. Bizi bişeyden eksik bırakmamak için borç harç bulur yapardı. Ama hayat işte
0 oy
tarafından
Bende babamı 1yıldır göremiyorum gidemiyorum da memlekete çok yakın doğumum bsbsmında sağlık sorunları var oda gelemiyo görüntülü konuştuğumuzda çok ağladı bende :(((
0 oy
tarafından
Benim babam anlatılmaz yaşanır dünyanın en merhametli babasına sahibim evli olmama rağmen hastalanıp onlara gittin onlarda kaldım ve ilacımı suyumu getirip ilaç içirdiği günler oldu çoğu baba evlenince umursamaz kızını benim babam öyle değil hala eli üstümüzde sağ olsun 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 405 göst.
0 oy
13 cevap 437 göst.
23 Nisan 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 255 göst.
8 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Kelebekbursa16 (726 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 191 göst.
25 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Nisan KC (4,068 puan) tarafından soruldu