+4 oy
978 göst.
Aile kategorisinde tarafından
düzenlendi

Benim babam cok merhametli , cok iyi niyetli bir adamdir.Adam gibi adam ...

Bizim 1993 yilinda bilgisayar sirketimiz varmis .O zamanlar tabi bilgisayar demek zeginlik demek .Durumumuz cok iyiymis ama sonra batmisiz...( Benim dogdugum yil)

Biz cocukken durumumuz hic iyi degildi , o zamanlar cok anlamiyordum ama hissediyordum.Sinifimda zengin cocuklarin cok guzel pastel boyalari , marka kalemleri , çekçekli cantalari olurdu .Babama hic soylemedim bunlari uzulmesin diye .Babam da bize hic yoklugu hissettirmek istemezdi .1. sinifi bitirdim ,karne aldim .Bir gun kapi caldi .Kostum babam geldi diye .Bir bisiklet hem de cok guzellll , bir de saat .Karne hediyesi almis bana .Asla unutamiyorum o mutlulugumu ...Nasil almis diye sorarsaniz borcla , harcla .

Bakkala giderdik bizi hep gotururdu .Caniniz ne istiyorsa alin derdi .Biz de kiyamazdik babama 1 cikolata alirdik .Bunlari da hep yazdiriyordu. Benim derslerim o kadar kotuydu ki  anlatamam sadece ingilizceyi seviyordum . Babamla her aksam okulda ne ogrendiysem turistcilik oynuyorduk , ogrendiklerimi tekrar ediyorduk :)

bir gun eve seyyar satici geldi , kitap satiyordu hem de ingilizce .Set halindeydi , kasetleri de vardi .ben de o kadar cok sevdim ki kitaplari.babam da aldi benim icin ❤️

Ama nasil aliyordu soyleyeyim .Bizi Eksik buyutmemek icin aliyor sonra sıkısıyordu .maddi skntmz coktu .

Onca skntya ragmen Bizi her ay mutlaka ya etli pide yemeye gotururdu .Ya da eve kizarmis pilic alirdi onu yerdik .Cocuklarim disarda gorup ozenmesinler derdi hep .

Benim liseye kadar derslerim cok kotuydu , ingilizce haric .İngilizceyi cok seviyorum babam sayesinde ve hep 100 aliyordum .Lisede cok basarili bir cocuk oldum , dil bölümü sectim .Universite sinavina hazirlanicam .Sinifta herkes dersaneye gidiyor .Babam da bunu duydu beni dersaneye yazdirdi .

"Baba " dedim. " nasil odycez bunu"?

"Ben babayim , babalar hallederrrrrr" dedi . Ben universiteyi kazandim .Hem de istedigim bolumu .2. tercihimi .

okula kayit yaptirmaya gidicez .Ama otobus paramiz yeterli degil.Cok tutuyor .Babam da motorla gidelim mi dedi .Gidelim baba ya dedim .

Biz motorla antalyadan konyaya uniye ve yurda yazilmaya gittik babamla :) babam sonra geri döndü beni yurda birakip .

Bunu niye yazdim.Benim babam kanser oldu .Hep yillarca zorluklar cekti , stresli bir hayati vardi hep .Ama bizi bir gun bile uzmedi , kirmadi ,kizmadi .

Ve  sonunda kanseri yendi  yani babamin da dedigi gibi " babalar hallederrrrr " :) 

Hadi babalarimizdan konusalim ( bu yaziyi paylasmamin sebebi onlardan uzaktayim , babami cok ozledim , ona yazamiyorum bu aralar boyle seyler cunku duygulanip etkilensin istemiyorum , evde yalnizim , duygusalim .paylasip rahatlamak istedim ❤️)

46 Cevaplar

0 oy
(755 puan) tarafından

En İyi Cevap
Oyyy maşaAllah SüphanAllah ne güzel yürekli bir baba. Allah'ım babalarimizi başımızdan eksik etmesin. Benim babam da uzun yol şoförüydu çocukluğumda babamdan sürekli ayrı kalırdım. Yola gideceğinde eve yemek yemeye gelirdi o yemek yerken ben çıkar kamyonu okşayarak babamı sağ salim bana getir diye konuşur ağlardım. Maddi durumunuzun iyi olduğu dönemde oldu kötü olduğu dönemde ama babam hep gittiği yerlerden bize biseyler getirirdi. Annem çalışırdı abimler saçımı tarar örer beraber okula giderdik gelince de birimiz ev süpürür birimiz yemek yapar bir digerimiz de ev silerdi 3 kardeşiz bu arada en küçükleri ve tek kız bendim hasta olduğumda bile abimler kafam dagilsin diye beni gece gündüz demeden gezdirmeye çalışırlardı. Bende abimlerden bahsetmiş gibi oldum kusura bakma◉‿◉ babam şuan uzun yol şoförlüğünü bıraktı ne zaman alo dersem yanımda her seyime hemen koşar hiç birseyimi eksik etmezler sagolsunlar hem babam hem annem hemde abimler Allah'ım onları benim yanımdan eksik etmesin İnşaAllah. Bu arada benim dogumumla birlikte annem bı hastalıktan kurtulmuş ve babam beni çocukluğum boyunca uğurlu kızım diye severdi
tarafından
Kendim icin ağlıyordum  ,yorumunu okudum bir de senin icin agliyorum su an " Yola gideceğinde eve yemek yemeye gelirdi o yemek yerken ben çıkar kamyonu okşayarak babamı sağ salim bana getir diye konuşur ağlardım" icimi sizlattin ❤️
(755 puan) tarafından
Allah razı olsun canım çok korkardım babam uzak yerlerde kaza yapacak da bir daha göremeyecem diye. Çocuk aklı işte bende kamyonun onu götürdüğünü düşünüp onunla konusurdum resmen çocuk okşar gibi tekerlerini farlarını oksardim
-Reklam-
+1 oy
(788 puan) tarafından
Babamdan bahsetmek istiyorum kısacası Allah belasını versin bir an önce ölüm haberini almak istiyorum.
tarafından
Siddet mi vardi ?
(788 puan) tarafından
Şiddetin alası vardı annemin kafasında sinirini alamayıp çatıdan kiremit alıp gelip kırdı o derece
tarafından
Öyle deme kuzum Rabbım doğru yola iletsin
tarafından
Allaha havale et canimin ici .İslah et de islah olmuyorsa zaten rabbim yapacagini bilir .❤️
(788 puan) tarafından
Doğru söylüyorsun canım benim Allah'tan görmüyorum uzak ama başka kadınla evlenmişti geldi 50 yaşına 4 tane çocuğa babalık yapmadı şimdi 50 yaşından sonra tüp bebek tedavisiyle benimde baba olmaya hakkım var diyip çocuk yapmış ::))) gülüyorum
+1 oy
(13,027 puan) tarafından
Babası tarafından sevilmemis bir kız çocuğuyum hâlâ... Saçları bir kere bile oksanmamis :/
tarafından
:(((( canimmmmmmm .Canim benim ❤️
(55 puan) tarafından
Hiç bir zaman sevmedi hep dayak küfür hakaret:(((((.  Hayatım boyunca asla affetmicem asla asla asla asla asla asla asla asla asla
tarafından
İnsanin icinde yara olarak kaliyor demi? Hic unutamiyor :(
(39 puan) tarafından
Aynen bende :(
(55 puan) tarafından
En büyük yara hemde  :(
+1 oy
tarafından
Benim babam da her gün en ufak şeyde bile bizi döverdi. Kemer olsun ağaç olsun fark etmez.  Her yerimden kanlar Aksa aglamazdik. Alışmıştık. Şimdi nasıl dersen evlendim kıymetimi anladı çok geç kaldı çok geç. 

Bu arada ilk iki paragrafı okudum daha okuyamadım . Kendjmj çok kötü hissettim . Kb.
tarafından
Kiyamam ben sana :( canim benimmmmm❤️
tarafından
Herkes kaderini yaşar ❤️❤️
+1 oy
(39 puan) tarafından
Benım babamla anlatacak 1 tane bıle hıkayem yok :(
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Okumadım gözüme çarpan şey kanseri yendi

Ve çok sevindim ben babamı kanserden kaybettim 
tarafından
Sag ol canim benimmm.Allah razi olsun .kanser ne zor bir hastalik .seninle  kader arkadasiyiz .❤️ Allah mekanini cennet eylesin babaciginin.
(12,494 puan) tarafından
Aynen öyle canım amin inşallah
0 oy
tarafından
Babanızı başınızdan eksik etmesin Rabbım.

Ben babamı kaybettim. Son nefesine kadar o acısının içinde bizi sayikladi hep.. 
tarafından
Melek babanin mekani cennet olsun .Allah onun orda yuzunu guldursun hep ❤️
tarafından
Amin çok mucadeli hayattan geçti son nefesine kadar ailesinin iyiliği için mücadele etti. Benim babam yetimdi 6 yaşında babasını kaybetmiş ve sonrasında anne sevgiden de mahrum kalmış babaannem çok ağır depresyon geçirmiş ta çocukluktan ölene kdar büyük mücadele canim babam. Rabbım orda çektiklerinim mükafatını versin. Rica edersem yazımı okuyan kardeşlerimden bir fatihaya babama da yer verirlerse sevinirim. Allah razı olsn
tarafından
Okudumm hem de hemen .Bu arada benim babam da 6 yasinda babasini kaybetmis .16 yasinda da annesi felc gecirmis .Hep babaanneme bakmis ölene kadar .Bizim babalarimiz mucadeleden hic vazgecmemis.Ne cok benziyorlar birbirlerin ❤️❤️❤️
tarafından
Allah razi olsun canım. Rabbım babanızı başınızdan eksik etmesin. Rabbım şifa versin uzun sağlıklı omur nasip etsin. Büyük mucadele edenler fiziksel olarak da büyük yipraniyor. Rabbım sizin babanıza güç kuvvet versin
0 oy
(1,244 puan) tarafından

Senin babanın zıttı bir insan:)

tarafından
Canim benimmmmm ❤️ canimin ici .:(
0 oy
(371 puan) tarafından
Ben babamı kelimelerle anlatamam ki benim babam bambaşka bir insandı ben ona kanatsiz Melek babam derdim.ben senden razıyım babam Rabbim de senden razı olsun babamı kollarımın arasında kaybettim 11 yıl önce 
tarafından
Kanatsiz melek babana Allah gani gani rahmet eylesin .Hep gulsum , mutlu olsun kabrinde .❤️
(371 puan) tarafından
Amin canım hep bize derdi ki Rabbim bana sizin yokluğunuzu acinizi göstermesin evlat benim yokluğuma alisirda ben sizin yokluğunuza dayanamam derdi evladını kaybeden bir evlat olarak babamı çok iyi anlıyorum.Sana Rabbim babanın yokluğunu göstermesin sağlık sıhhat versin
tarafından
Ne guzel bir dua etmis baban ❤️ ne fedakar bir baba
0 oy
(120 puan) tarafından
Keşke benimde bizi seven bir babamız olsaydı kardeşlerimin hepimizin hayatını mahvetti Allah in belası  pislik adam 
tarafından
Siddet mi vardi :( ?
0 oy
(336 puan) tarafından
Bnm babamda Timorü yenmişti.., saglıklığu cok iyiydi kendıne cok iyi bakardı dunyanın en guzel babasıydı bnm canımın içiydı kurban olduğum:((((

2020, de 9 aralıkta koronadan dolayı kaybettik :((
tarafından
Allahim o guzel , melek babani mekaninda mutlu ettirsin .Cicek bahcesi olsun mekani ❤️
(336 puan) tarafından
Amin inşallah kuzum allah razı olsun inşallah
0 oy
(2,282 puan) tarafından

Benim babam harika bi adam herkezin babası kendine özel benim babam bir başka özel yokluk la büyütu bizi sırtında elli kilo çanta içi çorap dolu valiz akşama kadar bizim için sokak sokak kahve kahvehane gezip bizim için öle çalıştı birgün okulda saatçi geldi saat satiyo duvar saati para yok o zaman nin parası 12 TL resim cekiyo duvar satine yapistiriyo halada annem saklar neyse para yok ben ilede o saati istiyorum çünkü bütün sınıf aliyo bende istiyodum neyse babam gecesiniz gündüz etti çalıştı bana o saati almak için ve o gün okula parayı götürmek için babamin yanına gittim ağlıyorum babam sadece 12 TL var cebinde o parayı cikardi bana verdi ewde hiç birşey yok ekmek parası bile yok bana o saati aldı ah babam canım babam benim için bambaşka bir insan ewlendim giderim kalkar yemek yapar iyki var iyki varlar <3

tarafından
Allah senin o guzel babacigina da uzun uzun omurler versin .Okurken bir tuhaf oldum .Gozumde canlandi resmen ❤️ hep mutlu olun , hep mutlu olsun o guzel baban
(2,282 puan) tarafından
İnşallah canım hepimiz mutlu olalım ailemizle Rabb'im senin babanada uzun ömürler versin inşallah ♥️
0 oy
(317 puan) tarafından
Rabbim başından eksik etmesin cok duygulandim cok fedakar baban var canim

Benim babamda o kadar fedakar bi baba ki 5 kardeşiz bizi ele muhtaç ettirmedi her dediğimizi yapardı şimdi de torununa yapıyor Rabbim başımızdan eksik etmesin ❤️
tarafından
Cok sanslisin ❤️ cok sansliyiz ...

Baba kelimesi cok baska demi?
0 oy
(1,772 puan) tarafından
Yaaa gece gece ağlattın beni babalar kızlarının şansıdır Allahım acılarını yokluklarinı göstermesin inşallah Rabbim uzun sağlıklı ömürler versin 
tarafından
Aminnn , aminnn ❤️ benim ilk ve tek askim .Ben de agladim yazarken , hala da agliyorum.
0 oy
(930 puan) tarafından
30 yaşımdan beri sırdaşım yoldaşım arkadaşım 
tarafından
Hep olsunlar yanimizda ❤️ hep bizimle ❤️
0 oy
(45 puan) tarafından
Benim babamda çok iyidir severim ama kucuklukte sevmeme ragmen bazı travmalar yaşattığı olmuştur aile içinde alkol alırdı sabaha kadar annem onu beklerdi kavga ederlerdi daha  çok içerdi sonra gelip uykuda benim saçımı okşardı... bi tarafım sever bi tarafım sevmezdi .. ama bana hep güvendiğini sevdiğini söylerdi ben sevgilim olduğunu bile söylemişimdir annemden önce babama .. ilk sigara zamanlarımda en pahalı sigarayı alırdı bana . Bilmiyorum ya benim sevgim çok karmaşık:) o yüzden ilişkilerimde de hep sorunluydum
tarafından
Seviyor ama belli edemiyor belki de ❤️ ama sevdigi kesin .Sadece cok zor bir hayati olmus demek ki .O da ickide bulmus careyi .
(45 puan) tarafından
Ya belli ediyor etmesine ama  kavgagurultu olan evde huzur olmuyor
0 oy
(197 puan) tarafından

Benim babacım öğretmendi. Senin hesap maddiyatta sıkıntı ile büyüdüm ama asla hissettirmedi bana. Tek çocuktum ama 3 aylıkken evlatlık alınan bi çocuk. Yıllarca evlat sahibi olamamanın verdiği özlemle bütün sülale üzerime titrerdi. Teyzelerim eniştelerim dayım yengem ananem dedem hepsinin çocuğu gibiydim. Her bayram teyzelerim ayrı eniştelerim ayrı bayramlık alırdı. Annem ayrı babam ayrı. Çok kıymetliydim hepsi için ve bi okadarda şımarık. İllallah etmişler benden baya baya usluymuşum ki bi saklambaç oynarken polisler ararmış beni heryerde :D komşu teyzeler halen görüştüğümüzde çocuklarına neler ettiğimi nasıl dövdüğümü nasıl kilerlere kümeslere kitlediğimi anlatır. Ve bunlara rağmen bir fiske bile yememişim babacımdan. Rahmetli yemedi yedirdi giymedi giydirdi. Hep şımardım eziyet ettim üzdüm onları ama bende. Evlatlık olduğumu lise 1 de öğrendim. Kıskanç teyze kızım saolsun dayımın oğlunun sünnetinde 'sen zaten evlatlıksın ki teyzemin kızı bile değilsin' dediğinde. Ağlayarak açıkladılar bana aldıklarında üzerimde olan tulum takımını da göstererek. Tabi haliyle öz ailemi bulmak için kudurdum bu sefer evde kavgalar cam kırmalar kendime faça atmalar. Yani*****l*****l tam ergen hareketleri. Buldular doğuran karıyı götürdüler beni buluşmaya. Ve rahmetli babam dediki 'yüzüne şurdan azcık karalar çalıyımda beğenmesin seni bide geri ister' dedi. O an saçma geldi kızdım ama sonradan anladım. Baya vakit sonra gittim o karının yanına 3 ay kaldım ama aradığım analık davranışlarını göremedim hayallediğim gibi olmadığı için baba gelin beni alın dedim babam o akşam hemen çıkmış gelmiş beni aldı.  Baktı bu evlatlık meselesi yüzünden baktıki ben çok sarsılıyorum aldı bizi çoook uzak bi yere taşındık. Orda iidim derslerime vs çok eğilmiştim ama gene huysuzluk devamdı. 18ime geldim koca buldum kaçtım. Küstük babamlarla. 2 ay bile geçmeden barıştık Doğumuma vs geldiler torununu çok sevdi çok iidi. 2021 senesiydi eşim sürpriz yaptı bana ve annemlere beni aldı memlekete götürdü herkes çok sevindi. İyikide gitmişiz. Üzerinden 1 ay geçti eşim içeri girdi. Onunda üzerinden 1 ay geçmeden babam intihar etti. Hemd********iz amcam yüzünden..  Kusura bakmayın kızlar çoook uzattım. Ama doluymuşum. 

(197 puan) tarafından
Çoook yaramazmışım. Çocuklarıma kızdığım zaman herkes der bunlat senin zemzem suyu ile 40,kere yıkanmış halin diye. Senelerce babam sonrada annem hep elleri üzerimde oldu. Şuan yine eşim içerde ve anacım sahip çıkıyo bana hem de her şeyde. Asla ezdirmez kimseye. Bana laf sölendiğinde ses etmez ama kimseye saygısızlık olmasın diye yeri geldimmi yapıştırır lafı. Halen herkes gerek saygımı gerek yardım severliğimi takdir eder aileden. Baba tarafımla zaten görüşmeyiz senelerdir. Babacımın ölümüne sebep oldukları için düşmanız.
tarafından
Seni cok seviyorlarmis baksana .ne guzel bir aile ❤️
(197 puan) tarafından
Çok şükür ama ben onlara layık olamadım. Deliliklerim daha 2 sene oldu biteli. 28 yaşındayım düşün. 3. Çocuğumdan sonra duruldum yani sakinledim. Allah ım affetsin inşallah beni de ama pişmanım keşke ğzmeseydim babacımı
tarafından
Ama uzme kendini .Niye biliyor musun ? Bu yasadigin skntlar hep gecmisinle ilgili .Yasadiklarin kolay seyler degilmis .Hem de ergenlikte .O zaman daha agir gelir boyle seyler .İnsan o an ne yapacagini bilemiyor.uzme lutfen kendini.Emjnim onlari  mutlu ettigin cok zaman olmustur ❤️
(197 puan) tarafından
Torununu aldığı an çok mutlu oldu onu biliorm ama hep keşkeyle dplu hayatım babamla ilgili :((
0 oy
tarafından
Benim babam bu dünyada ki en mükemmel insan benim için. .hakkını odeyemem anlatsam sayfalar yetmez ❤❤❤❤ şimdi gurbette yim özledim 
tarafından
Ben de gurbetteyim.Cok cok cok ozledim .Cok sanslisin gercekten ❤️❤️ boyle guzel bir babaya sahip olmak buyik bir nimet
tarafından
Evet çok sansliyim cnm.görsen  sen de seversin valla iyi niyetli babam ❤❤ nerdesn bu arada
tarafından
Sirnaga tayinimiz cikti .Sirnaktayiz gorev geregi .❤️ Sevecegimden eminim.Allah uzun omurler versin babana :)
tarafından
Amin cnm .ne  görevi acaba?
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Benim babam bı tane herkesin babası kendine özel benimki benim için daha başka benim babam evin en büyüğü diye çocukluğundan beri çok çekmiş tren yolunda çalışıyormuş akşam olunca biten çimento torbalarının üstünde yatarmis karton bulup onun üstünde yatarmis 3 kardeşiz bı gün olsun istediğimizde yok demedi ben kızlarım için gerekirse ceketimi satarım herşeyi yaparım dedi bı gün olsun bizi ele muhtaç etmedi herkeste bir varsa babam bize hep on almaya çalıştı ama senin de dediğin gibi hep borç harçla ay sonu gelince babam evin içinde gezinmeye başlardı hesap kitap yapmaya baslardi canım babam bir gün traktör almaya karar verdik elhamdülillah aldık da herkes sırt çevirdi sırf borç istemeyelim diye baba bunu nasıl odicez dedim kızım boşver bir yamali ceketim var onu satarım dedi ve hala babama bişey ihtiyacım var desem ceketimi satarım hallederiz kızım der hatta geçen gün dedim baba o ceketi hala satmadin mı dedim Allah yardım ediyor garibana dedi canım babam kaç yaşına geldim hala babamın yanına gidince kolunun altına girerim babam çocuklarını toplar kekliklerim diye sever onun bastığı toprağa kurban olurum Rabb'im babalarimizi başımızdan eksik etmesin onlar bizim için nimet :(
tarafından
Ne kiymetli bir baba ❤️ okurken benim babam aklima geldi .Ceketimi satar yine okuturum sizi derdi .Babalarimiz cok benziyor ❤️ Allah onlarin yoklugunu gostermesin , basimizdan eksik etmesin .Ne guzel yazmissin ❤️
(1,207 puan) tarafından
Allah'ım hepimizin babasını korusun canım
Aynen canım babalarımız gerçekten de çok benziyor ♥️
 Rabb'im senin de babani hep korusun inşallah ♥️
tarafından
Aminnnn canim aminnnn❤️
0 oy
tarafından
Çok okumadım ama Allah acılarını göstermesin uzun sağlıklı ömürler versin babalara annelere benim babam da benim gözümde 4.4 Luk bir adam ayağının altını öpsem yine az biz razıyız Rabbimde razı olsun

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 405 göst.
0 oy
13 cevap 437 göst.
23 Nisan 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 253 göst.
8 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Kelebekbursa16 (726 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 191 göst.
25 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Nisan KC (4,067 puan) tarafından soruldu