0 oy
935 göst.
Aile kategorisinde (945 puan) tarafından

İş yapar mı? Yoksa hep hizmet mı bekler? 

Benim ki benim elimden bişey yiyip içmiyo, zehirlerim diye korkuyor galiba:)

51 Cevaplar

+2 oy
(1,206 puan) tarafından
Köşe yastığı gibi oturup gidiyor. Arada bir devrilip yatiyo. Ağzının ucuyla arada bir laf olsun diye yaoilcak birşey varmı diye soruyo. Yattığı yatağı bile toplamadan çekip gidiyor ;)
(1,206 puan) tarafından
Keşke dert olmasa dagitsa tek herseyine razıyım hizmette ederim. Tek diliyle kalbiyle birbirini tamamlasa
(1,428 puan) tarafından
Benimde aynısı aunıııı nefret ediyor ondann
(1,925 puan) tarafından
Benim kaynananın ikizi galiba
(817 puan) tarafından
Oha kaynanalarımız akraba olabilir :) kız birde oğluna göstermelik olsun diye oğlu varken yalandan bişe yapıyor gibi görünmeye çalışıyor mu :))
(1,206 puan) tarafından
Aynen aynen oğluna soruyor birde istediğin bir yemek varmı onu yapayım bunu yapayım daha neler neler ;)
-Reklam-
+1 oy
(2,705 puan) tarafından
Alt katimda geldiginde hizmet bekler elini biseye sürmez  gözlerini  devirip surekli  etrafi dikizler ama önce  dönsünde kendi pisligine baksin☺️
(945 puan) tarafından
Hahahah
0 oy
tarafından

Suyunu bile ayağına istiyor

(945 puan) tarafından
O tipler de çok zor yaaa  , o şimdi her şeye bir kılıf da uyduruyordur dur bence
tarafından
Dilemedigin kadar
(687 puan) tarafından
Ne olmuş yani kendi annende olsa suyu senden ister sonuçta yaşlı başlı kadın olmuyacak şeyleri dert ediyorsunuz .
(274 puan) tarafından
Seni cok iyi anlıyorum canım
Suyun yanında oturur şu ver .
Kendi evinde de aynısı gerçi mutfaktan gelir içeriye girer kubra kalk çay köy der eee derim mutfaktan geliyon köy gel bana da deki çay koydum ona bak de derim unutuyom içeri girince aklına geliyormuş
tarafından
Zehiri bile hak etmeyen biri için boş yorum yapma    avukatlık yapma işine bak
0 oy
tarafından
Ruh haline bağlı bazen malak gibi yatar bazen de kalkar iş yapar bı günü bı gününü tutmuyo değişik bı kadin 
(945 puan) tarafından
Hahahaha olsun bir işin ucundan tutuyorsa kâfi :)
tarafından
Diyorum ya ruh haline bağlı
0 oy
(937 puan) tarafından
O çocuğa bakar ben hazirlarim herşeyi 
(945 puan) tarafından
Ben öyle de okeyim, ama yok hiç bişey istemez şu bile içmez
(937 puan) tarafından
Degisikmis seninki
0 oy
(158 puan) tarafından
Benimki yemeğimi bile yapar canim kaynanam 
(945 puan) tarafından
Oğlu yemek istedi mi benim ki de yapıyor ama kendi evinde :D bizi çağırıyor ama kendi damak tadlarına göre yapıyorlar yemekleri ben yiyemiyorum :) bilerek yapıyor sanırım
0 oy
tarafından
Benimki otursam biz eskiden şöyle çamaşır yikardik biz eskiden böyle bulaşık yikardik biz eskiden şöyle ekmek yapardık der Allah der.... Yani oturunca ona batar ve asla yardım etmez çok nankör
(1,206 puan) tarafından
O eskiden deyince bende ona bak eskimiş işte eskiden öyleymiş şimdi böyle diyorum ;)
(945 puan) tarafından
Sende dicen eskiler eskide kaldı artık hangi çağdayız her şey farklı sonuçta. Benim ki de hep bana kendi kayınvalidesi yle olan muhabbetinden falan bahseder. Nasıl iş yaptığından falan, cümle sonunda bende derim devir değişti artık yani
tarafından
Onun herşeye bir cevabı olur o yüzden uzamasın diye hiç duymamazlıktan gelirim ben susmasam o susmaz çünkü biliyorum
(1,206 puan) tarafından
Keşke onlarda azıcık susmayı bilseler ;)
0 oy
(2,529 puan) tarafından
Yok benden bişey istemedi Allah var 
0 oy
tarafından

Görüşmüyorum ama barışken kendi yardımcı oluyodu bana geldiğinde bırakmıyordu zahmet etme diyodu onlara gittiğimde o hizmet ediyordu bırakmıyordu yardım edeyim

(945 puan) tarafından
E niye görülmüyorsunuz canım anlaşıyor gibi duruyorsun söylediklerinden
tarafından
Bi takım sorunlar var haklı olduğum
0 oy
(25,224 puan) tarafından
İş yapar mı ne demek asla iş yaptırmam kaç yaşında kadın zaten kırk yılda bir geliyo üst sokakta oturmasına ragmen genelde hergün ben giderim oda pervane olur sağolsun. 
(945 puan) tarafından
İş yapar mı genel bir soru aslında, işten kasıt çocuklarla ilgilenebilir, yada yemek konusunda yardımcı olabilir gibi. Kalkıp dip bucak temizlik zaten yaptırılmaz.
(25,224 puan) tarafından
Yani tabiki oğlumla ilgilenir oynar sever yemek yeriz tabagını götürür toplamaya yardım eder ama ben otur derim yardım etmek bunlar
0 oy
(1,014 puan) tarafından
Yer ıcer gıder. Zaten 80 yasında. Kendı evınde herseyını yapar. Zaten yapmasınıda beklemem. 
(945 puan) tarafından
Bende beklemiyorum canım, zaten benim bişeyini yapmamı da beklemiyor. Nasıl bir huy anlamadım, ben yapıyım desem yok yapma der, evime gelir bir bardak suyu zorla içiririm
0 oy
(7,926 puan) tarafından
39 haftalık hamileyim akşam geldiler yemek yapmıştım yedik yine sofrayı kaldırdı benimle çay içtik çayları fln doldurdu yani öyle oturayım demez sağolsun
(945 puan) tarafından
E hamilesin canım birde sonuna gelmişsin artık bi zahmet yapsınlar, iyi sana yapmışlar. Bana ben hamileyken hiç bişeyde yardımcı olmadılar. Mangal yakarlardı lafını ederlerdi ama davet etmezlerdi. Ev taşıdım bir tas yemek göndermedi. Bir sürü şey var yani, bende mesafe koydum ondan sanırom geldi mi bişey yiyip içmez
0 oy
(2,226 puan) tarafından
daha gelmedi hiç 

ama gelince de yapmasnı istemem 

kendim yapmayınca rahat edemiyorum işime karışılsın istemiyorum 
(945 puan) tarafından
Haklısın canım bende öyleyim aslında, o da zaten bişey yapmaz bana da onun evinde yapmamı istemez
0 oy
(149 puan) tarafından
Profıl fotona bakınca benımde iştahım kesildi o ney Allah askına
(945 puan) tarafından
İştahın kesilsin diye bunu koydum :D
0 oy
(539 puan) tarafından
Ben 5sydir yanındayım kendisi yapar yemegini suyu havlusu herseyi ayrıdır sokmaz mutfağa yatarim bende :D
0 oy
(14,025 puan) tarafından
Yemeği bile kendisi yapar 
0 oy
(316 puan) tarafından
Asla iş yapmaz zaten bnde ona asla yaptırmam bunu çok iyi biliyor çünkü bn onun işini beğenmiyorum temiz değil kendisi ama hizmette beklemez suyunu gider Kendi içer yatağını kendi toplar o kadar yani öyle evi temizleme asla yapmaz elimden herşey yer ve çok güzel olmuş der çünkü bnim gibi güzel yemek yapmayı bilmez çocuklara bakar gerisi bnde 
0 oy
(24 puan) tarafından
Yerinden kalkmaz
0 oy
tarafından
Benimki kışın memleketten gelir her sene 4 oğlunun evindede kalır hiç bir gelin saygıda Kusur etmez bir dediği iki olmaz köyde zaten yoruluyor hem yaşlı hem kilolu burdada kimse bişey yaptırmaz ona oda yapmaz ama memnun dönüyormu köyüne derseniz malesef 
0 oy
(4,584 puan) tarafından
Canı isterse.

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 390 göst.
23 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Canparcam (130 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 485 göst.
0 oy
18 cevap 420 göst.
28 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Daisy786 (57 puan) tarafından soruldu