0 oy
1,404 göst.
Aile kategorisinde (4 puan) tarafından
19 yaşındayım 13 yaşında ailemin zoru ile kapandım, kapanmazsam beni okula göndermeyeceklerini söylediler ben de mecburen kapanmak zorunda kaldım ama şuan açılmak istiyorum. Bunu söylediğim zaman annem beni dövdü ve baya hakaret etti bunun için ne yapmam gerek? 

9 Cevaplar

+2 oy
tarafından

Sana el kaldırmamasi lazım. Bu işler böyle olmaz. Ama fazla uzatmayacağım sana tek şey söyleyeceğim. Açılmak istiyorum annem izin vermiyor diyorsun ya. Açılmak istiyorsun alemlerin Rabbi izin vermiyor. Senin de annenin de yaradani izin vermiyor.

-Reklam-
+1 oy
(4,583 puan) tarafından
Bende bu kafaları anlamıyorum. Sorsan, 'Senin iyiliğini istiyoruz' derler ama aslında senin iyiliğini değil akıllarınca kendi 'itibarlarını' korumak için zorlarlar veya zorlayarak sevap kazandıklarını zannediyorlar. Bilmiyorum hangi kafa ile yapıyorlar bunu ama çok saçma. Güzellikle anlatılır, teşvik edilir ama bu şekilde değil. 
Bence sen tesettür hakkında makaleler oku, araştır. Belki sen kendi isteğinle kapanacaksın o zaman.

0 oy
(360 puan) tarafından
Zorla olurmu bu işler valla evlenince açılırsın yine açılırsın dayakmi cozum
0 oy
tarafından
Allahin yolundan gitmek varken neden acilip gunaha girmek istiyorsun annenin tepkisi yanlis sana bunu daha guzel yollarla asilayabilirdi
0 oy
(119,156 puan) tarafından
Bekarmisin evlimisin evliysen anneni baglamaz 
0 oy
tarafından
Bekarsan annen ve baban himayesi altındasın karışmaları normal ama evliysen karışmaları saçma
0 oy
tarafından
Cnm öyle birşey var ailenin zoruylaysa kapanmanın bir faydası yok içinden gelip o şekilde kapatmalısın allah için olacak
0 oy
tarafından
Bu aralar çok fazla böyle paylaşım görüyorum ama annenin izni mi önemli Rabbim in emri mi bunu düşünen yok malesef sizi yaratan Allah emretmiş size örtünün diye ama kimse bunu düşünüyo yok eşim kızar yok annem döver yok babam küser bu insanlar kim ki onları düşündüğünüz kadar Allahın emrini düşünmüyorsunuz
0 oy
(565 puan) tarafından
Kendi genclıgım geldı aklıma az dayak yememıstım abimde n annemden 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 96 göst.
11 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Isteoylesine (161 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 426 göst.
22 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Elif.m.05 (1,541 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 554 göst.