0 oy
197 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (3,794 puan) tarafından
Aşama aşama olarak tarif edebilir misiniz evde atlatanlar ilk belirti neydi sonra si ve iyileşme dönemi.  

6 Cevaplar

0 oy
tarafından

Degişik bişey bu korona eşim 15 gün yattı ben 1 gün tek herşey bi günde oldu aniden uyanır uyanmaz öglerim resmen kör gibi başim agrısından ilk defa böyle bir ağrı yaşadım sonra haksızlık Ateş titreme ayak agrısı bi gün içinde öldüm resmen hastaneye kaldırdılar serum yedim eve geldim ertesi gün normal hayatıma devam ettim,

Şuan tutanlar ilk baştaki ne göre daha ağır geçiriyor onu gördüm şahit oldum illet degişik bide bunun türleri çıkıyor başımıza 
(3,794 puan) tarafından
Sonrasında ilaç yedinmi
tarafından
Kesinlikle ilaç almadım ağrım oldu ama parol dahi kullanmadım hamileyim diye sıvı tükettim eşim sabah öğle akşam ilaç aldı ilaç aldıkça kötü oldu ve herkese tarihi çekmiş ilaçlar veriliyor dikkat edin depomuzda bu var ister kullanın ister kullanmayın diyip gidiyorlar,
-Reklam-
0 oy
(276 puan) tarafından
Eşim oldu ve ailenin diger fertleri bana gecmedi. Esim 3 gün sonra fenalasti basi asiri derecede agiriyordu resmen cildiriyordu bas agirsindan 8 günden sonra hafifledi. 3 ay oldi hala cok uyuyor ve yorgun. Gecmis olsun caninm
(3,794 puan) tarafından
Sağol canım.  Demekki herkeste bi değil etkisi . Allah'ım ben biz herkese kim hastaysa şifa versin amin...
(276 puan) tarafından
Aminnn cnm
0 oy
(888 puan) tarafından
İlk belirtim gözlerime tonlarca ağırlık koymușlar gibi bir ağırlık vardı ve bütün vucudumda o ağırlığın altında ezilircesine kalıyordu. Kafamı kaldıramıyordum algılamadada zorluk çekiyordum. Sonra boğaz ağrısı burun tıkanıklığı bașladı ama burnum akmıyordu. Hiçte akmadı. Sonra ateșlendim. Daha sonra tat koku gitti yavaș yavaș. En son evredede sırt ağrısı göğüste baskı ve nefes darlığı olarak yașadım. Nefes darlığından sonra atlattım. Nefes darlığından sonra bitiyor. 
(3,794 puan) tarafından
Kaç gün sürdü bunlar ilaç aldinmi peki
(888 puan) tarafından
18 gün sürdü canım 8 ay oldu ben atlatalı. Resmen koku ve tat duyum zayıfladı eskiden çok keskindiler șimdi ise zorlanıyorum. Hayır ilac icmedim. Devamli bitki caylari portakal mandalina tukettim. Ve suya okuyup ictim.
0 oy
(1,007 puan) tarafından
Şuan ailecek koronayız canım. Eşim ilk oldu aşırı ateşlenme kemik agrıları bel agrısı oldu öksürük ve burun akıntısı oldu. Ardından bana geçti tabi suan inanılmaz kemiklerim agrıyo kesesim var kendimi. Baska bi sıkıntım yook ve oglum 7.5 aylık oda oldu malesef :(
(3,794 puan) tarafından
Vitamin misal neler canim
(1,007 puan) tarafından
Bol bol sıkmalık portakal aldım canım pekmezle beraber içiyoruz. Sonra tane olan zencefil ve limon cayı yaptık içiyoruz vitamin bakımından zengin meyve sebze bol sarımsaklı corba tüketiyoruz canım
(3,794 puan) tarafından
Portakal ben denk gelmedim hiç
(3,794 puan) tarafından
Limon çayı nasil oluyo kiz
(1,007 puan) tarafından
Ben halden getirttim canım sıkma portakalları. Eşimin tanıdığı vardı cok şükür. Yanlış yazmışım zencefilli limon cayı canım
0 oy
(2,241 puan) tarafından
ilk bogaz agrisi ile basladi sonra ates titreme birkac saat icinde tum vucudum agrimaya basladi igne batirirlar gibi aci oluyordu sonra kuru oksuruk basladi onunla beraber nefes darligi. astimim var o yuzden bende cok agir oldu nefes darligi ama esimde olmadi sonra atesim dustu agrilarim gecti sadece oksuruk kaldi aylar gecti oksurugum devam ediyor 
(2,241 puan) tarafından
tanidigin iyi bir doktor varsa sorabilirsin canim . esimin durumu daha iyiydi ona gerek gormedi doktor bana kesin kullanican dedi bizim tanidik doktorumuzdu . cok gorunuyo ama mg larini toplayinca bir antibiyotige esdeger oluyo canim
(3,794 puan) tarafından
Peki eşin de belirtiler neydi . Hicmi kullanmadı ilaç.
(2,241 puan) tarafından
esiminde ates bogaz agrisi halsizligi vardi canim 7. gunu oksuruk basladi o da 15gun falan surdu baska belirtisi olmadi sukur . ilaci da 1 gun kullandi doktora danistik gerek yok c vitamini alsin dedi. gecmis olsun insallah biran once atlatirsin . ama kendi basina is yapma bir doktora danis canim aile hekiminiz bile olur o seni rahatlatir ilac konusunda
(3,794 puan) tarafından
C ve d vitamini bende getirttim bugün eczaneye. 3 gün vücut ağrısı oldu bende bugün 4 .günüm cok şükür çok bi rahatsızlik hissetmiyorum arada ufak tan öksürük oluyo
(2,241 puan) tarafından
insallah hemen gecer canim masallah . oksuruk icin de ilik sute karanfil ez koy beklesin biraz sonra ic cok rahatlatiyo göğsü. ben cok sonra ogrendim bunu oksurugum hala vardi kullandim sukur cok rahatlatti
0 oy
(1,037 puan) tarafından
Ben dört ay önce geçirdim önce belimde ağrı oldu şiddetli sonra boynum tutulur gibi ağırdı günlerce ben korona olduğumu anlamadım.baaka bı belirti yoktu sonra şiddetli baş ağrısı kas ağrısı kulak boğaz ağrısı ilaç kullandım kullanmaya başlayınca kas agrilarim azaldı .bana iyi geldi doktor da dedi mg lari düşük onları toplasan bı ilaç yapar dedi.ama onu içtikten sonra nefes darlığı baş dönmesi oldu ayağa kalkamadim .annem daha ağır atlattı yoğun bakımda yattı nefesi kesildi bayıldı sürekli kusma çok kötüydü 
(1,037 puan) tarafından
Hatirlamiom canım ya altı tane içilen ilaç herkeese aynı verilio
(1,037 puan) tarafından
Birde çinko d vitamini kan sulandırıcı antibiyotik verdiler okadar çok ilaç vardı ki
(3,794 puan) tarafından
Kız bana niye tek ilaç geldi vitamin filan gelmedi öyle antibiyotik filan.
(1,037 puan) tarafından
Ben hastaneye gittim ordaki doktor yazdı kan sulandirci vitamin çinko daha hızlı atlatmni sağlar bı devletin acil kisminda covid servisi var oraya git kan sulandırıcı veririler
(3,794 puan) tarafından
Kan sulandirici niye verdi

İlgili sorular

0 oy
57 cevap 1,005 göst.
0 oy
6 cevap 1,545 göst.
0 oy
21 cevap 203 göst.
21 Eylül 2023 Diğer kategorisinde XxDeryaaaa (373 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 302 göst.