0 oy
429 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,509 puan) tarafından

Dogum yapan anneler aranizda seker yuklemesi yaptirmayan varmi ben yaptirmayi dusunmuyorum siz ne yaptiniz bilgi verirmisiniz

12 Cevaplar

0 oy
(100 puan) tarafından

Ben 2. Ye hamleyim kızımda da yaptırmamıştım. 2. Dede yaptırmadım. 

(1,509 puan) tarafından
Anladim canim bende yaptirmayi dusunmuyorum
-Reklam-
0 oy
tarafından

Ben yaptırdım canım. Gebelik şekeri çıktı bende. Diyetisyene gönderdi doktor diyet yapıyorum yani onelimini Alman lazm canimm. Kötü bsy değil ki yani 

0 oy
(638 puan) tarafından

Bende yaptırmadım ilk gebelikte yaptirmistim cok pişman oldum bunda yaptirmadim

0 oy
(645 puan) tarafından

Açlık tokluk baktırdım şeker yüklenmesi yaptırmadım  canım ama bi kez daha hamile olsam yaptırırdım bişey olsaydı eğer şekerden dolayı kendi vicdanımla baş edemezdim yaptır bence  

0 oy
tarafından

Gerek yok yaptırmadım bence çok saçma insan düzenli beslendikten sonra birşey olmuyor 

tarafından
Valla hamilelikte düzenli beslenebiliyosan tebrikler :) ben gece karnimin gurultusuna uyaniyrm
tarafından
Nesi sacma acaba merak ettim insanin eli ayagi titriyo yemkten bi saat sonra gunlerce ac gbi oluyo ne bulsa yiyesi geliyo neye aserecegi belli olmuyo nerde duzenli beslenme ? Hasi seker ciksa yedigin ictigin yukseltse bebege zararin dokunsa dogduktan snra ogrensen cocuguna baktikca kafani vurcak duvar ararsin Bi dilim baklava yada bi kutu meyve suyuna esit icirilen seker fazladan bisi yok bnce abartacakta bisi yok
(707 puan) tarafından
Kelebekkk aynı fikirdeyim.cikolata tatlı ve.yiyorlar ama bu şeker yükleme deyince nedense çok hassas oluyorlar ki bubrisk sadece hamilelik değil normal yaşantımızda bile sağlıklı ve düzenli besleniyorum gerek yok ona buna derken ummadığımız hastalıklar çıkabiliyor.o yüzden tedbir her zaman önemli takdiri de Allahtan.saglik herşeyden önemli.
(207 puan) tarafından
Siz endokrinolog musunuz? Sacma fikirlerinizi burada sacip insanlarin sagligi ile oynamayin. Es kaza sizin bu sacma fikirlerinizi kaale alip gizli sekeri vs varken bu tespit edilmedigi icin bebegi ve kendini riske atanlar olabilir!
tarafından
Sağlık ocağında düzenli kontrollerimi yaptım kaçamaklar dahil düzenli beslendim boğazımı tuttum homini hıtlak yapmadım ve bebeğim doğdu çok da sağlıklı şükürler olsun ;) isteyen yapsın ozaman
0 oy
(18 puan) tarafından

Canım şöyle bir şey yapabilirsin,doktorum benden de istedi,Tamam dedim ama hiç yapmak istemiyordum. 

Aile hekimime danıştım o da biz gebelere yükleme yerine söyle bir şey yapıyoruz dedi. Sabah 9da aç gel önce açlık şekerine bakalim sonra evine git kahvaltını yap çok da abartmadan ama  1 yada 2 saat (emin değilim unuttum Neyse sen sorarsın onu) Gel tokluk şekerine  bakalim. Dedi. Bana çok mantıklı geldi zaten bizim aile hekimimiz bütün gebelere bu şekil yaptiriyormus. Sonra Dr.uma götürdüm sonucu,Hiç takilmadi bile nasıl yaptirdigima. Sonuca baktı,şekerin normalden Biraz yüksek,tatlı tüketme,çok hafif muhallebi belki dedi.. 

Yani yaptırmak istemeyenlere alternatif bir çözüm,bilginiz olsun istedim:)

(1,509 puan) tarafından
Tesekkur ederim canim
0 oy
(3,149 puan) tarafından

Ben de yaptırmadım dr sordu hocam istemiyorum deyince bir daha oralı olması sonuçta bu zorunlu değil gerekirse açlık tokluk şekerine bakılabilir diye düşünüyorm 

0 oy
(175 puan) tarafından

Benim geçen sene bayrama denk gelmişti yaptıramadım şeker var mıydı onu da bilmiyorum

0 oy
(340 puan) tarafından

Ben yaptrmadm 25.haftamdaym

0 oy
(817 puan) tarafından

Kötü birşey olduğunu sanmıyorum oturup bir porsiyon baklava yesen aynı şey zaten.

0 oy
tarafından

33 haftaligim yaptırmadım bende istemedim :)

0 oy
tarafından

bende yaptirmadim hamileyim diye de öyle her buldugumu yemedim dikkat ettim 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 36 göst.
8 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Fatma ay (97 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 95 göst.
18 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sumeyyeefe (26 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 60 göst.
8 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sdsdcey5 (40 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 98 göst.
24 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Sevily (213 puan) tarafından soruldu

374,645 soru

11,205,382 cevap

34,507 kullanıcı

...