0 oy
225 göst.
Diğer kategorisinde (1,661 puan) tarafından
19 yaşlmda evlendim aptsllık deyin çocukluk deyin ... Yani gerçekden o yaşlarda aklım eemiyormuş hiç biçey düşünmeden ne evliliği ne anneliği ne gelinliği ne kimlerle yaşayacağımı hiç bişey düşünmeden çocukca bir akılla evlendim ... İlk ay gebe kaldıç ve 9 ay sonra anne oldum ... Çok berbad lohusalık geçirdim ,gebelik sürecinde bile eşimdün doğru ilgi görmedim şiddet bile gördüm küçük bile olsa şiddet şiddetdir ... Kızım doğdu ilk bebeğim tecrübesizim çocuk aklındayım ... Ben ağlaya ağlaya kızımı uyuturken eşim horluyordu ... Zamanla tabii kızım büyüde zorluklar azaldı ... Ama mutsuz evliliğim vardı şimdi de yarıya yarıya yani ne mutlu ne mutsuz ya da daha çok mutsuz ... Kızım 15 aylık ve ben bu şartlara daha yeni yeni adapte oluyorum ... Kızım evde sıkılıyor bu yüzden bir kardeşu olsun iaderim onun dışında kardeş candır ... Kendimsen biliyorum bir ablaç var ve o benim her şeğim ... Kendimi düşünsem çocuk istümiyorum ama kızımı düşünsem istiyorum ... Ama doğursam bir tane daha piskolojim yime bozulacak gibi hiss ediyorum ama iki çocum olsun yaşları yakım olsun kardeş kardeşe oynasınlar birlikde büyüsünlür aynı benle ablam gibu çok isterim ... İçimi dökmek isdedim buraya kadar okuyanlara teşekkür ederim Hakkınızı helal edin

10 Cevaplar

0 oy
(7,791 puan) tarafından

Esinle anlasamiyorsan bosanma ihtimalimiz varsa sakin yapma. 

Yada cocuk iliskinizi iyice zedeleyecekse yapma en azindan simdilik.
(1,661 puan) tarafından
Boşanma hep kafamda var ama imkansız malesef şartlarımdan dolayı ... Aynen bende zedeler diye düşünüyorum ilkinde olduğu gibi ... Zor toparladık ama bir yandan da kızıma üzülüyorum
(7,791 puan) tarafından
Üzülme kavga dövüş olan ortamda 2 cocuk buyutmen daha mi iyi? Tek olsun biricigimiz olsun ilerde duzelirse kizin 7-8 yasina gelince bidaha yaparsin duruma gore su an düşünme bile.
(1,661 puan) tarafından
Kavga etmeyiz pek canım genelde ben yanlız yaşarım üzüntümü ama haklısın teşekkürler
(7,791 puan) tarafından
Canim hamilelik dogum lohusalık olunca sen iyice gergin olucaksin o da öyle yani en iyi esler dahi kavga ediyo o dönemde
(1,661 puan) tarafından
Aynen canım haklısın (
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bebek hayattaki çocuğun için yapılmaz gerçekten bebek istiyodan yap ki bence bu durumda sağlıksız bi ilişkiye ikinci bebeği getirip günahına girme çocuğun her çocuk mutlu birbirini seven bi anne babayla büyümeyi hak eder. 
(1,661 puan) tarafından
Bende istiyorum aslında hep hayalimde ikisininde büyüdüğü birlikde yaramazlıklar yapmaları falam geliyor ama eminde değilim şartlardan dolayl
tarafından
Sağlıklı bi kafayla büyütceksen yap canım ama eşinle sıkıntılısın bebek doğunca zor olcak iyi düşün derim
(1,661 puan) tarafından
Aynen kuzum bende bu yüzden karar veremiyorum iyi düşünmem lazım sizden de fikir almak isdedim teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Cnm sen istiuorsan eger cocuk yap bakamicaksan sadece kizina can yoldaşı olsun die yapma derim
(1,661 puan) tarafından
Aslında kendimde istiyorum hem kızım için hem kendim için ama emin değilim
0 oy
(1,664 puan) tarafından
Illa kardeş olucak diye bir şey yok ki...tek çocuk buyuyenlerde gayet mutlu mesut ...kardes gibi arkadaşları oluyor...

Ne kardeşler var kavgalı 7 kat yabancının yaptığını tapmaz bilemezsin yani ilerde nasıl bi ilişkileri olucak...

Evliliğinde huzurun yoksa ikinciyi düşünme bence elindeki yavruya ver tüm sabrını  sevgini baba nin mutlu bir yuvanın eksikliğini hissetmesin
(1,661 puan) tarafından
Çok güzel bir yorum teşekkür ederim
(3,074 puan) tarafından
Aynen öyle artı koydum abim var sokaktaki yabancidan daha yabanciyiz. Her kardeş de iyi anlaşamiyor
0 oy
(171 puan) tarafından
Sakın canim kendini tam manasii ile toplamadan ikinciyi ertele. Bende birazolye oldum ama yasim senin kadar kucuk degil. Evlilik zaten zor borde cocuk sorunlulugu olan cocouklarimaza oluyor. Evlilik cok cok iyi bile olsa cocuk cok buyuk sorumluluk insan zorlaniyor. Ben ikinciyi cok daha baska buyuttum cok sukur. O nedenle acele etme gencsin 2 de olur 3 de insallah evliliginde zamanla guzellesir. 
(171 puan) tarafından
Cok ciddi bir neden yoksa da bosanmaya odaklanma o zman evine veremezsin kafani Allah yardim etsin selametle
(1,661 puan) tarafından
İnşAllah canım teşekkür ederim ama mutlu evliliğim olsaydı çok isderdim ... İki yaşları yakın çocum olsun büyüsünler el ele verib uaramazlıklr yapsınlar yani güzel hayali bile
0 oy
tarafından
Bende erken evlendim sevdigim içindi ama. Eşimden yanlış hicbirsey görmedim ELHAMDÜLİLLAH. ama bende ilk ay hamile kaldım hazır değildim bakamayacagimi düşünüp ağladım.9 ay zaman vardı kendimi buna hazırladım okudum araştırdım. Buna rağmen lohusaligi zor atlattım en büyük korkum bebeği kabul etmemekti çünkü anne ilk 28 gün içinde ya bebeği kabul eder ya reddeder alenen değil kendi içinde. Bu korku bile beni daha kötü yaptı çünkü annem anne olamamıştı bana. Lohusalık sürecim 5 ay sürdü. Ondna sonra ben toparladım ama tamamen alışmam benim de 15 ay sürdü şimdi kızım 18 aylık. Bebek değil de çocuk gibi  bende korkuyorum canım kendim için çocuk düşünmüyorum ama kızım yalnız ve kardeşi olsun istiyorum. 

Ben şöyle dusunuyorum o zaman o zorluğu yaşadım ama kızım farkında değildi  şimdi kardeşi olursa ve aynı şeyleri yaşarsam aklı erecek. Daha erken diyorum ve yapmıyorum. Seni de düşünürsek eşin destek olmuyor anladığım kadarıyla. En iyisi kendini yine aynı yükün altına sokmamak. Onun yerine komşular olur gezdigin yerler olur kızına arkadaş edindirmek. En kötü ihtimalle sen ona arkadaş olabilirsin. 

Yine de senin kararın canım ♥️
(1,661 puan) tarafından
Gezemiyoruz ki kuzum hep evde 4 duvar arasındayım hani kayanna arada kızımı çıkarır komşulara falam götürür ** yanında olmayınca pek içim rahat etmiyor
tarafından
Sende git canım  zaten kızının senden ayrı gezmesi doğru değil kaynanan ne bilecek o nenesi en iyisini sen bilirsin her fırsatı degerlendir. Bak ben süt almaya gidiyorum mandiraya ordaki insanlarla.samimi olmaya çalışıyorum vakit geçiriyorum ki kızım da iletişim görsun yabancı birileri tarafından samimiyet görsün bizim onu sevmemiz yetmiyor gerçekten
(1,661 puan) tarafından
Haklısın canım teşekkür ederim yorumun için
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Yaşım küçük değildi anne olduğumda ama  yapamadım beceremedim ağlaya ağlaya uyuttum ben anneyim hissiyatı çok geç geldi yani diyeceğim yaşın tabiki etkisi var ama annelik zor ve kaç yaşında olursan ol yıpratıyor evet kardeşi olsa güzel ama çocuğun küçük ve evliliğin biraz daha yıpranabilir yerinde olsam  bulundugum şartları guzellestirirdim çocuğu daha çok parka götürmek oynamak kitap okumak eğlendirmek sarılıp uyumak çünkü bi kardeşi olursa ilgi yarı yarıya inecek. Ha ama ben yaparım kendime güveniyorum dersen birbirlerine arkadaş olurlar
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Evliliğin de mutsuzluk varsa bir cocugu daha harcama canım.. önce anne sağlıklı olmsk zorunda evde huzurolmak zorunda
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Küçük yaşta evlenmişsin ama aslında evlilik çocuk yapmak her yaşta zor biliyor musun ben 27 yaşındayım kızım 22 aylık ve hala zorlanıyorum adapte olamadım bile diyebilirim çok zor bir çocuk olması da beni etkiliyor eşimden yana sorunum yok o bana hep yardımcı ama senin o durumun da yok ailen destek olmaz mı çocuğa baksalar sen çalışsan boşanmak istiyorsan yani mecburiyet için evliysen
(1,661 puan) tarafından
Kuzum eşim o kadardaa kötü bir insan değil yani o çocuğunu seviyor sanki sevgisini pek gösteren tip değil sadece benimle onun arasında yıpranmış kırılmış bir iliçki var ama kızını seviyor ihtiyaçlarını da karşılıyor o yüzden boşanmam kızımada onada haksızlık gibu geliyor zaten evladımıda kimlerese emanet edemem güvenemem yoksa çalışdım daha öncede ama boşanmaya kalksam bile devlete güvenmiyorum belkide rüşvet karşılığı çocuğun velayetini eşime verirler
(2,323 puan) tarafından
Anladım canım en azından evladına iyiymiş ama sana da iyi olması önemli çocuk zor gerçekten o yüzden bazen duygu bunalimlari yasiyoruz belki zamanla düzelir daha iyi olur her şey
(1,661 puan) tarafından
İnşAllah canım teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Mutsuz bi evliliği bir bebek kurtarmaz ilkinde yaşadıklarını 2. Sinde de yaşayacaksın kendini yeni toparlamışken yeniden yıpratma. Kızinin en iyi arkadaşı sen ol,sen ol ki baska kimseyi istemesin.
(1,661 puan) tarafından
Aslında canım evliliğimiz kurtulsun diye isdemiyorun ama sende söylediklerinde haklısın teşekkür ederim
tarafından
Bosver var zaten bir tane ona şükür

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 96 göst.
8 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Minik20 (5,307 puan) tarafından soruldu
+11 oy
40 cevap 1,356 göst.
15 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Nagiş❤️ (10,328 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 414 göst.
0 oy