0 oy
1,731 göst.
Diğer kategorisinde (279 puan) tarafından
Görümcem 20 günlük bebeğini bana bırakıp çarşıya gitti 5 saattir yok ilk gittiğinde bebek ağladı aradım benimde 6 aylık oğlum var ikisine bakıyorum emzireyim ağlıyor dedim hayır kızımı emzirme hakkımı helal etmem dedi dayanamadım tabikide emzirdim sustu kadın bir gitti gelmiyor 5 saat oldu 5 6 kez emzirdim uyuttum annesine söylemedim ama insan hiç mi düşünmez gitmiş alışveriş yapıyor bu nasıl vicdan süt verme diyor birde verdim valla kim ne derse desin bunu günahı olur mu ki 

83 Cevaplar

+5 oy
(279 puan) tarafından

En İyi Cevap
Hepiniz beni suclamissiniz ama 6 aylık bebegimle 20 günlük bebekle nasıl çıkıp mama alacaktım kusura bakmayın ama küçücük bebek evimizde ta şehrin dışında ben nasıl çıkıp getireyim küçücük bebek o kadar ağladı ne yapabilirim sizin hiç mi süt kardesiniz yok kardeş gibi buyutursek zaten öyle bir durum olmaz 
tarafından
Uygulamadan mama getirttir diyorsunuz bakalim parası var mı sehir merkezine uzak yerde yasiyormus bakalım getirecekler mi annesinin düşünmediği bebeği el kızı düşünüp emzirmis daha ne yapsin
(2,323 puan) tarafından
Canım ben zaten kadını suçlamıyorum kadın doğru olanı yapmış ama varsa diğer imkanları yapsaydı diyorum çünkü kadın hakkımı helal etmiyorum demiş bu size basit gelebilir ama hak helal etmemesi aslında çok zor bir durum inşaAllah oda insan olur hakkını helal eder.  Öyle kendi evladını düşünmeyen birinde de o merhamet olur mu bilmiyorum.
tarafından
Etmezse etmesin valla allah bu kıza degil ona sorsun gereksiz yere hakkımı helal etmem diyor. Gelsin baksın çocuğuna terbiyesiz kadın
tarafından
en iyisini yapmissin kuzum bosver lotu yorumlari 20 günluk bebek surekli emmek ister nasil 5 sattir yok allah sorsun hesabinı acik açıkta  soyle aglamaktan helak oldu de kusersede kussun
(2,014 puan) tarafından
Tabikide iyi yapmışsın, vermeseydin diyenler vicdanını sorgulasın bence. 5 saat 20 günlük bebek için nedir bilmiyolar heralde. Annesi düşüncesizlik etmiş ama senin yaptığın doğru bence. Ama görümcene de söylr ister helal etsin ister etmesin, çocuk ağlamaktan krize girdi napsaydım o zaman sütünü sağıp verseydin yada mama bıraksaydın dersin. ******** kimbilir evde nasıl bakıyor çocuğa vicdansız
-Reklam-
+7 oy
tarafından
Vermemeliydiniz diyenler vsr da napsin bu kadin? Yarim saarten bahsetmiyor 5 saatten bahsediyor ve 20 gunluk bebek insan bakmaya kiyamaz acliktan aglamasina goz mu yumsaydi? Canim yapman gerekeni yapmissin o da nasil bi kadinmis ici nasil rahat etmis ona diyecek bi sozum yok
(7,673 puan) tarafından
Yaram yok şükür üslubunuza takıldım direkt genellemissiniz
tarafından
içine görümce hanımı da kattım ondan genelledim
tarafından
Arkadaslar uzatilacak birsey yok kotu yorum yapanlar olmus ona ithafen yazilmis bir yorum ustune alinmaniza gerek yok sizinde :)
tarafından
Melisg aynen :)) biri demişki hiç bir anne böyle yapmaz bence siz emzirmek istemissiniz. Hee kadın da bebek emzirmeye merakliydii
(7,673 puan) tarafından
Ben diğer yorumları bilmiyorum
+3 oy
(7,673 puan) tarafından
Keske emzirmeyeydin hak hukuga girmis olay
(279 puan) tarafından
Bebek ağlamaktan moraracakti mecburdum aradım hemen gelecem dedi gelmedi bir türlü
tarafından
Kuzu kabul etmeyecektin o zaman .Emzirmen hic ama hic dogru olmamis.
(3,551 puan) tarafından
Hadi duramadı verdi emzirdi. Annesine ve Bana sına durumu anlatıp hellalik alması Lazım.. Bugün o bunu söylmezse yarın hiç olmadık yerden imtihan edilir. Demedi demeyin. Bu işler şakaya makaya gelmez.. Daha önce yaşanmış vakaları çok duydum..
+3 oy
(1,766 puan) tarafından
Hakkımı helal etmiyorum demiş sana. Ve sen 5 6 kez emzirmişsin onu yerine mama verebilirdin. Kusura bakmada ben olsam sana bir daha emanet etmem, onun yaptığı çok yanlış ama senşn yaptığın da yanlış
(3,551 puan) tarafından
Ayrıca artık şok marketler bile kapıya kadar getiriyor her siparişi illa birinin çıkmasına gerek yoktu..
(2,014 puan) tarafından
Ne kadar boş kafalısınız ya napsaydı kadın, 20 günlük bebekten bahsediyo annesi düşünmemiş bu kadın o bebeyi nasıl aç bıraksın. Vicdan yoksunusunuz hepiniz galiba
(3,551 puan) tarafından
Vicdanı olmayan asıl sizsiniz. Şekerli su yapıp versin gene emzirmesin.. Rızası olsa amenna ama kadın hakkım haramdır demiş. Üstelik birde söylemeyeceğim diyor. Sizdeki vicdansa bizde olmasın cidden..
(2,014 puan) tarafından
Minicik bebeği aç bırakmak hangi vicdana sığar acaba ister helal etsin ister etmesin o çocuğu  aç bırakıp onun helalliğinimi düşünecek saçmalığa bak
(3,551 puan) tarafından
Size göre öyle.. O onun bebeği kendisi düşünecek aç kalmasını.. Bi şekerli su yapıp verse o bebek idare eder. Ben sütüm kesildi akşam dan sabaha kadar öyle idare ettim. Açık market yoktu. Orasını da annesi düşünsün artık ama annesinim rızası yokken kimse kimsenin bebesini emziremez NOKTA.
+2 oy
(673 puan) tarafından

Ver iyi ettin aç mı kalsın ama vermedim birşey deyip on dakka da bir aramaliydin

Alissa bebeğini kucağına almaz bile bu kadın gezer tozar
(279 puan) tarafından
Arıyorum sürekli vermedim dediğim halde gelmedi vicdansız verdim desem hiç gelmez zaten
(673 puan) tarafından
Asıl geberik oymuş. Kocani ararım de.
Bizimki bı yaşına girdi tuvalete kendimle götürüyorum.
Sarılık diye birşeyden haberi yok galiba. Dikisi de mi yok kadının
+1 oy
tarafından
sut vermen yanlıs ben veremezdim kocası kaynanan kım varsa arardım ozellıkle kocamı napcaksan yap bebe durmuyo gıttı gelmıyo der anında getırtırdım hcıte sorumluluk alamam
(279 puan) tarafından
Herkese söyledim kimse takmıyor dayanamadim anne yüreği emzirdim sonuçta benimde bebeğim var nasıl kıyayim
tarafından
Mama bırakmadı mi
tarafından
oyle bısey yok valla takmıyor ne demek nasıl bı aıle bunlar
(279 puan) tarafından
Mama vermiyor bizdede yok kocasını aradım benmi emzireyim ne yapayım diyor vicdansizlar kocama söyledim emzir dedi kaynanam aramış gorumcemi gelecem şimdi demiş 5 saat oldu annesinide takmıyor hayatta izin vermem artık
tarafından
cıdden sacmalık ya ben boyle sey gormedım
+1 oy
(1,493 puan) tarafından
Okuduklarima göre bir anne yavrusunu ac bırakıp gitmez illaki. Ya sağar yada mama bırakır bnce siz emzirmek istemissinz 
(279 puan) tarafından
Kesinlikle hicbirsey bırakmadı o kadar keyfine düşkün ki anlatamam zaten bebeği kız oldu diye oturup 3 gün ağladı istemiyordu bile erkek erkek diye diye tutuştu çocuğa doğru dürüst bakmıyor bile inansın ağlamaktan moraracakti mecburdum yoksa neden emzireyim evim heryere uzak şehirden uzağım iki bebeği alıp mama alamazsın oğlum çok huysuz zaten
(2,014 puan) tarafından
Yarabbi ya, kadın süt veya mama bıraksa bu kadın niye emzirsin görümcesinin çocuğunu. Daha ne kadar saçma yorumlar görcez ya bu yorumları yapanların hepsinin kalbi kötü
(4,698 puan) tarafından
Kim başkasının çocuğunu emzirmek ister ki kadın mama olsa yapar verirdi kadını niye suçluyorsunuz anlamadım vallahi
tarafından
Bir anne diyosun da cnm ne annler var .kadın iyi yapmış..mama biraktida keyiften mi emzirdi sanki .kendi çocuğu yokmu sanki  bebeği emzirsin..boşver cnmm sen iyi yapmisin..
+1 oy
tarafından
Emzirmemen gerekirdi. Mama da almaya gücün yoksa bile ilk çocuğu emanet alırken soracaktın bu çocuk 2 saatte bir acıkır ağlar sen geç gelirsen ne yapıcam bu çocuğa diye. Yanlış yapmışsın. Annesine söyle. Bir daha da emanet bebek bakma mümkünse canım.
+1 oy
tarafından
20 günlükken kızım bırak 5 saat gezmeyi dus almaya fırsatım yoktu 

En iyisini yapmışsın 

Çok bilmiş hak hukuk peşine düşen kadar itt ayağı yemiş gibi gezmeyip çocuğuna baksaymis 
+1 oy
(601 puan) tarafından

5 saat ne yaptı acaba çarşıda çok mu önemliydi de el kadar bebeği beş saat boyunca öyle birakti:angry:

+1 oy
tarafından
Ay ben sok. Nasil 5saatmi. O cocuk nasil dayansin. İyi etmissin canim anne olsa zaten birakmaz o cocugu yazik diyilmi. Simdi aklima bir sey takildi sut kardesmi oldular canim allahin isi bilemeyiz izdivac falan olmaz insallah.esine soyle emzirdiyini. 
0 oy
tarafından
Bilmiyorum cnm post yukariii cksn
(279 puan) tarafından
Sağol canım
tarafından
Sende sağol cnm
0 oy
tarafından
Eee demedin mi neyle doyuracağım çocuk aç diye
(279 puan) tarafından
Birşey olmaz diyor
tarafından
Kocasını arasaydin
(279 puan) tarafından
Kız aradım ben mi emzireyim diyor pişkin şey hepsi birbirinden beter
(1,493 puan) tarafından
Böyle demesi iicn beyni olmamasi lazım
0 oy
(4,289 puan) tarafından
20 günlük lohusa kadin nasil ayağa kalkıp çarşıya gezecek hale bürünmüş nasil içi el verip de bebegi emanet etmiş üstüne üstün 5 saat bebek açılmaz mi saat başı emzirilir aklı dengesi yerinde yok günahı gectim yani
(279 puan) tarafından
Kocasına söyledim hiç takmadı ne yapayım ben mi emzireyim diyor vallahi yazık ben 40 gün evden çıkmadım bebeğim olmadan hayatta çıkmam zaten onsuz bakkala bile gitmem
(4,289 puan) tarafından
Yazik gunaj gercekten bebege senin sutun olmasa ne yapacaktı bebegi
0 oy
(1,466 puan) tarafından
Verme demiş ya keşke vermeseydin .çok sorumsuz anne bari mama biraksaydi
(279 puan) tarafından
Mama vermiyor belki birgün evlenirler diye söylüyor bebek aç ben nasıl dayanayim kocasına takmıyor
(1,466 puan) tarafından
Oha simdiden onun hesabını mi yapuyor
0 oy
(176 puan) tarafından
Mama bırakmamış mıydı 
(176 puan) tarafından
Çünkü eltim bir kere benden habersiz emzirmişti mama bırakmama rağmen hala nefret ederim
(279 puan) tarafından
Mama vermedi 5 saat oldu ilk gittiğinde ağlamaya başladı çocuk açtı zaten bıraktığında vicdansız kadın evlenirler diye verme diyor
(176 puan) tarafından
***** resmen ya 20 günlük bebek sen gerekeni yapmışsın sana değil de çocuğunu öyle bırakan o kadına yazılsın günah
0 oy
(3,853 puan) tarafından
süt ya da mama birakmadi mi sana
(279 puan) tarafından
Hayır hicbirsey bırakmadı 3 tane bez bırakmış o bile bitti neyseki oğlumun küçük bezi vardı aynı markadan onu kullandım
0 oy
(1,659 puan) tarafından
Gidiyorsa ve senin emzirmeni istemiyorsa sütünü sagip bırakması gerekirdi 20 günlük bebek aç bırakılır mı 
(279 puan) tarafından
Valla ben yarım saatte bir emziriyordum öyle olmalı çünkü anlamıyorum herkes anne olmamali
(1,659 puan) tarafından
Aynen o zamanlar bnde öyle yapışık geziyordum bebeğimle resmen emzirdigini söyle o zaman çünkü süt kardeş oldular artık bilsin 5saat boyunca bebek aç bırakılır mı ya süt ya mama bırakması gerekirdi vicdani el vermez insanın
0 oy
tarafından
Yanii bence yanlış yapmışsınız emzirme demiş emzirmeseymişsiniz  oda pek genişmiş
(279 puan) tarafından
Çocuklarımız evlenir diye emzirme diyor 5 saat nasıl aç kalsın dayanamadım ben
(4,698 puan) tarafından
Allahın cezası çocuğum aç koşup geleyim demiyorsa çocuklarımız evlenir diye mi hesap yapıyor canım asla bir daha böyle birşeyi kabul etme
0 oy
tarafından
Sut yada mama bırakmadı mı pekı gıderken 
(279 puan) tarafından
Hayır hicbirsey bırakmadı
tarafından
O zaman napacaksn kı 20 gunluk bebek ben olsam ılk esımı arar snra baktım gelmıyo mecbur emzırırdım. Ölsün mü aclıktan yanı yazık gunah.  Allahım herkeze nasıp etmesın  gercekden isteyen degerını kıymetını bılenlere nasıp etsın inşallah
(279 puan) tarafından
Eşime söyledim emzir yazık dedi
tarafından
O zaman yapacak bısy yok canm. Cok dsunuyosa bebegını cıkıp gelseydı yada onuda gotrseydı

İlgili sorular

0 oy
42 cevap 1,807 göst.
19 Kasım 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 188 göst.
8 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Fatmayaren (877 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 383 göst.
0 oy
10 cevap 387 göst.
6 Mart 2024 Aile kategorisinde Nur343746 (138 puan) tarafından soruldu