0 oy
790 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar hamileyim ne zmn dinlenmem istirahat etmem gerek desem adam eskilerden bahsediyor nenesi bilmem nesi tarlada doğurmuş bebeğini kenara bırakıp işine devam etmiş neymiş efendim hamilelik boyuncs çalışırlardı uyumazlardı bilmem ne diyor Tmm bunlar doğrudur gerçekten çok çektiler eskiler dayanılmayacak derecede çok çektiler ama bunu bana deyince sinirleniyorum sizce ne cevap verebilirim eşime

35 Cevaplar

0 oy
(1,274 puan) tarafından
Sanki eski zamanda herkes her bebegini sağlıkla dünyaya getiriyodu. Sorun yaslilara kac tane düşükleri olduğunu soylesinler. Tarlada calisirken kac kisi cocuklarini düşürmüş. Haberleri yok. Sadece doğanlari biliyolar. Halamin 5 cocugu var 6 tane de düşügu varmis. Tarlada çalışırken agir is yapiyodm cocuk dusuyodu. Ben hemen gömüp isime devam ediyodum diyor. Daha bir sürü ornek var herkesin en az 2 3 çocuğu düşmüş. Sanki mukemmel doğum hikayeler vardi eskiden
tarafından
Aynı bu cevabı veriyorum işte bir arkadaşı var mesela eşimin zavallının annesi doğumda ölmüş
(1,274 puan) tarafından
Ya iste ne kadar kötü.  Boyle ornekler de burnunun dibindeymis. Ama at gözlükluyse siz ne derseniz deyin kendi düşüncesinden vazgecmez
-Reklam-
0 oy
(2,264 puan) tarafından
Birkeresşndede eşim bana demişti tabi bana ithafen demedide bende valla ben öyle yapamam o ozamanlarmış ben şuan yaşıyorum ben böyleyim demiştim birdaha da demedi 
tarafından
Ben bir kere böyle bir şey dedim bana dedi ki keşke ama keşke o dönemlerde yaşamış olsan :D
(2,264 puan) tarafından
Amaaan konuşsun dursunlar valla boşver hiçte takma keyfine bak
0 oy
(550 puan) tarafından
Madem sizinkiler bu kadar dayanıklı sende öyle birini istiyorum kendi soyundan birini alsaydın bn söylediklerini çekim diye evlenmedim sninde derdim
tarafından
Aynn valla
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Ben kendimi yipraticam. Sende dinç mi kalicaksin. Yaşlaninca sana bakicak eş bulamazsin . Kendini yipratan eden hep hastalik cekiyor dersin.. 

Yaşlaninca sana bakacaksa onu bilemem ama benim kaynanam alzyamir kayinpeder bakmiyor . Bi bende bi bacilarinda kaliyor kadincagiz
tarafından
Aynn öyle haklısınız
0 oy
tarafından

Diğer cevaplarına da baktım da benim eşimde böyleydi önce evi terkettim baska sebeplerde vardi tabii hamile halimle çekemem ben bu laflarını dedim 3 gun gitmedim eve sonrada butun sıkıntılarımı anlattım. Eskiler onca işi tutup marifet ediyo olsaydi benim anneannemin ilk 2 çocuğu düşmezdi is yapmaktan. Adet agrim olunca da benim ebem tarlada soyleydi boyleydi sen karnim agriyo diye yatiyon derdi ebesi hayatinda 1 kere adet olmamış çünkü hep kucuk yasta evlenmisler. Sende ona bunlari anlatabilirsin bu yapilan cahillik çünkü tum bu anlattıklarımı bi arkadasin anlatmis gibi ona anlatıp başının etini ye araba kullanacağı zaman eskiden araba mi vardi de birak yürüsün dinsizin hakkindan imansiz geliyor eşimin sesi çıkmıyor artık o sana laf edemeden sen onun beynini ütüle arada bide ahh uhh deyiver aklını al yalandan kus falan napalm care birakmiyolar:D

tarafından
He valla ya baya kafa ütülüyorlar bir erkek bu kdr dırdır etmemeli ya
tarafından
Aynen hamileykende asla çekilmiyor ama şimdi agzimi acicam diye baya bi urkmeye başladı tavsiye ederim o baslamadan siz başlayın gerekirse bos konuşun ama konuşun hamilelik hormonuyla bi tanissin eşiniz
0 oy
(3,378 puan) tarafından
Eskiden erkekler bu kadar konuşup dır dır etmezdi.

Kadının işine de haline de karışmazdı.

Çok biliyor eşiniz.
tarafından
Aynn :D
0 oy
(418 puan) tarafından
Ben tarlada doğurmuş çalışmışa inanmıyorum

Bebeğin kordonu kesilip eşinden ayrılıcak kesip sıkı kapanacakki bebek kanamadan ölesin biraz atmasyon

Nene sallamış
tarafından
Bilmiyorum ki herkesin dilinde bu var her söyleyenin de ağzına vurasım geliyor
0 oy
(546 puan) tarafından
O kadar halsizimki 1 bardak suyu alip ilaclarimi icmek bile zulum geliyor.nasil is bekliyorlar anlamiyorum
tarafından
Aynn ya bn de o durumdayım
0 oy
(38 puan) tarafından
Evet işte sonucunda da sizin gibi ler çıktı meydana de 
tarafından
Öyle diyom bazen :D
0 oy
(4,067 puan) tarafından
Beni anlatabilirsin canm aynı dediği kafaydım aman eskiler şunu yapmıyomş bnu yapmıyomş dye düşnyodum hep o kafayla ilerledimkayınvldem yapma dedlçe yaptım  tarlaya gittim çapa yaptım çnkü Allh bliyo ya çk seviyorum tarla işini sonç az kalsın kızımı düşüryodum birden Bi kanamam oldu hastaneye zor gittik 4 iğne 1 kutuda hap kullandım doğuma kdar hep yattm yemk dışında hiçbişey yapmadm çnkü düşn çamaşır ble asck olsm kollarımı kaldrnca kanamm olyodu asamıyodm eşm saolsn o yaptı hep snra çk şkür sağlıkla doğrdum şmdi 7 aylık  oldu 
tarafından
Ayyy Allah korumuş ya :(
0 oy
tarafından
Önceden tarla varmış mecburmus geçim kaynağıymis tarlaya gitme aç yatarsinmis. Ama smdi öyle değil. Ayrıca beslenmek ile de aşırı alakalı. Tarlada köyde herşey aşırı doğal yetişirken insana can veriyor güç veriyor. Smdi ki etler bile at eti nerde kaldı can nerde kaldı güç. Çok da istiyorduysa ineklere bakan geçimi köy geçimi olan bir kadın alsaydı kendine. Evinde tarla mi var senin
tarafından
Ayrıca çocuk doğduktan sonra sana 1 dakika uzanmak bile haram olcak. O yüzden şuan bol bol uzan tek başınayken. Ve sen ne kadar uzanirsan bebeğin o kadar daha sağlıklı gelisir
tarafından
Anladım teşekkür ederim :)
0 oy
(6,053 puan) tarafından
Keske isjnlama makinasi olsada seni eskiye kadin olarak isiasam de orda ne b.ku warsa yesin
tarafından
Aynn ya :D
0 oy
tarafından
Aynı benim esim oda oyle diyodu ben lafımı soluyodum
tarafından
Saçmalıyorlar ya
tarafından
Aynn canim
0 oy
(326 puan) tarafından
Aahh nerde o aski kadınlar der benim eşim hepsi toprak altı kocam dertten tasadan çocuklarına doyamadan öldüler derim susar, ne denir böyle adamlara daha napalım yani onlar babalarının dedelerinin çektiklerini çekiyorlar mı bize bide bunu söylüyorlar 

İlgili sorular

0 oy
37 cevap 1,202 göst.
31 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Fadime.Trkbn (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 730 göst.
16 Kasım 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zeynoş (117 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 342 göst.
15 Eylül 2020 Aile kategorisinde Beyzanur (863 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 680 göst.
12 Nisan 2024 Diğer kategorisinde 05060708 (163 puan) tarafından soruldu

380,248 soru

11,384,648 cevap

34,884 kullanıcı

...