0 oy
788 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar hamileyim ne zmn dinlenmem istirahat etmem gerek desem adam eskilerden bahsediyor nenesi bilmem nesi tarlada doğurmuş bebeğini kenara bırakıp işine devam etmiş neymiş efendim hamilelik boyuncs çalışırlardı uyumazlardı bilmem ne diyor Tmm bunlar doğrudur gerçekten çok çektiler eskiler dayanılmayacak derecede çok çektiler ama bunu bana deyince sinirleniyorum sizce ne cevap verebilirim eşime

35 Cevaplar

+3 oy
(1,552 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Eskiden de öküzlerin yerine erkekleri koyuyorlarmış, çift sürüyorlarmış de :D Sonradan öküzleri koymuşlar, daha sonra da traktör icat edilmiş de 
(1,552 puan) tarafından
Öyle ama :D Fatma Girik'in bi filminde vardı hatta, oğulları sürüyordu çifti.. Eskiyi çok seviyorsa eşin de sabana koşsun kendini
(3,832 puan) tarafından
Ohh ne iyi demişsin
(1,552 puan) tarafından
Teşekkür ederim :)
(507 puan) tarafından
Cok oyı cvp
(274 puan) tarafından
Vllhi ne güzel cevap hiç aklıma gelmemişti böyle:))))
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Saçmalamış oda oldu olacak hiç uyuma sabaha kadar kukuma kuşu gibi bekle evi
tarafından
Aynn :)
+1 oy
(5,949 puan) tarafından
Kolaysa  al sen doğur derdim canım  ya çok  boş  konuşuyor kocan 
tarafından
Elinden gelse alır doğurur valla :D
+1 oy
(4,668 puan) tarafından
Afkurma!! git bana hizmet et de. Yani ben olsam öyle derdim.
tarafından
Kendine bile hizmet etmemiş bir adam bana asla etmez :D eskiden bekarken açlıktan ölse bile asla yemek yapmazmış o derece tembel Allahtan ağır bir işi yok da öğretmen olmuş
(1,790 puan) tarafından
Bir Karadeniz havası sezdim burda
Afkurma☺️☺️☺️
0 oy
(7,791 puan) tarafından

Eskiden hormonlu besin yoktu

Bu kadar sağlık sorunu yoktu 

İnsanlar çalışmaya mecburdu, adet buydu 

Eskiler eskide kaldi cok merakkiysa eskilere nenesi yasinsa biriyle evlenio cocuk yapsin yada o tarz hayat yasayan bi kadinla evlenseymis biz gelemeyiz o islere. 

Şimdiki kocalar karım hamile diye etrafinda pervane oluyolar gak dese corumdaki tüm leblebileri guk dese kışın ortasında karpuzu bulup getiriyolar hey babam heyyy. De aynen bunu de susup kalsin:D

tarafından
Etrafımızda kim böyle yapıyor örnek ver diyecek bacım dili 2 metre başa çıkılmaz bununla :D
(7,791 puan) tarafından
Ac televizyonu göster ünlüler bile karilarina oyle yapiyo benim neyim eksik de
Hem cevrende yok mu esi hamileyken ustune titreyen adam?
tarafından
cevrede boyle ınsanlar yoksa zaten esınun zıhnıyetıne sasmamak lazım bırde ogretmenmıs yazık beynıne
0 oy
(3,739 puan) tarafından

Tarlada bostanda çalışırken sen dogurda ben işime bakayım o vakit De :ermm:

tarafından
:D haklısınız
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Eski zamanda millet legenin içine doguruyordu oldu olacak öyle yapalım de azcık kendini geliştir artık eskiden hiç bisiy kalmadı günümüze organik Yaşam yokki dertsiz devasız insan olsun iki canlıyım ben de
tarafından
Aynn öyle haklısınız
0 oy
(687 puan) tarafından
Eski toprak insanı ve şimdiki insanın yapısı aynı değil. Kendisi işten gelince yoruldum demiyor mu sende kestir onu eski insanlarla bak bakalım birdaha soruyor mu 
tarafından
Aynnn öyle haklısınıx
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Eski adamlar da tarlada calisrmis odun kömür yüklermis sabahin kör saatinde..esin napyo peki
tarafından
Eşim öğretmen ama sürekli ailesiyle inşaata gider tarlaya gider canı çıkar gelir eğer öylr olmasaydı bu sözü söylerdim :D gayet mantıkkı
0 oy
(355 puan) tarafından
Geçmişe giden zaman aleti daha bulamadım de
tarafından
:D denerim
(355 puan) tarafından
Sonucu şöyle ,;)
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Eşinin karnına karpıuxı yerleştir bir saat boyunca iş yaptır  bakalım nasıl mış 
tarafından
Zaten bana diyor ki elimden gelse çocuğu de alıp ben taşıyacam senin dırdırını çekmemek için :D
(5,311 puan) tarafından
İşte şimdi kalk yapalım de
0 oy
tarafından
Ya kürekle çarpacan ha bunu söyleyenlerin ağzına. İyi***k yemiş de doğurup kenara atmış çocuğu işine bakmış. Sanki marifet. 
tarafından
Ne yapsınlar eskiden de iş  çoktu ama başımıza bela oldular bu eskiler valla ne zaman ağzımızı açsak eskilerden bahsediliyor
0 oy
tarafından
Senin ağzını yırtarım bak de kız :) kolaysa kendi doğursun 
tarafından
Aa hep böyle diyom :D
0 oy
(4,115 puan) tarafından

Sende dedelerimiz tarlada, bahce de calısırmıs  aksama kadar. Hayvancılıkla ugrasırmıs, nerde eski adamlar sen yapamazsın oyle de kapak olsun :P

tarafından
Kendisi de tarlaya çok gidiyor inşaata da gidiyor canı çıkıyor valla ama benim için değil ana babası için gidiyor aslında öğretmen kendisi
0 oy
(256 puan) tarafından
Keske eskide yasasaydinda nenenle sen evlenseydin de. Sanki simdiki erkeklerde eski kadınlar gibi calisiyor hey allahim. Tarlada calistiysa onceden ekinler hep elle biciliyordu erkek yapıyordu simdiki gibi bicerdover izlemiyordu kimse.
tarafından
Evet eliyle de hasat yapmış valla o da baya çekti tarladan ama bna ne bacım onun da babası onu bacak kadarken çalıştırmasaydı düşünseydi yavrusunu
0 oy
tarafından
Nesnesi doğursun o zaman bi tane daha. 
tarafından
Kız nenesi yeni vefat etti 100 yaşına yaklaşmıştı maşallah baya yaşadı
tarafından
Allah rahmet eylesin. Erkekler o kadar boş konuşuyo ki bazen ağzına çakasım geliyo. Var mı böyle bişey ya keşke o doğum sancısını bi çekseler
tarafından
Aynn öyle valla
0 oy
(295 puan) tarafından
Sende tarlada bağda doğdunda ne hayrını gördük de 
tarafından
Bazen böyle dediğim oluyor :D
0 oy
(531 puan) tarafından
O zaman ki insanlar bizden sağlıklılardı.Herşey doğaldı organikti.Doğurganlık yüksekti.Şimdi ise doğuganlık düştü hastalıklar çoğaldı yediklerimiz işlenmiş gıdalar şuan ki nesil böyle bir tek ben değilim diyebilirsin.O zaman ki şartlarda o normaldi bizim zamanımızda da bu normal.
tarafından
Aynn bnde bazen böyle diyorum biraz susuyor
0 oy
tarafından
Hahahaha benimki de 1-2 ayni seyi dedi, ben de o yuzden eskiden olu ya da sakat dogum cok fazlaymis biz de mi ayni seyi yasayalim dedim sustu. 
tarafından
Ben de hep böyle diyorum ama susmuyor bacım
tarafından
Cok biliyosa kendi dogursun her halti da bilmesinler ah bu erkekler ahhh
0 oy
(859 puan) tarafından
Ayy aynı bnm eşim ne zmn hamileliğn zorlugundn bahsetsem benim annem ikizlere hamileyken çapa yapardı diyo 
tarafından
Ayyy bunaldım artık bu sözlerden ya

İlgili sorular

0 oy
37 cevap 1,196 göst.
31 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Fadime.Trkbn (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 728 göst.
16 Kasım 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zeynoş (117 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 339 göst.
15 Eylül 2020 Aile kategorisinde Beyzanur (821 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 673 göst.
12 Nisan 2024 Diğer kategorisinde 05060708 (163 puan) tarafından soruldu

378,385 soru

11,325,932 cevap

34,778 kullanıcı

...