0 oy
739 göst.
Diğer kategorisinde (439 puan) tarafından
Kızlar ben şuan kaloriferli evdeyim ama evden çıkcaz kirada anlaşamadık sobalı evin ne gibi zorlukları var 2 yaşında cocuğum var hasta olur mu çok sık 

16 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kömürü, sisi , odunu birsuru derdi . Kolay gelsin şimdiden 
(439 puan) tarafından
Hiç soba yakmadım bide bulunduğum yer ilçe hiç kaloriferli ev yok doğru düzgün çoğu sobalı
-Reklam-
0 oy
(3,527 puan) tarafından
Sobanın derdi bitmez bacım bende sobalı evde oturuyorum isi,pası kiri, aha tüttü cocuk etkilenicek camı ac soguk cocuk hasta olucak valla imkanım olsa hic durmam sobalı evde

Ama sabit ısıda tutarsan hasta olmaz, onun icinde odun azaldıkca koyman lazım
(3,527 puan) tarafından
Ya zor degil yaparsın sadece cocuk olunca tedirgin oluyo insan
(439 puan) tarafından
Evet tek korkum kızım bide ayağına çorap giymeyen bi çocuk sobalı evlerde soğuk oluyo hasta olur diye korkuyorum
(3,527 puan) tarafından
Salona komple halıfleks serersin o zaman mecburen bide odun azaldıkca atarsan soguk olmaz
(439 puan) tarafından
Tamam canım dediklerini uygulucam eğer bulamzsak çok sağol
(3,527 puan) tarafından
Rica ederim canım insallah bulursun
0 oy
tarafından
Ben köyde çalışmıştım 1 sene orada lojmanda kalıyordum ev sobalıydı. Yazın o odunu alcaz kırcan kurıtucan kışın al yak. Ev böcek oluyordu. Sürekli sobanın borusunu söküp temizliyordum. Gündüz oturma odasını yak gece yatak odasını zor iş. Keşke başka ev bulabilirseniz. Ama bulamazsanız da Allah her şeyin bir kolaylığını verir. 
(439 puan) tarafından
Amin inşallah off offf napcam bilmiyorum inşallah buluruz ev sıkıntısı var burda
0 oy
tarafından

Daha önce yaşamadıysan çok zor gelir sana bacı

(439 puan) tarafından
2 yaşında kızım var canım evet saydıkların çok güzel ama zor tabii
(439 puan) tarafından
Ayy evet babannem yapardı köye gittiğimizde
tarafından
Benimki fırınlı değil kız  :D ama annemlerinki fırınlıydı dediğin gibi patates falan yapıyolardı offf herşey pişiriyolardı içinde☺️
(439 puan) tarafından
Sobamızda yok fırınlı daha mı iyi
tarafından
Valla ısı yönünden fırınsız daha iyi bacı daha iyi ısıtıyo küçük sobalar
0 oy
(370 puan) tarafından
Çok zor kova çat boşalt soğukta yanacak ta ev isincak die bekle ha bide rüzgarlı havalarda duman oluyor ev bende sobalı evdeyim 3 aylık bebeğim var naaik olcak bende bilmiyorum 
(439 puan) tarafından
İnşallah hasta olmaz canım off off
(370 puan) tarafından
İnşallah ya Allah korusun hastalıktan bebeklerimizi  inşallah
(439 puan) tarafından
Amin canım
0 oy
(355 puan) tarafından
Her odan aynı ısıda olmuyor bekarken de evliykende sobalı evde oturdm cirpman lazım 
(439 puan) tarafından
Aboo yandım desene
(355 puan) tarafından
Yok kız o sıcaklığı hiç birşey vermiyor acardik kapıları her yer ılıman olurdu firinliydi sobamiz usdunde banyo suyu çay suyu yemek yapardı annem
(439 puan) tarafından
Evet ya bilmiyorum ki canım herşeyin hayırlısı ama çok kafama taktım bu gece uyku uyuyamam bide bu eve gelin geldim ilk evim üzülüyorum ya kışın güzel ısınıyodu
(355 puan) tarafından
Hakkında herşeyin en hayırlısı
(439 puan) tarafından
Teşekkür edeirmm
0 oy
(9 puan) tarafından
Canim Bende sobalı evde oturuyom sadece kışın kul boşaltma insanı ypruyo  onun haricinde de benimse 5 yaşında  bi oğlum var ve kasımda doğumum olucak kışın hiç hastalanmiyo  aksine vücudu aliziyo 
(439 puan) tarafından
Ayy inşallah dediğin gibi olur ya hiç bilmiyorum kafam allak bullak
(9 puan) tarafından
Allah kolaylığını veriyo  hiç kafana takma hayırlısı  neyse o olsun inşallah
(439 puan) tarafından
İnşallah canım çok teşekkür ederim :)
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Valla soba dert hele ki kışın gece soba sönünce ev buz gibi oluyor donuyo çocuk kalın yatirsan soba yatarken sıcak oluyr İnce yatirsan gece ev donuyor..hele ki oturma odamin halısı mahvoldu simsiyah hala çıkmaz güzelim beyaz halim.. borusu dolar cirp soba ztn altı dolacak dök vallah şimdiden kolay gelsin
(439 puan) tarafından
Gece kalkıp kömür mü atıyosunuz sönmemesi için
(6,825 puan) tarafından
Gece kömür atılmaz sürekli odun atıyordum
0 oy
(3,832 puan) tarafından
25 senelik tecrübemle söylüyorum kışın o burnu hiç tutmaz soba tüter borular dolar kovayi taşırken alttan kül akar evin içine perdeler sürekli kapkara olur bi oda isinir diğerleri buz gibi kalır daha neler neler annem kovayi eve getirirken düştü garibim buzdan kolu çatladi kuyruk sokumu kırıldı bacakları mosmor oldu daha ne deyim
(439 puan) tarafından
Ayyy allahım ya allah yardımcımız olsun daha çok korkuyorum valla bunları okudukca
(3,832 puan) tarafından
İnşallah  dogalgazli uygun fiyatlı bulursunuz canım
(439 puan) tarafından
Doğalgaz yok işte burda keşke olsa
(3,832 puan) tarafından
Tüh Allah yardimcin olsun o zaman ne diyelim
(439 puan) tarafından
Sağol canım amin
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Benim evimde sobalı ama ben sobalı kullanmıyorum onun tozunu dumanını crkrnrm hic uğraşamam Allah kullananlara sabır versin çünkü sobayla uğraşmak zor..
(9,626 puan) tarafından
Klima kullanıyorum
(439 puan) tarafından
Oda zor ya ne kadar ısıncak ki ev
(9,626 puan) tarafından
Cehennem gibi yapıyo..tabiki heryeri isitmiyo ama sobada olsa sadece olduğu odayı ısıticak ev küçük olsa soba kullansam açarım kapıları heryer ısınır ama büyük olduğu için bende 2 tane klima aldım mutfakta da ufo var onlar bana suanlik yetiyo bitane de cocuk odasına alicam bu kış değil bidaha ki kış alicam henüz çocuklara oda yapmadığım için bu kış almayı düşünmüyorum seneye de Allah kerim
(439 puan) tarafından
Anladım canım söylediğin mantıklı güzel ısınıyosa ama cocuğu etkiliyo mu
(9,626 puan) tarafından
Cok güzel isitiyo canim zaten 3 ay taş çatlasın 4 ay sıcakta çalıştırıyoruz sonra yaz geliyo zaten..oglumla gecen kış ilk defa kullandık yani yazın doğdu gecen sene ilk kışıydı:) cok şükür etkilemiyo çarpmıyo yani ne yazın seninde calistirinca nede kışın calistirinca etkilemiyo
0 oy
tarafından
Soba zor gülüm bir odanın içi sıcak diger taraflar soğuk efer kücük evse kapıları açıp heryeri ılıtabilirsin
(439 puan) tarafından
Bakacaz bakalım ılık da olsa olur ama kızımdan korkuyorum işte
0 oy
(118 puan) tarafından
Sobalı evdeyim 4senedir iki çocuğum var birde şuan bebek olucak.

Gerçekten çok.zor hele ki çocukla.

Çocuk oldgu için sobayı hiç sondurmemen gerek. Sabah kalktginda buzane oluyor çünkü.

Sadece içerde yaktigim için hol ve mutfak buz gibi çocuklar oraya çıkınca sıcaktan soğuğa yani hemen hastalniyorlar.

Tuvalet desen buz banyo desen öle zar zor yıkıyorum yani çok zor Allah yardımcın olsun canım
(439 puan) tarafından
Ayy evet herkes bi odada kalıyo dimi offf :((( napcammm
(118 puan) tarafından
Kuzum siz gene 3kisisiniz
Biz şuan 4 yakında 5olcaz
(118 puan) tarafından
Ay tuttumu ay tutcekmi derdi var gözüme uyku girmiyor bazen korkudan imkanın varsa sobalı eve taşınma canım.
Bizim kendi evimiz ondan sabrediyorum inanki.
(439 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun gerçekten zor biz evet koltukları açarım öyle yatarız heralde
(118 puan) tarafından
Seninde Allah yardımcın olsun kuzum.
0 oy
tarafından
Bebeğin bı sobalı odaya bı soğuk yere çıkarsa hastalanır. Soğuk odalarda küf olabilir. Tek odaya tıkılıp kalırsın. Soğuk bı memlekete banyo ve mutfakta üşürsün. Kalorifer alistiysan çok zor olur.
(439 puan) tarafından
Evet kalorifer alışkınım allahım inşallah düzgün bi ev buluruz kaloriferli
tarafından
İnşallah canım ya zordur gerçekten, isi pisi bitmez. Kova kaldıracak diye belini ağrıtırsın. Bende ilçede yaşıyom 2 fazla olsun kaloriferli olsun diyom ama imkanın yoksa tabi bişey diyemicem
(439 puan) tarafından
İmkanımız var allaha şükür ama ev yok canım sınırlı çoğu evler dolu genellikle sobalı evler :( şu şehirden bi kurtulabilsem tek duam bu
tarafından
Asker falan eşiniz herhalde Allah yardımcınız olsun
(439 puan) tarafından
Yok canım eşim asker değil ama işi burda inşaat şirketinde çalışıyo ilçeye göre parası iyi o yüzden gidemiyoruz  burdan devlet işi olmadığı sürece
0 oy
(1,720 puan) tarafından
Sobayla bi odan ısınır insan soğuktan lavaboya bile gidesi gelmez ayriyetten tozu pisliği külü de cabası bide odunu kömürü var tabi uğraşabilecek misin iki yaşında ki çocuğunla
(439 puan) tarafından
Eşim onları ben yaparım diyo ben zaten anlamıyorum hiç
(1,720 puan) tarafından
Peki diğer odaları nasıl ısıtacaksın canım küçüğün şimdi tam yaramazlık zamanları arkanda önünde dolaşır bir odada tutabilecek misin cocugunu
(439 puan) tarafından
Asla zaten çok hareketli bi cocuk o hasta olur diye  korkuyorum eşimle ikimiz olsak sıkıntı yapmam
(1,720 puan) tarafından
Bulabilirsen dogalgazlı bir ev bulmaya çalış baktın bulamadın mecbur tutarsın canım yapacak birsey YOK ama zor olur çocuk icin
(439 puan) tarafından
Evet ama napıyım çok sağol
0 oy
(280 puan) tarafından

Ben 10 yıldır sobalı evde oturuyorum. Ne külü, ne isi ne pisliği bitmiyor. Odun kömür ve kül taşımakla geçiyor günüm. Ay duman cıktı mi borular doldu mu. Bahsedince bile sinirlerim zıpladı. Hakkari de yaşıyorum çok soğuk burası sönmeden hemen odun kömür takviyesi yapıyorum. Oda sıcak kalan yerler buz gibi. Odada terliyorsun dışarı çıkınca hasta oluyorsun. Tek bir odaya yatakları tasi çocuklarla beraber uyu. Çok yani sıkıntısı eskiler ne yapıyormuş nasıl dayanıyorlarmış. 6 ay kar var burda. :( ben de 6 ay boyunca sırf bu yüzden depresyondayım. Bıktım resmen. Şuan en büyük duam çocuklarımın sağlığından sonra kaloriferi bir evde oturmak 

(439 puan) tarafından
Amin canım inşallah gönlümüzce olur çok gözüm korkuyo burdakileri okudukca
0 oy
(119,349 puan) tarafından
sobali evde yasamayan yoktur hisi pisi kiri zor yaa allah yardimcin olsun
(439 puan) tarafından
Amin çok sağol bu arada ben seni merak ettim ya hamile miymişsin
hee valla daha şoku atlatmadim ama hamileymisim cidden
(439 puan) tarafından
Aaa hayırlı olsun büyür bi şekilde takma kafana ne güzel işte beraber büyürler