+1 oy
226 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Merhaba kızlar biraz önce pazardan geldim valla bütün kadınlar kilolarca domates patlıcan dolmalık biber alıyorlar ben yeterince alip geldim ama taşınma mevzum var o yüzden daha bekleyeyim diyorum siz ne yaptınız

Ayrıca patlıcan ve biberleri kurutuyormusunuz

16 Cevaplar

0 oy
tarafından
Hersey bu sen3 o kadar pahaliki kışlık hicbisey yapamadm
(1,897 puan) tarafından
Kışın daha pahalli olacak almadığına pişman olacaksın yazın
tarafından
Yemeyiz canm ne yapalim bizde
-Reklam-
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Haftaya çıkıp alırım biraz eksiklerim var ki zaten herşey çok pahalı azar azar alıyorum herşeyden 
0 oy
tarafından
Ben canim türlü yaptım taze fasulye yaptım dolmalık kızartmalık biber attım haftaya da köz yaparım
tarafından
Dolmalık kızartmalık biberleri nasıl atıyorsun canım közü de közleyim direk mi atıyorsun yoksa mesela patlicanı soyup doğrayıp mı atıyorsun
tarafından
Canım içlerini temizliyorum yıkıyorum atıyorum ama kurula ıslak atma . Patlıcanı da doğruyorum soyup
0 oy
(44,802 puan) tarafından
Esimde yarın gitcek 5 kilo dolma biber alçak kurutcam patlican alcak domates biberle kavurp yemeklik olarak atcam menemenlerim zaten geçen seneden hep kaldı 20 şişe kadar var yeter başkada yapmam valla oğlum zaten hiç durmuyo
0 oy
(1,301 puan) tarafından
Salça biberi yapıldı, konserve yapıldı, biber kurutuldu patlıcanlar biberler közlendi
0 oy
tarafından
kurutma yapmıyoruz..yaprağımız kendi memleketimizden geliyor..menemen annem yaptı getirdik..kırmızı biber doğradım poşetlere koydum sarımsak soydum koydum..turşu da bu ay sonundan sonra başlıcak kaynanamlar gönderecek.reçel getirdim çilek ve vişne annem yapmış.sadece fasulye kaldı ama dolabımda yer yok derin dondurucu kullanmıyorum..kurbanlık etler var çökelekler var şimdilik..kaynanam ve annemden Allah razı olsun hep onlar yapar gönderir
0 oy
(1,292 puan) tarafından
Bem bugün salça yaptım annemle resmen öldük yarın da domates alıp menemenlik yapacağım ama bir de onları götürmesi var benim için en zor kısmı o. Gerisini kendi evimde hallederim 
0 oy
(11,069 puan) tarafından

Kilolarca domates almak için zengin olmak lazım bizim burda anlam veremiyorum mevsiminde sebze meyve fiyatları nasıl böyle uçuk olabiliyor :woot: kışın niyetlenmiştim ama fiyatlardan sonra vazgeçtim. Annem ne gönderirse o olur kışlığım artık

0 oy
(120,149 puan) tarafından
Biz yaptikda bitirdik bile
0 oy
(1,438 puan) tarafından
Hepsi biti bilee
0 oy
(7,833 puan) tarafından
Babam bahçe yapıyo geçen sene 50 ser kavanoz yaptık annemle bu sene de öyle yaparım 
0 oy
(144 puan) tarafından
Bende patlican Biber kurutcam havalar duzelsin anneme babama yapicam birazda kendime gurbetteler onlar almanya Ben türkiye gidicem doguma insallah.. 
0 oy
(7,947 puan) tarafından
Kurutuyordum ama maalesef yağmur yağdığı için kaldırdım onda da hafif çürümüşler
0 oy
(707 puan) tarafından
Gecen sene kızımın doğum parasıyla almıştım.Bu sene para yok alamadım.Pazar dibimde kuruluyor her cumartesi günü yani bugün de vardı.Kasa kasa getiriyorlar görmesem takmam kafama ama görüpte alamayınca üzüldüm.İnsallah bir yerden para gelir de alabilirim kışın çok iyi oluyor çünkü.
0 oy
(27,728 puan) tarafından

Evet başladım en son domates türünü yapicm ben kurutma sevmiyorum

0 oy
(1,897 puan) tarafından
Çoktan bitti o iş kız sonbahar geldi artık 

İlgili sorular

+1 oy
18 cevap 354 göst.
16 Ağustos 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Merirem (2,487 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 567 göst.
22 Haziran 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Merve33soyturk (190 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 197 göst.
22 Ağustos 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Ilkbahar (321 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 172 göst.

385,601 soru

11,529,437 cevap

35,200 kullanıcı

...