0 oy
295 göst.
Diğer kategorisinde (366 puan) tarafından
Merhaba,

Bugün annemlerde ananem teyzem eşim otururken ütü yapmakla ilgili bi konu açıldı. Bende eşimin is eşyalarını ilk evlendigimizde utuluyodum artık bıraktım ütülemiyorum dedim. Eşimden hemen ben takıntılı olmadigim icin utulemiyor ben takıntılı biri olsa ütülicekti dedi. Daha öncede bayramda baklava konusu olmuştu ben tatli istemediğim icin yapmıyor istesem yapacak mecbur gibi bişey söylemişti. Bende dün aksam arabaya binince kızdım o sekilde konuşarak beni küçük düşürüyorsun devamlı diye. Sizce haklı mıyım kendini haklı görüyo konusmuyor benimle.

11 Cevaplar

0 oy
(734 puan) tarafından
Eşin işe ütülü gitmek zorunda olsaydı ütülerdin.Kendisi kalkıp yapmıyorsa.Tatli hazırda alınabilecek bişey ben hiç yapmam ama eşimin sevdigini bildiğim için alırım sürekli.Utu konusunda haklı malesef
(270 puan) tarafından
Neden haklı olsun! Kadın ütü  yapmak zorunda mi ? Ben ütü yapmayı sevmiyorum eşim  benimkini  de ütüler ne var bunda . Yemeği bile ortak yaparız çoğu zaman . Ben temizlik konusunda takıntılı olduğum için temizliği ben yaparım genelde . Görev ler ortaktır. Evin içinde herşey musterektir.  Yeri gelir ben yeri gelir eşim yapar .öle üstten konuşmak doğru değil ne kadın için ne erkekicin
(1,664 puan) tarafından
Niye haklı olsun yaa kadın ütü konusunda eğitim alıp maaşlı çalışan mı ki zorunda olsun..
(734 puan) tarafından
Ben belirttim kendi yapmıyorsa diye evlerindeki iş paylaşımını bilemem
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bilmiyorum canım ben büyütülecek bişey görmedim galiba seni bunları söylerken ki ses tonu rahatsız etmiş olmalı çünkü yanlış bişey göremedim hatta seni korumuş bence ortamda bazı kötü niyetli insanların sana kusur edebileceği şeyleri ben istemiyorum ki yapmıyor demiş. 
(366 puan) tarafından
Ortamdaki insanlar beni korumuş gibi görmüyo. Eşiminherseyde ben istersem yapmak zorunda tabi gibi bi tavır çıkıyo ortaya
tarafından
O zaman haklısın tabi.
0 oy
tarafından
Yani kırılmış olabilirsiniz ama çok büyük bişey de değil yani.oyle konuşmak yerine üzgün durup bu yaptığına çok kiriliyorum küçük düşmüş gibi hissediyorum böyle yapma üzülüyorum de.aha da bitti :D vicdan yaptiracaksin .kavgayla düzelmez bu erkeklee
(366 puan) tarafından
Vicdanda ise yaramaz ona
tarafından
Bencede benim esin hiçbirşeyini ütüsüz giymez hepsini ütülerim
tarafından
Ya o arz talep meselesi ben de utulemiyorum :) zaten tişört pantolon giyiyor kırışık olmuyor sadece bı kaç gömleği var onları utuluyorum
0 oy
tarafından
Kızacak bisiy göremedim cnm..doğru soyluyo..benim eşimde ütü takıntısı yok ..olsaydı tsortlerini utusuZ giymem diye tuttursaydi yapmak zorundaydım.tabi..
(270 puan) tarafından
Neden zorundaydın kalkıp kendi yapsın.  Hizmetçi mi aldılar eve
tarafından
Her erkek ütü bilmez.yemek yapamaz .ev işi yapmak hizmetçilik mi oluyo..babanın utusunu yaparken yada annene.yardim.ederken evde hizmetçilik mi yapmis oluyosun..kardeşimin eşi takıntısı var mesela..anası yaparmış oda alışmış..utusuZ hiç bisy giymiyom.kardesim bıkmadan yapar.. oda.mi hizmetçilik yapıyo..haksizmiyin haklimiyim.diyensormussun.fikrimi söyledim.
0 oy
(309 puan) tarafından
birazda seni korumaci davranmış sanki hani kendisi gerek görmüyorum gerek yok yapmasına anlamında sizinkiler niye yapmiyosun fln diye cikismasin sana diye sende deseydin evet kocam isterse ben onu kırmam zaten yaparım deyip kapatacaktin orda üstünü bence gereksiz uzatmaya gerek yok cnm ağızlarına laf vermemiş enazindan
(366 puan) tarafından
Ortamda beni korumaktan çok ben istesem yapmak zorunda gibi oluyor. Yapılmasa gerekse yapardı zaten dese konu cok baska yere gidicek ama o kendi egosunu tatmin ediyo
0 oy
tarafından
Aslında bunlar senin görevin. Evet istese yapmak zorundasin. Ama bunu toplum içerisinde bu üslupla söylemek ayıp etmiş. Her doğru her yerde söylenmez bir de bunun söylenme şekli var. Alınmakta haklısın.
(270 puan) tarafından
Görevin derken ! Siz eşinizin evine hizmetçi mi gittiniz? Yazık valla . Evlilikte görev  olmaz kim ne yapabilecek se onu yapar. Mecburiyet  hizmetciliktir
0 oy
(1,446 puan) tarafından
Haklisin canım kizmakta
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Yani herkes normal görmüş ama xok takintiliysa alsin kendi yapsin derler adama her istedigini yapicam diye bi kaide yok.

Ha eşim ne istese yapiyorum da elimden geldigince  yalan yok ama hu eekilde ben istesem yapmak zorunda tabi dese zoruma gidersi amele degil karisiyim sonuçta..

Ve evet yani isin asli o istese utu de tatli da yapmak zorunda olurdun bn esimin is kiyafetlerini utulerim hwp gomlek pantolon çünkü ütü ister, baklavayi seber diye onu hile yapmayi ogrendim ama bu üslup ile konussa zoruma gider al kemdin yap derdim.. Yine de büyütülecek konu degil canim sadece neye ve nedeen korildigini acikla zoruna gittigini söyle anlayacaktır..
(366 puan) tarafından
Bana is kıyafetlerimi ütülü istiyorum dese ütülerim zaten ondam sonrasında hep ütülü olurdu. Ama insan içinde  kendini paşa gibi gösterip ben istersem yapcak mecbur tabi demeyede gerek yok. Dün aksam anlattim ama anladığını pek sanmıyorum
(7,791 puan) tarafından
Aynen o lafa bende kızardım haklısın.
Yani ekbet istediklerini yapıyoruz herkesin icinde ben ne dersem o imaji cizmeye çalışması saçma
0 oy
tarafından
Tabiki haklısın ailenin yanında o şekilde konuşması pek hoş olmamış sen mecbur olduğun için değil gerekiyorsa yada eşin rica ederse bunların hepsini yaparsın 
(366 puan) tarafından
Evet onada söylemek istedigim bu. Mecburum diye yapmıyorum icimden geldiği icin yapıyorum ne yapiyorsam zaten
0 oy
(1,021 puan) tarafından
İlk evlendiğimizden hamilelik dönemine kadar iç çmaşırına kadar ütüledim sonra yapamadım ama işi ne olursa olsun işe ütüsüz yollamam çünkü ona değil bana laf ederler buda benim takıntım o boşver der bazen ama tabi o şekilde söylemesi belki iyi niyetleydi ama yanlış olmuş yanlış anlamaya müsaitte olsa belki de seni üzmemek için dedi mecbur olsaydı gerekseydi ütülerdi diye herşey için kırmayın birbirinizi hayat o kadar uzun değil mutsuzlukta mutluluk arayın mutlulukta mutsuzluk değil
0 oy
(594 puan) tarafından
Esin bidaha öyle bise dediği zaman sende cevaben '' Ay evet böyle konuları beyim bilir o ne derse odur '' diye alaya al bakalım bidaha yapiyo mu 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 206 göst.
27 Kasım 2022 Diğer kategorisinde tazeAnneee (774 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 293 göst.
10 Aralık 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 214 göst.
30 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Tuesdayy (64 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 195 göst.