0 oy
390 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (294 puan) tarafından
merhaba hanımlar soruyu gebe bölümünde sorunca kimse yanıt vermiyor . Umarım sizler yardımcı olursunuz ve postu kapatma gibi bir durum olmaz. Allah izin verirse eşim yarin gelecek evine. Kaç aydır ayrıyiz bide doğal olarak sordu . ilişki konusunda ne düşünüyorsun diye . bizim bir riskimiz yok Allah a çok şükür . Af buyurun  iç.e boşalmada herhangi bir sıkıntı olur mu nedir nasıl olmalıdır. hani ilk gebelik olduğu için bir tuhaf düşünüyor insan . acaba zarar verir miyim diye. bide doğumu kolaylaştırır dedikleri doğru mu. gebelik haftam 35+6

18 Cevaplar

+1 oy
(27,348 puan) tarafından

Başlık cinsellik ile ilgili ya bak bir çok kişi gelecek:D  daktirina sor birşey olacağını sanmam

-Reklam-
0 oy
tarafından
Son haftalarda ilişki sorun olur mu ya da doğumu kolaylaştırır mı diye sorsan daha kibar olurdu. Yani eşinin isteğini anlatmana gerek yoktu.

Doğumu kolaylaştırır fakat senin haftan küçük daha. 
(294 puan) tarafından
ne şekilde sorsam linçe hazir kişiler var ZATEN. esim mi istiyor dedim  . Dedim ki eşim fikrimi soruyor diye . bende ne diyeceğimi bilemedim
(687 puan) tarafından
Emann boş ver böyle cevap verenleri herkes anlayışlı değil sonuçta gayet düzgün şekilde sormuşsun
0 oy
tarafından
Enfeksiyon a açık oluyor kadın gebelikte o yüzden eşin korunsa iyi olur 35 haft da daha erken ilişki için bir sıkıntı olmaz canım 
0 oy
tarafından
35 haftani gecmissin canim artik korunmasiz sekilde iliski yasarsaniz doguma yardimci olur kolay dogum olabilir doktorum oyle soyluyor
(294 puan) tarafından
benim düzenli bir şekilde kontrole gitme gibi bir şansım olmuyor o sebepten hani gidince anca işimi  halledip çıkıyorum geniş bir zaman olmayınca soramadım hiç bunca aydır. çok teşekkür ederim canım benim ❤️
0 oy
(1,021 puan) tarafından
Hayatın gerçekleri utanarak soruyoruz ama sağlık açısından sormak öğrenmek lazım bizimde 35 +1 riskin yoksa vede dikkatli olursan hiçbir sorun olmaz ama diğer konu sıkıntı bebeğe zararı yok senin için risk enfeksiyon açısından 
(294 puan) tarafından
anladım canım. çok teşekkür ederim. yardımcı olduğun için.
0 oy
(79 puan) tarafından
Doğumu kesinlikle kolaylaştırıyor ben 9 ay boyunca ilişkiye girdim hiç korkmadan 3 buçuk saatte doğumum oldu ve 8 cme kadar hiç acı çekmedim ve hızlı açıldı 
(79 puan) tarafından
Kesinlikle kolay eğer sağlık sorunu yoksa rabbim yardım ediyor hadi inşallah rabbim tez zamanda kavuştursun sağlıkla al kucağına :)
(313 puan) tarafından
Maşallah canım ne güzel korunmasız olunca açılmaya yardımcı oluyor diyorlar o doğru mu acaba
(79 puan) tarafından
Olabilir biz hiç korunmadık valla hatta 5 senedir evliyim hiç korunmadık
(313 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederimm
(294 puan) tarafından
amin canım benim inşallah ❤️
0 oy
(202 puan) tarafından
Benim de yasagim yoktu hamileyken dr sadece ilk ay ve son ay sikinti olabilir demisti. Dogumu kolaylastirir mi bilmiyorum ama iliski yasanmasinda bi sakinca yok hamileyken. 
0 oy
(937 puan) tarafından
Hayır sıkıntı olmaz korunmasına gerek yok özellikle sperm hücreleri zaten doğuma yardımcı oluyormuş bana öyle demişlerdi hastanede ve onermislerdi 
0 oy
(5,848 puan) tarafından
Riskin yoksa sıkıntı olacagını sanmıyorum 
0 oy
tarafından

35 haftaya kadar naptiniz kiz biraz geç degil mi bu soru icin:D

(294 puan) tarafından
eşim gurbette  canım onun için
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Hicc bisey olmaz cnm zaten riskte yokmuş ama dikkatli şey edin yinede☺
(294 puan) tarafından
anladım canım :D teşekkür ederim
0 oy
(106 puan) tarafından
Valla canım biz son haftaya kadar yaşadık bı sorun olmadı ama Dr sor yine de hamileliğinin durumuna göre en iyisini Dr bilir şimdi ancak ben yapmıştım 
0 oy
(176 puan) tarafından
Canım benim ikinci bebeğim bu yüzden erken doğdu:( sabah gidip dr dan sezeryan için tarih almıştık hiç bir sorunda yoktu bişey demedi dr ben de akıl edip sormamıştım sonra akşam birliktelik oldu derken 1 2 saat içinde sancım başladı yani doğum eylemini başlatmıştı bende erkenden. O yüzden bu bebeğim de son ayda sezeryanlı olduğum için o riski göze  almayacağım inş 
(313 puan) tarafından
Kaç haftalık doğdu canım
(176 puan) tarafından
35 haftalığı bir kaç gün geçmişti oğlum ama çok şükür küveze girmemişti
(313 puan) tarafından
Ya iyi şükür inşallah sağlıcakla büyüsünler
0 oy
tarafından
Rıskınız yoksa koca göbüşünüz engel olmuyosa olur neden olmasnkı . Hamılede olsak bellı bı osteklerımız oluyo mutlaka .  Tam 39 haftalıkken oldu bızım en son ılıskımız 40 +5 de dogum yaptım canm ben. Dogumu kolaylastırır mı bılemıycem ama artık dogum yaklasacagı ıcn prezervatıfle ılıskı yasasanız daha ıyı olur ıcıne bosalmasn  enfeksıyon kapabılırsın. 
(294 puan) tarafından
TM canım benim dikkat ederim
0 oy
(775 puan) tarafından
Herhangibir sakıncası yok  normal giden gebelikledde 2 günde 1 öneriyor doktorlar
0 oy
(2,838 puan) tarafından
Bana doktorum ilk 3 ay ve son 3 ay ilişki yasak dedi riskli gebe de değilim.. bilemiyorum
(294 puan) tarafından
anladım canım teşekkür ederim ❤️
0 oy
(628 puan) tarafından
Enfeksiyon riskine karşı kesinlikle prezervatif kullanmalı eşin. 
0 oy
(4,654 puan) tarafından
Kuzum hiç bir sıkıtı olmaz
(294 puan) tarafından
teşekkür ederim canım benim ❤️
(4,654 puan) tarafından
Rica ederim canım benim ❤️

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 243 göst.
0 oy
17 cevap 792 göst.
2 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Pelin1 (592 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 352 göst.
25 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Angel24 (42 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 369 göst.

379,367 soru

11,356,029 cevap

34,832 kullanıcı

...