0 oy
447 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (4,700 puan) tarafından
Kızlar ya az önce sağlık ocağına gittik kızımın 1 ay aşısı için  bir eleman tek koymuşlar sağlık ocağına oda gelene gidene yarın gelin iş bırakma eylemi var dediler asi yapamadan geri geldk bileniniz var mı maaş yatmiyo falan dediler ama 

20 Cevaplar

+2 oy
tarafından

Sadece sağlık ocağı doktorları cnm ödeme alamadıkları için eylem yapılıyor   diğer Doktorlar iş başında   ve sonuna kadar haklılar  herkes askerî ücretle çalışan ne yapsın demiş ama onlar Dr olmai için yıllarını veriyorlar askeri ücretle çalışanlar napsin diyenler  zamanında okusaymis senelerce okuyup  didiniyorlar 

tarafından
Vallahi bunu yazacaktım asgari ücret alanla neden kıyaslıyorsunuz adamlar liseden sonra 10 sene okuyor ünv uzmanlık vs senle benle bir mi insan canı ellerinde tabi ki maddi olarak tatmin olacaklar
(1,206 puan) tarafından
Yorumunun alnı olsada öpsem ;)  sonunda aklı başında biri yazmış. ;) Kazanana kadar bir dert kazandıktan sonra bir dert sonra ayrı dert.. gençliği gidiyor bu insanların siz orda burda hayatınız yaşarken onlar nelerle boğuşuyor. Bırakın da haklarında arasinlar ;)
(4,700 puan) tarafından
Öyleymiş canım sadece sağlık ocaklarıymis ben diğer doktorlar biraksaydi tepki gösterirdim.sahsen ama bence ek ödeneklerini alamiyorlardir ya yoksa aşırı tepkili olurlardı bence
-Reklam-
0 oy
(2,291 puan) tarafından
Maas mi yatmıyo yok artik..
(4,700 puan) tarafından
Valla öyle dediler bilemiyorum
0 oy
tarafından
Ya şu doktorlarin sisirilmis egosundan biktim artik!
tarafından
Sence boyle bir sey mumkun mu kuzu  ? Ek odenekleri yatmiyordur.Normal maas yatirmama gibi bir sey soz konusu degil.Bu tamamen simariklik.Doktorlardan memnun olmakla alakasi yok bu durumun.Doktorlar simarik bir meslek grubu.10 bine yakin maas aliyorlar .bin lira da almayiversinler .Asgari ucrtli vatandas , dukkani kapatilan ve hic geliri olmayan insanlar napsin.Onlarin yaninda asiri simarikkkkk kaliyorlar
tarafından
Bu konuda seninle  ayni fikirde degilim ve asla da olamayacagim kuzu .Ben ögretmenim ve hic bir sekilde hakkimiz olan olan parayi alamiyoruz .Biz de deli gibi calisiyoruz, yillarimizi veriyoruz.Lisede calisiyoruz ,univerrsitede calisiyoruz, kpss ye giriyoruz, yetmiyor alan sinavina giriyoruz o da yetmiyor mulakata giriyoruz o da yetmiyor adaylik kaldirma  sinavina giriyoruz .Bunlarda basarili olursak ogretmen oluyoruz.Alinan para bekcinin aldigi paradan cok cok cok daha az .Ama bir gun okula gitmeyeyim de eylem yapalim demiyoruz ;) diyemeyiz .Dedirtmezler .Doktorlarin yaptigi simariklik.Asil onlar bu sekilde isi birskip eylem yapamazlar , asla etik degil! Hipokrata uymaz! İnsan sagligiyla is gununde oynayamazsin.O an oraya doktora gidemeyen , vasitasi olmayan ve hasta olan cocugunu getiren caresiz bir anne olabilir. Eylem yaptığı icin isinden alinan bir doktor yoktur ama eyleme kalkistigi icin direk ogretmene sorusturma acilir.Doktorlar simarik bir meslek grubudur .Sisirilmis ve gereginden fazla egoya sahiptir .
tarafından
Bu eylemi yapacaksa eger is gununde yapmayacak .Halki mağdur etmeyecek ! Hakkini arayacaksa hipokrata uyacak ! Bunun sorumlusu halk degil , devlet .Devlete disini gecirecek .Mazlum halka degil!
(4,661 puan) tarafından
Serifekaya sonuna kadar haklısın katılıyorum +++++
tarafından
❤️❤️❤️ canan123
0 oy
(10,972 puan) tarafından
Şakşaklama bitti ya gene istiyorlardır
(4,700 puan) tarafından
Valla artık diğer hastaneler de böyleyse acil hastalara yazık
0 oy
(13,027 puan) tarafından
2800 alan ne yapsın ? 
(4,700 puan) tarafından
Bide bütün doktorlar öyleyse acil olan hastalara yazık
0 oy
tarafından
Dün akşam haberlerinde soyluyodu pazartesi doktolar yok eylemde diye .sebebini dinleyemedim.ama.
(4,700 puan) tarafından
Paralarını alamıyolar falan dediler ama
0 oy
(11,076 puan) tarafından
Doktorlar iş bırakma eylemi yapmamalı. Yavaşlat ne bileyim başka yolla hakkını ara ama iş bırakamazsın sen doktorsun. Nasıl bir mesleğe sahipler farkındalar mı acaba... haberim yok bu arada ama gerçekse çok yanlış bi durum bu
(4,700 puan) tarafından
Bencede bana da çok tuhaf geldi yada en azından bir doktor bulunmaliydi acil.olan hastalar nolcak
(11,076 puan) tarafından
İşte herkes her mesleği yapmamalı.
0 oy
(1,272 puan) tarafından
Yok artık ya.. Bunuda duyduk. 
(4,700 puan) tarafından
Bende çok sasirdim
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Ne saçma sağlık bakanligini ara hemen yada şikayet et cimere 
(4,700 puan) tarafından
Haberleri vardır canım altta biri yazmış haberlerde çıkmış
0 oy
(355 puan) tarafından
Maaş mi yetmiyormuş yok daha neler ya biz ölelim ozaman
(4,700 puan) tarafından
Yetmiyor değil iki aydır almiyorlarmis
(355 puan) tarafından
Devlet memurunada maaş almıyoruz diyolarsa
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Aynn kuzum bizimde 2 yas asimiz vardi Allahtan gitmeden ebeye msj attim yarin gelin dedi maaslarimi yatmiyomus gulelim bagri 
(4,700 puan) tarafından
Valla bizede öyle dediler
(2,722 puan) tarafından
Allahtan korksunlar su pandemide onlara yapılan ekstralar haklar kimseye taninmadi sonra bi yerleri kalkti fazlasini istiyolar
0 oy
tarafından
Doyumsuzlarr asgeri ucret ile calisanlar ne yapsin
(4,700 puan) tarafından
Yetmiyor değil ama almıyorlarmis iki aydır öyle söylediler
tarafından
Ben almadiklarina hic inanmiyorum
(4,700 puan) tarafından
Bence ek ödeneklerini alamıyolar yada daha fazlasını istiyorlar
tarafından
Allah gözlerini doyursun
0 oy
tarafından
Bu eylem uzun zamandir var başakşehir cam ve sakura da 4 saatte 3 doktor 30 hasta muayane ettiler Allah bildiği gibi yapsın hepsini
(4,700 puan) tarafından
Biz yeni şahit olduk
0 oy
(2,139 puan) tarafından
Bende Perşembe gününe sağlık ocağına randevu almıştım. Randevum iptal edildi acaba bununla ilgisi olabilir mi?
(4,700 puan) tarafından
Bilemiyorum ki olabilir ama
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Amannn sınır oluyom kendini bi halt sanan bu daktirlardan
(4,700 puan) tarafından
Valla burdakiler iyilerdi normal de heralde bütün doktorlar eyleme dahil olmuşlar
0 oy
(546 puan) tarafından
Maas yatmiyor degil de daha cok ek para istiyorlar.simdi burda saglikcilar linc edecek ama ben dusuncelerimis oyleyim.bence covidden dolayi ek.para istemek cok cok ayip geliyro bana.o bu larin gorevi.ona kalirsa gezi parki eylemlerinde polisler 3 ay 1 gun izin almadan uykusuz calisti.onlar da ek para istesin.madenciler pandemi sebebiyle 2 hafta icerden cikarilmadan calistiriliyor.onlar da ek para istesin.yani bunun sonu yokki.bu arada tek ölen saglikci degil.hatta saglikcidan daha cok polis öldu.cunku kovidlilere ilac dagitimi,pandemi paralarini eve dagitma vs derken cevremde bir cok polis gorev sebeple öldu.resmi rakam 956.
(4,700 puan) tarafından
Eğer ek ödenekse yaptıkları ayıp bencede ama kendi maaşlariysa bişey diyemem
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Ay vahh aç gözlülük başka birşey değil asgari ücretle geçinen napsin

(27,352 puan) tarafından
Herkesin hayat şartı bir olmuyor tatlım.
Kim okumak istemez ama devir aile şartları farklı.
Okumadi diyede insanları kimse küçük görüp görgüsüzlük yapamaz
Allah akıl fikir versin
tarafından
Okumayanı kim küçümsedi ben anlamadım :)
tarafından
Seni kanserden veremden vebadan neyse artık kurtaran insanlar asgari ücret kazanmasın bi zahmet bunu demek istiyorum elbette haklarını alacaklar isteyecekler asgari ücretli zor geçiniyor ben bu ay maaş almasam da olur mu diyecek sağlık emekçisi onlar herkes hakkını arayacak aile hekimlerinin ödeneği yatmamış eylemdelermiş destekleyeceğiniz yerde demediğiniz kalmamış hastaneler çalışıyormuş zaten bilip bilmeden yazmış da yazmış millet
(27,352 puan) tarafından
Bende diyorum ki zaten hak ettikleri maaşı alıyorlar bu ne görgüsüzlük ki yetmiyor
tarafından
https://sendika.org/2021/08/hak-gaspina-ugrayan-aile-hekimleri-is-birakiyor-haksizlik-ve-adaletsizlik-varsa-biz-yokuz-628395/ önce okuyalım öğrenelim kulaktan dolma bilgilerle sabaha kadar konuşup dururuz.
0 oy
(3,274 puan) tarafından
Poliklinik per herzaman kalabalıktır ama sağlık ocağına ben nezaman gitsem kahveler çaylar kahkahalar havada uçuşuyor çok rahat takiliyolarlar sakin oluyor fakat şimdi asi olmak için doktora basvurma sarti olduğu için çok kalabalık geçen gittim adım atacak yer yok iş yükü arttı o yüzden ek ödenek vs istiyor olabilirler 
0 oy
(278 puan) tarafından
Aynen grev derlermiş burda da öyle biricik doktur duruyor acilde binlerce hasta var 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 458 göst.
22 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kuzucuklarin annesi (2,618 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 93 göst.
16 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Mislimisli003 (3,895 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 145 göst.
7 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kuzucuklarin annesi (2,618 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 280 göst.
6 Mart 2024 Diğer kategorisinde heygirls (369 puan) tarafından soruldu

380,199 soru

11,382,695 cevap

34,882 kullanıcı

...