0 oy
783 göst.
Aile kategorisinde (4 puan) tarafından
Merhabalar kizlar ACIL YARDIM EDIN Kaynanamla altli ustlu oturuyorum 3 sene oldu bir kızım var artık 1 yaşına girecek kaynanam 2 sene boyunca çat kapı kapımı açar girerdi alt katta oturuyorum evlendiğimden beri anahtarım ondandır neyse esin konuştu bize kızdı daha çok tamam dedi 1 2 ay sonra tekrar etti hamileyken eşimle evde uyuyoruz eve giriyordu eni sonu bir kavgada sinirle onun anahtarının anahtarimi aldim şimdi ise şöyle bir sıkıntım var kayın babam ailenin en büyüğü olduğu için misafirimiz eksik olmuyor 4 kızı var gidip geliyorlar amcaları halalari teyzeler torunlar hep geliyor hep bahc.ede oturuyorlar evin içinden ses eksik olmuyor bir rahatım yok gelen giden ses yapıyor kızım gündüzleri uyuyamıyor torunları balkon demirin çıkıyorlar bahçede bağırıyorlar ben doğru düğün gün evde rahat giyinemiyorum hep kapım çalıyor biri geldiği akşam yemeğini bahçede sabah kahvaltiyu bahçede yiyorlar oturuyorlar bazı zamanlar benim çelik kapının onundeaksama kadar oturuyoar bahaneleride serin diyorlar koskocaman balkonu var kayannakm oturmaz gece uyurken oturur artık yoruldum eşimle kavga ediyorum olmuyor taşınmak istiyorum eşim istemiyorum tartıştı. Annemlere geldim herkese dedim taşınmak istiyorum ama eşim dedi bakalım kayananm kayın babam çıkın ama alt katı size vermeyiz dedi eşimin işi de normal olduğu için kira ödeyemez onlar da dedi isterseniz ust kata geçin sizce ne yapmalıyım ust kata geçip kapımı kapatıp oturmam mi yoksa taşınmak mi bi fikir verin lütfen....

.

15 Cevaplar

0 oy
(27,353 puan) tarafından

Taşın bence .kafan rahat olur en azından

(4 puan) tarafından
Taşınalım diyorum eşim tamam diyor ama taşınmak hepsi bize düşman gibi olcak birde kayananm diyor istiyorsanız alt katı kiraya verip kiraya gidin ama ben ömür boyu kira gezmek istemiyorum diyorum ust kata çıkalım 3 4 ay eşimle dört dörtlük olalım aklına girerim eni sonu satar evimize çıkarız kira kira yapayiz bu sefer pişman oluruz ki olursak geri dönmek istemiyorum onlarin kapısına
(27,353 puan) tarafından
Oraya çıkınca başka yere geçmek hayal olur bence zor olur
(4 puan) tarafından
Herkes öyle diyor canım kafam çok karışık genede çok teşekkür ederim cevabın için
(27,353 puan) tarafından
Rica ederim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Imkanin varsa taşın en uzağa git 

Yoksa benim gibi kaynana yüzünden boşanma aşamasına gelirsin bacım 
(4 puan) tarafından
Yaa canım benim Rabbım yardımcın olsun ama  taşınmak ömür boyu kira geleceğiz bende o evi ona bırakmak istemiyor tek oğlan herkesin yanında oğluma ev yaptim demesini biliyor ama taşınma oldu mu evi vermem diyor bende diyorum ust kata çıkayım onlarla yuz göz olmam eşimle evimde otururum bir misafiri gelse gitmem sorarsa haberim yok derim girmedom derim alt katta gelen giden görüyorum bu sefer yukarı çıkmasam olmuyor işte yukardaa oturalım  3 4 ay eşimle dört dörtlük olayım akilina katarım zamanla tasinirim eşim annecim biraz benle iyi olsun bana bağlandın ondan sonra
tarafından
Bacım ben üst kattayım
Umarım sorunların üstte taşınınca biter benim geldiğim aşamaya gelmezsin
(4 puan) tarafından
İnşallah kuzum ya Rabbım hepimizin yardımcısı olsun artık yoruldum gerçekten onlar yüzünden az kalsın esimden bosanacaktim ama onlara bırakmam asla
0 oy
(2,226 puan) tarafından
TAŞINMAK.....
(4 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım benim ama bu sefer ömür boyu kira gezecem bende o evi ona bırakmam herkesin yanında oğluma ev verdim demesini biliyor konu taşınmaya geldimi evi vermiyor bende diyorum ki ust kata çıkalım oturalım 3 4 ay geçsin eşimle aramı dört dörtlük yapayim eşim biraz anneci aramjz iyi olsun o evi satip ev alayım kirada yapamam
0 oy
(176 puan) tarafından
Canım taşının ilk zamanlar biraz sıkışırsınız ama yine de o yorulmaya o kalabalıklığa değer yani 
(4 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım benim ama bu sefer ömür boyu kira gezecem bende o evi ona bırakmam herkesin yanında oğluma ev verdim demesini biliyor konu taşınmaya geldimi evi vermiyor bende diyorum ki ust kata çıkalım oturalım 3 4 ay geçsin eşimle aramı dört dörtlük yapayim eşim biraz anneci aramjz iyi olsun o evi satip ev alayım kirada yapamam
(176 puan) tarafından
O eve girerseniz zor taşınırsınız canım ama yine de sen bilirsin
(4 puan) tarafından
Haklısın canım sende vallahi aklım çok karışık bana düşman olurlar heleki de eşim kira odeyemezse ortada kalsak daha çok laf ederler kızım kucuk büyük olsa gider birlikte çalışırdık  birde o evde eşimin hakkı var eşim tek oğlan hakkini vermek zorunda
(176 puan) tarafından
Eee verin şuan oturduğunuz evi kiraya
(4 puan) tarafından
Kiraya versem buralarda kira çok babalı ben 1.000 versem alacagim 1 buçuk olur hadi çıksam benim kıracim evden çıkarsa uzun süre ev boşta kalırsa daha kötü olur birde bina değil müstakil olduğu için fazla alinmiyor
0 oy
(12,859 puan) tarafından
Madem huzurun yoo gerekirse eşin ek iş bulup kirayı kendi cebinden ödicek canım 
(4 puan) tarafından
(12,859 puan) tarafından
Sana o zaman bir tavsiye canım kayınvalden ne yaparsa yapsın asla gelip eşine anlatma o istediği kadar konuşsun duyma kulaklarını kapat gerekirse üç maymunu oyna eşinle arana hiç kimseyi sokma
0 oy
(867 puan) tarafından
Kira ödeyemeyecek durumdaysanız üst kata geçin derim canım ban sonuçta maddi sıkıntılarda evde sorun yapıyor
(4 puan) tarafından
(867 puan) tarafından
O zaman üst kata çık canım bir işe gir çalışın ikinizde çocuğa kaynanan baksın evinizi alırsınız
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Taşın kurtul kuzum azıcık aşım kaygısız başım
(4 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım benim ama bu sefer ömür boyu kira gezecem bende o evi ona bırakmam herkesin yanında oğluma ev verdim demesini biliyor konu taşınmaya geldimi evi vermiyor bende diyorum ki ust kata çıkalım oturalım 3 4 ay geçsin eşimle aramı dört dörtlük yapayim eşim biraz anneci aramjz iyi olsun o evi satip ev alayım kirada yapamam  eşimde seviyorum zor durumda kalmasını istemem işi zaten vardiyali bir gece gider işe 1 hafta öğlen 1 hafta gundurz
(13,202 puan) tarafından
Benimki de öyleydi kuzum bir gecede karar verdi. Hayırlısı olsun
0 oy
(432 puan) tarafından
Canım yanlış anlama da orası müstakil anladığım kadarıyla satmak istemez kayınvaliden kiracıya sorun olsa çıkartırlar ama ev sahibi olunca öyle imkanları olmadığı için kabul etmezler. Birde zaten size imkan veriyorlar yukarı çıkın, yada kiraya verin burayı siz başka yere gidin diye. Sende ben kira kira gezmek istemiyorum diyorsun yani biraz yapıcı olman lazım onlar zamanında çalışıp evlerini almışlar. O zaman eşinde daha çok çalışacak yada birlikte çalışıp kimseye boyun eğmek zorun da kalmıycaksınz (biz eşimle birlikte çalışıp aldık evimizi aynı durumdaydık üst katta oturuyorduk ama baktık olmuyor kiraya da çıkmaya gerek yok dedik ev aldık kimse gönül koymadı eltim geçti oturdu? Yani biraz yapıcı ol uyum sağla hoş bir durum değil biliyorum inan aynısını yaşadım ne tek yemek yeriz ne pazarımız vardır misafir gelir hopp aşağıya hizmet et pasta börek yap derken hizmetçi gibi oluyor insan ama senin elinde imkanın var. Sattırma olayı ancak iksii de vefat edince olur bence kabul etmezler ona güvenip yukarı çıkma, yukarı çıkarsan başka ebe kiraya çıkma durumunu da unut ya uyum sağla üst kata çok otur. Yada kiraya çık kökten çözüm 
(4 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım benim çok haklısın eşim evin tek oğlu 5 gorumcem var 4tanr evli Birtane vat oda 13 14 yasinda benim kızdığım nokta herkesin yaninda ev verdik demesini biliyorlar ama bize geldiler mi satmaya vermiyorlar kiraya versek acaba kiracı.ne kadar durur çıkarsa gene ödeyemez eşim ve kızım daha 10 aylik annem bana uzak ve çalışıyor kayannam da biz çıkarsak bakmaz kızımı kime bırakıp çalışacağım keşke bakan biri olsaydı ikimiz çalışır bakardık birde kayananm kızı evli çalışıyor 3 çocuğu var onlara bakıyor akşam yemeklerini yapıyor benim kızım kucuk ona da bakamaz bilmiyorum gerçekten canım çok zorladım bak bana çok iyiler der gidin gezin keyfinizi yapın yemeğinizi ayrı yeyin falan der ksysnnsm benim tek.sikintim kapım hep açık alt kat olduğu için ust kata çıkmaya üşenirken 1 bardak dahi olsa benden alırlar sesten kızım yatamaz alt kattsbalkona çıkamam herkes bahçede diye eşim le oturmam millet bahçede diye tek sıkıntım o
(432 puan) tarafından
Kuzum hiç riske atma üst kata çık o şartlar da kiracı da durmaz o evde siz mağdur olursunuz biraz daha dayan bir kaç sene daha kızın büyür kreşe gider sen de işe girersin gül gibi istediğniz evi alırsınız zaten geçimsiz insanlar değilmiş üst kata çok kapat kapını otur zaten üste çıkmaya üşeniyorlarmış gelen pek olmaz canım,
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Ömür boyu kira gezmessin bunu Bi kafandan çıkar önce kimse dünyaya kazık çakmayacak. Ama sana sunu sölim. Üst kata geçersen de herşey aynı olacak. Ben rezil olana kadar param rezil olsun de. Bir süre orayıda kiraya ver. Zaman gecince unutulur tüm bunlar. 
(4 puan) tarafından
Herkes aynısını djyor galiba kiraya verip taşınmak lazım dediğin gibi bende eşime diyorum değişen birsey olmuyor ama oda diyor nasıl hem kira hem doğalgaazsın hem kızımızın masrafı nasıl olacak  evin masrafı ama eni sonu çıkmayı düşünüyorum
0 oy
(504 puan) tarafından
Benim altında öyleydi 2 sene beraber 13 senede altlı üstlü oturdu geçen sene ev aldı geçti evine hayat varmış diyo yaşadığımı şimdi anlıyorum diyo
(4 puan) tarafından
İnşallah bende taşınırim söylerim
(504 puan) tarafından
Inşallah canm hayırlısı olsun
0 oy
(418 puan) tarafından
Aile apartmanındaki daireyi sattıracaklarını düşünmüyorum.

Sizin kendinize ait eve çıkmak hakkınız var ama büyüklerin binbir zahmetle yaptığı evi satmakta adil değil.

Yapabiliyorsanız siz kendinize bir alın

Umarım orta yolu bulursunuz.
(4 puan) tarafından
Aile apartmanı değil müstakil 2 katlı ev tabi ki hakkımız yok ama yeti geldi mi millete karşı ben geline oğlana ev yaptim verdim demesini biliyor kendi gözleriyle görüyor eşimle kavgalar ediyoruz onlar yüzünden artık yuvamız yıkılacak insan evladı için alın evi satin gidin der ölünce satin diyor o öldükten sonra neden satayım ki  genede hayırlısı olsun
0 oy
(119,441 puan) tarafından
Tasin kurtul
(4 puan) tarafından
İnşallah kuzum ya umudum o yonden
0 oy
(310 puan) tarafından
Enn uzak nereye oraya taşın en azından fırsatın var bana öyle Bi fırsat verende yok
(4 puan) tarafından
İnşallah canım evi sarmaya bıraksa satar uzakta alacagim
0 oy
(1,493 puan) tarafından
Daha ben diyorum ev olsada otursak (•‿•)
(4 puan) tarafından
Kusura bakma kuzum içine girmeden bilemezsin umarim kaynanayla oturma  durumuna düşmezsin çok zor sorumluluk almak hizmet etmek her gün gunde 3 5 tane misafir ağırlamak esir evde özel bir hayatın bile olmaması
0 oy
(149 puan) tarafından
Bız de aıle bınasındayız çok sukur sormadan gelemez gitmez hatta yemek yapar cagırırı çaya cagırırır lakin aıle binası sana bırı gelse goruyor lar bır akraban gelse kaynananı cagırma san olmuyor vs bence en ıyısı uzaklık sakinlik 
(4 puan) tarafından
Aynen öyle canım 2 katlı müstakil ev
 Ben daha3 senedir annem babamla tek oturamıyorum çağırmasam olmuyor çağırsam olmuyor bi akrabaları akşam yemeğine gelse yukarı çıkıp birlikte yemeyen olmuyor birde tek oğlan ve tek gelin benim hersey bana kalıyor

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 309 göst.
0 oy
13 cevap 629 göst.
6 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 838 göst.
14 Nisan 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 3,883 göst.
26 Mart 2020 Aile kategorisinde Prensesmr (290 puan) tarafından soruldu