+2 oy
1,049 göst.
Diğer kategorisinde (568 puan) tarafından

Kadınlarını annelerini nasil bırakıp gelmişler diye düşünüyordum ama onlarında Talibandan farki yokmuş zaten. Farkhunda diye bir kadına 200den fazla afgan erkeklerinin vahşilerinin yaptıklarını izlerken yüregim sızladı ve o insan artıkları aramızda dolaşıyor. 

Yüreği dayanan açıp youtubeden veya haberlerden izleyebilirler Farkhundanın hikayesini. Ve daha nicelerini resmen bunlar kadınları katlediyorlar.

Ve aramızdalar şimdi nasıl rahatça çıkalım sokağa çok kötü oldum.

image

image

21 Cevaplar

+7 oy
tarafından
İste yatip kalkip kadinlar size Allahin emaneti diyen peygamber efendimiz sav dua edelim bunlar bildigin caniler Allah kahri perisan etsin bunlari inşallah
-Reklam-
+2 oy
(4,698 puan) tarafından
Bu ferhunda cinayeti katliamı bunu ilk izlediğimde afganlardan nefret etmiştim 18 yaşındaydım ve hala sevmiyorum cahil acımasız insanlar 
(568 puan) tarafından
Bunu yapan oradaki rejim değil buraya gelen insanlar. Cidden bende şu an nefret ettim. Ve oradaki kadinlar için de dua ediyorum. Ama cografya cidden kader
(4,698 puan) tarafından
Evet normal bildiğin halk yapıyor bu vahşeti camiden çıkan halk yapıyor
(4,698 puan) tarafından
Ferhunda vahşetinden sonra bütün Afgan kadınları sokağa dökülüyor hepimiz ferhundayız diye kadınların isyanı sayesinde 76 kişi tutuklanıyor ama bahanelerle serbest bırakılıyor
(568 puan) tarafından
Zaten tutuklu kalsalar bile Taliban şimdi tüm sucluları serbest bırakmış kendi tutuklarını içeri atabilmek için. O suçluların rotası da Türkiye. Ipini koparan burada
0 oy
(156 puan) tarafından
Allah bunlari içeri sokanların belasını versin inşallah 
(568 puan) tarafından
Hamileyim ve kızım olmasından korkuyorum Allah cidden belalarını versin
(156 puan) tarafından
aynı şekilde benimde kızım olacak yeni öğrendik onu asla tek.birakmayacagim asla
0 oy
tarafından
Neden yapıyorlar peki dertleri ne Allahım:((
(568 puan) tarafından
Birini erkekle telefonda konustu diye mesela
(568 puan) tarafından
Biride mollaya muska yapmanın dinde yeri yok demiş. Adamda bu kadın kuranı yırtıp yaktı diye iftira atmış oradaki kim varsa kadına tüm işkenceleri yapmışlar
(1,737 puan) tarafından
Son 20 yilda kadin erkek egitim esitligi olmustu okutulmayan kizlar okula basladi 9 milyon kiz cocugu. . Kadinlar toplumda soz sahibi olmaya baslamistiki amerikanim cekilmesiyle taliban aldi heryeri ve halktan 15 yasindan buyuk kizlarini askerlerine vermesini istedi resmi hukumetten kim varsa idam ettiryor. Biz muhtemel sonumuzda bu olacxk  siniflarda kiz erkek ayirdimi istend bu ulkedede
tarafından
Anladım arkadaşlar Allah belâlarını versin zalimin zulmü varsa mazlumun Allahi elbet onlarida yakıp kavurur bu ateş ya burda ya öte tarafta
0 oy
(2,211 puan) tarafından
Onlarda kadın sadece cinsel obje, o yuzden hepsi kendi canının derdine düşmüş, hatta afgan bir gazeteci bizim ülkemizdeki kadınlar için çok çirkin sözler söylemişti 
tarafından
Ne demiş canım gazeteci
0 oy
tarafından
Hee kız bitane Afgan Gebze'de sokakda bir kızı sıkıştırms kafasını taşla ezickms yasa allahn belasi pislikler
tarafından
Kiz bitkisel hayattaymis suan
(1,556 puan) tarafından
Yapacağını yaptı sonra bişey olmamış gibi üstüne bı şişe soğuk su içti delirmemek elde degil
(44,652 puan) tarafından
Şimdi baktimda bu kadını yakanlara idam verilmis 4 kisiye
(1,556 puan) tarafından
Valla Allah'ım koru Yarabbim memleket ne hale geldi çoluk çocuk için korkuyorum
tarafından
Aynn cnm
0 oy
(829 puan) tarafından
Hayır hayır hayır bu doğru değil. Olamaz.
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Bizim türk kadınları bu afgan erkeklerden daha erkek daha mert 
0 oy
tarafından
Talibanda islam emirliği getirdi bunların hepsinin hakkı ölüm idam
0 oy
(1,586 puan) tarafından
Evet bende izledim bu kızın hayatını gerçekten çok vahşice kötü oldum allahım yardımcımız olsun ya zor bir zamandan geçiyoruz 
0 oy
(44,652 puan) tarafından

İkinci resimdeki o demirin önündeki nee:'(allah belalarını versin off offf

(568 puan) tarafından
Farkhunda dediğim kadını bi iftira uğruna bir sürü işkenceden sonra benzinle yakmışlar
(44,652 puan) tarafından
Aman Allahım ya allahimmm off
tarafından
O sanirsam kadinin yakilmis hali
(44,652 puan) tarafından
Evettt;((
0 oy
tarafından

Ülkeyi nasıl bir varlık yönetiyo düşünüyorum ama bir türlü çözemedim:angel: bizden çok yabancı var ülkede ve ben artık ülkemden bezdim:angel: sahiller sağlık ocakları hastaneler parklar alışveriş merkezleri ve tüm yerler yabancılarla dolu:ermm: vatan demek namus demek namusunu bırakıp kaçan köpeklerden ne hayır gelir ve bunlar içimizde yarın öbür gün bizim ülkemizde karışacak bunlar yüzünden:angry: bence derhal hepsi sınır dışı edilmeli ve kapılar kapatılmalı aksi takdirde yönetim istifa etmeli çünkü bu durumu onlar yüzünden yaşıyoruz :woot:

(211 puan) tarafından
Her yer öyle canim bebegimi parka götürüyorum hep suriyeli cocuklar sanki biz başka ülkede yaşıyoruz bu durum nereye kadar sürecek bilmiyorum çok yazık gerçekten güzel ülkem mahvoldu artik
tarafından
Evet cnm Allah sonumuzu hayır etsin inşallah ❤️
(3,274 puan) tarafından
Hangi birini sınır dışı edecekler ki cnm doğan bütün bebekler T.C vatandaşı artık üstelik oy kullanabilmeleri için çoğuna vatandaşlık verildi bir çıkmazın içindeyiz adam israrla vermem hiçbirini diyor dedikodu anlatılar diyor
tarafından
Öyle valla cnm ❤️ vatandaşlık verdiği kişiler sonu olsun onun inş ❤️o kadar bezdim ülkemden Rabbim bir sonraki seçimde doğru düzgün birini başımıza getirsin inş❤️yoksa korkuyorum kanlar dökerek aldığımız bu toprakları abuk subuk varlıklara bırakmaktan
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Farkhundayi çok uzun zamandır biliyorum. Benim şu an asıl düşüncem taliban hapishaneleri boşaltıp mahkumları serbest bıraktı. Bildiğiniz gibi çoğu erkek de sınırdan geçmeye çalışıyor bi kısmı geçti. Su an orada kalan kadınlar çocuklar için talibanin yaptığı açıklamaları yakından takip ediyorum. Allah yardımcıları olsun gerçekten kötü bir durum. Ama afgan erkeklerini bi kazana doldurup sabun yapacaksın en azından öyle daha faydalı olurlar dünyaya. 
(568 puan) tarafından
Evet zaten bende bundan korkuyorum şimdi hepsi buradalar bunları rejim değil afgan müsvetteleri yaptı. Inanmiyorum resmen sokaklarimizdalar
(3,552 puan) tarafından
Allah sonumuzu hayır etsin. Yarın bir gün bi kızı öldürecekler bi kıza tecavüz edecekler küçük kız çocuklarına musallat olacaklar sonra halk sokakta afgan avlayacak o zaman napacak bu belayı başımıza saranlar bakalım
(3,552 puan) tarafından
Fransa Almanya başkanları başladılar turkiyeyle daha sık görüşelim demeye. Diyorlar ki yani azcik para verelim afganları da orda tutun bu tarafa yollamayın
0 oy
tarafından
Tiplerinde meymenet yok taş devrinde mi yetismisler bu nedir Allah im bunlar nasil elini kolunu sallaya sallaya ulkemize gelebiliyolar duvardan atladiklarina kim inanir basimizdaki ******* nin haberi olmadan kuş uçamaz kimi kandiriyolar
(313 puan) tarafından
Devlet hem burda tuttuğuna dair para Aliyo hemde Suriyelilere oy kullanma hakkı veriyo basda kalmak için çok güzel oyunlar oynanıyor Allah sonumuzu hayır etsin nasıl koruycaz evlatlarımızi bilmiyorum
tarafından
Amin canm sonumuz iyi degil ama Rabbim yardim etsin insallah
0 oy
(211 puan) tarafından
Valla bu gidişle bizm güzel ülkemiz de yaşanmaz hale gelecek artık Allah sonumuzu hayretsin gerçekten bintane oğlum var nasıl bi geleeck bekliyor bilmiyorum çok üzülüyorum bu tarz olayları gördükçe 
0 oy
(644 puan) tarafından
Kadinlar size Allahin emanetidir diyen peygamberin ümmetine bak yazık yazik yazik 
0 oy
tarafından
Videoları izledim Allah belalarını versin bunların soyunun hepsi bu kadından beter halde geberirler inşallah 
0 oy
(305 puan) tarafından
Burda artık okadar çok afkan olsun suriyelisi olsun varki bizlerin yaşları ilerledi artık o günleri görğrmğyğz görmez iyim bilmiyorum ama şuan Bi kız çocuguna hamileyim ilerleyen zamanlar da ülkemiz bu duruma doğru giderse diye çok korkuyorum ben kızımı millet dövsün etsin bu kadınlarımız gibi olsun diye 9 ay karnımda taşımıyorum 

Ama kız çocuklarımız için çok endişeliyim umarım ülkeden gönderirler 
0 oy
(48,671 puan) tarafından
bizde sürü sürü alalim.ulkeye onlari
0 oy
tarafından
Ayyy Hunlar nasıl foto yaaakoca taşı kadının kafasına mi atacaklar ..  bunlar cehennemin zebanileri yeryüzüne inmiş halleri ...  Görmeseydim.keske.bu nedir ... Kadını yakmışlar bı an önce bunların gitmesi lazım çocuklarımın geleceğinden korkuyorum

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 922 göst.
11 Kasım 2022 Aile kategorisinde gggfffmmm (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 421 göst.
20 Ağustos 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 391 göst.
11 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Dln (2,589 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 588 göst.