0 oy
123 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından

canım hep çizi ve tuzlu kurabiye istiyor en nedense tansiyonumu ölçtüm yani tuzlu şeyler isteyince vucudumuzun ihtiyaci olduğu için mi ?

image

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
İyot eksikliginden olabiler
tarafından
demii biz de tansiyon aleti aldık o yüzden kendimiz evde takip edelim diye sürekli tuzlu şeyler istiyom , böyle aklıma gecenin bi vakti zeytinli hamur kızartmak geliyo ,hep poğaça istiyom
tarafından
Dikkat et genede abartma kuzu ama tansiyonun buyuk olan dusuk biraz dusukte tuzlu olmaz ama bi doktora danis ne diycek
tarafından
bakayim inan dikkat ediyorum yani tutuyom kendimi Eylül 1de randevum var sorucam o zaman
-Reklam-
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Normal tansiyonun sodyum ihtiyacı yazın olur fazla kaçırma 
tarafından
çok su içince vucudun sodyum ihtiyaci oluyomuş  mâlum ben de su samuru gibiyim
(13,202 puan) tarafından
Evet yaz bir de
tarafından
aynen yazin su içiliyoo
0 oy
tarafından
Çok terliyoruz bu sıcaklarda terle tuz da atıyoruz o yüzden az da olsa tuzu yerine koymak gerek ama hamileysen çok ödem tutabilirsin. Himalaya kaya deniz tuzu öneririm bu tip tuzlar tansiyon yukseltmez. Yemeklerinde yeterli tuzu tüket ki ekstra tuz ihtiyacı hissetme. Sık sık da tansiyonunu kontrol et 
tarafından
Allâh râzi olsun tavsiyelerin için 23. haftamdayım sürekli tuzlu şeyler istiyom , böyle aklıma gecenin bi vakti zeytinli hamur kızartmak geliyo ,hep poğaça istiyom ödemim olmadı çünkü sadece yemekleri normal tuzlu yapiyorum öyle abur cubur canim istese de yemiyorum
tarafından
Geçer canım geçer bi de iştahın açıldığı donemsesin bazilari da hep tatlı istiyor :) dizginlemek lazım. Tuz sodyum ihtiyacını yerine getir biraz da bastır :)
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Tansiyon Ölçümü cok dusmus buyuk tansiyon 9 olmamali basin dönmuyor mj
tarafından
evet bazen uzun süre oturup kalkinca ayağa dönüyor
(1,737 puan) tarafından
Bu cok dusuk bence altinda yatan sebebe baksinlar bi
0 oy
tarafından
Tansiyonun düşük tuzlu şeyler ihtiyacın olduğu içinde olabilir tansiyonum düşük olduğu icinde
tarafından
benim hep bildim bileli tansiyonum düşüktü ama geçen bi ay önce ebe ölçtü 12 6 çikti normal dedi bi gün öncesi üç poğça yemiştim :D
tarafından
Bnde bu rakaamlari gorebilcekmiyim acaba
tarafından
senin de yüksek mi :(
tarafından
rabbim düşürsün cânim
tarafından
Benim devasa yükseklikte ☹️

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 144 göst.
12 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde AYSGUL. 5821 (277 puan) tarafından soruldu
0 oy
45 cevap 1,556 göst.
25 Temmuz 2022 Güzellik-Bakım kategorisinde SznNa (26 puan) tarafından soruldu
+1 oy
20 cevap 301 göst.
20 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+2 oy
24 cevap 755 göst.
21 Aralık 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,822 soru

11,431,103 cevap

34,993 kullanıcı