0 oy
358 göst.
Tatil-Seyehat kategorisinde tarafından

Kızlar bencilce mi düşünüyorum acaba . Ben okullar kapandıktan sonra hep evdeydim aslında evlendigim günden beri bir yere gitmedik . Şuan kuzenimin yanına bursa gitmeyi düşünüyorum . Eşim birşey demiyor o götürecek zaten . Ama diyor yakıt 400 TL gider sen bilirsin diyor .  Evde çok bunaldim gitsem mi gitmesem mi acaba.

Bu arada bir hafta kalcam eşim topmada 4 kez yola çıkacağı için diyor .

17 Cevaplar

0 oy
(1,737 puan) tarafından
Bencilce degil bence abartmış
tarafından
Aslında birşey demiyor da ben öyle düşündüm . Gazlı canım
(1,737 puan) tarafından
Oooo yarisini yakar . Hic takipma canim madem kendini o kadar mahrum birakmissin seninde hakkin valla ben ucaga binip kendimde gidiOrdum kizimla orduya ..
tarafından
Maşallah ben cesaret edemezdim herlade :) . Gitcem ya shdjsj
(1,737 puan) tarafından
Oo ben her yere gidiyorum gece cocuklari uyitup esime birakip arkadaslarimla sahilde parkta
piknik gibi sabahladgimiz oldu araci olan arkadaslar digerlerini eve dağıtıyordu. . Gunduz yapilan gunu cocuksuz olsun diye gece yapardık biz sabah 4te gelirdim eve . Kocam sagolsun bakardi oda ayni sekilde kendi gidiyor mahhalesine arkadaslarina
tarafından
Ay ne güzel öyle arkadaş edinmek. Bakalım belki zamanla bende yaparım . Daha kimseyi tanımadığım için .
-Reklam-
0 oy
(2,349 puan) tarafından
Niye bencilce olsun ya senelerce asıl kendine etmişsin bencilligi gönderiyordu git derim kafan dağılır değişiklik olur
tarafından
Daha 11 ay oldu :) . Evet yani çocuk doğunca zaten gidemiycem gıdım dimi.
(2,349 puan) tarafından
Olsun ya 11 ay da az değil canım yani hele çocuk yoksa şu an hemen git ben gitme işlerini bıraktım artık çocukla
tarafından
Bende biraz önce eşime onu dedim . gittim gittim gidemedim birdaha çıkamam çocuk doğunca .
0 oy
(496 puan) tarafından
İlla rşinin gelmesi şartmı kendin git 
tarafından
Otobüsle gidemem canım ya . Hamileyim ya
(496 puan) tarafından
Nerde oturuyosun çok mu uzak ben de hamileyim 31 haftalıktım memlekete geldim 2.5 yaşında kızımla şuan 34 haftalığız geri dönüyoruz 10 saat erken doğum veya düşük riski yoksa birşey olmuyo özel araçla da gitsen aynı yolu çekiyosun :)
tarafından
Aynen öyle ama kendi araçla daha konforlu sankim :). İstanbul'dan gidicem canim.
(496 puan) tarafından
Sen bilirsin canım 400 lira da çok büyük bi miktar değil kocan da abartmış
tarafından
Yok yok birşey demedi şimdi konuştum :)
0 oy
(270 puan) tarafından
400 tl den bisi olmaz..eger durumunuzda sıkıntı yoksa .  Neticede psikoljin  önemli kafan dağılır.  Ben biraz bencilim bu konularda:))) keyfim herşeyden önemli:)) 
tarafından
Eşim baktım beni caydirmaya çalışiyor :)
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Otobüsü tercih niye etmiyorsun canım
tarafından
Hamileyim canım 6 aylık o yüzden çok sık tuvalete gidiyorum
(1,072 puan) tarafından
Anladım canım haklısın sende bende çok bu aldığım için annemlere gitmiştim sen de git kafa dagit
tarafından
Haklısın ❤️
0 oy
(14,032 puan) tarafından
400 liradan birşey olmaz batirmaz kimseyi ayda yılda bir harcasin senin için ne olmuş yani. Para bu çalışılır kazanılır 
tarafından
Bence de ya yetmezse arkadaşın dan alır borç .
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Sana sanki gitme param gidicek demisngibi fiyat söylemiş..sen bencilce düsünmüyosun ama keske paranın lafıni yapıp seni ikilemde birakmasaymış öyle dedikten sonra ben gurur yapar gitmezdim yani otobüsle gitmeyi tercih ederim 
tarafından
Ay istediği kadar yapsın :) essek gibi götürsün :). Zaten çocuk doğduktan sonra gidemiycem .
(9,626 puan) tarafından
Bende bursadayim gel gel bi kahvemi iç ama doğumdan önce gel benimde elim kulağımda 10 güne firlatcam insallah  agwhsjsjhshhsnshs  bende doğumdan sonra biyere gidemiyicegim için bursa içinde neresi varsa her yere parmak attım hala devam ediyorum :)))) dogumum yakin olduğu için şehir dışına çıkamıyorum ama burda gezmeye çalışıyorum aylardır evde durmamaya çalışıyorum:)))
tarafından
Ahhahahahha  fırlatcam snsjsjzs
.
En iyisini yapıyorsun valla . Senin doğumun yakınmış baya rabbim huzurla doğurmayi nasip etsin .
(9,626 puan) tarafından
Amin canım benim Rabbim herkesin bi avazda kurtarsin innnnsallah ❤❤
tarafından
Amiiiin ❤️❤️
0 oy
(119 puan) tarafından
Nerden gidiceksin bursaya ben İstanbul dan en geç 4 saatte gittim ve otobüsle ve bilet fiyatları ucuz istersen otobüsle git
tarafından
İstanbul'dan canım. Valla hamile olmasam kesin öyle giderdim ama hamileyim ve sık idrara çıkıyorum.
(119 puan) tarafından
Hamileysen otobüs sarsar olmaz zaten
0 oy
tarafından
Seninde verimli bir eş ve verimli bir anne olabilmen icin kafanı dağıtman gerek eşinin yaptığı bencillik onca zamandır dışarı cıkmamışsın simdi yakıtın hesabınımı yapıyor
tarafından
:) bende anlamadım bugün öyle dedi .
0 oy
(2,330 puan) tarafından
Herzamnmi gidiliyor adamlara acimicaksin fazla dusunmuceksin  git keyfine bak 
tarafından
Aynen çok haklısın
0 oy
(308 puan) tarafından
Aslında maddi durumunuza bağlı yani durumunuz yoksa ve eşin çabalıyor da bu bencillik olur ama şükür bir sıkıntınız yoksa bencillik değil bence 
tarafından
Ya aslında orta halliyiz hepten de yok diyemem .
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Canım arkadaşım sende insansin ben eşime ewde olduğum süre icerdinde aynı senin gibi ay yakıt gitmesin bebek olcak masraf olmasın diye diye biryere gitmedim izinler açıldı dediki memleketime gidelim orda gezeriz.

8aylik düştük yollara.... 1400km

Sonuç o orda ailesiyle takildi yollar çukurlu bebeğe bişey olur dedi ben 15 gün ewde kaldım.sonjcta kavga gürültü tutulmayan sözler....

Git gez içinden geleni yap
tarafından
Yaaaa üzüldüm ya senin için :( .
(9,247 puan) tarafından
Üzülme kız açtım davayi bosaniyiruz
tarafından
Cidden mi . Daha çok üzüldüm lan sjsjss
(9,247 puan) tarafından
Üzülme karısıyla ailesimi ayiramayan adamdan iş cikmaz
tarafından
Haklısın. Eğer benim eşim de ailesiyle benİm aramda kalsaydı bende boşanıyor olurdum
0 oy
(48,695 puan) tarafından
gitme diye onu bahane ediyo olabilir. otobusle giderim o zaman daha az tutar de kararli ol sen ☺️nerdd oturuyosun
tarafından
İstanbul canım. :)
(48,695 puan) tarafından
uzak degilki otobanla kısa sürüyor gecerken bana el salla orhangazideyim bende
0 oy
tarafından
Durumun varsa git bence eğer sıkışacakaanizda gitme derim bu zamanda para zor kazanıliyör hersey yol parasıyla olmucak hediyesi var Kendine alışverişi var bide yanında harçlık ta olmasi lazim eğer maddi gücün varsa git bacım iyi oluyor kafa dağıtmak 
tarafından
Birşey istemedim şimdiye kadar . Çocuktan sonra gidemeyiz zaten evde çok bunaldim.
0 oy
(276 puan) tarafından
Otobüsle gitsen olmaz mı 
tarafından
Hamileyim yoksa olur tabi :)
0 oy
tarafından
Oraya harcıcağın para da önemli canım ben olsam eşimle vakit geçiririm o parayla
tarafından
11 aydır geçiriyorum zaten znnznz
0 oy
tarafından
Kuzum nerede oturuyorsun bilmiyorum ama biz Trabzondan Ankaraya 400 lira yaktık gazlı arabayla, üstelik 12 saatlik yol. Eşin abartmayı çok seviyor anlaşılan, senin gitmeni istemediği için
tarafından
Hadi ya İstanbul dan bursa ya canım

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 169 göst.
22 Kasım 2023 Aile kategorisinde Papatya02 (868 puan) tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 382 göst.
21 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 400 göst.
10 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Neslihankce (1,946 puan) tarafından soruldu