+1 oy
492 göst.
Diğer kategorisinde (1,108 puan) tarafından
Kızlar ya kamyon arkasına dolusur gibi dolusmuslar tartışma açılsın diye açmadım postu bı yöne garipsedim bile bile ölmek bu

21 Cevaplar

+6 oy
tarafından
Daha öncede yazdım. Bir tane bile kadın yok. Uçağın içini de gördüm sadece 8 kadın sayabildim. Karılarını çocuklarını arkada bırakıp ölmek pahasına uçağa sarılmak da ne bileyim. Ben böyle bencillik görmedim. 

Yillardir istedikleri yönetim şeklinden böylesine bi korkuyla kaçmak da saçma geldi. Üstelik ölmek pahasına kaçtıkları yerde ailelerini bıraktılar. Bana insafsız diyebilirsiniz. Ben değil o erkekler insafsız 
(817 puan) tarafından
Yoo haklısın canım neden insafsız olacaksın ki bende bu şekilde düşünüyorum karılarını annelerini çocuklarını korktukları talibanın eline bırakıp kaçıyorlar üzülmüyorum acımıyorum da
(1,108 puan) tarafından
Bende hak veriyorum sana canım hava limanındaki görüntüleri izlediyseniz gayet hallerinden memnun gibi kameraya el sallayıp buluyorlardı
(561 puan) tarafından
Sen soyleyene kadar dikkat etmemistim ama dogru soyluyorsun gercektende birakip gittler acizce ölmek yerine çocuklarına karisina sahip cikarak olselerdi daha şerefli olurlardi acizler. Yada kendi yerine onlari yollasalardi
tarafından
Ülkenin Cumhurbaşkanı bile terketti ülkeyi. Güzelim  kadın milletvekilleri koltukta beklediler. Şu acı cümleyi soylediler: benim için gelecekler. Koltuğumda bekliyorum. Acaba neler olacak onlara. Kimse su uçak görüntüsünü paylaşıp duyar kasmasin fotoğrafın arkası çok daha acı verici
-Reklam-
+1 oy
(2,139 puan) tarafından
Ölmeyi savaşmaya tercih etmişlerdir. Aklı başında bir insan uçağın kanadında yolculuk yapılmayacağını bilir. Düşmeseler bile kaç km yükseklikte donarak ölür insan. Bile bile ölüme gitmişler.
(1,108 puan) tarafından
Ben uçağın içindeyken korkuyorum adamlar dışında gitme istekleri çok garip :)
+1 oy
(4,061 puan) tarafından
Kesinlikle kendi etti kendi buldu hepsi aç gozlulugun sonu bu hakettikleri de bu bence benim düşüncem bir gram sevmiyorum ulkemdede hiç birini istemiyorum 
+1 oy
(3,034 puan) tarafından
Taliban en çok kadınlara zulüm yapıyorken. Kaçanların erkek olması içler acısı. Madem bu kadar çok istemiyorlar bu yönetimi. Neden orda ayaklanmıyorlar. Kaçarak değil savaşarak ölselerdi keşke hiç değilse şehit olurlardı. Bi de marifetmiş gibi kadınların tek başına dışarı çıkmasına izin vereceğiz diyorlar. Lütfetmişler resmen. Orda kalan kadınlara çocuklara üzülüyorum sadece. 
(1,108 puan) tarafından
Yazık ya kadın hakları diye bişey yok orda sorsan İslam'la yönetilecek ama İslam'la bı alakası varmı yönetimin tartışılır bende çocuk ve kadınlara üzülüyorum sadece
(3,034 puan) tarafından
Kadina şiddet taciz tecavüz.... Bunun dinle falan alakası yok. ****** dinci bunlar. Din adı altında insanları sömürmekden başka birşey değil. Bizim dinimizde kadın Allah'ın emanetidir. Peçesini kapatmadı diye sokak ortasında kırbaçladığın kadını taciz ediyorsan bunun ne dinde ne vicdan da yeri yoktur.
+1 oy
tarafından
Hiç birine acımıyorum arkada karısını kızını bırakıp kaçıp gidiyorlar namusunu bırakandn bir *** olmaz kendi namusunu canını ciğerini elin yamyamlarina bırakıp kaçmak hangi erkekliğe sığar şimdi o kızlar kadınlar askerlere sunulacakmis yazık sadece o kadınlara çocuklara üzülürüm
0 oy
(1,012 puan) tarafından
Aynen ya bile bile lades amaçları ne bunların 
0 oy
tarafından
Valla orda savaşmak varken acizce kendilerini ölüme atmışlar.

Ya hayatında hiç uçak görmediler ya da bilerek yaptılar.
0 oy
tarafından

Çok üzüldüm yaa içim gitti yazık

(15,823 puan) tarafından
Ben görmedim yenimi olmuş bu olay haberlere falanmi çıktı
tarafından
Bende görmedim annem anlattı evet haberlere çıkmış
(1,108 puan) tarafından
Youtubede yapabilirsiniz kızlar evet haberlere çıktı 2 günlük bı olay
0 oy
tarafından
YouTube kesfette de düşmüş video hiç merak edip açmadım bilmiyorum
0 oy
tarafından
Kiz üstüne cikmislardi bugün gördüğüm de ölmek için biniyorlar net yani
0 oy
(726 puan) tarafından
Yaşama şansı yok olması mucize ben anlam veremedim hep kaçan erkekler kadın çocuklar mi ülkeyi koruyacak anlam veremedim kalan erkekler de kaçtı 
0 oy
(14,019 puan) tarafından
Taliban korkusu ölüm korkusu insanlariı mantıkli düşünmekten uzaklaştırıyor diye düşünüyorum 
0 oy
(1,274 puan) tarafından
Trenin falan üstüne biniyo ya insanlar uçağı da öyle sandilar bence. Kac km hizla gittiğini falan bilmiyorlar bence. 
(1,108 puan) tarafından
Ben yinede garipsiyorum canım yükseklik korkularid a yok galiba yerde gördüğümüz devasa uçak yukarıda kuş gibi görüyoruz yüksekliğinde farkına varsalardi keşke uçan halı gibi üstüne dolusmuslar
(1,274 puan) tarafından
Garip gelir insana tabi. Caresizlik de insana her seyi yaptırıyor.
0 oy
tarafından
Rabbim akıl fikir versin hangi akla hizmet anlamadım ama hep özenti yabancı ülke sevigisinden olsa gerek
0 oy
tarafından
Düşündüğüm tek şey bu onca ana evladı askerlerimiz vatanı için canını dişine katıp gecesi gündüzü olmadan savaşıyorlar kaç tane şehit verdik çok yazık gerçekten çok yazık Bizim milletimize çok yazık ama onlarınki savaşmak yerine kaçmayı deniyorlar denilecek çok şey var aslında ama 
(1,108 puan) tarafından
Aynen canım bizim ülkede çok yıpranıyor onların yüzünden ev kiraları tavan yaptı burda onlar 3 5 Afganlı gelip kalıyorlar bir evde hepsi çalışan bizim tek eşim çalışıyor kira bize ağır geliyor mesela ama onlara dokanmiyor 4 kişi ödedikleri için
0 oy
(65 puan) tarafından
Adamlar genel af ilan ettik demelerine ragmen özellikle erkeklerin ucagin üzerine kanadina tirmanip kacmaya calismalarina bi anlam veremedim bu kadar caresiz olduklarini düsünmüyorum maksat avrupaya amerikaya mülteci olarak yerlesmek baska bisey degil 
0 oy
(27,339 puan) tarafından

Nedense üzülmedim niye diye sorarsan.

Eden bulur kendileri kuyularını eştiler

0 oy
tarafından
Ülkelerini terk eden insanlar ne beklersin ki? 
tarafından
Sadece ülkesini değil içlerinde kaçtane kadın var en fazla 20 tanedir diğerleri nerde hepsi askerlere sunulacakmis yazık o kadınlara kizlara
tarafından
Karısını kızını bırakıp gitmişler şeref yoksunu varlıklar. Ulan burda darbe girişimi oldu adam f16 ya taş attı taş el kadar çocuk 15 - 16 yaşında çocuklar tankların önünde durdu kimi vuruldu kimi ezildi ama kimse vatanı bırakmadı tabi biz canımızı yolda mı bulduk diyen hainler de vardı onları es geçmeyelim. Sonuç olarak bizim çocuklarımız bile tankın f16nın önüne atlarken onların yetişkin erkeklerinin uçaklara doluşup kaçması ve Türkiyenin de bu korkaklara kucak açması kabul edilemez
0 oy
tarafından
Bile bile olmekse serefleriyle savasarak olsunler ozaman kacarak degil heryerdeler 
0 oy
tarafından
Akıl tutulması dedikleri bu olsa gerek 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 148 göst.
17 Şubat 2022 Aile kategorisinde clk38 (1,367 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 276 göst.
0 oy
10 cevap 301 göst.
25 Kasım 2022 Diğer kategorisinde BeyzaMi (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 106 göst.
5 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde _erkenci_kus (473 puan) tarafından soruldu

378,369 soru

11,325,436 cevap

34,777 kullanıcı

...