0 oy
266 göst.
Aile kategorisinde (1,298 puan) tarafından
Youtubede görüyorum millet elini attığı yerde define sikke gibi şeyler buluyor bunları napıyor bunlar birde tılsımlı define ne ki aklımda deli sorular buara hep bunlar geliyor aklıma bilen varmı böyle zengin olunuyor mu 

7 Cevaplar

+1 oy
tarafından

O bulduklari defineler onlarda sikke sikke cikar muhtemelen :ermm:

(504 puan) tarafından
:)))) ayy guldurdun akşam akşam :))
tarafından
Gul kiz Allah gulmelerden ayirmasin kimseyi :)
(504 puan) tarafından
Aminn canm cumlemizin inşallah :)
(1,298 puan) tarafından
Ha ha ha
-Reklam-
0 oy
(10,940 puan) tarafından
Vallaha defineye kadar düştüysek Allah yardımcımız olsun canım. 
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Çoğu düzmece onların. Devletten habersiz yapılmıyor bu işler ayrıca. Belli bir yüzdeyi veriyor sana eğer bulursan.
0 oy
tarafından
Onlar haram para, define bulma kuzum zaten sen cennetlik olursun harama göz diken gider cehenneme
tarafından
Define neden haram olsun Allah yolunda harcanacaksa.
tarafından
Sonuçda bizim alın terimiz değil
tarafından
Ama Allah yolunda diyorum.  Zaten arayacak olanda bunu düşünmez ya sende haklisin valla :) ama Cennete girer cehenmeme girer gibi sözler sarf etme en iyisini Allah bilir
tarafından
İsterse o parayla hacca git kabul olmaz kuzum, misal senin çok malın mülkün var ve bizde toprağın altına gömmek gibi bir inanış var ve gömdün, onu yıllar geçti başkası kazdı buldu aldı harcadı, o definelerde geçmişteki insanların alın teri, hırsızlığa girer ve devlet malıdır :) eşimede sordum çünkü dedesi imam oda haram ve kabul olmaz dedi
tarafından
Allah yolunda diye kast ettiğim cami yapmak medrese yapmak vs vs  ben devlet mali olarakta görmüyorum neye harcadıkları belli degil. Allahin malıdır hepsi de bulan varsa da insallah Allah yolunda insanlara faydali olacak islerde kullanirlar. 2023 te hepsi çıkarılacak devlet tarafindan zaten öyle diyorlar herseyin hayirlisi olsun muslumanlar için
0 oy
(1,621 puan) tarafından
Tılsımlı korunan gibi bişi oluyor bizim köyüm çıkısında bir dağ var orda gömü varmış ama tılsımlıymış anneannem anlatmıştı eskiden giren olmuş ama çıkamamış gerçi şimdi herşey bilime dayalı adamlar gömü aramaya oksijen tüpleriyle gidiyolar baca kazıyolar eskiden kabataslak kazıp boğulmuşlar büyük ihtimal
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Artık o işler eskisi gibi değil Türkiye'nin neresinde ne var herşeyi belli zaten uzaydan görüntüleniyor eğer ki kaçak iş yapacak olanlar olursa direk yakalarına yapisiyorlar ama eskiden çoktu hazine bulanlar bizim komşumuzun evinin önünde bı yer vardı orayı yıktılar altından altın dolu güp çıktı dediler  sonrasında acayip zengin olmualardi 
0 oy
tarafından
Bizim bi abi var defineci yaninda hocayla gidiyo 100 altin varsa 50sini aliyorlar 50si uc isimlilere kalıyor 
(1,298 puan) tarafından
A ilginç

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 327 göst.
0 oy
13 cevap 476 göst.
3 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde siyahmezarinsahibi (1,095 puan) tarafından soruldu
+1 oy
15 cevap 454 göst.
14 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Ilkalp (710 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 314 göst.
12 Ekim 2022 Aile kategorisinde Janya (245 puan) tarafından soruldu

379,994 soru

11,375,150 cevap

34,858 kullanıcı

...