0 oy
465 göst.
Aile kategorisinde (1,373 puan) tarafından
Ya ben eşime bırakırsam birikim yapamıcaz bende ona demeden birikim yapayım belli bir miktara ulaşınca haber edeyim istiyorum hangi yönyemleri uygulasam. Mesela annem komşularla güne girdim deyip her ay para alırmış en sonda altın yaparmış dermiş babama. Bunun gibi örnekler e ihtiyaç var. Benim eşim güne girdim desem kızar habersiz niye giriyon diye. Farklı fikir lazım o yüzden

25 Cevaplar

+1 oy
(309 puan) tarafından
Aynen benimde öyle çok istiyordum para biriktirmeyi ama çalışırken aldığım para belliydi direk verirdim borçlara verir 

İhtiyaç dışında fazla parada isteyemiyorum ne bilim yapamıyorum ben

Bakalım şimdi doğumdan sonra çalışırsam maaşı atıyorum 3 se 2800 falan demeyi düşünüyorum nöbet paralarını da vermem aylık 300 400 atarım diye düşünüyorum ama bilmiyorum yapabilir iyim kesin bebeğin Bi ihtiyacı olur harcarım gibime geliyor 
(1,373 puan) tarafından
Benim maaşın hepsini biliyo işte o ben uğraşmayı sevmiyorum çünkü
(309 puan) tarafından
İşt o sıkıntı zor valla
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Eşim bana alışveriş falan yapınca kalan bozukları verir hep ben de onları toplayıp altın yapıyorum 
+1 oy
tarafından
Eşime çaktırmadan 20 gram bilezik yaptım. O bana verir maaşı ben ayarlarım her şeyi. Ayda 800 1000 falan atarım kenara. 1 senede yaptım 20 gramı. 
(1,373 puan) tarafından
Bizde öyle değil işte ben kafa ağrıtmayayım diye benim maaş kartı da ona vermiyorum
0 oy
(14,036 puan) tarafından
Al kenara at 250 ye ulaştıkca yarım gram yap haberi olmadan 
0 oy
(759 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Söyleme Güzel birikim yaptıktan sonra şöyle onada sürpriz olur
0 oy
(2,091 puan) tarafından
Benimde fikre ihtiyacım var bekleyim burda
0 oy
tarafından
Eşin eline para veriyor mu? Onun yarısını aşağı koyup bitti deyip tekrar isteyecen. Ondan habersiz olmasına gerek duymuyorum.
tarafından
Kız benimki olsa naptin parayi ne aldin diye sorar, hepsi böyle mi bilmimki
(1,373 puan) tarafından
Aynen. Ya benimkinin hoşuna gidiyor denedim bikaç kez. Ama miktarı artıramayınca fikşr alıyorum
0 oy
(9,022 puan) tarafından
Mesela bana pazar için 100 TL verir ne kadarini harcadın diye sormaz her hafta pazar parası olur ama her hafta gitmiyorum yada bir hafta çok alırsam bir hafta az alıyorum marketten alıyorum kalan parayı sakliyorum öyle çok büyük birşey değil 10 20 ne kaldıysa artık 700 lira ya yakın olmuştu acil bı ihtiyaç olursa oradan alıyorum büyük bir Birikim yapamam öyle ** en azından kenarda param oluyO.. Kredi borçlarımızı bitirince inşallah Birikim yapabiliriz
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Yakın zamana kadar çok güzel birikim yapiyordum 3 senede kendime araba parası biriktirmiştim arabayı aldık sonra kaynanamlar sattirip kendi evlerine pesinatin üstüne eklettirdiler şimdi de onların ev kredisini odedigimiz için birikimi falan unuttuk 
(1,373 puan) tarafından
Oda kötü oluyor zor oluyor yani
(3,832 puan) tarafından
Hemde nasıl kötü varya bütün motivasyonum bitti gitti
(1,373 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun canım
0 oy
(187 puan) tarafından
Evin girişinde kumbara gibi bir kutumuz var eşim cebinde olan 5-10 20 tl bozuklukları falan oraya doldurur ihtiyacım olduğunda ordan kullanayım diye bende onları topladım hep biriktirdim ayrı bir yerde 6 ayda 4.600 tl gibi bir para birikmiş şimdi hamileyim bebeğimin alışverişini oradan yapacağım mesela 
(1,373 puan) tarafından
Biz beraber olarak bozuk para biriktiriyoruz ancak
0 oy
(263 puan) tarafından
Mesela para lazım de diyelim ki yok dedi sende bişeyler almam lazım falan dersin. Komşudan istedim de atıyorum annenden aldım geri vermem lazım dersin mecbur verir
0 oy
(6,006 puan) tarafından
Markete gidip mesela 250 harcayıp 300 harcadın diyip 50 lirayı kenara atmak. Yada eline ne kadar veriyorsa ondan artırıp kenara koymak, evde el işi yapıp aldıgım parayı kenara atmak... 
(1,373 puan) tarafından
Yani onlar daha mantıklı. Yoksa para çekme borç ödeme pazar işlerini hepsini o yapıyor benim iki bebe var  yapamıyorum sağolsun o yardım ediyor
0 oy
(200 puan) tarafından
Ben ilk evlendigimix zaman eşimin maaşı 2.500 falandı biz de col cocuk yok para harcamıyorduk eşime diyordum bana her ay 500 600 ver sonra unut o 500 verirdi ben de eksira 300 falan sraklardım 3 ay icinde 16 gram altın yapmıştım kendime :) cok şaşırmıştı eşim o sıra altın cok ucuzdu tabi sonra hamile kaldım riskli gebelikti araba lazım oldu o altınları sattık araba aldık :) şimdi hep diyorum araba benm diye :) 
(1,373 puan) tarafından
Maşallah. Bi nevi senin sayılır tabii
0 oy
tarafından
Ben ben ben şuan 3100 tl param var habersiz :)
(670 puan) tarafından
Nasıl yaptın bacım bize de anlat
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Eğer eşin harçlık veriyosa biriktirirsin ama vermiyosa zor
(1,373 puan) tarafından
Ya harçluktan ziyade kendi maaş kartım var zaten de uğraşmak istemediğim için ona veriyorum ama cüzdanda dursun diye veriyor bişeyler
0 oy
tarafından
13 yıldır evliyim 9 yıl eşim ailesiyle birlik çalıştı o yüzden hiç yapmadım 4 yıldır ayrı yinede yapmadım eşim zaten cok tutumlu  gerek yok bizde 
0 oy
(4,067 puan) tarafından
Mesajla pazara markete yalnız gidyosn oradan kısablrsin yda eve pra bırakıyorsa canım şnu istedi Bugn onu aldm yedm dyip o prayıda kenara atablrsin onn dışında aklıma gelmedi şuan :) Bzde brkimi eşim yapıyoda :) 
(1,373 puan) tarafından
Bizde eşim gelen gideni halleder ama biriktiremeZ
0 oy
(2,315 puan) tarafından
Benim kumbaram var, eşim bilir. Oraya atarım. Kızımın odasını birikim yaparak aldım. Eşimden saklamam odayı alınca birde 5 gram biriktirdim evkenecekler var oraya birikim yapıyorum şuan bakalım. Ben saklamam hiç..
(1,373 puan) tarafından
Yok benimki bilse alır oradan parayı.
0 oy
(1,274 puan) tarafından
Benim eşim, eşten gizli para biriktirilmez diyor. Sonra bu para nerden çıktı diye hesabını sorarmis:D
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Habersiz birikim yapmadım yapsam bile dayanamayıp söylüyorum 
(710 puan) tarafından
Aynı ben bilezık almak istiyorum söylemicm alıp ondan sonra dıcem dedım dayanamıyp söyledim su an 2000 var bılıyo 4 ceyrek var blıyor dayanamıyorum hep söyluyorum
(1,373 puan) tarafından
Onları yapana kadar bilmese bile yeterli işine gelir kim istemez bi anda bir yerden çeyrek gram bilezik çıksın

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 601 göst.
29 Temmuz 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde clk38 (1,373 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 310 göst.
0 oy
4 cevap 113 göst.
9 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde clk38 (1,373 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 478 göst.
6 gün önce Aile kategorisinde Aysenur5561 (169 puan) tarafından soruldu

381,041 soru

11,407,570 cevap

34,943 kullanıcı

...