0 oy
519 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (248 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Merhaba ben 45 gündür doğum yapmışım bebek görmeye gelen çok oldu hediye falan getirdiler eltilerim komşular eşimin akrabalari hepsi işte hepsi ayrı ayrı geldiler kim gelse kaynanamda geliyor bize herkes hediye getirmiş sagolsunlar benim kaynanam bir çorap bile getirmemiş torununa hiçte utanmiyo acaba onun yüzüne carpsammi ya bilemedim eşimin hatrina susuyorum benim oğlum kimseye muhtaci yok ama yinede insanın gözü kalıyor  sonucta herkes getiriyo o niye getirmiyo bide niye her misafirim geldiğinde oda geliyo az önce yine çocuk görmeye geldiler akrabalar hepsi yeni bir iki yıllık gelinler yani sen niye gençlerin arasına giriyorsun ki  boş elle geldigindede çok zoruma gidiyor he kızlar acaba yüzüne carpsammi niye bişey getirmedin diye

20 Cevaplar

+2 oy
(1,403 puan) tarafından
Yahu saçmalama bide yüzüne carpsam mi diyorsun. Almaz almaz hediye bu gönlünden koparsa alınır bırak almasın sende dert etme çokta önemli değil. Benim kayinvalidemde çok alma gorumcelerim almaz kendi ailem hiç almadı annem hep der ay kızıma bişey alamadım alicam bı ara ama der boşver alma gereği yok siz gelin yeter derim. Maddiyata neden bu kadar önem veriyorsunuz...
(248 puan) tarafından
Bilmiyorum ya zoruma gidiyor demiyorum ki bana evime alsin torununa alsın istiyorum
(1,403 puan) tarafından
Belki parası yoktur
(248 puan) tarafından
Yok kız para onda çok var eşim kayınlarim hep ona harclik veriyo her hafta kayınpederim yine ona veriyo onun huyu öyle işte ondan zoruma gidiyo ya
(1,403 puan) tarafından
Eli sıkı demek. Ama boşver sen bence çokta dert etme almayiversin.
(248 puan) tarafından
Yok kız dert etmiyorum sanki oğlum onun hediyesine kalmış çok şükür herşeyin var
-Reklam-
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Başlığını değiştir kapanmasin canim 

Kaynanam bebeğime birşey almadı yaz
(248 puan) tarafından
Tm canım çok sağol
0 oy
(546 puan) tarafından
Birinin hediyesine yorum falan yaparsa mesela arkasindan begenmezse falan senden onu da gormedik diyebilirsin...
(248 puan) tarafından
Biseyde demiyo dahada çok zoruma gidiyo ya keşke bişey dese patlasam
0 oy
(3,457 puan) tarafından
Misafir gelip gittikten sonra sağolsun düşünüp getirmiş onu yapmayanlarda var de yaninda
(248 puan) tarafından
Desem biliyorum ne diyicek kesin diyicek fazla şeyler haramdır bilmiyorum ne falan da filan
(3,457 puan) tarafından
Zaten haram olanı evimde bulundurmam dersin
(248 puan) tarafından
Bende kaç defa öyle demişim rengini değiştiyo bişey demiyo
0 oy
(564 puan) tarafından
Bence söyleme bırak onun üç kuruşluk elbisesine mi kaldın 
(248 puan) tarafından
Kız işte kalmamista misafir geldigindede gelmesin sonuçta gençler toplanıyoruz sen niye aramıza giriyorsun
0 oy
(561 puan) tarafından
Eşinin hatrina sus canim tamam yapması gerekiyor hatta cogu seyi onun almasi gerekiyor ama yapmıyorsa da kimseye zorla aldiramayiz. Bunun icin eşinle tartışma onun hic bi sucu yok annesi almiyorsa o napsin bosvercen napalim yeri gelince lafini soylersin 
(248 puan) tarafından
Yok kız zaten eşime demimisim hiç ben asla hediye için eşimle tartişmam
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Boşver hediyeyi her gelen misafirle gelmesi için laf sok bence
(248 puan) tarafından
Utanmaz ki zaten hediyeyi boş vermişim her misafirimle geldiğinde sinirim geliyo
0 oy
(1,691 puan) tarafından
acrle etme canim belki gec getirir  eltim dogum yapti valla 3 aylikken gordu kaynanam 
(248 puan) tarafından
Hiç sanmıyordum sonuçta her misafirimle gelmiş getirmemisse şimdide getirmez
0 oy
(1,335 puan) tarafından
Boyle seyler icin bozma moralini birak oda onun kendi ayıbı bnm bebegim 42 gunluk oldu daha gormeye bile gelmedi ne yapayim oturup agliyim mi simdi. Bosver bacim
(248 puan) tarafından
Moralimi bozmiyorum sadece gençlerle toplandigimizda gelmesin eltim bize gelse oda geliyo akrabalar gelse oda geliyo
0 oy
tarafından

Yüzüne çarp tabi kızz ama imalı imalı çarpp hatta milletin yanında söyle utansınnn 

Ama bişey dicem durumu olmayıp ta alamadıysa bişey deme

(248 puan) tarafından
Yok kız durumu var ben eşim her hafta harçlık veriyo diğer kayınlarim aynı şekilde para onda çok var

Zaten çok dolmuştum galiba carpicam yada misafim geldiği zaman bana gelmesin ayrı gelsin
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Konu aç bu hediye mevzusundan hediye geldi baya aaa anne sen ne aldın çocuğuma de öyle şey mi olur çocuk takımları 15 TL ye bile var
(248 puan) tarafından
En büyük eltimin teyzesi oluyor altı üstü oturuyorlar onlar zaten eltime desem yabancılar bile getirdi senin teyzen tek getirmedi koşarak teyzesine söyler ben öyle yapicam
(1,072 puan) tarafından
Mantıklı ben istiyorum valla beşik al şunu al diye söyle zorunda yani almak evladının çocuğu biz bile bir yere giderken çocuk bakmaya eli boş gidilmeyecegini biliyoruz
(248 puan) tarafından
He işte yeni 19 yaşındayım kimin çocuğu olsa niye ben bu yaşta düşünüyorum götürüyorum o niye düşunmuyo valla dediğin gibi zorunda bazıları diyo zorunda değil ama benim fikrimi soracaksaniz bencede zorunda
0 oy
tarafından
Arkadaşlarından birini ayarla o zaten hepsine geliyormuş,desinler ona sen ne aldın torununa teyze diye o zaman cevabını alır belki utanır alamadım demeye de bi dahakine bissy getiri
(248 puan) tarafından
Büyük eltime diyicem eltimin teyzesi oluyor alti üstü oturuyorlar zaten ben diyicem yenge yabancılar bile biseyler getidi sadece teyzen getirmedi o koşarak gidip söyler bide benjm ilk cocugum valla insan ister istemez ister biseyler
tarafından
Aynen kuzum getirsin torunu değil mi
0 oy
(7,935 puan) tarafından
her geleni nasıl görüyor canım aynı binadamısınız,.Getirilenlere laf ederse senden onu da göremedik diyebilirsin
(248 puan) tarafından
Aynı binada değiliz ama çok yakınız her sabah beni arar ekmeğin varmı diye bende o sırada söylüyorum bir bakmıştım o geliyo yada eltilerim söyler ona
0 oy
(850 puan) tarafından
Mecbur değil almaya. 
0 oy
(2,529 puan) tarafından
Önceden babaanne olarak hazırlık yapmadı mı anlamadım. Benim kayınvalidem bı kaç bişey ördü 500 liralikta alışveriş yaptı sağolsun. 
(248 puan) tarafından
Yoo kız hiç bişey yapmadı
0 oy
(568 puan) tarafından
Almak zorunda değilki ama
(248 puan) tarafından
Bence zorunda
0 oy
(3,147 puan) tarafından

Canım her geldiğinde eli dolu gelemez buna belki gücü yoktur ki zaten herkes her geldiğinde hediye getirecek diye bir kural da yok ilk geldiğinde hediyeaini getirmiştir getirmemiştir bilemem ama illa her gün geliyo her gün bi hediye olmaz gelip yanında duruyo ya seni ele güne yalnız koymuyor ona bak sen ne kadınlar var burada kimse yok yanımda diyen boşver bunlar küçük şeyler takılma bebeğine kavuşmanın tadını çıkar :) 

(248 puan) tarafından
Yok kız hiç almamış bugüne kadar
(3,082 puan) tarafından
Sizi anlıyorum yakın akraba olunca insan bekliyor evet. Ama insanın cömert veya cimri olmasiyla alakası var tabi durumu varsa. Durumu yoksa söz konusu bile değil. Benim ablam sa öyle eli çok sıkı ilk kez teyze olucak durumu çok iyi bi t-shirt dahi almadı bende uzulmustum çünkü ben bi bebek dogunca çok hevesli oluyorum hevesle alıyorum verincede mutlu oluyorum ama işte her insan farklı
0 oy
(48,671 puan) tarafından
o degilde bu viruste yazik bebege gelen giden bitmiyo 
0 oy
(1,489 puan) tarafından
Canım yanlış anlama hastalık çoğaldı evine kimseyi alma 
(248 puan) tarafından
İzin vermesem beni manşet yaparlar
(1,489 puan) tarafından
Oda doğru canım

İlgili sorular

0 oy