0 oy
129 göst.
Diğer kategorisinde (4,274 puan) tarafından
Devamlı yaptığınız bi tarif varmı kızlar hemen bayatlamayacak 

5 Cevaplar

0 oy
(1,862 puan) tarafından
Sihirli eller diye bir bayan var var burda o lek becerikli yemek konusunda ondan al tarifi:)
(4,274 puan) tarafından
Inşallah görür postu bende bakayım bulabilirsem yazarım teşekkürler canım sağolasın
-Reklam-
0 oy
tarafından
3 2 1 poğaçası iki gün falan duruyor taze ben yapıp buzluğa atıyorum bir iki çıkarıyorum hem malzeme az hemde yumuşacık 
0 oy
(1,145 puan) tarafından

Bunu yap canım favorim
0 oy
(3,148 puan) tarafından
Bir su bardağı ılık süt

Bir su bardağı maden suyu

Bir su bardağından biraz eksik sıvı yağ

Bir tatlı kaşığı tuz

Bir tatlı kaşığı şeker

Bir paket maya

Bir yumurta akı içine sarısı üzerine

Aldığı kadar un

Yumuşacık bir hamur olacak bir saat mayalandır yirmi dakika tepsi mayası içine peynirli harç günlerce yersin ♥️
(4,274 puan) tarafından
Teşekkür ederim canim sağolasın
0 oy
(25,224 puan) tarafından
1 su bardağı sıcağa yakın ılık süt, 1 su bardağı su, yarım paket yaşmayayı su ve sütte erit elinle. Yarım çay bardağı sıvı yağ koy. 2 çay kaşığı tuz 2 yemek kaşıgı toz şeker, 1 yumurta koy aldıgı kadar un koy yumuşak ele yapışmayan hamur elde edinceye kadar un koyup yogur, mayalanmaya bırak. 3 saat falan bekletiyorum ben, mayası gelince şöyle bi yoğur tekrar şekil verip üstüne yumurta sarısı sür 10 dk beklesin öylece sonra ısınmış fırında pişir. Bu ölçüyle 25 tane falan çıkıyo orta boy yuvarlak poğaça 
(4,274 puan) tarafından
Teşekkür ederim canim sağolasın deneyecem tarifini yumuşak oluyo demi hemen bayatliyomu
(25,224 puan) tarafından
Evet canım yumuşacık oluyo özellikle oğlum için yapıyorum bunu yumuş yumuş yiyo elinde:) pişirme zamanına dikkat et kontrol edersin pişerken dakika olarak bilmiyorum göz kararı pişiriyorum ben. Buzdolabında kapalı poşette saklayabilirsin çıkarınca fırında ısıt taze gibi oluyo
tarafından
Len Selo bak yapacam oğlumun doğumgünü var. Eğer tutmazsa seni boğarim :D
(25,224 puan) tarafından
Hahaha tutmazsa becerememişsindir :D

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 126 göst.
29 Ocak 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Burcu58 (269 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 503 göst.
18 Mayıs 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Dobby (9 puan) tarafından soruldu
0 oy